ГВ - ще один дар природи

Discussion in 'Харчування малюків' started by Ksani, May 31, 2007.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А нас на кафедрі дитячої пропедевтики вчили, що ГВ НЕОБХІДНЕ! дитині до року як хліб насушний, а бажано в ідеалі до 1,5 року, далі як Бог дасть, але про його користь на кафедрі Гнатейка викладають давно (не памятаю імя викладачки, але це мені запамяталося з тої кафедри найбільше). А шановна пані Яремко часом нічого не має спільного з медициною в своїй професії? Бо складається враження, що така обізленість в сторону медиків то не просто особисте стикання з ними а дещо глибше...
    А про медиків то така маленька деталь для форумлянок... якби я в своїй історії про пологи згадала факт стимуляції окситоцином - мене б тут певно загризли:xaxa::xaxa: А насправді з медичної точки зору я би без неї не народила сама, а була прооперована. Оскільки у мене було щільне прирощення плаценти, то матка не мала шансу виштовхати дитину, оскільки при самостійному початку родової діяльності у мене на момент відкриття 6 см схватки були дуже короткі і малоінтенсивні. Голівка вставилась, а дитинка по родових шляхах не проходила. Проте, я переконана, що більшість, прочитавши таке, аналізувала б не ВЕСЬ ДОПИС, а лише фразу СТИМУЛЬОВАНА ОКСИТОЦИНОМ!
    А щодо поради погодувати дитину за 20 хв до купання - то спробуйте наїстися самі перд ванною, у мене напр. вегето-судинна дистонія - я б або все вернула, або просто мені б стало погано, а дитину треба годувати хоча б за годину! до купання, і відразу після нього (з цим точно погоджуюсь!).
     
  2. katkas

    katkas Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А на кафедрі Факультетсьої педіатрії(проф.Няньковського) доцент Добрик говорила, що дитину не варто годувати більше року, бо в грудному молоці вже нічого немає, це при тому, що вже був наказ НАКАЗ МОЗУ N 529/49 31.07.2006 , з яким вона, як педіатр мала б ознайомитися.
    Не варто на цю тему розпочинати дискусію тут, бо Ksani права, наразі в медицині про правильне ГВ мало обізнані. Якби в медуніверситеті достатньо звертали увагу на ГВ, то тут ніхто б не жалівся на медиків.
    Але не варто так говорити, що шкода дітей медиків, бо це дуже необ*єктивно. У нас на форумі є теж медики, які годують груддю більше року. Та й у мене багато медиків знайомих, що годують більше року, хоча стільки ж, що звернули ГВ до року, і вчилися всі в одному університеті.
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А яка образа дітей? те що мені їх шкода? так шкода, а також дітей в яких мама без вагомих причин вийшла зразуж на роботу. Мені їх також дуже шкода. А ще найдільше шкода тих дітей яких мами нівчому не завенили і через байдужість, велику непрофесійність та халатність і хворобу "Вашої величності лікаря" лікарі зробили все щоб жінка не годувала.

    Дискутувати з мамою можна але з лікарем про що? це він має нас переконувати в тому що ми його переконуємо. Лікарі перші дізнаються медичні новини про сумісніть препаратів і ГВ а виходить що? для них більшість і далі несумісна з ГВ, з наказами вони всі ознайомлюються під їхню розписку ви розумієте що вони їх знають! то я можу довгими роками і не здогадуватися про їх існування а вони замість того щоб підтримати то щей сперечаються ну то вибачте. Ці накази не нині вийшли а ще починаючи із 2005.

    Хто хоче знати той буде знати і відомі лікарі по ГВ вони так само мали тих пару годин навчання. Але ви собі і уявити неможете скільки грошей пішло на курси підвищення кваліфікації всім медпрацівникам які дотичні до ГВ а результат? який результат? фактично ніякого зрушення.
    Щодо репутації а думають лікарі про свою репутації? чи вони думають що сказавши що вони медик вони ставлять під удав всіх медиків?

    Я ніколи не була "добрим" консультантом, я завжди говорю те що думаю і в тому і полягає моя особливість. Наївно думати що консультанти маю задовільняти всіх. Консультанти не чарівники і коли я приходжу на виклик і бачу що я тільки гроші візьму за виклик бо нічого допомогти неможу бо дитина явно має спорчене прикладання через дурак чи пляшку і що до МІСЯЦЯ часу мама буде бавитися з тим прикладанням. а мама говорить що тут ніякого відношеня дурак до даної проблеми немає і я маю щось інше запропонувати ....:cesored:

    дискусія розгорілася не через те що медик запитав поради, а через що? а те що вона питаючи не хоче сприйняти відповідь то чого питати, і мало того що не сприймає а ще говорить що вона медик і вона краще знає за нас.
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. Despina

