Церковний розвід, уневажнення шлюбу

Discussion in 'Філософські та релігійні посиденьки' started by L@vazza, Feb 20, 2009.

  1. Ivanna

    Ivanna Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    І це буде в нього на совісті, бо устав для всіх однаковий!
    Сповідати ніхто не має права відмовляти, а от розрішення та причастя, то вже зовсім інше питання.
     
    Last edited: Jul 21, 2009
  2. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Церковний розвід

    він отримав уневажнення шлюбу в церкві чи просто державне розлучення? Він одружився вдруге? Це все нюанси, котрі є дуже важливими. Цілком імовірно, що священик неуважно поставився до ситуації, і почувши, що розведений, одразу відмовив. Бо є ситуації, коли розвід, на мою думку, не буде перешкодою до розрішення, якщо розівд не з вини чоловіка, і він продовжує зберігати подружню вірність. Адже державний розівд для Церкви нічого не важить. Якщо ж Ваш знайомий одружився вдруге, без благословення Церкви, то він свідомо иве у грісі, і мови про розрішення бути не може.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    На разі він розлучився цивільно. Ініціатором розлучення була дружина. Він має право на сповідь і причастя, так само як і вбивці, та інші грішники.
     
  4. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Церковний розвід

    з моїх скромних знань, якщо не одружений вдруге, то так. Але це вже Ліля хіба підтвердить або спростує.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Якщо жінка чекає заплати - то вона її й не отримає. І не дивно, якщо всі її старання будуть марними... Сказано ж не чекати нагороди на землі.
    У тому й вагомість прикладу Левка, що він не чекав винагороди, він просто давав! І це не була торгівля "ти - мені, я - тобі", ні, це був дар любов "усе тобі, бо я тебе люблю".
    А коли жінка робить і паралельно бурчить, нарікає, потім кісточки перемиває поза плечі, то не буде їй винагороди, хоч би як тяжко працювала, ну, бо вона не заслужила тої нагороди... Такій жінці треба спершу зрозуміти, що таке любов, що таке жертовність, полюбити себе, а тоді і її любов до іншого стане правдивою, і така любов принесе плоди.
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Церковний розвід

    А що ж ви рівняєте гріхи одні до інших, ще й водночас засуджуючи без потреби... Хто вбив і покаявся - більше такого не чинитиме, то відповідно має намір виправитися, тому й може приступити до причастя. Не вам же судити щирість його сповіді, ані про те, чи має він право до Причастя приступати.
    Ваш родич може йти до Сповіді, але в нього в корені не може бути постанови направи, відповідно, розрішення йому не дадуть, а Причастя тим більше. Але це за певних умов можна змінити.
    Нехай оформить сепарацію. Якщо не може мати уневажнення. І якщо далі він житиме сам, то зможе приступати до Причастя. Як тільки він когось матиме знову - до Причастя йому буде зась, бо він більше не буде членом Церкви.
    До речі, розрішення з убивства так просто не отримаєш. В тому числі з аборту. Із таких гріхів можна отримати розрішення лише в єпископа, звичайні парохи на це не мають повноважень зазвичай, за кількома винятками.
    Яке сумне самодурство...
    І що? Кого він тим обдурить?? Чи ж не себе в першу чергу?
    Отако писати, не маючи поняття про суть справ... :girl_sad:
    :girl_sad: Хто вам дав право розкидатися камінням?
     
    Last edited: Jul 21, 2009
  7. Niferttiti

    Niferttiti Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    І чому зразу такі категоричні заперечення???
    Не настільки обізнана у церковних тлумаченнях, як ви, прирівнявши розлучника і вбивцю та їхні гріхи. І що за камні????
    Далі продавжувати не буду, а то ще мене камнями тут закидають.
    Дякую за інформацію.
     
  8. ilona

    ilona New Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Маючи стосунки з людиною що формально ще не отримала "уневажнення" і мене і його сповідали і дали Причастя
     
  9. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Завтра хочу їхати в церкву Юри і подати заяву, подивимся що з того вийде...
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Я не прирівнювала. Прирівняли ви якраз. :girl_crazy: А камені такі, що ви судите, який гріх гірший... Гріх є гріх.
    У них покута різна. Один має покаятися, зізнатися навіть, бути готовим відбути покарання...
    Інший - повернутися до жінки.

