ГВ - ще один дар природи

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Ksani, 31 Травень 2007.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
Статус теми:
Закрита.
  1. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Насадка, дурачки і соска на пляшечці якраз і мішають доні навчитись правильно прикладатись. Вони всі іншої форми ніж сосок, тому дитина постійно мусить пристосовуватись по іншому смоктати. Може у вас забагато молока в груді, мала починає пити але воно зашвидко тече і вона не встигає ковтати, тому й відпускає цицю і нервується? Попробуйте змінити позу для годування, якщо ви годуєте на руках або так що циця над дитиною, то зробіть так щоб дитина була над цицею -самі приляжте, малу зверху, тоді молочко буде повільніше текти і дитина зможе регулювати швидкість надходження молочка в ротик. Ось тут є різні пози для годування і взагалі багато корисної і доступної інформації, посортовано по питаннях тут
     
    • Подобається Подобається x 9
  2. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ангел, повикидайте всі дурачки, насадки і пляшечки і прикладайте дитину до грудей. не бере в бадьорому стані, прикладайте в сонному.
    якщо не бере правильно, заберіть грудь і дайте ще раз.
    за правильне прикладання дивіться тут
    Подаем грудь удобно
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Власне,що противно....:bad:А знаєте чому я до кінця дочитала?Бо такі провокатори зустрічаються і в реальному спілкуванні на дитячих майданчиках,і в поліклініках,і просто серед знайомих...:ninja:Оскільки я людина не конфліктна-не люблю сперечатися-мені цікаво було перечитати відповіді саме тих адекватних,бо деколи як загнуть тогбі щось таке в лоб,то стоїш ошарашена і не знаєш що сказати...:bad:Хочеться просто плюнути в пику і піти,але ж тоді прирівнюєшся до тих неадекватних...:bad:От і цікавою була сама дискусія в плані відповідей на цю дурню.
    Пи.Си.:Кому не цікаво і хто не хоче тратити на то читання свій час-ніхто не заставляє,то тільки ваш час і вам ним розпоряджатися.
    А хто таки вважає,що потратив даремно-вибачайте,хотілося поділитися інформацією,яка зачепила за живе.А вийшло як завжди...:ninja::8:
     
    • Подобається Подобається x 9
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    от знайшли з чого перейматись :) один читає, другий не читає... кожному своє :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Натася

    Натася Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    не треба так хвилюватись з цього приводу!;)
    ніхто ж нікого не примушує читати.
    а прочитати варто - хоча б для того, щоб знати, що є і таке.
    а то ми тут на форумі всі однодумці зібрались і можна помилково подумати, що всі навколо такі ж. а це на жаль не так:umbrage:
     
    • Подобається Подобається x 5
  6. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    скільки часу слід годувати було що дві години? (мається на увазі не рідше). Бо нам три тижні і ми могди спати з перших днів вночі по 5 годин - це ж відноситься до норми ніби...

    А питання Ксані і Галино до вас, як консультантів - дитина в мене прекрасно їсть і спить вдень - майже шо дві-три години вдень, як мрія мами і як книжка пише, і так було вночі, а тепер останні три ночі вередує і як на мене то плач буває голодним але грудей брати не хоче, може не заснути з 01.00 до 03.30 або до 04.00 (приблизно такий час) - і в цей момент не їсть але і не заснути не може. Коли пробувати прикладати до грудей то вона злиться (махає в плачі голівкою зі сторони в сторону і не їсть і не смокче), але коли просто лежить то шукає.. чого це так? так буває і це треба перечекати чи є ще якісь поради? На руках засинає - тільки покладеш - відразу прокидається. А потім після 04.00 засинає так міцно шо я її з трудом прикладаю коло 07.00 ранку сонну - і то тоді висмоктує вона мало, а вже нормально їсть десь біля 08.30. А потім вдень наїдається добре, бо я чую по грудях - молока маю достатньо, і в вазі набирає. Може це бути просто така індивідуальна особливість?
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Angel

