Методика виховання дитини

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Olenka, 29 Листопад 2007.

  1. levandivka

    levandivka З яйцями...

    Відповідь: Методика виховання дитини

    А батьки?
    От звідси і пробема. :cowboy:

    Наспівуючи:
    Попробуй муа-муа
    Попробуй джага-джага
    Попробуй у-у
    Мне это надо-надо
     
  2. S-Irine

    S-Irine Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    На мою думку не варто гнатись за якими небудь методиками. Дітям набагато цікавіше, коли батьки з ними просто спілкуються, і проявляють свою, власну фантазію. Свого часу я теж пробувала різні методи, а потім зрозуміла, що всі вони схожі, і краще той час, який я витрачаю на вивчення методики, я присвячу дитині, і вигадаю щось своє. Хоча від готового матеріалу не відмовлялась ніколи...
    Стосовно методик, та й взагалі розвитку, є классний сайт http://www.danilova.ru/map.htm
     
    • Подобається Подобається x 10
  3. hothope

    hothope Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини



    Це правда. В наш заклопотаний вік, коли знайдеш для дитини час для спільного заняття, вони це дуже цінують. Не іграшки, не подарунки, а саме - спільна діяльність, від якої в них просто загоряються очі!!!
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    Що значить "коли знайдеш для дитини час"?! Звиняйте, але якщо вже хтось народив дитину, то чи не є обовязком цієї людини дбати про неї, виховувати, розвивати. Навть держава зараз дає 3 роки відпустки, тому що цей період є надзвичайно важливим для дитини!
    А спільна діяльність - це не є якась суперважка місія! Та просто коли йдете з дитиною гуляти, то не сидите весь час спокійно на лавочці, а бавитесь і спілкуєтесь - показуєте як що можна зробити, розповідаєте про навколишнє, пропонуєте якісь ігри. Чи дома не просто включаєте дитині тб, а свідомо підбираєте якісь мультфільми для віку дитини, які потім можна обговорити, намалювати, розіграти...
    Та не треба дитину ні до чого примушувати, просто пропонуєте їй різні можливості і дитина сама покаже чого їй хочеться! А методики не є злом, вони просто підкажуть скільки всього можна дати дитині, бо досить часто у нас нема такої величезної фантазії все "нове" самим вигадувати.
    :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  5. S-Irine

    S-Irine Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    Я повністю згідна!
    Але нажаль життя зараз таке, що маючі двох дітей я не змогла використати цю 3-річну відпустку, молодшому 2 рочки, а я працюю на двох роботах (чоловік так само), так склались обставини. Мені соромно, що я не можу приділити власним дітям стільки часу, скільки б хотілось. Їм і так уваги дістається вдвічі менше (кожен хоче з мамою бавитись окремо, їм разом ще не дуже цікаво). Тому фраза "коли знайдеш для дитини час" є дуже актуальною (До того ж від побутової хатньої роботи ніхто мене не звільняв...)
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    Так, життя, нажаль, таке. Але ж Ви можете просто спілкуватися з дітьми по дорозі до садочка - розповідати їм цікаві чи "енциклопедичні" історії, розвивати увагу і уявлення. Дома давати їм завдання, щоб робили, коли Ви зайняті хатньою роботою - пластилін, тісто, малюнки, аплікації, до того ж тут хлопці можуть один одному допомагати, вірніше старший молодшому :) (старший вирізав, намазав клеєм, менший наклеїв, старший зліпив з пластиліну мисочку, менший на неї ковбаски, старший намалював каструлю, а молодший приклеїв наклейки з овочами, старший намазав це клеєм і разом посипали це крупою - ось і вийшла зупка :))) Або книжки разом обговорювати-читати. Чи машинками бавитись. А інколи можна, щоб тато одному синові приділяв увагу, а мама іншому і навпаки. Ну, стільки всього є.... Думаю, Ви і самі багато такого робите, а оскільки Ви ще й працюєте, то, напевно, вмієте ще ефективніше час розпланувати, ніж ті, хто не працюють. (така моя думка, чим більше робиш, тим більше встигаєш) :)
     
    • Подобається Подобається x 7
  7. Цитронка

    Цитронка New Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    І ми маємо таку абетку. Це СУПЕР! Раджу всім. Вона називається Весела Абетка. Вішається на стіну. Дуже гарна пісенька про Абетку; гра - називає предмет і потрібно знайти, гра - знайти букву. Коли правильно вгадаєш, каже "молодець", коли неправильно - "спробуй ще". Мала дуже тішиться. В 2 рочки вона вже сама показує всі предмети, які називає Абетка.
     
