ГВ - ще один дар природи

Discussion in 'Харчування малюків' started by Ksani, May 31, 2007.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Blondo4ka

    Blondo4ka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    та вперше, бо до народження синочка ГВ не цікавилася. Думала, хто має вже досвід, той краще знає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А в мене друзі зараз дуже переживають за ГВ. Малий народився передчасно, то тримають його в інкубаторі довший час, і напихають сумішами. І від пляшечок вони перший тиждень відмовлялися, а потім не витримали тиску медсестер. Тепер переживають, як вернути малятко назад на 100% ГВ без домішків, адже суміші шлунок розіпхали. Найгірше, що таких раніше народжених дітей дуже пильнують перші місяці й до хати навіть соцпрацівники приходитимуть, аби перевірити, чи батьки дають собі раду й дитина набирає нормальну вагу.
    От у мене власне питання, чи може бути, що при відмові від сумішей після виходу з лікарні дитина не набиратиме вагу так, як повинна, тобто набиратиме спершу трохи менше?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Jane

    Jane вєчно в бєгах...

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    В мене коліжанка має подібну ситуацію. Але їй не можна було кидати годування сумішами, оскільки вона мала дуже малу вагу, певний час давала і груди, і пляшку.
    Намагалась вертати малу на груди, навіть годувала зі спеціального годувального зонду (причіпляють до грудей і дитина їсть суміш разом з тим, як ссе цицю).
    Для того, щоб вернути дитину на гв після пляшки - то дійсно треба мати багато витримки й бути готовою прикласти багато зусиль, оскільки дитина вже неохоче бере після пляшки груди, відмовляється ссати сама... Звичайно, ще й від дитини залежить. В коліжанки не вийшло, з чого мені досі сумно. Вона пробувала різні варіанти, зупинилась на зціджуванні (груди взагалі вже не дає, бо мала тільки нервується, а їсти не хоче з них), давала десь 50/50 ціджене молоко та суміш.. А зараз хоче перестати взагалі зціджуватись, бо не висипається, а мала все одно їсть суміш краще.
    Поки що їй не вдалось припинити зціджування, бо в грудях робляться застої, які вона знову ж таки зціджує, але ж то вже тільки питання часу ((( на мій великий жаль (((
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Хто мав малу вагу? Коліжанка чи дитина?
    Тут малого тримають зараз у лікарні, поки не набере потрібну вагу й тоді віддадуть батькам додому. Тобто вага в дитини буде так, як треба.
     
  5. Jane

    Jane вєчно в бєгах...

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    В неї дитина після народження втрачала вагу, поклали в лікарню, крапельниці ставили, перевели на суміш, плюс вона годувала грудьми. Після лікарні щотижня перевіряли вагу дитини в поліклініці, й вона ваги напрокат взяла слідкувала за вагою.
    Їй (коліжанці) все ж хотілося потроху зменшити використання суміші, пробувала не давати з пляшки, а тільки через годувальний зонд, але (з її слів) при кожній спробі давати більше груди, менше з пляшки, або давати тільки з зонду та груди - мала знову починала втрачати вагу. Тому вона собі вирішила, що оскільки з пляшки дитина їсть і набирає, а з циці - ні, то нащо їй ночами не спати цідитись, вдень витрачати купу часу на то саме, якщо можна намішати суміші і не мучатись. ((
     
  6. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Дівчата, підкажіть, що робити з сосками? Малий погриз, що неможу доторкнутися, шкіра злазить...
    А ще не кидайте камінням, а напишіть, що зробити, щоб менше молока було і чи є якісь безпечні таблетки для цього. Бо дати груди малому не можу - біль нестерпний, а молоко є...
     
  7. я_тут

    я_тут Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    От в мене така ж проблема зі сосками,вірніше з одним,не допомагало нічого,а наша акушерка порадила мазати обліпиховою олією,але треба на сухий сосок наносити і дати,щоб сосок її ввібрав.
    Мені з моєю дуже глибокою тріщиною допомогло,тепер вже даю ту цицю їсти,а раніше не могла дати,бо боліло до сліз.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ой, та ні! таблетки є достатньо не безпечними і тому вони зараз нікому не виписуються
    Тут тільки одна рекоментація вручну зціджувати молоко і ним змазувати соски, і щоб більше були соски на повітрі. А в лівчику має бути повна гігієна та сухо щоб не заразитися чимось інфекційним чи молочницею.
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. я_тут

    я_тут Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Таню,підкажіть ще мені будь ласка
    В мене від тої тріщини зробились ніби незначні застої,такі вузлики-нагрубання в кількох місцях.Капуста,масаж,душ,тепле пиття все роблю,але щось не допомагає. А малий ту цицю тепер невзлюбив,їсть її максимум 15хв,а потім кричить і заспокоюється лише на другій. Може йому важко її смоктати?чим йому допомогти?
     