    Angel Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    шось подібне на мою історію....їсти хоче а не їсть а тріпає ротом! так як мені дівчата підсказали ,вся причина в дурачках і т.п. А Ви ними)дурачками)користуєтесь?
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Це звичайнісінька відмова від грудей. спровокована найчастіше резиновими замінниками мами. Якщо налагодити організацію ГВ, все можна вернути.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Ми користуємось дурачком лише перед нічним сном, майже з самого народження. Вона не завжди його бере. Але тут є ще думка лактолога з материнського джерела п. Олі про те, що іноді дитині достатньо їди раз в 4 години і будити її примусово не варто, якщо вона наїлась, а в нас в принципі так. Просто при примусовій побудці або запиханні грудей - моя Софія їсти не хоче, а їсть коли їй вздумається, іноді це може бути вдень через 4-4.5 год сну. Ознак недоїдання нема: дитина спокійно спить і їсть стільки скільки їй треба - груди мені спорожнює і як на мене то наїдається і набирає вагу. З деяких речей уже виросла, а щочки як у хом'ячка. Тому я не буду мабуть будити і примусово давати груди, хай їсть, як їй їсться. Від грудей вона не відмовляється. Просто мабуть обрала собі такий графік. Може так і має бути. Дурник тут ні при чому, як на мене. Я не поділяю теорію ні як медик, ні як мама, про те, що мовляв дитині важко і виникає плутанина з соском матері, з якого лиється молоко і дурником, який просто смокчеться і з якого нічого не тече. Моя мама (вона теж медик) мене годувала грудьми до року, поки я сама не відмовилась - і дурник давала від народження - і ще тоді мама розказує, що давала груди не що 3 години, а як дитина плакала і хотіла, і все було в нормі, а моя молодша сестра не брала дурник ВЗАГАЛІ І ГРУДИ ТЕЖ від самісінького нароження - мама цідилась до року і трьох місяців. І ще - нам майже всім батьки давали дурники і це не впливало на лактацію. ПЛЯШЕЧКИ:n:-так - це не можна і я не впевнена, що грудні насадки це щось добре, хоча Софія за 3 рази використання насадки сосок мені витягнула (він був плоский) і я навіть тепер не знаю де та насадка. Отаке. Думаю у нашому випадку може бути ще причина в тому, що дитина плутає день і ніч - бо вона в нас вдень тільки їсть і спить - може в сумі 30-40 хв активна, а вночі того і вередує - бо їй хочеться троха більше активності і уваги. От як це поміняти.. я поки не знаю:) Того і запитала поради у консультантів. А ще дурачки корисні на свіжому повітрі в холодну погоду, коли зима не погодуєш дитину на лавочці в часі прогулянки, а чи так вже здорово для дитини на морозі плакати? не думаю.
     
  10. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Можу багато з чим в дописі не погодитися, але оце мене просто вбило. Як на мене, то ліпше дитину в слінг засунути ніж затикати їй рота гумою.
    Ну але кожен робить як вважає краще.
    Богдано, а Ви гілку повністю читали? Дискусії щодо дурника вже надцять разів виникали.
     
    • Подобається Подобається x 12
  11. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    а чому дитина має плакати на вулиці? тим паче новонароджена, якщо вона сита і не вкакана? ще розумію, коли в 5-6 міс. на морозі загостриться зубна біль, але і там дурник не допоможе...

    Достатньо не обирати довгі маршрути і гуляти не далеко від дому...

    Але я вам не дивую... Стереотип, що дитина МАє ссати дурника дуже поширений, я почувала себе майже винною зі старшим, бо всі! питали чи смокче малий пустушку і йой як то зле коли не бере...тільки ОДНА подруга підтримала.
     
    • Подобається Подобається x 9
  12. lapocka

    lapocka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Ми коли йдемо гуляти, я вдягаю кофту з вирізом, добре замотуюсь шаликом, дитину в ерго і пішли. Коли доця просить їсти, витягування груді займає кілька секунд. Сосок в ротіку а решта накрита шарфіком, все плосто і легко, нікому не холодно і всі задоволені:)
     
    Останнє редагування: 9 Березень 2009
    • Подобається Подобається x 11
  13. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Оце вже ви загнули:8: Хіба багато хто раніше годував довше 6 міс., а той менше? Чи це ви не вважаєте проблемами з лактацією? Знаєте, якщо в жінки гіперлактація, то навіть з неправильним прикладанням і з дурником їй може вистачати молока. Але таких матерів не так вже і багато! У всіх решта випадках дурник привчає дитину неправильно брати груди, дитина смокче сам сосок, не може висмоктати потрібної кількості молока, погано стимулює лактацію, кількість молока зменшується... Я так розумію, якщо у вас нормальний набір ваги і ви годуєте раз на 3-4 год, то у вас схильність до гіперлактації. Я дуже за вас рада. Але не треба тут так категорично розказувати, що дурник і режим не впливають на лактацію, бо далеко не у всіх так! Думаю, багато з дівчат на собі відчули, як сильно згасає лактація при таких умовах і як вона може знову відновитись, якщо відмовитись від дурників і годування по режиму.
    Вся біда з дурником не в тому, ллється, чи не ллється, а просто коли дитина смокче дурника, то відповідно якийсь час не просить груди (а в той час вона мала б і може не раз попросити), відповідно молока висмоктує менше, стимулює лактацію гірше і т.д. І найгірше - псується прикладання, бо коли дитина смокче дурника, то використовує 4 мязи, а коли груди - до 40! Дитина легко вловлює цю різницю і після того все починає смоктати так, як дурника.
    Ой, а про мороз - це просто шедевр! Якась логіка у вас дивна (мяко кажучи): дитина довго на дворі-захоче їсти-я ж їй не дам-треба пхати резину... А може спробувати так: нащо дитині довго бути на дворі, якщо мама не дасть груди-йти додому швидше, краще вийти потім ще раз ненадовго? Або дитина довго надворі-захоче їсти-як же їй дати-візьму я дитину в слінг і погодує надворі!
     