  8. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    Стосовно методик, та й взагалі розвитку, є классний сайт http://www.danilova.ru/map.htm начиталась я того сайту..супер дякую.хоч зрозумила як мало часу пориділяю власній дитинці:)
     
    Останнє редагування модератором: 14 Вересень 2008
    • Подобається Подобається x 1
  9. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Методика виховання дитини

    Моя мама, викладач методики сказала що методика це предмет який нікому не потрібен! :p

    В житті найважливіша методика це любов. Але не любов егоїстична коли мама старається з дитини зробити щось що сама не розуміє, а любов чиста і бажання виховати дитину чесною і доброю людиною.
    Я он точно знаю що я не приділяю достатньо часу своїм дітям. Я одна і працюю по десять годин кожного дня. Я приїзджаю додому і встигаю поговорити з ними про те що нового було в школі сьогодні. Вихованням моїх дітей займається школа і садочок.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    не знаю в яку би то тему помістити лінк... :rolleyes:
    то хай буде тут: Пальчикова гімнастика
    трохи з русизмами, але кращого нема :confused:
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. ckorpionsha

    ckorpionsha Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    ЦІкаво,треба собі роздрукувати і мати під рукою завжди
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Natalya Engy

    Natalya Engy Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    А ми маємо таку книжечку. Купили в книгарні біля пам. Данилові Галицькому.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    я теж забігаючи наперед довго думала чи вчити читати в ранньому віці
    кубики Зайцева так мені сподобалися! але з 2 років не буду вчити

    чим більше дізнаюся, тим більше думаю, що до 7-ми років варто розвивати уяву, відчуття, творчі здібності, а не логіку
    а читати-писати можна вчити з 5-ти чи 6-ти років
    хоча мені так хочеться просто вже накупити всіляких методик :xaxa:

    от є цікава стаття на цю тему Личность самостоятельная или манипулируемая?
    "Семь лет признается рубежным возрастом и в развитии интеллекта ребенка: происходит переход с наглядно-образного мышления на вербально-логическое. Мозг человека развивается таким образом, что формирование центров, заведующих восприятием, речью, мышлением происходит постепенно. Выделяются даже особые сензитивные периоды, во время которых в психике человека присутствует оптимальное сочетание условий для формирования и развития отдельных психических функций.

    Обучение буквам, словам, цифрам и другим знаковым образам активизирует работу левого полушария мозга, ответственного за конкретное, логическое мышление. Тем самым, ограничивается и обедняется деятельность правого полушария, дающего образное, эмоциональное, сугубо индивидуальное восприятие событий, предметов, людей, явлений. Переход с естественного для ребенка образного освоения мира на уже взрослое логическое восприятие сначала незаметен, дети гордятся тем, что вступили на новую ступень взросления, приблизились к взрослым. Но позже, когда нереализованные естественные потребности задавливаются необходимостью строгого следования логике школьных программ, жесткостью дисциплины, ограничением подвижности, повышенными нагрузками и проч., интерес к учебе теряется, уроки становятся чем-то внешне обязательным, но не привлекательным, и теряется интерес к познанию.

