ГВ - ще один дар природи

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Ksani, 31 Травень 2007.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Найдієвіший рецепт - частіше давати дитині груди, бо молоко виробляється на вимогу і його кількість залежить від того, скільки і чи ефективно дитина смокче. Svitlanka, Ви як часто годуєте?
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Це все я роблю, чай лактаційний пью ( там суміш трав). Годую - по вимозі. Найбільші перерви в годуманні, оли гуляємо, може бути 3, максимум 4 години. Малому 2 місяці. Пусушки-пляшечкі- не даю.
    Чому думаю, що міг би їсти більше ? Ну, скоріше, відчуваю, бо він бідний працює-працює над цицею, вздихає, може поплакати.... Стараюсь, щоб "з'їдав "одну на раз повністю. От він та намучиться, може і не вимагати більше, але тоді захоче через годину. А якщо дати другу грудь - ще може з'їсти цілу:confused:
    Вночі їсть приблизно в 1, потім в 3, в 5...

    Годую так, як просить ( на перше його "а-а-а" і даю ), якщо ми вдома, то перерви між годуваннями максимум до 2-2.5 годин, може бути 1-1.5 - це частіше. Малому 2 місяці.
    Я от що думаю, якщо так давати руди, то може він з'їдає в основному тільки переднє молочко? Тим більше пісяє він дуже часто, а от зі стулом проблемка - раз на день або раз в 2 дні.

    І ще, в мене зарано місячні почались. Через 6 тижнів після пологів, причому через 2 тижні знов. Я так розумію, гормональні зміни в той час все ж таки відбуваються, напевно недостатньо пролактина, чи я помиляюсь?
     
    Останнє редагування модератором: 10 Травень 2009
  3. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Скажіть, до якого віку дитина має пісяти від 12 разів на добу?
     
  4. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Svitlanka, "на вимогу" - це не лише на вимогу дитини, але й на вимогу мами. У Вас має бути 12-20 прикладань на добу, три години - це дуже велика перерва для 2-місячної дитини. Через 1,5- максимум 2 години пропонуйте дитині груди, навіть якщо вона не просить.

    Просить через годину - це нормально. Щ зверніть увагу на позиції, в яких Ви годуєтеся, при зміні позицій дитині легше смоктати груди.

    ВАжко сказатти, бо невідомо скільки часу триває годне одування? Скоротіть проміжки між годуваннями, пропонуйте груди частіше - тоді до заднього молока дитина 100% добиратиметься.

    Скільки разів на добу? - Це головна ознака достатньої кількості молока.

    Якщо мова тільки про частоту випорожнень, а дитина при цьому спокійна - проблеми немає.

    А чи перевіряли порожнину матки через 1,5 міс після пологів у гінеколога ? І скільки часу тривала кровотеча після пологів?
    Щодо пролактина - частіше прикладайте дитину і кількість його оптимізується :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ксані, дуже вдячна за таку розширну відповідь! На рахунок перерви між прикладаннями: в нас виходить так, що після купання малий спить приблизно 3-4 години, коли спить - він грудь не візьме! Так само з прогулянками, 2 рази на день гуляю з ним по 2-3 години, ясно, що перед та після гуляння годуємося, але ж перерви досить велики. Не гуляти стільки? Невже ніхто стільки не гуляє в такому віці? От звідси і вийде, напевно, менша кількість прикладань. Але з невеликого свого досвіду я бачу, що на мене цей метод прикладань не діє, можна сказати навпаки - коли почали гуляти ( не стільки, по 1.5 години), лактація стала налагоджуватись, можливо, через те, що для мами прогулки теж корисні, не знаю...

    Годувати з своєї ініціативи теж не виходить - тоді взагалі дурдом, малий або не бере грудь, або поїсть 1-3 хвилини, і так далі буде їсти - потрошки і рідко( Тобто, ніби апетит взагалі зникає.

    З позиціями - годую або лежачі, або в позиції колиска, малий "виїдає" нормально вже, тому інші позиції не використовую.

    Я не рахувала кількість "пописів" на добу, але коли вдень залишаю з марлевими підгузниками, то за 2-3 години приблизно 7 разів.

