Я двічі народжувала в пологовому, бо не хотіла готуватися до домашніх. Але те, що ви пишете про домашні пологи - це реально якийсь маркетинговий наліт блогерів. Вдома народжують не лише блогери, здивую вас. Ну і всі « природні» пологи в пологових будинках не зовсім природні. Який би вибір не пропонували і ви прекрасно це знаєте)
дякую за відповідь. мене цікавила власне кримінальна відповідальність. знайшла що в "Статті 135. Залишення в небезпеці" є про це пункт, але з поправкою "Ті самі дії, вчинені матір’ю стосовно новонародженої дитини, якщо матір не перебувала в обумовленому пологами стані, — караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк." так що напевне довести вину складно, хоча дуже шкода. у випадку неблагополучних матерів (чи коли народження дитини намагаються приховати), або коли жінка з патологією свідомо йде на такий крок, дитяче життя мало б більше важити ніж лише моральна відповідальність.
та насправді підготовка до домашніх дуже мало чим відрізняється від підготовки до свідомих нормальних пологів у пологовому. І майже кожна свідома підготовка до домашніх включає підготовку до трансферу у ПБ під час чи після пологів, тож і документи і речі все одно ті самі... складне питання. Про "патологію". В нас буває так, що "патологія" - це все, з чим лікареві влом возитися в ПБ. Я не засуджую за те, що влом. Бо важко тримати когось в пологовій залі 24 години і більше, якщо тих залів обмежена кількість, а роділь - потік. І інших багато нюансів. Або - приміром, вага дитини по УЗД. Щось, що в межах протокола, але не "ідеально середньостатистичне" - вже "проблема", і нерідко в такому випадку доводиться відстоювати свої права, щоб народити гідно і з мінімумом втручань.
--- дописи об"єднано, Jan 28, 2021 --- відповідальність за дитяче життя починається з моменту запліднення. І триває до 18 років дитини. Пологи - один з важливих днів, але не єдиний. Цікаво, що з перериванням вагітності - "моє тіло моє діло", а з пологами - "треба карати всіх, хто не йде в ПБ". Як на мене, тут "або труси вдягти, або хрестика зняти"
ОМГ дай я тебе розцілую! @Dominika на щастя жодне «розслідування» не зможе 100% довести спеціально чи ні жінка народжувала вдома. @inluna я вам гарантую, що під цю статтю при бажанні можна вас підвести за дві секунди. Полізла в сумку на майданчику коли дитина стояла перед вами - залишення в небезпеці. Бо ж раптом на неї б наїхала інша дитина на велосипеді. Їсти варили не на дальній конфорці - все наразили дитину на небезпеку ну бо моральної жінці мало... В мене виникають сумніви в моралі тих хто таке пише. А якщо патологія була, а лікарі її не бачили? То хто винен. При чому вони і в ПБ тих патологій не бачать. А коли бачать, то дуже часто відмовляються вести вагітність і пологи таких жінок. Скільки в нас на форумі жінки з підвищеним ризиком кровотечі в пологах шукали лікарів, бо всі їх футболять... З патологією те саме. Якщо патологія складає вищі ризики то давайте заборонимо жінкам з патологіями будь-якими народжувати. Ну бо потенційно (на 0,1 це може збільшити ризик. коротше кажучи каральна медицина не сподобається нікому. Білим пальтам теж. Я гарантую.[/OFF][/off] --- дописи об"єднано, Jan 28, 2021 --- Мої перші пологи тривали три дні - це норма, якщо що, перший період пологів (продромальний) може бути яким завгодно довгим, і «закордоном» жінку просто відправляють додому, а в нас нащось беруть в ПБ з двома сантиметрами, а потім підганяють всім чим мають, а потім «рятують», як без цього.
Тут двостороння біда. Нестача знань, самоосвіти і відчуття відповідальності у вагітних матерів - і лікар як "людина з молотком, якій всюди ввижаються цвяхи"
Ну і зазвичай в культурних закордоннях варіанту «покладемо в коридорі» нема. Тому вони не беруть вагітних не в пологах.
Тут одностороння біда - система. Яка змушує жінку бути універсальною- трохи акушеркою, трохи педіатром, трохи психологом і до всіх ставитися з недовірою. В мене, особисто, слова « нестача знань і самоосвіти» викликають протест. Бо я достатньо лінива від природи, і волію обмежитися курсами для вагітних. І деякі слова, які вживає @Orman я гуглю і не встидаюся Жінка має бути весь час напоготові. Я вперше приїхала народжувати з відкриттям 4 пальці і просила, щоб мене відпустили переночувати вдома, зранку приїду) Всі ржали) Сказали, що від них вагітними не виходять по любому. Чомусь мої родички / коліжанки , які народжували в Європі мають зовсім інший досвід - досвід досить природнього процесу під наглядом акушерки, а не маніпуляції з тілом де все робить лікар і без лікаря ніяк. Моя сестра народжувала в Іспанії, лікаря бачила 30 сек, прийшов, глянув, посміхнувся, пішов. Ну бо що йому робити на природніх пологах? Моя баба напевно толком і термін не вміла порахувати і маму родила в полі між селами. Верталася від родичів додому. « Знання і самоосвіта» в моєї баби були явно нижчого рівня ніж в мене. Інтуїція і віра в Божу волю явно вищого. Я розумію, що ви мали на увазі. Навіть погоджуюсь з вами. Просто мені аж плакати хочеться від того, що існує ціла система для моєї безпеки і комфорту, в якій я без знань про пологи, свої права і відповідальність ані в безпеці, ані в комфорті. І зі знаннями також.
