Школа: влаштування і наука

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем dArt, 2 Серпень 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Галченя

    Галченя Well-Known Member

    Відповідь: "Не хочу до школи" - як боротися?

    Справді, школа - це не садочок, де можна дозволити вільне відвідування...
    Тому найкраще, напевне, буде зараз зацікавлювати дитину шкільним життям. Можливо, придумайте якісь маленькі винагороди для сина за хорошу поведінку: похід в звіринець, цирк, до друзів і т.п.
    Важко конкретно щось радити. Найважливіше, щоб ваш школярик відчував вашу підтримку. А ще запишіть сина на цікавий йому шкільний гурточок.
    Також багато залежить від вчительки - придивіться до неї. А ще розпитайте чи має ваш син товаришів. Адже школа - це не лише навчання.
     
  2. Jul-mini

    Jul-mini New Member

    Відповідь: "Не хочу до школи" - як боротися?

    Вибачте, я зі східної України, в нас так кажуть. Відповіді по темі немає? чи ви тількі щирим львов'янам відповідаєте?
     
  3. OxankaF

    OxankaF Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    А у вас написано, що ви з Києва
     
  4. Рибка

    Рибка Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Jul-mini, я так розумію, дитина йде до школи на наступний рік? То чого хвилюватись? За цілий рік дитина подорослішає, порозумнішає і підготується.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Jul-mini

    Jul-mini New Member

    Народилася в Харкові, у Києві живу третій рік.

    То ви мені радите пустити все на самотік? Нехай дитина росте, природа своє візьме? :)
     
    Останнє редагування модератором: 7 Вересень 2009
    • Подобається Подобається x 1
  6. Knopka

    Knopka Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Якщо чітко бачите, що дитина не готова, то не давайте. Не обовязково ж у шість іти, зараз в перших класах є і семирічні дітки. А для дитинки все таки краще йти у школу, коли психологічно (а не лише фізично та інтелектуально) дозріє до цього.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Oddly

    Oddly Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    а ви дійсно думаєте, що позайматись з дитиною одне літо вистачить для його розвитку і психологічної підготовки до школи?
    і в чому саме ви вбачаєте його психологічну неготовність? може, вам тільки здається?
    можна за рік, що залишився до школи, наприклад, водити дитину на якийсь гурток з груповими заняттями - буде звикання і пристосування до нового колективу, + дитина почне звикати більше утримувати увагу, + навчиться дисципліни роботи в групі (або хоч спробує)
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Моїй 6 буде у листопаді, з трьох років з нею сидять бабусі, у дворі - тільки старші діти.
    Збиралися віддати її на дошкільну підготовку, але виявилося, що там треба бути цілий день. Я злякалася, що поки вона адаптується, звикне, якраз прийде час йти до школи, у новий колектив, тому просто записала її на заняття англійською два рази на тиждень, тим більше, що потім можна буде її продовжувати водити туди і далі. Якщо мала була дуже тривожною, коли почула про дошкільну підготовку, то занять англійською не може дочекатись. :)
    А взагалі у такому віці дітки так швидко міняються! Скільки часу я вбила на те, щоб дитина навчилася читати! А коли вирішила дати їй спокій, вона раптом почала осилювати перші склади, сама навчилась додавати в межах 10, а з мультиків вивчила десяток англійських слів. І це якось все відразу. Більше того, вона не вимовляла мало не половину алфавіту, ми вже навіть зібрались вести її до логопеда, і раптом в останній момент вона заРикала, заЛикала і навіть заШикала, зараз від того рикання вуха болять. :)
    Якщо чесно, ще два місяці тому мені здавалось, що з неї такий школяр, як з мене іспанський льотчик, а зараз бачу, що дитина починає дорослішати. :)
    Дівчатка, ну що ви так відразу на людину накинулись, як могла, так і старалась написати. З часом між нами навчиться краще. ;)
     
    • Подобається Подобається x 13
  9. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    в цьому віці навіть пів року - це величезний поступ і без додаткового втручання, а рік - то взагалі.
    Але з досвіду своїх дітей - рано їм в 6 років до школи, ох рано! В 7 - саме те.
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Хомуся

    Хомуся Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Мені здається це все індивідуально. Дитина має ХОТІТИ іти до школи. Пишу так тому, що в мене старший пішов в 6,9 років (і це звичайно оптимальний вік), а молодшому 6 буде за 2 тижні. Так він читає/рахує/додає/віднімає, але головне він вже пів року лише про школу і говорить. Ми ходили в садочок, але щоб ми туди сильно рвались то зовсім ні. Я розумію, що школа лише почалась і як буде далі невідомо, але він так хоче бути дорослим.
    П.С. Доречі я страшенна панікерка.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    от в мене точнісінько так Дарця пішла. і в колектив влилася гарно, і ходила охоче, але... тяжко їй, відверто тяжко власне самі навантаження витримувати. Ще нема організованості, увага легше розсіюється. Ну дитина і все... А Орися пішла 6 з половиною - вже набагато простіше...
     