    На рахунок частоти випорожнень, я в декількох статтях читала, що з певного віку дитини треба не тільки рахувати, скільки пісяє дитина, а і стежити за стулом, т.я. кіл-ть "пописів" говорить про те, що дитина отримує достатньо переднього молока, а про "достатність" заднього молока говорять як раз випорожнення.

    Обидва лікаря - гінеколог в ЖК та лікар, що приймав пологи, сказали з'явитись в них через 2.5-3 місяці після пологів. Тому я спокійно чекаю. А от кровотеча після пологів була недовгою, як виписала додому на 4 добу, то я вже через 2 дні почала користуватись щоднними прокладками, правда часто їх міняла. Після перших пологів виділення були більшими і довше часу.....

    І все ж таки, дуже хотілось би почути хоч якісь рецепти/методи для збільшення кількості молока. Пробувала - часті прикладання, лактаційні чаї, горіхове молочко, апілак. Роблю завжди - пью достатьно рідини, слідкую за своїм харчовим рацоном, намагаюсь відпочивати або навіть поспати вдень, ввчорі обов'язково теплій душ з масажем. Раніше дуже добре допомагало зняти на ніч бюсгалтер і пити чай вночі після кожного годування. Хтось писав про укропну водичку, напишіть, будь ласка, як її пити.
    Можливо ще , варто сціджуватись ?

    Буду дуже вдячна за відповіді!
     
    Останнє редагування: 11 Травень 2009
    • Подобається Подобається x 1
  6. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    ось тут я з вами не згідна. дитина на ГВ може не какати і 2 тижні. і свідчить це не про недоїдання заднього молочка, а про дуже хороше засвоєння цього самого молочка!
    якщо дитина веде себе нормально і запори її не турбують - не варто себе накручувати і вмішуватись в даний процес.

    а щодо збільшення кількості молока - зустрічне запитання: як довго ви вже практикуєте СТАБІЛЬНО часте прикладання? чому наголошую на стабільності? тому що цей процес тривалий і власне стабільність тут на користь. за день-два більше молока не стане
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    без збільшення частоти/тривалості прикладань вам ніякі методи/таблетки/чаї не допоможуть:ninja: Але це не означає, що ефект має бути на другий день;)

    Прогулянка приносить вам задоволення, ви розслабляєтеся, тому і здається, ніби молока більше... але ж можна і на вулиці погодуватися, погода гарна, тепло:)

    Можна я поплачуся трошка??? є у мене коліжанка, недавно народила дівчику...були катавасії з дит. лікарем в ПБ, з боєм дитина взяла груди після пляшечки, з боєм перейшла на повністю грудне молоко без догодовувань і тут на, так невчасно їх зважили, в неповних 3 тижні маля набрало 200 гр (при виписці з ПБ втрату ваги не сказали, а при їх вазі 4 кг думаю 300-400 гр могло бути)... і все, мама здалася... А ситуація в сім"ї психологічно дуже важка, ніхто з родини грудьми не годував, бабця (мама коліжанки) хоч і годувала своїх двох до 1.6-2р, зараз проти ГВ, бо багато часу займає та цицька, а пляшку дав - за 5 хв висмоктало, 4 год спить:suicide: Постійний психологічний тиск... бачте свідомо дитину голодом морить:ninja:
    Сьогодні дзвонить, каже молока нема, питаю скільки прикладань - два:ninja:, а чому так мало? - в хаті прибирала:ninja:
    А вчора? - одне, бо в батька роковини були, часу не було. І передвчора вдень одне і вночі одне, бо на кухні стояла:cesored:

    І так мені сумно, бо хай би чужа - то робила що хоче, а то близька... говорю, а не чує. І до пологів мала дуже багато важливої інформації, хотіла годувати... може якби хоч чоловік підтримав надіялась би що налагодиться, а ні...
     
    Останнє редагування: 11 Травень 2009
    • Подобається Подобається x 5
  8. Катруся

    Катруся Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Дівчата підкажіть. У мене малятко 2,5 місяця візьме цицю до рота - викине, відвертається і знову бере - знову викидує, при всьому тому вередує і плаче. І так при кожному годуванні проходить якийсь час і поїсть нормально. Так біля тижня. Що би то мало означати? Можливо хтось стикався з такою проблемою..
     
