В багатьох наших форумчанок діти пішли вже у школу і мене зацікавило таке питання, як кишенькові гроші для школярів. Чи даєте ви? Чи слідкуєте ви, на що діти потратили "свої" грошики, чи може взагалі не цікавитесь, на що? Почну з себе. Я давала кожного дня маленьку суму (таку, щоб вистачило на булочку і щось попити). Але цього разу дала зразу на тиждень, і ось моя дитина потратила всю саму за один день. Купив собі два журнали, 3 булки і ще якісь дрібнички. А на питання: що далі? розводить плечима (не знає). Звичайно, що ніхто його не сварив, правда до кінця тиждня буде без булок, але як правильно навчити дітей правильно використовувати (чи розподіляти) гроші?
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... от так думаю і правильно. Ще звичайно залежить від віку дитини і від того наскільки зрозуміло їй пояснили, що гроші на тиждень, і які будуть наслідки коли вона їх потратить за один день. А взагалі як розподіляти гроші дитина взнає на прикладі батьків. Діти ж все чують коли ви з чоловіком обговорюєте покупки і т. п.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... Даю щодня по $2 на обід, плюс якщо тато має дрібні, то додасть ще $1 аби вони собі купили якесь печиво, чи морозиво. Завжди цікавлюсь чим вони обідали в школі. Маю меню на цілий місяць що в школі будуть давати їсти, тому часто зі своїми обговорюю щоб краще було з*їсти того чи іншого дня.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... я даю лише на обід. бо була схожа до вашої ситуація. тільки вона не журнали, а булочки, піцци, соки купувала.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... це круто, в нас це нереально я ні з ким не обговорюю своїх покупок (виховую дітей сама). До цього я пояснювала, що це гроші, які вони можуть витратити на свої потреби, тобто захотіли, купили булочку, якщо ні - відклали і купили, наприклад, наклейки.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... а я говорила, пояснювала. марно. висновок - давати стільки, скільки необхідно на обід
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... вони навчаться, але не відразу. просто діти по своїй безпосередності не розуміють цінності грошей
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... Маленькі дітки ,ще не зовсім адекватно можуть оцінити значимість (не знаю чи вірне слово вживаю ) грошей. От,моя Юстя просить купити підставочку під книжку.Я кажу: -Вона дорога . Юстя: -Скільки коштує? -50 грн. -Хіба це багато?! Ми даємо гроші на один день , і Юстя ,ще й здачу завжди приносить . Пи.Си.Поки я слово шукала,Олеся мене випередила.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... От мене це питання дуже цікавить і поки що маю лише теоретичне уявлення. Але на наступний рік доці в школу кишенькові треба буде давати. Ну от власне питання контролю за витратами: якщо я гроші даю, то ми розуміємо, що це її гроші і витрачати вона може їх на власний розсуд. Бо якщо метою є дати, наприклад, на булочку, то можна дати власне булочку, а не гроші. Ну, тобто батьки не мали б втручатися в процес витрачання. Теоретично І ще питання: скільки ви даєте своїм дітям на щоденні витрати? І як з віком ця сума змінюється?
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... зараз я даю лише стільки, скільки коштує обід в школі. пити даю з собою. а більше вважаю поки і не потрібно. рік тому навіть не задумувалася над цим питанням (і не шкодую)
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... Мій малий пішов в перший клас, то обіди в них безкоштовні, але носить з собою кишенькові гроші, до 10 грн. Булочку ми дозволили купляти самому ( в їдальні), а от журнали, які в школі поширюють - сам не купляє, спочатку нас питає, чи можна, на другий день вже бере. Може першачкам з тим простіше, бо охорона їх не випускає на перервах, і додому теж, поки хтось за ними не прийде. тому покупки за межами школи сам не робить.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... Старшому сину 10 років, звичайно, має свої кишенькові гроші. Але в нас з цим бардак повний. Деяку суму даю в школу на водичку, печиво. Це десь до 5 грн. на день. Крім того, отримує свої кишенькові ( на потреби ) в кінці тижня - 20 грн., витрачає на журнали, кіндери і т.д. Але крім того постійно дають гроші бабця/тато. Тобто, малий гроші зовсім не цінує. Ні, він знає, що 60 грн за картинг в Бухті Вікінгів - це багато, а 2 грн. за шоколадний батончик - це дешево, але все ж таки він не буде як інші діти "заробляти" гроші. Бо завжди хтось дає.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... Я дітей кишеньковими грошима не балувала. Обіди у школі на чіпову карту, то не голодні. Захотіли журнал - прийшли спитатись, чи дам на нього гроші (мусили заслужити). Старша донька вже кишенькові отримує, але не жирує. Може тому довчилась до найвищої стипендії в коледжі - аби її отримати мусить добре вчитись. )