    • Подобається Подобається x 7
  12. Consuelo

    Consuelo Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    а чула багато хороших відгуків про гімназію "Євшан" (школа №79).. Сама там не вчилась, проте доводилось захоити кілька разів і враження склалось справді як про навчальний заклад - чисто, акуратно, гарна їдальня, і що дуже важливо, вчителі виглядали вчителями і відчувалось, що це - педагоги.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    З одного боку шкода мені тих наших першокласників. У 6 років до школи то...їм ще бавитись треба, а ми їм власними руками дитинства вкорочуємо, але думаю всеодно початок важкий завжди чи у 6 чи у 7 років- звикання, пристосування до нових умов і вимог, на зміну словам "хочу-нехочу" прийшло слово "треба". Мусимо змиритись і не робити міні-трагедії - нам, мамам, важко відпускати своїх дітей (ледве змирилась з тим, що моя дитина буде ходити в садок - досі пам"ятаю, як я себе почувала :)), але все буде добре. Вони всього навчаться, звикнуть до нових обставин, а якщо вчителька хороша, тоді взагалі проблем не буде.
    П. С. Але у глибині душі я таки за те, щоб діти йшли у 7 років до школи. А мій чоловік хоче віддавати молодшу доню до школи через рік, хоча їй 6 буде лише у листопаді. :sad:
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Галченя

    Галченя Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Шестирічок звичайно дуже шкода... але як подумати про довгих 12 років, і про сучасну молодь... А потім ще пару років інституту (здалось би закінчити)...
    Знущається трохи міністерство освіти з наших діток.

    І ще обурює той факт, що йдучи до школи, неформально але вимагають, щоб дітки вміли читати (принаймі на співбесідах це вміння провіряють!) Для чого???! якщо потім в першому класі знову вчать абетку... Абсурд!

    Але це так... мої роздуми.:girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 6
  15. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    А нам при прийомі в школу навпаки сказали дати дітям спокій - програма першого класу розрахована на те, щоб навчити дітей читати і писати. На зборах вчителька ще раз сказала, що не варто турбуватись, бо якщо дитина вже все вміє, то що ж тоді їй робити у школі? Мені це сподобалось, бо за останні роки я часто зустрічалась із тим, що діткам роблять вступні тести, вимагають знань, які має дати перший клас школи. А у другому класі батьки наймають дітям репетиторів. Що робиться, люди?
     
    • Подобається Подобається x 9
  16. Knopka

    Knopka Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Не мають права вимагати такого, наскільки я знаю, що навіть в гімназіях і різних спеціалізованих школах, які мають різні тестування, саме вміти читати не вимагають. А якщо десь таке є - нехай батьки би поскаржились в міське управління освіти Надії Оксенчук.

    Репетитори починаються тепер в дітей навіть в першому класі. А потім таке перенавантаження часто "вилазить" боком - починаються візити до неврологів, психологів, проблеми з очима, хребтом, іншими болячками... Недолуга в нас система освіти для малявок, школа діток...
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Тут крім системи ще й батьківський фактор - нездорові амбіції. А діти мучаться.
     
    • Подобається Подобається x 10
  18. kitka

    kitka Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Занудко, то все ніби так, але в реалі чомусь інакше. Я теж думала: от розтягнули на 12 років, значить менше буде навантаження, більше годин на одну тему. Та де там:girl_mad:. Крім прописів завели ще 4 зошити (2 на матем., 2 на мову). Хоча міносвіти це м'яко кажучи не одобрює, тому зошити були неофіційними і називалися "Помагайчики":girl_smile:. Бо в прописах на одну букву відведено кілька рядків. Зрозуміло, що то є мало для того, щоб навчитися писати. Тому писали щодня ще додатково по 3 рядочки з матем. і мови. На одну букву відводилося максимум два дні. + Ще наша вчителька придумала такі собі "файлики": мали вони папку на 40 файлів і на кожну нову букву заводився листочок і вставлявся туди. На цьому листочку була видрукована велика літера і вдома треба було вирізати з старих журналів якісь ілюстрації предметів, що починаються з тої букви, і наклеїти на той листок. Одним словом, дитина і я разом з нею були завантажені по зав'язку (це при тому, що він, пішовши в школу, вільно читав і влітку один зошит з прописами прописав, бо шульга, тому тренувалися трохи). Але зате в другому класі ми можна сказати вже трохи відпочивали, бо читав і писав чудово. А ті діти, що на кінець першого класу бекали, звичайно в другому не могли прочитати задачу з математики, а отже і зрозуміти , і розв'язати її.
    А за репетиторів я ще навіть і не думаю, куди там, хай собі у вільний час краще відпочине. Якщо батьки контролюють процес і дитина йде в ногу і не запускає, то й репетиторів не треба.
    Так що у нас перший рік був дуже важкий, не дивлячись на те, що дитина була підготовлена і в листопаді вже мав 7 років. Але тепер маємо результат. Він знає, що ТРЕБА. Хоча і зараз може сплакнути з жалю до себе, що багато писати:sad::).
     
    • Подобається Подобається x 9
  19. Мама

    Мама Загублений

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Непогані відгуки про Сихівську гімназію. Сильна початкова школа, нормально- викладання української та англійської. А що чули ви?
     
  20. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Відповідь: Школа. влаштування і наука

    Вибачте за оффтоп, але я як філолог не стрималася. Jul-mini, невже справді так говорять на східній Україні, як ото Ви написали? Та ж чітко видно, що "погано-бідно" - це "худо-бедно" по-російськи, "вважає" - так комп"ютер (чи словник) у даному випадку переклав слово "считать" (а тут мало б бути "рахувати"). Я так считаю (рос.) - я так вважаю (укр.). Ребенок считает до 10 (рос.) - дитина рахує до 10 (укр.). Різниця помітна? Мультяшні герої - радше "улюблені", а не кохані. Маю підозру, що на східній Україні здебільшого говорять "любимі". А "дитячий сад" - це "детский сад" (рос.). А українці кажуть "дитячий садок". А "набудувати" дитину... Так Вам переклали російське слово "настроить"? "Набудувати" можна будинок. А дитину можна налаштувати, настроїти (русизм).

    А до чого тут "щирі львов"яни":girl_crazy:? Як Вам легше писати російською - пишіть. Але чого такі "наїзди" робити на львів"ян:girl_crazy:?
     
    • Подобається Подобається x 6
Статус теми:
Закрита.