  9. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    із сосками, пляшечками знайомі?
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Вушка не застудили часом?
     
  11. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Цю інформацію я вичитала як раз в статтях про ГВ, і не в одній! Тому задумалась. :confused:

    Перший місяць ( весь) прикладання були дуже частими, і раз на 20 хвилин також. Результата від цього не було :sad: Зараз як писала вище, прикладання не такі часті через прогулянки і сон на ніч. На вулиці годувались, але коли малий просинався, а так би груди не брав.АЛЕ! Малий не візьме груди, якщр він не хоче - я стільки раз намагалась дати йому наприклад через годину після годування, він просто якщо і бере, то виштовхує язичком і відвертається.

    Декілька разів в мене добре прибувало молоко - відчутньо було, що груди повні ( не тверді, а повніі), що молочко добре ллється, малій швидко наїдається, добре спить, не нервується біля грудей вгризаючись в сосок, в хорошому настрої. В такі дні все дуже добре! Але ці приливи молока ні з чим не пов'язані, ну абсолютно!
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Не бачу лінієчки...Скільки Вашій дитині? До 3-х місяців діток часто турбує животик. Через це дитина може нервуватись біля грудей, або через дурника\пляшечку, або настрій не дуже хороший. Відчуття м"яких грудей не означає , що молока мало. Молоко виробляється ПОСТІЙНО. В можливо дитині треба більше часу, щоб наїстись. І мамине завдання навчити дитину прикладати зусилля тоді, коли це потрібно.
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Оляна

    Оляна Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Я з Вами цілком згідна , що для успішного ГВ близнюків і не тільки потрібна допомога іншої особи. Перші два місяці ми були тільки на ГВ,але у мене був час лише15 хв ,щоб випити кружку чаю з молоком і з"їсти канапку.(з 9.00 до 18 .00 мама була на роботі) практично цілу ніч я з мамою колисали їх на руках. Потім я додала 1 годування штучне. стало трошки легше, а на Різдвяні свята я практично знищила ГВ-приїхали гості -подай-прибери-на відпочинок часу не було. Мені вдалося дотягнути до 6 місяців. Тому думаю, що відпочинок є важливим фактором для збереження ГВ, а всі домашні турботи хай виконують інші або робити тільки те, що необхідно для здоров"я мами та немовляти.
     
    • Подобається Подобається x 11
  14. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    з якоъ вагою народився ваш малюк? вага при виписці? і набір ваги за цей перший місяць коли, згідно ваших розповідей, результату не було?

    коли молочко просто ллється дитина звикає, що працювати не потрібно. і коли біля грудей треба попихтіти - легше викинути цицьку і вимагати більш доступну їжу.
    Особисто я на лактацію не жалілась (можливо тому що не бачила іншого варіанту), але малий коли їв був аж мокрий, так пітнів. Це важка праця скажу я вам ;) тому якщо є варіанти на "легший" варіант малюк може вимагати його. коли відмовляється - годуйте на сон.

    відверто скажу - дивно. я вперше з таким стикнулась. і ці статті підписані консультантами? реальними іменами? чи просто хтось собі написав?
    Таню, Ксеню, Галю - вискажіться згідно ваших знань щодо цього. може я щось путаю :confused:
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Малому 2 місяці. Животик нас рідко турбує, але я розрізняю, коли малий нервується через животик, коли через те, що хоче заснути, а коли через те, що треба працювати над цицею.
    Я розумію, що м'які груди не означають, що в них нема молока, але буває так, що малій смокче-смокче, аж вгризається в мене, а не ковтає:sad:, моливо краплю молока і витягне за півхвилини, але ж то не діло...
     
  16. Svitlanka

    Svitlanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.


    Малий народився з вагою 3100, 2900 або 3000 - при виписці. Трохи більше ніж за місяць набрав 1200 ( непогано, але почав набирати після того, чк лактолог розмасувала мені груди, а до того він не добирався до заднього молока )
    Останні 3 тижні малий набирає погано, ледь набирає мінімальну норму!!!