  10. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Тяжко щось сказати бо реально не бачу.
    Обов'язково сціджувати руками і щоб разом із прикладанням дитини не було менше 6 раз в добу стимулювання тої груді це для того щоб підтримати кількість виробляємого молока саме в цій груді та і щоб не допустити нагрубання, лактостазів чи маститу. Велику увагу приділити гігієні (щоб груди були завжди сухі, і змазувати їх заднім молоком) бо глибокі тріщини можуть дати великі проблеми тим які мають схильність до маститів.
    Оскільки я не бачу реально тих тріщин мені важко щось сказати чи прикладати до неї дитину чи ні, чи варто тільки зціджувати.
    Оскільки тріщини самі по собі не виникають це як камінь який залеті у мешт і щоб ти не робила з ногою (якими мазями би не мазала, лейкопластрі не накладала) але поки не викинеш того камінця ситуація не покращиться буде далі гристи. І по аналогії що потрібно розібратися чому сталися тріщини бо якщо це провина дитини (погано смокче-неправильне прикладання, великі перерви для дитини (вона може сама собі такі робити) і вона сильно накидається на груди, з'їжджає в прикладанні, прикусує сосок через проблеми із вуздечкою, не може схопити сосок через високе піднебіння...) то після того як рани заживуть але ж дитина не поміняє манеру ссання ситуація повториться.
    Ще є такі ситуації коли мама навіть не могла собі уявити і не здогадувалася що хтось із "добрих" родичів дає дитина дурак чи соску чи годував/допоював водичкою через пляшку.
    Кожна дитина має свою улюблену грудь і це нормально бо двох однакомих в природі грудей не існує але є такі діти яким потрібно заставити їсти із іншої груді. Як правило це можна зробити коли дитина спить, або коли дитина прокидається але ще сонна (кожна дитина індивідуальна і мама сама бачить що саме діє в її ситуації а тому треба експериментувати і пробувати різні способи)
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    в нас така улюблена за весь період мінялась разів зо п"ять, то одна то інша :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Зорянівонька

    Зорянівонька Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А в настакого ніколи не було. Де більше молока, та і ліпша:)
     
  13. Аліса

    Аліса Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Це дійсно, нестерпний біль, але навіть і таке в житті проходить, може ще не будете відлучати? У всіх жінок по-різному проходить адаптація сосків, у кого чутливіша шкіра, то навіть правильне прикладання не забезпечить того, щоб соски не боліли. У мене це було десь до 2 міс, я вила, соски були такі болючі і червоні, обкусані, що я не могла заставити себе дитині в ротик засунути. Так і плакали обоє - мала , бо їсти хотіла, а я від страху, що зараз треба дитину годувати. Але все пройшло, зажило і зараз читаю ваші дописи і згадую, що у мене так само було, але вже того болю зовсім не памятається. Коли воно таке малесеньке клубочком скрутиться біля грудей і засинає втикнувшись носиком в груди я в такі моменти себе найбільше мамою почуваю і думаю, що воно мацьопа таке маленьке і безпомічне, хто ж йому дасть все найкраще, як не я - мама.
    Ой, щось я розчулилася.
    Але то таке, справа ваша, ви тримайтеся! Здоровячка Вам і малюкові!
     
    • Подобається Подобається x 9
  14. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    В Зорянівоньки вже трохи більший синок, там щось інше, а не звикання сосків, очевидно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    та звичайно шо коли цицю забирають , то може дитина образитись
     
  16. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Дуже добре що у вас так склалося але! в декого проходить а більшість кидає годувати. І я їх дуже розумію бо годування не має приносити біль. Від тої болі дуже сильно знижується рівень окситоцину і як наслідок не виділяється молоко і дитина голодна.
    Тріщини сосків неоднакові по своєму виді й походженню - можуть бути викликані різними причинами.
    [​IMG]
    Різні тріщини - різні причини - різне лікування.
    По виду й місцю розташування тріщини можна визначити причину її виникнення й вибрати вірний підхід до лікування.

    Дууууже часто мами запитують чим би помазати, щоб тріщина пройшла. Але
    усе буде давати тимчасовий ефект.