    Despina Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Напишу про свою "везучість".
    В суботу в Тоні піднялась температура. Викликали дільничу, що чергувала на викликах. Лікар, дізнавшись, що ми на грудному, сказала: "Слава Богу, це 90% лікування"
    Коли лежали на Орлика, то наш лікуючий лікар вчив мене, що дитину не варто допоювати і прикормлювати до 6-місячного віку.
    Таких прикладів маю ще багато.
    Насправді, шкідливі поради - це родичі, друзі, знайомі. Одним словом, львівське ВВС (баба бабі сказала)
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Мені здається, що шкідливі поради родичів і медиків - то дві дуже великі різниці:) Якщо родичів слухають чи не слухають, розуміючи, що вони просто люди і говорять про власний досвід і що вони теж можуть помилятись (хоча дійсно тиск родичів може бути куди сильнішим за медиків, бо то кожен день!), але коли тобі радить медик - ти слухаєш це як правду, беззаперечну, бо вони ж на то вчились! Всім здається, що коли медик щось радить, то він у цьому добре обізнаний і говорить виходячи з результатів досліджень, норм законів. І тому найсумніше для нас, що наслухавшись некомпетентного медика часто жінки не годують грудьми через те, що в них соски не такі, взагалі вони не молочні, ліки треба пити, дитина недобрала 50г, пора вводити сочки з 3 мівсяців... і багато ше всяких бздур:sad:
     
    • Подобається Подобається x 10
  6. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Дівчата, давайте не будемо сваритися. В кожного є свої позитивні і негативні приклади. Я теж лежала на Орлика і на ціле відділення одна (!) годувала грудьми. Я не хвалюся, я бідкаюся. Бо дитині було тільки 3 тижні, а лікарі ніяк не стимулювали до ГВ. З лікарні я просто втекла. Хоч моя дільнича дуже тішиться, що я досі годую. І дуже тішиться, що ношу малого у слінгу.
    Приклад другий. На нашій дільниці є лікарка, "двадцять років педіатр", щоразу коли бачила мою маму питала чи я даю дитині воду (новонародженій дитині!). Бо вона вже давно педіатр і де ж то таке видно, щоб дитині не давали пити (далі за текстом, думаю кожен розуміє). Чи вона погана лікарка? Ні, просто вона вважає, що знає все ліпше за всіх, що їй не потрібні нові "шкідливі" теорії, не потрібно вчитися і вдосконалюватися. Мені така лікарка не підходить. Але комусь може вона не раз врятувала життя.
    Всі ми люди. Лікарі теж люди. Тут можна дискутувати безкінця, але чи треба? Від того ніц не зміниться тільки всі пересваруться.

    Мамусічка, у мене теж страшенно лізло волосся, допомогла тільки цибулева маска. Тохи запах від неї, але вітаміни і куповані маски шампуні ні не дали.
     
    • Подобається Подобається x 17
  7. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Не знаю чи то сюди писати, чи то нову тему створювати? Але маю троха проблєми.
    Відвоювала!!! Незважаючи на всі нервові потрясіння та те що довелося пережити лактацію відновила. Згідно порад Ксені та Яремко почала кормити малу ложкою навіть сумішшю щоб відівчити від пляшки. Зараз Яся самостійно смокче цицю. АЛЕ :sad: Після трапези моїм молоком дитина зригує фонтаном і кричить, кричить, кричить. Від суміші такого не було. Харчуюся я згідно того як має харчуватися мама, що кормить дитину, тобто нічого гострого чи ше якогось такого шо не можна.
    Тиждень їли лише молоко і втратили 250 гр. Я забула де день, а де ніч. Дитина висіла на груді (бо зригувала і була голодна і знову їла) а в час, що відривалася - кричала. Невропатолог сказав шо зле коли вона так кричить бо піднімається черепний тиск, а після гіпоксії що вона пережила то є дуже зле. Педіатр каже добре шо кричить - легені розвиває, невропатолог - заборонив допускати до крику.

    Я дуже хочу щоб моя малеча харчувалася лише моїм молоком. Не для того я воювала за відновлення лактації, щоб зараз так просто здатися. Мені плакати хочеться коли я бачу як вона кривиться тримаючи цицю в ротику, а потім зригує, зригує, зригує і кричить.

    Одна з педіатрів до яких ми звернулися висунула припущення що це може в неї спадковим (від мене) і що вона просто не переносить лактозу (я досі молочних продуктів не вживаю.) Мене мама годувала груддю чотири місяці. Мама цідилася бо була після операції на серце. Я з*дала по літрі молока вдень і все зригувала. Коли мені було чотири місяці і моя вага була 4,5кг. було прийнято рішення перевести мене на МАлиша і о чудо, я почала поправлятися і перестала зригувати і дала всім висипатися...
    Отакий діагноз? Чи шо?
    Невже моє молоко є не смачним чи гіршим від молочної суміші?
    От пишу і плачу... зараз знову годуватимемо цицьою, догодовуватимемо якщо зригне (а вона на жаль зоигне) сумішшю... :sad:

    Що робити?