    На рахунок кількості випорожнень - це вичитала на сайтах про ГВ, спробую знайти, тоді дам ссилку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Катруся

    Катруся Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Дівчата підкажіть. У мене малятко 2,5 місяця візьме цицю до рота - викине, відвертається і знову бере - знову викидує, при всьому тому вередує і плаче. І так при кожному годуванні проходить якийсь час і поїсть нормально. Так біля тижня. Що би то мало означати? Можливо хтось стикався з такою проблемою на власному досвіді..



    Вушка перевіряла як радять натискуванням - не плаче, значить не болять, що таке соска, як пише мені Анута, знає бо не хоче їсти і з бутилочки, ранок у роті немає, молочко ніби і солодке бо вчора зціджувала, а от причини знайти не можу,,хтось стикався з такою проблемою на власному досвіді..
     
  18. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    старайтеся не допускати щоб у вас були денні прогули без їди більші ніж 2 год. якщо дитина не хоче їсти на дворі то приходьте завчасно до дому а потім знову йдіть гуляти.

    Оскільки ви читаєте різні статті по ГВ то ця інформація яку я вам подам для вас не має бути нова але видно ви її серйозно не сприймаєте якщо питаєте як збільшити кількість молока без частих прикладань.
    Отже:
    Пролактин відповідає безпосередньо за виробництво молока. Він виробляється тільки у відповідь на ссання дитиною грудей. Відповідно якщо дитину прикладати неправильно, то пролактин буде погано вироблятися. Пролактин живе в крові не довго, приблизно 1,5 години тому годівля раз в 3-4 години зменшує вироблення молока приблизно в геометричній прогресії.

    Окситоцин
    - відповідає за виділення молока із грудей. На його вироблення впливає дуже багато речей: ссання дитиною грудей, вид, запах, плач, думки про дитину, різні речі які приносять задоволення, напої для збільшення лактації. Пригнічує цей гормон стрес і невпевненість у собі. У міру встановлення успішної лактації ці "припливи" перестають відчуватися, але це не означає, що окситоцин не виробляється.
    ============
    отже відповідно золоте правило чим більше спорожнювати груди тим більше буде молока. Не чекати поки молоко назбирається в грудях, молоко виробляється постійно і чим дитина більше їсть (більше 12 прикладань в добу) ТИМ ЖИРНІШЕ МОЛОКО

    Що ж до випорожнень так дійсно ви на половину праві бо дійсно кількість сечовипускань (але якщо дитині більше 5 днів та і нічим крім грудного молока не годують і не допоюють) говорить про те, що дитина отримує достатньо переднього молока, а про "достатність" заднього молока говорять як раз випорожнення але не кількість мається рахувати а дивитися які випорожнення
    Значення обліку частоти випорожнення новонародженої дитини
    Дисбактеріоз у грудної дитини, або гадання по вмісту підгузника
     
    • Подобається Подобається x 6
  19. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ваш випадок по опису виглядає на відмову дитини від грудей через використання штучних імітаторів грудей а це соска, дурачок, годування через пляшку чи накладку і скажіть які ще пункти правил успішного ГВ у вас не було виконано то вже щось більше можна буде сказати Основні правила ГВ
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Svitlanka, от і гуляйте по 1,5 години - це оптимальна перерва для Вас :)
    Три години - це дуже багато, а дитина може так довго спати від надмірної кількості нових звуків, вражень, від гойдання візка, відсутності мами - це все стрес, на який малята можуть реагувати , "провалюючись" у сон.

    Щодо рецепту - Яремко Вам написала про пролактин, що виділяється у відповідь на смоктання дитиною грудей. Це не метод, це механізм лактації. Якщо у Вас він не працює - потрібно перевіряти прикладання до грудей. Можливо, дитина смокче неправильно, а отже - неефективно.
    Всі інші "рецепти" впливать на швидкість виділення молока з грудей, а не на його кількість.
    До речі, Ви не написали скільки часу у Вас триває годування.
     
    Останнє редагування: 12 Травень 2009
    • Подобається Подобається x 4
Статус теми:
Закрита.