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... А коли ви почали старшій давати кишенькові гроші? У свої шкільні часи я свої кишенькові дуже берегла і перед тим як на щось витратити, я 10 раз подумала, чи воно мені тре. І бачу що цього зовсім нема в моїх дітях, тому і задумалась над цим питанням.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... я вважаю, що діток з малечку треба привчати до того, що гроші 1. заробляють батькі і це треба поважати, 2. є лише на необхідні речі (добре, якщо є можливість і на капризи, але в житті може настати момент, що краще, щоб дитина була готова до того, що треба економити і обмежувати). Для капризів є свята, як на мене. Нам маленьким з малечку завжди гамати зі собою давали в дуже гарнюні комплекти для обідів. Що я маю на увазі. Чула історію від знайомих. От два батька, багаті, мають одного віку дітей-дівчаток (вже підлітків на той час). Один давав в день 20 грн, другий - 1000 грн.... і та друга дитина вже не уявляла життя без Брокарду, Фешн клабу тощо... мені стало дивно - вона ж знудиться скоро! в неї ж не буде стимулу ні вчитися, щоб як нагороду отримати щось в подарунок від батьків, ні розвиватися, щоб могти в майбутньому заробляти гроші... Дивуюся таким батькам - в такому ж випадку, оскільки всі відома фраза "завжди так не буде" може статися так, що ця дитина в майбутньому просто пропаде від того, що не знатиме, як раціонально поводитися з грішми. Інший випадок - моя двоюрідна, сестричка. Їй батьки давали гроші в школи (суми не знаю, але явно гривень 10 в день - але коли їй бкло 13). Так дитина так собі ними розпоряджалася (наприклад, в школу почала пішки ходити чи на тролейбусі) і назбирала сама собі на мобільний, який хотіла. Справа не в тому, що батьки його не могли купити - а в тому, що дитина навчилась розставляти пріоритети.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... Коли поступила, тобто після дев"ятого класу. Коледж не в місті проживання, тож мати якусь суму коло себе просто необхідно.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... Мені з мого дитинства добре запам"яталось як бабця моя давала мені гроші (щотижня- щоразу як ми до неї приїжджали). А мама моя ті гроші ніколи від мене не забирала. Казала мені "Хочеш - складай. Наскладаєш - щось гарне тобі купимо. Потратиш - не будеш мати." От така була "політика", що на довірі базувалась. Як я заробила свою першу премію (за відмінну практику), а потім степендіїї (за відмінне навчання), то ті гроші теж вважались моїми. Мені їх вистачало тоді навіть на подарунки для батьків. Потім всі мої ЗП теж були лише мої. Хоч тоді вже я наполягала, щоб їх віддавати батькам (хотілось якось їм помагати). Батьки були категорично проти. Я їм була і є вдячна. За ту довіру і ту свободу в грошах. Зараз, почитавши цю тему, задумалась над іншими варіантами, але все ж систему моїх батьків хотіла б перенести на власну доню (як вона трохи підросте). Знаю що чоловік буде категорично проти. Він виріс в сім"ї диктаторів (я не перебільшую), але я б спробувала довіряти своїй дитині так, як довіряли мені. От. І я тому навчилась. І хотіла б щоб моя дитина це вміла.
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... Діти і гроші. В якому віці взагалі варто "привчати дитину до грошей"? (якщо можна так висловитись). "Не давай(те) малій дитині гроші" - чула я і від своєї мами, і якось від монахині в церкві (це не тому, що вони переходять через різні руки і на них можуть бути небезпечні бактерії). Коли доні було більше року, я іноді давала їй гроші, аби заплатити за проїзд при вході в автобус (на кінцевій зупинці, звичайно), і дитині подобалось, що вона їх вручає, а потім отримує від водія здачу, як усі дорослі. Часом малеча кидала гроші на тацю чи в скриньку для пожертв. Але згодом почала я задумуватись над правильністю своїх дій і словами старших про "несумісність" грошей і малої дитини: роздивляючись по дітях родичів, знайомих, та й взагалі дітях-підлітках сьогодення якось помічаю їх надмірну любов/увагу/потребу в грошах. Ні для кого не секрет, що така тенденція є і (чи, в першу чергу,) в дорослому світі. Цікаво, як ви поступаєте у питанні "мала дитина і гроші"?
Відповідь: Кишенькові гроші для дітей.... У нас багато - це "двадцять долі" (доларів себто). Чомусь так вийшло. І якщо я кажу, що щось не купимо, бо задорого, Дарко завжди перепитує "двадцять долі"? У мене також. Обід споряджаємо до школи самі, купувати йому ніц не доводиться, та й нема де. Має вже рік свою скарбонку, але щось ніколи не пробували перераховувати, скільки грошей там є, ані не пропонували йому щось за них купити. Кілька разів пробувала проштовхнути цю ідею, але татко того не підтримав, то я наразі лишилася тої теми. Однак хвилює вона мене однозначно, бо я наприклад так ніколи й не навчилася грішми орудувати, тому добре, що всі фінанси на чоловіковій голові. А як дитину навчити - не уявляю. Особливо тому, що вони купувальну функцію грошей розуміють, але ніц поза нею.