    • Подобається Подобається x 11
  14. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Для мамусь і татусів

    Мені шкода, що у вас такий досвід щодо минулого. Я виросла в родині медиків. Моя бабця онкогінеколог, цьоця терапевт і викладач терапевтичної пропедевтики, друга бабця фармацевт, мама - санітарний лікар, хресна мама - педіатр, я теж могла б бути педіатром, але не захотіла проходити інтернатури. У моїй родині майже всі годували своїх дітей до року і довше. Та бабця, що онкогінеколог завжди вважала, що доки дитина хоче, доти їй значить треба давати грудне молоко. Отже не будьте такі категоричні.
    На морозі - це я привела приклад з власного досвіду - теж категоричність така відразу - мені треба було відлучитись на 10 хв роботу (а працюю я досить далеко від дому)- з дитиною гуляла мама - і недовго - неповну годинку, але дитинка, погодьтесь, ще трошки маленька і пхенькала.
    А про режим я нічого не писала - мені просто дивно стало шо моя дитина сама від себе їсть з першого дня "як по режиму" то я й перепитала у вас, як консультанта, чи так буває, чи то слід все таки змінювати примусовою побудкою... ви щось не так зрозуміли.
    І ще одне - ви тут дуже категоричні до всього, може трішки би підходити індивідуальніше до питань, чи я помиляюсь, бо нгас так вчили, що нема медицини шаблонної і лікування хвороби - а є індивідуальний випадок і людина.
    Тільки не подумайте , що я когось агітую давати якісь дурники дітям чи ще щось таке подібне, це було моє власне рішення і всім рекомендую приймати самостійні виважені рішення і прислухатись до порад, роблячи власні висновки, кожен все-таки відповідальність за свою дитину несе сам.
     
    • Подобається Подобається x 6
  15. Galya

    Galya Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    А мені дуже приємно, що у вас такі хороші спогади про минуле, але повірте, далеко не у всіх було все так благополучно. І далеко не всі лікарі говорили так, як ваша бабуся, от що найбільш сумно.
    Про дурник чому категорично - ви ж крім прогулянок ще згадували про дурник на засипання! Ну цього я зовсім не розумію: кажете, що молока вистачає, родина підтримує бажання довго годувати грудьми, а на ніч даєте дурника, чому? Чи ж не простіше груди дати? Чи дитина не бере? Тоді це вже проблема, бо годування на вимогу передбачає і годування на вимогу мами, коли б мама не захотіла дитина не має відмовлятись від циці. Ще мені поясніть таке: кажете, що дитина сама собі обрала такий режим раз на 3-4 години цицю гамати, а між тим вона весь час спить? Чи використовуєте дурника? Кажете, що ніч поміняла на день, то може вночі вона частіше хоче цицю, а вдень спить, тому і рідше?
    Знаєте, індивідуальніше в режимі он-лайн консультацій є досить важко, бо кожного казу приходиться листати назад, згадувати про що ви писали минулого разу...А ви така не одна...А в мене до речі теж дитина маленька і не можу весь час присвятити одній людині, на жаль. Індивідуальний підхід при очній консультації. Тут більше загальні поради (і повірте, якби всі читали статті за посиланнями в підписах Яремко і Ксані, то проблем було б набагааато менше. Але всі бажають індивідуальної консультації:confused:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Bogdanka, мабуть, ви не зрозуміли, що вам Галя сказала. Ви описали ситуацію, проблему. Вам вказали причину цієї проблеми, але ви її не хочете приймати, бо "пані лактолог..., вся сім*я медики..., я не думаю"... Може, ще раз уважно перечитайте відповіді дівчат, підчитайте відповідні статті...
     
