Відповідь: Чайові Неофіційна подяка лікарю і вчителю називається ХАБАР. Не хочете - не платіть за обслуговування. Я вже писала, що чайові - справа добровільна.
Відповідь: Чайові Колись, давно-давно...одним словом працювала я офіціантом в одному з львівських ресторанів. Так от там і треба було в рахунку дописувати ті 7%. Коли ми намагалися допитатись навіщо це дописувати, нам казали за обслуговування, тобто за те, що кухар зробить салат, ми його подамо, потім посудомийка помиє тарілку, і якщо та тарілка зіб"ється, то це ніби то вже оплачено. Казали, що з тих семи відсотків всім нараховується зарплата. В деякій мірі воно так і було. Зібрані 7% за цілу зміну ділили на всіх офіціантів цієї зміни, то це і була зарплата. Потім рахували посуду, що побилася, і вже тоді офіціанти з своєї отриманої зарплати платили за посуду. Уявіть, що платили за тими самим цінами, що й клієнти, ніяких знижок не було. Можу сказати, що на своїй шкірі я відчула те ставлення клієнтів, коли вони говорили "ми і так вам платимо невідомо за що". Були такі, що казали: "невідомо чи дійдуть до вас ті гроші" і залишали чайові. Зараз стараюся давати чайові, але коли гарно обслужили, не довго чекали. Ще завжди даю на заправці, бо я не вмію того робити, та й не хочу потім пахнути бензином, ще й скло лобове помиють і фари протруть, то чому б не віддячити людині?
Відповідь: Чайові Чомусь ніхто не пише про те, як офіціанти самі собі залишають на чай, не даючи здачу. Чи це тільки в мене таке бувало? Особливо обідно, якщо обслуговування було ніяке, чекали годину на каву, потім ще годину рахунок... і якщо та сама кава коштувала наприклад 11 грн, а ти даєш 15, та ще й не дають здачу, то це нечувана наглість як на мене! Чому я маю якимось хамам дарувати тих 4 грн? Краще дам якомусь інваліду-попрошайці. Ввічливо обслужили б, дали б здачу, то я б її і не взяла, але при такій наглості буду вимагати тих пару гривень не соромлячись
Відповідь: Чайові Я деколи залишаю, коли дійсно обслуговування було хороше. А в таких випадках, про які Беладонна написала, не тушуюсь і кажу - принесіть мою здачу. Але зі мною таке рідко траплялось...
Відповідь: Чайові Скажемо так, якщо йдемо з друзями "посидіти" і обслуговування було нормальне, то чому б і не залишити, але фіксованого відсотку не притримуємось то точно. А якщо це кафе, де я щодня обідаю, то пшепрашам паньство, чайових давати не буду. ІМХО - чайові - це виключно подяка офіціанту. Усі витрати на обслуговування, бій посуду і т.д., і т.п. включені в ціну страви. А недавання здачі- верх хамства. І тут не треба соромитися, що тось подумає про вас, що ви жадібний чи скупий. Це ваші гроші, за страви ви заплатили, а далі як то кажуть "мій холодильник, куди хочу - туди ставлю"
Відповідь: Чайові Я вважаю, що то все має бути включено у вартість страви/замовлення. А чайові-то тільки за мої особистим побажанням, а "обов"язкові" чайові викликають в мене внутрішній протест, як і все інше силоміць нав"язане Бо чайові не є обов"язковими, і якщо ви ще не готіві їх давати-то не давайте. Все дуже просто. До слова, залишаю не тільки офіціантам, ще-паркувальнику, хлопцям на заправках (якщо підходить і все робить сам 2-5грн.) і перукарші своїй (10-20 грн у кишеньку халатика або на її столику-що в принципі і є 10.
Відповідь: Чайові На вашому місці я б і сама нагло вимагала. Видно люди різні бувають. Я носила навіть копійки здачі, хто хотів - той забирав копійки, хто не хотів брати, казав залишити собі. Але щоб нагло не нести здачі, особисто я не робила цього ні разу. Клієнти теж були різні. Одного разу, наприклад, прийшли замовили обід на двох, потім сказали, що гарнір їм не подобається (навіть не скуштувавши) і вони цього їсти не будуть і платити за це не будуть. Вирахували з моєї зарплати. Майже половину. Так що не всі погані, але і не всі добрі як офіціанти, так і клієнти ресторанів.
Відповідь: Чайові Я теж так вважаю, але начальству тоді було видніше, і мені, за те, що виступала, сказали, така розумна з університетами сюди прийшла, на свому ін"язі керуй, а тут без тебе розумних хватає
Відповідь: Чайові Знаю про це чудово, сама колись працювала офіціанткою, правда не в нас, а за кордоном, тому добре собі уявляю, яким має бути сервіс і як деколи дістають клієнти.
Відповідь: Чайові вартість посуду, що МОЖЛИВО буде понищений, чи вартість роботи посудомийниці, чи вартість роботи кухаря, - це все аж ніяк не може бути включено у вартість чайових. чайові - це виключно гроші за обслуговування - швидке і якісне, тобто таке, заради якого хочецця повернутись в той заклад ще. а що начальство Вам таке казало - то нам і не таке під час роботи вигадували... сама чайові даю досить часто, але тільки у випадках, коли мені подобається і коли я знаю (або маю надію), що ті чайові отримає людина, яка до того якісного обслуговування була причетна. дуже дратуюся, коли в рахунку чайові вже дописані. до речі, помітила, що у більшості закладів, де так роблять, обслуговування якраз майже завжди жахливе. ну воно і не дивно - нафіга їм старатися, вони завжди мають своїх 7-10%..