    Це, що вам уділили Причастя - на совісті вашій і того, хто дав. :girl_smile:
    Але якщо ви живете разом, то розрішення вам не мала права дати, бо таке життя є гріховне в корені.
     
  11. popelushka

    popelushka Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Я постійно сповідаюся і мені священник дозволяє брати Причастя. Але наголошує, і декілька раз перепитує, чи я живу сама, і якщо я хочу взяти шлюб вдруге, я повинна подати усі документи для визнання шлюбу недійсним.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. L e v k o

    L e v k o Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    +100!
    Саме так і є – не потрібно чекати заплати, а віддавати любов, як казав хтось з мультфільму, «б е з в о з м є з д н о»!!!
    Я, коли це зрозумів і почав в тому напрямку рухатися, то настільки захопився цим віддаванням любові, що почав отримувати насолоду від цього. Я зрозумів, що віддавати любов є набагато приємніше ніж її приймати!!!!
    Я думаю, що кожна жінка, чи чоловік може почати так робити, якщо хоче відчути справжній смак сімейного життя. Можна почати з малого. Я, як уже писав, починав з миття посуду, прибирання... Пізніше мені захотілося більше віддавати, я почав спостерігати за дружиною, в чому вона має потреби і задовольняти їх. Ще кілька прикладів. Я побачив, що дружина дуже втомлюється за цілий день вдома з маленькими дітьми. Я вирішив, що буду приходити з роботи і брати дітей на себе. Я з ними йшов гуляти до пізнього вечора, а дружині казав, що може робити, що хоче тільки не роботу по дому. Вона собі займалася своїми улюбленими справами, чи йшла до своїх подруг поспілкуватися…, одним словом відпочивала від дітей. Мені настільки сподобалося гуляти з дітьми, що я просто з ними відпочивав, робив це з радістю. Гуляючі мами з візочками, думали, що я бавлю дітей, а дружина працює, навіть спитали мене якось про це.
    Або ще про квіти. В мою чоловічу голову ніяк не вкладалося(і до тепер не вкладається) чому жінки так страшенно люблять коли їм дарують квіти?! Я їх дарував дружині, коли вона мені з розпачем про це нагадувала, або залізно на 8Березня і на День народження. Я собі подумав, що якщо їй це так подобається, то мені ж не важко зайти на базар після роботи і купи якийсь букетик. Думаю, жінки розуміють почуття моєї дружини, коли я приходив додому з квітами. Відтоді живі квіти у нас постійно стоять на столі, для мене це стало звичкою,а вона кожен раз стрибає від задоволення…
    Для чого я це все пишу? Зовсім не для того, щоб хвалитися собою. Мені хочеться допомогти сім»ям, котрі сидять в цих ямах, котрі, просто мучаться, а не живуть…! А вирішення поруч, просто потрібно змінити ставлення один до одного зі споживацького, на жертовне…, жити не для себе, а для своєї жінки, чи чоловіка, не чекаючи взамін нічого, а просто віддавати… і життя налагодиться, сім»я зміниться о б о в » я з к о в о!
     
    • Подобається Подобається x 17
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Нічого собі. Таке враження, ніби це мій чоловік написав. :girl_crazy::girl_crazy: :girl_claping::girl_claping:
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Розриваючі перешкоди в загальному

    Кан. 790 – § 1. Розриваюча перешкода робить особу нездатною для правосильного укладання подружжя.
    § 2. Перешкода, хоч би існувала тільки з боку однієї з двох сторін, робить подружжя неправосильним.

    Кан. 791– Перешкода вважається прилюдною, якщо може бути доведена у зовнішній сферіь інакше вона є таємною.

    Кан. 792– Партикулярним правом Церкви свого права не слід установлювати розриваючі перешкоди, як тільки з дуже поважної причини, в погодженні з зацікавленими єпархіяльними Єпископами інших Церков свого права і порадившись з Апостольським Престоломь однак жодна нижча влада не може встановлювати нові розриваючі перешкоди.