Насправді віри в себе і в Бога мало би вистачити в 99% випадків, але наші мозки вже настільки прошиті медикалізацією пологів, що тепер нам треба у всьому тому розумітися, або перепрошитися. Менше думати, більше відчувати. І я абсолютно з Вами згодна що вимагаючи від жінки довіритись медикам медики мають мати на меті її і дитини добробут і безпеку і робити для цього все - навчатись, забувати що їх вчили в 70-х роках минулого століття, перепрошиватись і так далі, а не свій графік, зручність (як то на коліна стати щоб дитину прийняти), і гроші. І триступенева система мала б дуже помогти в цьому. Бо лікар не має бігати між трьома чи п‘ятьма породіллями одночасно, ясно що він достатньо людина і йому хочеться поскорше на окситоцинити і лягти спати, але недостатньо людина, щоб забезпечити умови в яких всі самі народять, а найперше - гідність.
Я тут дістала статистику по Німеччині по пологах не в лікарні. Там вражаючі цифри. Як звільниться півгодини - сяду перекладу для вас.
Для мене таке - також стереотипи. Якщо вже платити великі гроші, так точно не за стереотипи, якими б вони не були, а за умови і гарантування(бажано- законне) безпеки.
Статистика по нелікарняних пологах (домашні або в акушерських центрах, де нема реанімації, лікарів, тощо). 2000-2004 роки, 42154 пологів, які почалися не в лікарні. Наведу лише цифри по параметрах, які найчастіше дискутуються. Смертність немовлят 0,16% (загалом смертність немовлят в усіх пологах за ті роки була 0,53 Жодна жінка не померла (смертність жінок в пологах в Німеччині в ті роки була 3-5 на 100 тисяч) Лише в одному випадку було необхідно терміново перевезти породілю в лікарню. 1 випадок на 42 тисячі!! 12,5% породіль були перевезені в лікарню (90% з яких приватним автом), найчастіша причина - затухання відкриття. 4% пологів закінчилися кесарським розтином (лікарняні пологи - усіх 27% розтинів; якщо ж говорити лише про незапланований розтин - 11 Розриви 3 і 4 ступеню: 1% 96% новонароджених мали по Апгар > 7
Інше дослідження. Нелікарняні пологи по всій Німеччині 2005-2009 роки (49 041 пологів) порівнюються з лікарняними в одній із земель за ті ж роки (249 718 пологів). Потім обидва набори даних «почистили». - З нелікарняних полігоів викинули ті, які НЕ планувалися не в лікарні (тобто почалися не планово в транспорті, вдома, тощо); також викинули ті, які почалися з акушеркою не в лікарні, але закінчилися в лікарні. - З лікарняних пологів викинули породіль, які не є європейками, американками, канадками (не питайте чому). А також викинули породіль з анамнезом, який не допускає пологи не в лікарні. Також викинули кесарські розтини, пологи з епідуралкою, коротше з сильними втручаннями. Отже, в обох групах залишилися найспокійніші, найбезпечніші пологи. Залишилося 21 983 нелікарняних і 70 803 лікарняних пологів. Горизонтальне положення в пологах 24% нелікарняні, 86% лікарняні. Треба відмітити, що всі лікарні теж хваляться, що в них можна вибирати положення самому. Ага, точно. Вертикальне 36% і 5% Водні 22% і 5% Застосування медикаментів (стимуляція) 7% і 19% Повністю без розривів 41% і 30% Це дослідження для мене дуже показове. Навіть в такій «цивілізованій» країні як Німеччина в лікарнях схильні застосовувати більше ліків, а також вибирають горизонтальне положення пологів.
І українська статистика. За даними МінЮсту, в 2020 році складено 479 актових записів про народження дітей, народжених поза медичним закладом
Це не рахують тих хто після народження вдома дитини поїхав в пологовий. Бо тоді документи дають в ПБ, а фактично народили вдома.
Всім привіт! У нас в сім'ї планується поповнення . (Я лише на другому місяці вагітності) Хочемо народжувати вдома. (Перша дитина була народжена у пологовому). Чи можливо хтось знає є у Львові духовні акушерки для домашніх пологів?