Відповідь: Як правильно сказати/написати? То всьо таке... Знаєте, як правильно буде перекласти: "червообразный отросток"? Нє? Не вгадаєте ніколи! "Хробакоподібне відхвістя":xaxa:!!! А колись-то на вині "Шепот монаха" ззаду прочитала переклад:"Монастирське шушукання". Завал
Відповідь: Як правильно сказати/написати? Питаннячко таке (абсолютно серйозне): який є український варіант російського вислову "на худой конец" ?
Відповідь: Як правильно сказати/написати? зі ЗлюЧкою не погоджуюся а ще сленгом можна висловитися - "на крайняк"
Відповідь: Як правильно сказати/написати? а ви тільки зараз звернули увагу на це? Там така ситуація вже, мабуть, з рік. Редактори розриваються А про інтернет-видання я вже мовчу...
Відповідь: Як правильно сказати/написати? :xaxa: о! А Ви такого ніби не помічаєте? Чи тільки я, хоч я й не філолог і школу давненько закінчив. Сумніваюсь... Пане Левандівко, я високо ціную Ваш гумор, але від таких постійних помилок в ЗМІ чи діловодстві чомусь стає сумно... Ну а російськомовний Схід, Південь України, або просто ті, хто хочуть вивчити українську? Після цих "перлів" так і не будуть знати, як правильно. :confused: Звертаю постійно, але виправляти ЗМІ не в силах, обмежуюсь виправленням на роботі, а то вже замучили "оплата згідно рахунка", "по іншим питанням" та ін. :8:
Відповідь: Як правильно сказати/написати? У нас із колегами виникла дискусія щодо перейменування відділення нашої компанії. Запропоновано назву Відділення «Перше сімферопольське». У мене виник сумнів щодо написання слова «сімферопольське» - з великої чи з малої літери? Звернулася до інтернету: З великої літери пишуться прикметники, що утворені від географічних назв і входять до складених назв: Харківський тракторний завод, Київський університет, Київська середня школа № 155. З малої літери пишуться прикметники, які означають місцезнаходження об'єкта: харківські вулиці, київські парки. Таке формулювання остаточної відповіді не дає… Допоможіть, будь ласка, вирішити нашу суперечку!
Відповідь: Як правильно сказати/написати? Таке питаннячко: а Іспанія тепер вже не Іспанія, а Еспанія українською? Побачила вчора в "Новинах".
Відповідь: Як правильно сказати/написати? Пишеться з великої букви, 100%. Оскільки це назва власна. Так само як Львівський університет. Самі ж правило написали - )))) Це, мабуть, вони до того правопису дурного звертаються незатвердженого, за яким правильно і "индик" а не "індик", і "проєкт", а не "проект".... НЕ звертайте уваги, це лише проект правопису, а не остаточний. )))
Відповідь: Як правильно сказати/написати? А між іншим так дійсно правильно. Якщо не помиляюсь, в 1928 році змінили правопис...а насправді має бути иній/іній, соціяльний/соціальний...спитайте бабусь як колои говорили Хоча мені тоже то ріже вуха))
Відповідь: Як правильно сказати/написати? :eek::eek::eek: Що значить не звертайте уваги? -100 за цей допис Це правопис ПРАВИЛЬНОЇ української мови, яка існувала до приходу совєтів, які навязали свої правила, свою вимову і свій лексикон. Правопис радянській так спаплюжив мову, що чуємо тепер ось це "не звертайте увагу" (типу вони ідіоти, казна-що там собі роблять, якісь проєкти правописів висувають).
Відповідь: Як правильно сказати/написати? а що до приходу совєтів не було жодного впливу з боку тієї ж польської мови? Мова не може стати такою ж як вона була в 1928 році - це неправильно, бо мова розвивається так чи інакше, і якби не було совітів, то мова все-одно не залишилася б такою самою.
Відповідь: Як правильно сказати/написати? Мова жива. І вона дійсно перебуває під впливом багатьох чинників, зокрема мов-сусідів. За рахунок такої взаємодії з іншими мовами вона розвивається, і таке життя мови є абсолютно природнім процесом. Однак, згадуючи радянську політику насадження, говорити про будь-яку природність розвитку мови не можна. Це був абсолютно штучний, меркантильний та усвідомлюваний процес нищення мови української та перетворення її на гібрид російської. Ну а з якою метою думаю зрозуміло.
Відповідь: Як правильно сказати/написати? до Enigma ну в мене на це трохи інший погляд тому так і пишу, і тому так пишуть інші дівчата. думаю тут кожен залишиться при своїй думці (як завжди й буває в таких дискусіях ), тому не дуже хочу й починати. Кожен має право на свою думку, бо ми також є творцями своєї мови, от тільки як би ці думки донести до тих хто правописи міняє ?
Відповідь: Як правильно сказати/написати? А в міфах про білобога й чорнобога є Ирій. Як підтвердження.
Відповідь: Як правильно сказати/написати? То не просто сіли собі люди і вирішили поміняти правопис, бо їм так кортить дуже. Ви теж як я зрозуміла за чистоту мови. Тоді поцікавтесь, якою нечистою мовою, чужою, насадженою попередньою владою ми розмовляєм. А більшість не знає про що говорить (о знов там якийсь правопис вигадують, дурниці говорять, тільки глузують з мови) або тій більшості взагалі по барабану (та не звертайте уваги, повидумували там). Але зрештою, то і не ваша вина, що не знаєте навіщо той-якийсь-новий-незрозумілий-смішний правопис. Сумно
Відповідь: Як правильно сказати/написати? До речі, щодо цього є цікавий факт. Західні українці мали тенденцію вибирати слова менше схожі до польських, а більше до російських. І навпаки. А щодо впливів, то не варто плутати впливи природні зі свідомою політикою прирівнювання мови до "російського діялекту", або як каже одна пані=фільольог з Московського університету до "broken Russian". Власне ТОМУ треба користуватися правильними, викоріненими колись формами. Тоді це легше до правопису ввійде.
Відповідь: Як правильно сказати/написати? Так давайте ще тоді церковнослов"янською почнемо говорити... Ну чесне слово..Мова постійно видозмінюється.......А взагалі у моїй відповіді на запитання йшлося про те, що загальноприйнятним для сучасної української літературної мови є використання загальнозатвердженого правопису а не проєкту.МОжна про розвиток мови говорити дуже довго. цілих 5 років в університеті читали лекції про це. А те, як правильно говорити сьогодні не стосується ні совєтів, ні Польщі...ні того,як говорили наші прабабусі. Ми маємо свої правила. Ви гляньте скільки редакцій правопису було, за останні сто років. .........