    Кан. 793 – Відкидається звичай, який запроваджує нову перешкоду, або суперечить перешкодам, які вже існують.

    Кан. 794 – § 1. Місцевий Ієрарх може в окремому випадку заборонити одруження підлеглим йому вірним, де б вони не перебували, а також іншим вірним Церкви свого права, які в даний час перебувають в межах території єпархії, але тільки тимчасово, з поважної причини і поки вона триває.
    § 2. Якщо йдеться про місцевого Ієрарха, який виконує свою владу в межах території патріяршої Церкви, то Патріярх може додати до такої заборони клявзулу, розриваючу подружжяь в інших випадках – тільки Апостольський Престол.

    Кан. 795 – § 1. Місцевий Ієрарх може звільнити від перешкод церковного права підлеглих йому вірних, де б вони не перебували, а також інших вірних Церкви свого права, які в даний час приписані до неї і перебувають у межах території єпархії, за винятком таких перешкод:
    1-е - свячення;
    2-е - довічного прилюдного обіту чистоти, складеного в чернечому інституті, хіба що йдеться про Згромадження єпархіяльного права;
    3-є - супруговбивства.
    § 2. Диспенза від цих перешкод застерігається Апостольському Престолові, але Патріярх може диспензувати від перешкод супруговбивства і довічного прилюдного обіту чистоти, складеного в Згромадженнях будь-якого юридичного стану.
    § 3. Ніколи не надається диспенза від перешкод кровного споріднення в прямій лінії або в другому ступені бічної лінії.

    Кан. 796 – § 1. Коли загрожує небезпека смерті, місцевий Ієрарх може підлеглих йому вірних, де б вони не перебували, а також інших вірних, які в даний момент перебувають у межах території єпархії, диспензувати від приписаної правом форми вінчання та від усіх і окремих перешкод з церковного права, чи публічних, чи таємних, за винятком перешкоди, яка випливає із свячення пресвітерату.
    § 2. У тих самих обставинах, але тільки у випадках, коли не можна звернутися навіть до місцевого Ієрарха, таку саму владу звільняти мають парох, інший священик, наділений повноваженням благословити подружжя, і католицький священик, про якого мова в кан. 832, § 2ь а сповідник має таку ж владу, якщо йдеться про таємну перешкоду для внутрішньої сфери чи під час тайни сповіді чи поза нею.
    § 3. Під неможливістю звернутися до місцевого Ієрарха розуміється випадок, якщо це можна зробити тільки в інший спосіб, ніж за допомогою листа або через особистий доступ.

    Кан. 797 – § 1. Якщо перешкода виявляється, коли вже все готове до вінчання і одруження не можна відкласти без правдоподібної небезпеки великого лиха, то поки від компетентних властей не буде одержана диспенза, владу диспензування від усіх перешкод, за винятком тих, про які мова в кан. 795, § 1, чч. 1і 2, мають місцевий Ієрарх і, якщо випадок таємний, всі, про яких мова в кан. 796, § 2, з дотриманням приписаних там умов.
    § 2. Ця влада поширюється також на надання подружжю узаконення, якщо загрожує така сама небезпека і немає часу звернутися до компетентних властей.

    Кан. 798 – Священики, про яких мова в канн. 796, § 2 і 797, § 1, повинні негайно повідомити місцевого Ієрарха про надання диспензи або узаконення для зовнішнього обсягуь вона повинна бути записана в книзі подружжів.

    Кан. 799 – Якщо нічого іншого не постановляє рескрипт Апостольського Престолу або Патріярха чи місцевого Ієрарха в межах їх компетенції, то диспенза від таємної перешкоди, надана у внутрішній не сакраментальній сфері, повинна бути записана у таємному архіві єпархіяльної курії і не потрібна вже інша диспенза для зовнішньої сфери, навіть якщо таємна перешкода стане пізніше прилюдною.

    Арт. ІІІ: Окремі перешкоди

    Кан. 800 – § 1. Не можуть важно укласти подружжя чоловік до закінчення шістнадцяти років життя і жінка до закінчення чотирнадцяти років.
    § 2. Партикулярне право Церкви свого права може встановлювати вищий вік для законного вінчання.