    Чому іноді тріщини проходять самі собою?
    Можливі причини:
    - Росте дитина - нервова система поліпшується, краще ссе.
    - Збільшується рот, довжина вуздечки - більше місця для соска, язик рухливіший.
    - Мама набирається досвіду, не боїться брати дитину на руки й щільніше притискати до себе. Пробує різні пози
    - Поліпшується техніка прикладання з однієї й з іншої сторони.
    тут ви буже багато чого напутали бо адаптація це одне а тріщини зовсім інше.
    Тріщини сосків
    Визначення
    Тріщини сосків – це пошкодження цілісності шкіри соска, які можуть мати різну форму (прямі, зіркоподібні) і глибину (поверхневі, глибокі). Сосок стає почервонілим, припухлим і болючим, з ранки може виділятись кров.
    Причини та фактори що спричиняють виникнення та розвитку
    1.неправильне прикладання до грудей;
    2.годування по графіку;
    3.неправильне забирання грудей від дитини;
    4.використання імітаторів соска;
    5.сухість шкіри, зумовлена частим миттям грудей милом і обробляння соска дезінфікуючими розчинами;
    6.перебування довгий час у мокрій білизні,
    7.недостатність вітамінів в організмі жінки, яка годує, зокрема, вітаміну А.
    Лікування
    1.виправити прикладання дитини до грудей, слідкувати за правильним прикладанням дитини до грудей (що зменшить болісні відчуття і сприятиме швидкому загоєнню тріщини);
    2.часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. годувати дитину якомога частіше (дитина тоді спокійніше захоплює груди),
    3.не давати дитині імітаторів соска;
    4.при тріщинах сосків дуже виручать спеціальні накладки для грудей, призначені для носіння в бюстгальтері, які не дозволяють тканині прилягати і додатково травмувати соски. Верхня частина таких пристосувань має отвори для вільної циркуляції повітря, що значно прискорює процес загоєння;
    5. кожне годування розпочинати зі здорової (менш болючої) молочної залози (годуйте 5 хвилин) і завершуйте хворою (більш болючою, при тріщинах на обох сосках);
    6.змазувати сосок після годування «пізнім» молоком і залишати підсохнути на повітрі або феном;
    7.після годування не вдягати відразу білизну, а постаратися чим довше робити повітряні ванни для грудей,
    8.робити ванночки або компреси для соска з кори дуба в перервах між годуваннями (при відсутності можна використати міцну заварку чаю),
    9.якщо тріщини глибокі і з рани виділяється кров, то хвору залозу обов'язково необхідно зціджуються раз в три години. Продовжувати годувати дитину одною груддю протягом 2-3 діб, поки
    10. тріщина не загоїться, Також можна давати дитині зціджене молоко з ложечки або шприца, пляшку не використовувати.
    11. можна змазувати соски кремом, який має пом’якшуючу, обезболюючу і ранозагоюючу дію: пурелан або бепантен (змивати крем перед годуванням не потрібно), змазувати гелем солкосерил (відбуваються регенерація тканин, після загоєння змазувати гелем немає необхідності, використовувати тільки мазь), потім після висихання бепантеном.
    Профілактика
    1. часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. (відмовитися від графіку годувань);
    2.слідкування за правильністю прикладання до грудей;
    3.забирати груди після того як дитина їх відпустила, навчитися правильно забирати груди;
    4.відсутність імітаторів соска;
    5.просушування сосків на повітрі (перед цим добре змочити своїм молоком);
    6. виключення миття грудей перед та після годування милом, обробляння зеленкою, йодом, та іншими дезінфікуючими засобами;
    7.часті повітряні ванни й не допускання промокання підкладок.