    • Подобається Подобається x 9
  17. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    та от годування на вимогу мами у нас виходить погано з першого дня:confused: Ми ж пролежали в роддомі довго - майже 8 діб і тоді то дурника не було - лікарка правда сміється, шо наша дитина копія татка і така ж як він по характеру - ну любить поспати і все. А мені груди набирають. Вона спить від ранку десь до пятої дня і їсть шо 3 шо 4 години, а потім якось між 5-ю вечора і 8-ю шо години шо пів... там складно сказати як вдається і тоді спить десь до 10-ї, тоді їсть, за годину купаємося і потім їсть після купання в районі 23.00 - 23.30. (ото після купання і після власне купального туалету ми без того дурника не обходимся - бо не розумію чому але перепробували вже всяке і купання в різний час і купння без пеленки, з нею і т.д. - так заходиться шо тільки цьмочок на 10 хв нас рятує шоб дитина заспокоїлась - отак це виглядає ввечері) І далі засинає до другої - їсть в другій ну і потім або хоче спати до 07.00 або 08.00 ранку або бавитись до 04.00-05.00:):):) Причому цьмочок нам тут не потрібен бо вона просто хоче уваги і погукати і т.д. А як її вдень будити - ото від ранку до післяобіду я не знаю. А може в принципі і не треба? В день ми цьмочок не берем бо нема потреби - ото на балконі раз давала і мама раз на вулиці... Моя доктор педіатр на дільниці каже щоб ми її лишили в спокої, що з нею все ок і що просто вночі треба їй менше уваги приділяти, тобто приділяти але в міру, шоб вона вчилась що в цей час треба спати. Я її пробувала годувати вночі між 2-ю і 7-ю чи 8-ю ранку - то вона не хоче - сміється, шось там гукає собі, слухає колискові росави і так поки не засне. Тоді дурник ми не даєм, бо теж нема чого. А ще я тут читаю і взагалі в брошурах, що немовлята повинні їсти на початку ну майже весь час протягом дня, а в нас так не було - може це теж індивідуально?
     
  18. odree

    odree Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    ви можете зціджувати і заморожувати. ще пригодиться
    я так свого часу робила. молоко сильно прибувало, починався застій. а дитина спала, не хотіла їсти. ну то я брала молоковідсмоктувач, зціджувала і заморожувала. заморожене зберігається до 3-ох місяців. і воно мені ще й як стало в пригоді :y:
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Тiльки давайте не будем про статтi!!!!! Я СТIЛЬКИ статей перечитала i друкованих i iнтернетних i книжок i все до одного мiсця! Якраз iндивiдуальна порада може зробити набагато бiльше користi нiж гребiння всiх пiд одну гребiнку. Я мусiла милу Ксанi 10000 раз перепитатись поки до мене додуло що на протязi 2 годин ЧЕРГУЄ одна циця потiм ЧЕРГУЄ друга циця. Бо загальнi фрази "мiняти груди що 2-3 години" абсолютно нiчого не говорять крiм одного: "годувати дитину що 2-3 години" про давання однiєї грудi на протязi 2-3 годин потiм мiняти її на iншу нiде ПРЯМО не сказано. Вища математика якась. З тими науками i постулатами я мало не закинула своє ГВ. Добре що пiшла на роботу i цiдилась, i аж потiм "завдяки" хворобi яка змусила мене сидiти дома нарештi зрозумiла що циця має даватися НА ПРОТЯЗI тих двох чи трьох годин.

    По сутi, Богданко, так, твоя дитина iндивiдуальна! Не всi дiтки чемненько беруть цицю i роблять то шо їм мама каже. Єдине що я можу сказати вiд себе то роби ВСЕ ЩО МОЖЕШ щоб зберегти лактацiю хоча б до року!

    А про дурники є дуже рiзнi погляди, в основному за чи проти. I в основному на цьому форумi мами є проти.
     
    • Подобається Подобається x 7
  20. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи.

    Коза-Дереза, а що поганого в статтях? Ви хочете сказати, що не треба читати статті? По моєму, краще читати статті, і мати іформацію, аніж бути зовсім на нулю. Ясно, що буде багато незрозумілого, але толку від статті більше, ніж від одного повідомлення на кілька речень, а консультант на більше не має часу, хіба очна консультація.

    Молочні ріки - лише кілька статтей; консультант точно стільки не напише кожній мамі в індивідуальному порядку, як написано в одній сатті.

    # Двенадцать поз для кормления
    # Как наладить кормление, если у мамы плохо выражены соски?
    # Экспресс обучение азам грудного вскармливания
    # Пустышка: подруга, помощница или соперница?
    # Жизнь детишек без пустышек
    # Как груднички ведут себя под грудью?
    # Млечный путь, или 10 правил успешного кормления
     
    • Подобається Подобається x 4
Статус теми:
Закрита.