    Кан. 801– § 1. Статеве безсилля, попереднє і тривале, з боку чоловіка або жінки, абсолютне чи відносне, розриває подружжя з самої його природи.
    § 2. Якщо перешкода статевого безсилля є сумнівною, чи сумнів цей правовий чи фактичний, то не слід забороняти подружжя ані також, поки існує сумнів, визнавати його недійсним.
    § 3. Безплідність не забороняє подружжя, ані не розриває його зі збереженням кан. 821.

    Кан. 802– § 1. Неправосильно намагається укласти подружжя той, хто зв'язаний вузлами попереднього подружжя.
    § 2. Хоч би перше подружжя було неправосильне або було з якоїсь причини розв'язане, однак не можна укладати нове подружжя, поки, згідно з правом і достовірно не буде встановлена неправосильність або розв'язання першого.

    Кан. 803 – § 1. Правосильно укладати подружжя з нехрещеними не можна.
    § 2. Якщо під час одруження сторона загально вважалась хрещеною або її хрещення було сумнівним, то треба припускати, згідно з приписом кан. 779, правосильність подружжя, поки достовірно не буде доведено, що одна сторона є хрещена, а друга нехрещена.
    § 3. Щодо умов диспензування слід застосовувати кан. 814.
    Кан. 804 – Неправосильно намагається вступити подружжя той, хто був поставлений у священичий чин.
    Кан. 805 – Неправосильно намагається вступити в подружжя той, хто склав довічний обіт чистоти в чернечому інституті.
    Кан. 806 – Не може бути правосильно укладене подружжя з особою викраденою або хоч би затриманою з наміром одруження, хіба що пізніше, звільнена від викрадача або затримуючого, і перебуваючи у безпечному і вільному місці, сама з власної волі вибере це подружжя.
    Кан. 807 – § 1. Хто заради подружжя з певною особою заподіяв смерть її супругові або власному супругові, той неправосильно намагається одружитися.
    § 2. Неправосильно також намагаються одружитися ті, хто через фізичну або моральну співучасть спричинив смерть супруга.
    Кан. 808 – § 1. У прямій лінії кровного споріднення неправосильним є подружжя між усіма висхідними і нисхідними.
    § 2. У бічній лінії воно є неправосильним аж до четвертого ступеня включно.
    § 3. Ніколи не можна дозволити на подружжя, якщо існує якийсь сумнів, чи сторони є кровноспоріднені в будь-якому ступені прямої лінії або в другому ступені бічної лінії.
    § 4. Перешкода кровного споріднення не помножується.

    Кан. 809 – § 1. Посвоячення розриває подружжя в будь-якому ступені прямої лінії і в другому ступені бічної лінії.
    § 2. Перешкода посвоячення не помножується.

    Кан. 810 – § 1. Перешкода прилюдної пристойності постає:
    1-е - з неправосильного подружжя після розпочаття спільного життя;
    2-е - з відомого або явного наложництва;
    3-є - з розпочаття спільного життя тих, що зобов'язані до приписаної правом форми вінчання, намагалися б одружитися у присутності цивільного службовця або некатолицького служителя.
    § 2. Ця перешкода розриває подружжя в першому ступені прямої лінії між чоловіком і кровноспорідненими жінки, а також між жінкою і кровноспорідненими чоловіка.

    Кан. 811– § 1. На підставі хрещення між хресним батьком і похресником та його батьками виникає духовне споріднення, яке розриває подружжя.
    § 2. Якщо хрещення повторюється умовно, то духовне споріднення не виникає, хіба що знову брав участь в обряді той самий хресний батько.

    Кан. 812– Не можуть правосильно одружитися між собою ті, що є зв'язані правовим спорідненням, яке постало з усиновлення в прямій лінії або в другому ступені бічної лінії.