    Чутливість сосків

    Визначення
    Практично у всіх молодих мам в перші тижні після народження дитини може бути підвищена чутливість сосків: жінка відчуває біль при годуванні саме ареоли, особливо у той момент, коли дитина захоплює груди. На соску відбувається зміна епітелію - формується більше груба шкіра, після чого хворобливість зникає. Звичайно це відбувається через 1 тиждень.
    Причини та фактори що спричиняють виникнення та розвитку
    Причини:
    1. Тимчасова непристосованість шкіри ареоли до годування. Це пов'язане з тим, що шкіра ареоли ніколи раніше не зазнавала такого інтенсивного впливу і болючі рецептори, розташовані в ній, сигналізують про навантаження, яке швидко зросло. Неприємні відчуття максимальні на початку годування швидко знижуються. Більше того, протягом 7 днів шкіра сосків звикає до такого режиму "роботи", відбувається її загартовування, і болісність поступово зовсім перестає турбувати, відповідно сам процес годування стане безболісний.
    2. внутрішньовенні вливання під час пологів (крапельниця);
    3. Ушкодження від занадто старанного витягування сосків під час вагітності;
    4. Використання погано прилягаючого до грудей або занадто сильного молоковідсосу.
    5. Неправильно підібраний бюстгальтер (шов в районі соска, занадто тісний, маленький розмір чашечок, мереживна обробка);
    6. Використання засобів, що містять спирт (досить часто можна почути ради змазувати соски брильянтовою зеленню - цього робити не можна);
    7. використання твердого рушника, тертя сосків під час миття;
    8. Ушкодження нерва соска внаслідок його неправильного розташування на соску (у цьому випадку біль може тривати близько 2 місяців);
    9. Кандідозне інфікування (молочниця).
    10. Використання імітаторів соска
    Лікування
    1. Ретельно слідкувати, щоб дитина правильно брала груди;
    2. знайти найзручнішу позу для годування;
    3. часті повітряні ванни (залишати на соску крапельку молозива\молока після годівлі, вона повинна висохнути на повітрі);
    4. відсутність у використанні імітаторів соска;
    5. дивитись за правильною підтримкою грудей й/або голівки дитини в перші дні;
    6. слідкувати щоб грудні підкладки були завжди сухими (вологі одноразові прокладки для грудей розм'якшують шкіру);
    7. забирати груди після того як дитина їх відпустила, навчитися правильно забирати груди;
    8. слідкувати за правильністю положенням дитини біля грудей;
    9. обстежити дитину на неврологічні проблеми, що заважають нормально ссати;
    10. виключення миття грудей милом перед і після годування, обробляння зеленкою, йодом, та іншими дезінфікуючими засобами;
    11. не використовувати твердий рушник і не терти соски під час миття.
    12. звернути увагу на бюстгальтер щоб не мав шов в районі соска, не був занадто тісний, зверніть увагу на розмір чашечок (чи не за малий), може подразнювати мереживна обробка;
    13. Для зменшення болю перед годівлею можна прикласти шматочок льоду до соска.
    14. Якщо хворобливість сосків довго не проходить, причиною може бути кандідозне інфікування (молочниця). Лікування в таких випадках призначає лікар.
    Профілактика
    1. часте прикладання дитини до грудей не рідше ніж що 2 год. (відмовитися від графіку годувань);
    2. слідкування за правильністю прикладання до грудей;
    3. не обмежувати час дитини біля грудей, забирати груди після того як дитина їх відпустила;
    4. навчитися правильно забирати груди;
    5. відсутність імітаторів соска;
    6. просушування сосків на повітрі (перед цим добре змочити своїм молоком);
    7. виключення миття грудей милом, обробляння зеленкою, йодом, та іншими дезінфікуючими засобами;
    8. часті повітряні ванни й не допускання промокання підкладок.
    обкусані соски багато про що можуть говорити як про те що дитині погано подавали груди, чи може забирали їх неправильно, або дитина мала дурак/соску, годувалася через пляшку, були накладки на грудях та ще повно можна перелічувати.
    Ну звичайно що є такі випадки де як наприклад коротка вуздечка або високе піднебіння в дитини то мама знає чого терпить але якщо все добре то чого терпіти чи не логічно щоб покликати когось на допомогу?
     
    • Подобається Подобається x 19
  17. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    таня Yaremko - мойо восхіщєніє, як то кажуть
    і велика дяка за твою роботу
     
    • Подобається Подобається x 16
  18. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    насміялися ми з моєю мамою в пятницю:girl_spruce_up:
    попробувала дати Софії перший раз чуть-чуть картопельки......... вона мало того шо всьо обплювала довколо, то ще й потім як їла молоко, то дууууууууууууууууже пристально дивилась мені в вічі, певно думала, шо ми ГВ згортаєм, а її не спитали то:girl_haha: і все то годування їла і очей від мене не відводила, а цицю тримала обома руками і так і заснула і я мусіла дрімати з нею бо вона її не відпускала:girl_cool:
     
    • Подобається Подобається x 18
  19. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    думала си - Ну мать отожгла, какого то картофана запіхнути хтіла
     
    • Подобається Подобається x 10
  20. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    ну та всьо - потім якось почнем з прикормом попозже, вона їсть суперово, ну не набрала на свій вік подвоєної ваги, а виглядає дуже нормально і точно наїдається і їсть так як їй пасує, може їсти шогодини, може раз в три, а може 2 рази за годину, словом як їй пасує так собі і їсть - останьо правда як по годиннику вночі шо 2 години, як в аптеці - у мене в спальні голинник електронний на тюнері і деколи так майже чуть не хвиля в хвилю;)
     
    • Подобається Подобається x 10
Thread Status:
Not open for further replies.