    30хв їмо одну цицю, 30хв - іншу. В проміжку - зригуємо. щоправда може бути і 15хв. Яся навчилася доволі добре і інтенсивно смоктати. Але від циці кривиться так само як від чаю з фенхелем чи ромашкою.
    Ще одна педіатр сказала шо це тому, що першим що скуштувала дитина і була суміш.
     
    Last edited by a moderator: Mar 11, 2009
    • Подобається Подобається x 4
  8. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Припускаю, малеча кривиться не від того, що їй не подобається смак молока, а від того, що ще не навчилася ефективно смоктати і їй важко після пляшечки.
    Те, що Ви перестали зригувати після переведення на суміш у 4 місяці може свідчити просто про те, що у шлуночку закрився сфінктер (у нормі це відбувається до 6 місяців), а також про дозрівання нервової системи. Крім того, у зцідженому молоці справді більше лактози, а у задньому молочці (яке важк зцідити, бо воно прибуває в процесі смоктання дитини)- більше лактАзи, яка сприяє травленню. Отже, можливо, годуючись зцідженим молоком, Ви справді недоотримували лактази.
    А який у вас зараз режим зміни грудей?
     
    • Подобається Подобається x 10
  9. Анута

    Анута Well-Known Member

    +100! кожен залишиться при своєму ІМНО ;) а то скоро тут стане "веселіше" ніж у гілці про вакцинацію )))))))))

    Адріася, не розстроюйтесь передчасно! ще буде ваша Іоаночка смоктати мамину цицю з задоволенням!

    Погоджуюсь з Ксані, щодо лактози і лактази. Тому що саме в задньому молочку є ферменти, які розщеплюють лактозу і в такому випадку говорити про непереносимість лактози безпідставно.

    Щодо зригувань і сфіктера (клапан у шлуночку). В знайомих таке було. Лікар із швидкої їм порадив годувати сцідженим молочком по кілька (до п"яти) чайних ложок, але часто (не рідше ніж раз в годину). Бо коли малеча висмоктувала все, наїдалась інтенсивно це призводило до закриття того клапана, що і викликао зригування. Тиждень такого режиму (по трішки з ложечки) їм допомогло, шлуночок "відпочив-адаптувався" (навіть не знаю як правильно охарактеризувати) і все налагодилось. Зараз знову гарненько гамають груди.

    Удачі вам!! Ви дуже сильна мама і у вас все вийде!!!
     
    Last edited by a moderator: Mar 11, 2009
    • Подобається Подобається x 2
  10. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Андріано я вас вітаю з тим що ви перейшли на повне ГВ!:clapping::clapping::clapping:
    Ну я думаю що краще модераторам перенести це в гілку для ГВ.

    Одже ви просто молодці а це лишилося просто доправили.
    Молоко є легше за суміш і тому його легше зригнути. Дитина вчиться правильно захоплювати сосок до місяця часу. Ви маєте бути впевнені на всі 100 що захват правильний, що дитина не захоплює повітря при ссанні грудей.

    Мені потрібно знати скільки пісяє дитина в добу і скільки і як какає.

    Бажано щоб ви годували з позиції із-під руки коли ви лежите, а також щоб дитина була завжди стовпчиком а також застосовувати Сжатие груди — це техніка, яка допомагає дитині висмоктувати більше грудного молока за годування. І ще бажано ніякого натиску на животик навіть при переодяганні. Є велика можливість просто незрілості нервової системи.
    А у вас часом не гіперлактації? то би майже все би пояснювало

    Ні, це мало ймовірно що лактазна недостатність бо при тій хворобі просто ферментно дитина не сприймає молока від чого у дитини поноси і як наслідок почервоніння дупці та велике газоутворення.

    Я підтримую невропатолога дитина немає кричати. Як один із варіантів крику, дитина відчуває голод через те що годувалася сумішю (в об'ємах як для здорової доношеної дитини) яка дуже довго травиться і шлунок привик до дуже великих назгрузок а грудне молоко саме травиться а шлунок практично участі не бере. Ну ще для заспокоєння можна звернутися до дитячого гірурга щоб підтвердив що з шлуночком все добре.
     
    • Подобається Подобається x 10
  11. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Ще про лактазну недостатність - справжня вроджена вона зустрічається лише(!) у деяких індіанців якогось племені в Америці! А набута - сплош і рядом через те, що дитина не може (з різних причин) добратись до заднього молока. Адріана, ти чекаєш, що тільки перевівши дитину на ГВ у вас все зразу піде як по маслу, але не завжди так буває. Тим більше, у вас стільки наклалось всього - і передчасні пологи, недоношена (слабка)дитина і годування з пляшки... Треба ще трошки набратись терпіння і все буде:) Може малечі треба ще трошки підрости, щоб насправді ефективно висмоктувати все.
     