    звідси
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Staff Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Розлучення супругів (тут важливо розуміти, що розлучення - це лише життя окремо, без права жити в іншому зв'язку; тобто в дослівному значенні - ті, що перебувають у розлуці, а не що більше не є подружжям)

    1– Розірвання подружнього вузла
    Кан. 853 – Священний подружній вузол після довершення подружжя не може бути розв'язаним ніякою людською владою і з жодної причини, крім смерті.
    Кан. 854 – § 1. Подружжя, укладене між двома нехрещеними, розв'язується на підставі павлового привілею для добра віри сторони, яка прийняла хрещення, на підставі самого права, якщо ця сторона вступає в нове подружжя, за умови що нехрещена сторона відійшла.
    § 2. Вважається, що нехрещена сторона відходить, якщо не хоче мешкати з хрещеною стороною у згоді, не ображаючи Творця, хіба що хрещена сторона після прийняття хрещення подала виправдану причину відходу.

    Кан. 855 – § 1. Для того, щоб охрещена сторона могла правосильно укласти нове подружжя, вона повинна запитати нехрещену сторону:
    1-е - чи і вона не хотіла б прийняти хрещення;
    2-е - чи принаймні не хотіла б з хрещеною стороною мешкати згідно, не ображаючи Творця.
    § 2. Таке запитування має відбуватися після охрещення. Однак, місцевий Ієрарх може з поважної причини дозволити, щоб таке запитування відбувалось перед охрещенням, навіть може звільнити від запитування, як перед охрещенням, так і після охрещення, якщо з перевірки, принаймні сумарної і позасудової буде встановлено, що не можна його проводити або воно буде безплідним.

    Кан. 856 – § 1. Запитування повинно проводитись, як правило, на підставі влади Ієрарха місця проживання наверненої сторони, який зобов'язаний дати другій стороні, якби вона про це просила, час на відповідь, зазначаючи однак, що коли цей час мине безкорисно, мовчання буде вважатися за відмовну відповідь.
    § 2. Запитування, проведене навіть приватно наверненою стороною, є правосильним, навіть дозволеним, якщо не можна зберегти приписану вище форму.
    § 3. В обох випадках проведення запитування та його наслідок повинні бути стверджені згідно з правом у зовнішній сфері.

    Кан. 857 – Хрещена сторона має право укласти нове подружжя з католицькою стороною, якщо:
    1-е - друга сторона відповіла відмовно на запитування;
    2-е - запитування було пропущено;
    3-є - нехрещена сторона, запитувана чи ні, мешкаючи спочатку разом у мирній згоді, потім відійшла без виправданої причиниь в такому випадку слід провести запитування, згідно канн. 855 і 856.

    Кан. 858 – Місцевий Ієрарх може, однак, з поважної причини дозволити, щоб хрещена сторона, користуючись павловим привілеєм, звінчалась з хрещеною чи нехрещеною некатолицькою стороною, з дотриманням, також, канонічних приписів про мішані подружжя.

    Кан. 859 – § 1. Нехрещений, який має одночасно перед хрещенням кількох нехрещених жінок, після прийняття хрещення в католицькій Церкві, якщо йому важко залишатись з першою дружиною, може затримати одну з них, віддаляючи всіх іншихь те саме стосується нехрещеної дружини, яка має одночасно кількох нехрещених чоловіків.
    § 2. У цьому випадку вінчання повинно відбутися у приписаній правом формі, з дотриманням також інших правових вимог.
    § 3. Місцевий Ієрарх, беручи до уваги моральні, суспільні й економічні умови місць і осіб, має подбати, згідно з вимогами справедливості, любові та слушності про достатнє забезпечення потреб тих, які були віддалені.

    Кан. 860 – Якщо нехрещений, після прийняття хрещення в католицькій Церкві, не може налагодити спільне проживання з нехрещеним супругом з огляду на ув'язнення або переслідування, то може увійти в нове подружжя, хоч би тим часом друга сторона прийняла хрещення, з дотриманням припису кан. 853.

    Кан. 861– У разі сумніву привілей віри користується прихильністю права.

    Кан. 862– Недовершене подружжя може бути розірване з виправданої причини Римським Архієреєм на просьбу обох сторін або тільки однієї, хоч би друга не погоджувалась.