Відповідь: Чайові в чайових нема нічого поганого, тому хто обурюється по тому питанні, то ж просто їх не давайте. Але зарплата офіціанта тісно пов"язана з чайовими, це мабуть практично половина його офіційно , якщо брати середню, зарплату. В мого чоловіка сестра офіціанткою працює, то Пік чайових у них випадає на новорічно- різдвяні св"ята. В будні дні звичайно менше, але є. Але то все таки в різних закладах по різному. Ми з чоловіком залишаєм в кафе, на заправці, паркувальнику, таксисту ніколи, таксист на мою думку ітак здирає з нас добряче, і лічильники підкручує в свою користь.
Відповідь: Чайові Я таксисту залишаю тоді, коли спішу дуже-на потяг особливо , і коли там 5-10 грн здачі лишається-то залишаю, або ще в одному випадку-коли мене приємно дивує ціна і мені здається, шо то реально має коштувати більше-тоді теж можу більше дати, а коли відчуваю, що таксист дурить-торгуюся
Відповідь: Чайові Колись працювала аж раптом місяць офіціанткою ("незабутні" спогади), то чайові - то було певне спасіння. Я працювала в такому закладі, де от власне нараховують ті 7% за обслуговування. Звісно люди не хотіли давати чайові. З тих 7% ми особисто мали тільки 5% і це не ділилось на всіх порівну, а за системою "хто скільки набігав". Ну і плюс потім віднімали розбиті сільнички, тарілки і т.д. Тепер, маючи гіркий досвід, завжди даю чайові, якщо обслуга хоча б вище середнього. Даю на заправці по всім відомій причині - не вмію-не хочу-смердітиму Ну і плюс я на заправці всіх їх знаю і вони завжди привітно до мене ставляться. Даю чайові на відпочинку в готелях тим, що сумки допомагають заносити, та прибиральницям. Прибиральницям даю, бо сподіваюсь, що з таким ставленням до них, вони не будуть порпатись в моїх речах Про перукарню чесне слово тут вперше прочитала. Якось для мене дивно давати в перукарні чайові, я прихожу туди отримати певні послуги і за послуги плачу гроші. А чайові... ну дивно коротоше.
Відповідь: Чайові І в кафе ми приходимо отримати певні послуги, і на заправці... і платимо ж за це.... Але то таке... Про перукарню: у своєї перукарки я стрижуся вже кілька років (навіть тепер на стрижку їжджу до Львова ) і ціна зовсім не "кусається", і розуміє вона мене (я страшно не люблю, коли перукар/манікюрниця починають шось розпитувати особисте, я прихожу в перукарню і хочу порелаксувати-помовчати). І не було ще жодного разу, коли мені не сподабалися її витвори, і виходжу завжди з гарним настроєм, навіть одного разу дала мені випробувати засіб для волосся, який того ж дня купила собі додому!!!! Тому мені не розходиться за стрижку-сушку заплатити 80 грн чи 90. Не втомлюся повторювати-чайові-то чисто добровільна штука. Хочете даєте, а не хочете-то розрахуйтеся згідно рахунку. Все просто!
В кафе даю чайові, бо якось вже так прийнято, хіба що обслуговування було би жахливим. В таксі - ніколи, тариф і все. В перукарні, коли стрижусь в перукарки і вона сама оплату приймає, то накину їй пару гривень до суми. А от коли приходжу в салон, а оплачувати треба на виході адміністраторші (касиру чи як її назвати), то додатково до названої суми вже нічого не даю, перукарка вже пішла назад в свій зал, бігти за нею їй в кишеню совати - якось не випадає, касиру давати - теж питання - за що? і чи дійдуть ті чайові саме тій перукарці? Мабуть, я просто ще не знайшла свого перукаря, до якого би ходила постійно. Ще згадала. Мама моя поштарці дає гривню-другу за те, що пенсію до хати приносить.
Відповідь: Чайові Ну я тут також вважаю що давати чайові це потрібно. В ресторанах чи кафе завжди даю і рахую аби не замало, тобто якщо з малої суми то 20% а якщо з великої то до 10%. Поштареві, сміттяреві чи лікареві тут прийнято давати подарунок на Різдво, хоча лікареві не обов*язково але он поштареві і сміттярам даємо кожного року. Мій чоловік працює в обслуговуючому персоналі будинку то вони завжди звертають увагу який жилець скільки дав грошей на Різдво. Кому перестала давати типи (чайові) то це заправщику на бензозаправці. Надто бензина стала дорога і це вже не виходить робити
Відповідь: Чайові Так, в Штатах прийнято давати чайові. Це у них така традиція. А от європейцям така традиція не подобається, українцям також. Напевне, коли зарплати будуть відповідні, то і українці будуть давати чайові. Так в нас це слово називається хабарі, взятки, подарунки і т.д. Такі чайові хочеш не хочеш, а мусиш давати в лікарнях, установах і т.д.
Відповідь: Чайові А де саме в Європі не дають чайових? А хабарі до чайових прирівняти - це взагалі капці. А ми вчора ходили до дуже файної реставрації... То оскільки в нас була річниця, а дівчинка до нас аж 5 разів підходила, з посмішкою перепитуючи, чи нам ще щось треба й чи все смакує, то ми їй лишили 20% чайових, хоча мали би 10.
Відповідь: Чайові Німці в Штатах не дають чайових. Щодо хабарів: можна і прирівняти, залежить який заказ.