    • Подобається Подобається x 16
  12. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    15 хвилин може бути замало, щоб добратися до заднього молочка.
    Потрібно НЕ МЕНШЕ 30 хвилин сумарно їсти одну цицю, тобто, якщо дитина хоче прикластися знову - давати ту саму. А ще краще міняти груди за годинником, тільки от не знаю який ритм підійде у Вашому випадку.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Захвачує грудь добре і так як показували консультанти з ГВ. Повітря не нахапується.
    Коли їла суміш то каки були жовті і не рідкі, зараз в нас понос і зеленого кольору. Педіатр, яка щойно це побачила сказала знову посадити на трохи часу дитину на суміш і на молоко переводити поступово, а не так різко як це зробила я. Забрала кашу і тільки молоко. В тому була моя помилка. Спершу одне годування в день молоком, потім - два, потім - три і так поки повністю не перейде на ГВ. Чи має то рацію не знаю, але спробую.
    Пісяє 8-10 раз (заміряла двічі, перший день було 10, другий - 8)...
    Надію зняти Ясю з штучного вигодовування не втрачаю.
     
  14. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Популяризація ГВ серед населення

    Ну незнаю, я би вже суміші не давала. Якщо дитина багато пісяє (це потрібно контролювати поки неналагодиться повністю ГВ) то загальний об'єм молока дитина з'їдає точно, та все показує на те що дитина не добирається до заднього молока. Рекомендації тут прості на довше залишати грудь на чергуванні (ну можливо що 1,5год. міняти груди але це так на око) і можливо вартує зціджувати щоб годувати дитину тільки тим відслоєним вершком так щоб дитина більше отримувала саме жирного молока (таке годування дуже часто використовується якщо дитина погано наберає вагу)
     
    • Подобається Подобається x 5
  15. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Я все хочу попробувати бо вже багато чула, а скажіть будь-ласка, скільки тримається запах?
     
  16. Натася

    Натася Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    ага, підтверджую! сама з таким стикалась:8:
    коли малому був місяць і тиждень, пішла з ним перший (і наразі останній:xaxa:) раз в поліклініку. наш сімейний в плані гв більш-менш адекватний. відправили мене до хірурга, прийшла, роздягнула малого, а лікарки в той час не було. малий почав хникати - взяла на руки, дала груди. медсестра зробила дуже круглі очі і каже: "а ви його що, не по графіку годуєте?!". я кажу: "ні, звичайно! коли хоче, тоді і годую. он у вас плакат, де написано, що годувати треба на вимогу". тітка заткнулась. прям біля неї висів великий плакат про правильне гв:confused:
    і до речі, переважно стикаюсь з медиками з неправильним ставленням до гв:confused: на жаль...
     
    • Подобається Подобається x 11
  17. viltis

    viltis Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Читаю я Ваші дописи і дякую Богу , що мені попадались люди, які підтримують ГВ. Лікар і акушер сказати ЛИШЕ НА ВИМОГУ, дитячий лікар і палатний в пологовому --те саме, і ніяких видчок ...і лише циця до 6 місяців.

    Прийшла додому: дільничий лікар прийшла, перше питання ---чим годуєте, на відповідь --грудьми, сказала, що правильно і що хоча б до року, а до 6 лише цицю і не давати водички, лише чай з фенхелю за сильної потреби.

    П.С. Дівчата, в мене тут є питання -- от часто ви вишете, що вночі дитинка сама собі цицю знайде і їсть. То з якого віку??? бо я щось не уявляю, як то мій Ярчик зараз би ту цицю знайшов. Він просто починає просинатись, і я йому даю цицю...і ще, а ви спите без білизни?бо то якось важко одним ротиком той сосок знайти. (хіба то вже для більших дітей)
     
    • Подобається Подобається x 8
  18. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    то буде пізніше
    коли такий маленький як ваш - то треба на писк пропонувати
    я й досі, якшо дитина десь відповзла в сні від мене то сама його підсуваю і даю цицю. а от коли він близенько, то шукає вже самостійно і їсть
     
    • Подобається Подобається x 7
  19. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    ну то певне ще залежить від розміру тої циці :xaxa: бо в мене діти теж не могли самі дотягнутися :xaxa: мені потрібно було вигинатися, щоб дитя захопило.
    мені треба зеленкою хрестики ставити, щоб знати де шукати :xaxa: :xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 12
  20. Suzi

    Suzi Moderator Staff Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    О, то мене мабуть так само таке чекає :xaxa::xaxa::xaxa::xaxa::xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 2
Thread Status:
Not open for further replies.