    2– Розлучення під час тривання вузла
    Кан. 863 – § 1. Настійно доручається, щоб супруг, спонуканий любов'ю і турботою про добро сім'ї, не відмовляв невірній стороні у прощенні і не розривав з нею спільності подружнього життя, якщо, однак, виразно або мовчазно не дарував провини, то має право припинити спільність подружнього життя, хіба що погодився на перелюбство або сам став його причиною чи сам також допустився перелюбства.
    § 2. Мовчазне прощення має місце тоді, коли невинна сторона, дізнавшивсь про перелюбство, добровільно з подружнім почуттям співживе з невірною стороноюь а це припускається, якщо вона протягом шести місяців підтримувала спільність подружнього життя і не зверталася в цій справі ні до церковної, ні до цивільної влади.
    § 3. Якщо невинний супруг добровільно розірвав спільність подружнього життя, то повинен протягом шести місяців передати справу про розлучення компетентній владі, яка, беручи до уваги всі обставини, має зважити, чи невинного супруга не можна б схилити до прощення вини і до того, щоб не продовжав розлучення.

    Кан. 864 – § 1. Якщо одне із супругів робить спільне життя небезпечним або надто важким для другої сторони чи для дітей, то дає тим самим іншій стороні законну причину відійти на підставі декрету місцевого Ієрарха і також власним рішенням, якщо небезпека є наглою.
    § 2. На підставі партикулярного права Церкви свого права можуть бути встановлені інші причини, залежно від звичаїв народів і обставин місця.
    § 3. У всіх випадках, коли причина розлучення припиняється, треба відновити спільність подружнього життя, хіба що компетентна влада постановляє щось інше.
    Кан. 865 – Після того, як дійшло до розлучення подружжя, слід відповідно подбати про належне утримання і виховання дітей.
    Кан. 866 – Невинний супруг може похвально знову допустити іншого супруга до спільності подружнього життя. У цьому випадку він відмовляється від права на розлучення.

    звідси
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. Олька

    Олька Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Була я вчора в церкві Юра, взнала все що мені потрібно і тепер маю зібрати деякі довідки і буду подавати, сьогодні об"їздила церкви, поспілкувалась зі священником, можна так сказати неофіційна сповідь і так мені на душі легше!!!!! Ще й в день іменин, дійсно відчуваю свято в душі!
     
    • Подобається Подобається x 17
  17. Галченя

    Галченя Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    Ой як все складно. Прочитала цю тему і запуталась ще більше в тому як правильно мені вчинити.
    Виходить якщо розлучатись, то на уневажнення шлюбу можна не розраховувати, а сепарація дає право лише на сповідь та причастя але унеможливлює повторний шлюб. Все дуже складно. Напевно таки не варта починати з розлученням. Напевне краще терпіти і надіятись на краще, на чудо, й далі щоразу повторюючи собі приказку "бачили очі що брали, от тепер їжте хоч повилазьте". Того гляди це скоро стане моїм дивізом:girl_crazy:.
    Дуже мені допис від l e v k o сподобався про "безвозмездну" любов. Роздрукувала його і завбачно залишила аркуш на принтері (послання для власного чоловіка як настільний посібник чи навіть як інструкція ). Дуже хочеться сподіватись на чудо.

    До теми знайшла ще таку інформацію http://www.ugcc.lviv.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=369&Itemid=101 Може комусь пригодиться. Або ще на цю ж тему http://old.ugcc.org.ua/ukr/church_in_action/sobor/previous/3rd/eparchial/lviv/ivanciv/
     
    Last edited: Jul 26, 2009
    • Подобається Подобається x 4
  18. Panadolka

    Panadolka Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    :ninja::ninja::ninja: Я напевно як завжди щось пропустила....Оля ти розодишся? :ninja:
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Галченя

    Галченя Well-Known Member

    Відповідь: Церковний розвід

    На скільки я зрозуміла, то Олька доводить до логічного завершення перший невдалий шлюб, коли 18 дівчиною виходила заміж з надією на все краще (як і всі)
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Церковний розвід

    Зразу братись за розвід можливо не варто, але й просто терпіти і надіятись також не варто.
    Спочатку помоліться щоб Бог вам дав добру думку для рішення проблеми. Далі треба дуже добре розібратись де ви помилились що у відносинах зробилась така велика тріщина. Але якщо життя і справді стає нестерпне з чоловіком через горівку тоді подумайте просто про сепарацію. Можливо він спам*ятається і захоче змінитись.
     
    • Подобається Подобається x 6