    Излишне ранний переход к логике, к мышлению в понятиях у детей вызывает ослабление и даже пресечение развития творческих начал. Часто под словом «творческий» понимают лишь только то, что относится к сфере искусства. Это не совсем правильно. Творческое развитие ребенка в возрасте до семи лет – это развитие его индивидуальности и самостоятельности, та самая почва, которая дает силу и умение видеть и мыслить самостоятельно, развивает навык принятия собственных решений, является основой построения индивидуального, своего собственного «я»"
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    На рахунок читання не погоджусь: вже доведено, що дитина тим легше вчиться читати, чим раніше починає. Моя старша у два роки вже читала і це абсолютно не завадило творчому розвитку, просто шаленій уяві та фантазії. Просто питання в тому, як це робити і в тому, що читання не повинно бути пріорітетнішим за інші напрямки розвитку.
    Зара я теж вчу малого читати, але з ним значно складніше, бо він елементарно не вимовляє ще більшість звуків, тож і відтворити їх не може. Та я без фанатизму, час від часу чим займаюсь.
     
    • Подобається Подобається x 10
  15. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    я це питання ще не вирішила остаточно, то лише роздуми
    просто Зайцев радить вчити з 2 років здається, а по його методицівсі швидко вчаться
    але в тому то і річ, що дитина читати вміє а добре говорити чи розуміти прочитане ще ні
     
  16. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    Мій малий сам вивчив алфавіт.:) Маємо ту інтерактивну абетку, то якийсь час у нього була традиція щовечора бавитися з нею. Спочатку предмети знаходив, потім букви слухав. Я тільки на початкових порах стояла біля нього, поки він вчився в правильному місці натиснути. Далі сам експериментував. А одного разу відкриває книжку з абеткою і починає правильно букви називати. Я була вражена.:eek: Отаке самостійне навчання. :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  17. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини


    А розкажіть, будь-ласка, трошки як саме Ви вчили доню читати ?

    Мене моя мала просто "терроризує" тими буквами. Купили їй на Миколая мозаїку з буквами і цифрами. То вже 2 місяці в нас інших іграшок не існує:xaxa:. Перше я їй сама писала різні букви і називала їх. Потім мала почала шукати їх в мозаїці і всі що знала, викладала. Так, граючись, ми вже вивчили весь алфавіт:).
    Головне, що я бачу, що в дитини до того є інтерес. Я його і підтримую. Якби Настя не хотіла, я би нізащо не сіла з нею в 2 роки вчити букви. А якщо дитина сама тим цікавиться, то воно шкідливим не може бути.
     
    • Подобається Подобається x 6
  18. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    Петро у 2 роки знав всі букви. Я не змушувала, просто малювали переважно букви і цифри (ну нема в мене хисту до малювання :)). У 1,6 він знав основні геометричні фігури, кольори і їх відтінки.
    Тепер... Петро знає всі букви! Нічого не змінилося. Читати він не хоче, а я не наполягаю, тепер у нас інші зацікавлення.
     
    • Подобається Подобається x 7
  19. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    Теж переконана, що проти волі дитини її нічого не навчиш, а якщо є інтерес, то навчання не нашкодить. Але завдання батьків створити для дитини середовище, щоб вона могла обрати собі те, що їй цікаво. Я малій створила середовище для вивчення букв (абетки, літери на магнітах, кубики), намагалась зацікавити, але не вдалося, ну і нехай, зате вона дуже акцентує увагу на зображеннях: колір, форма, предмети, тому ми підлаштувались до цього і в нас з`явилося багато засобів для малювання, аплікації, книжки зі складнішими малюнками, ми відвідуємо картинну галерею.
    Ще в нас не склалося з музикою, дитина не хоче слухати ніякої, ні класичної, ні дитячих пісень, ні ін., за невеличким винятком. І як би мені хотілося її залучати хоч якось до музики, це мені не вдастся, доки вона не проявить інтерес.
    Але основне, що я зараз намагаюся допомогти дитині розвинути чи закласти, то це моральні якості, вміння спілкуватися, залучити до традицій, до церкви і патріотичні засади ( з того приводу "вчимо" географію, вже знаємо деякі країни і їхні столиці).
     
    • Подобається Подобається x 7
  20. Loyal

    Loyal Well-Known Member

    Відповідь: Методика виховання дитини

    А ми маємо "Ходить котик по лавочці" Свічада. Дуже подобається :y: Навчилися допомагати зарядку робити. І багато забавок цікавих :):clapping:
     
    • Подобається Подобається x 6