Таке саме товстеньке маля: 4180 г при 52 см. Акушерка теж казала, що може всередині сечовивідного каналу тріщина, бо ззовні все було ок. Тобто малюк якось так виходив, що саме там тиснув якось не правильно. Акушерка казала, що в неї нещодавно була жінка з такою ж бідою — мусила в клініку їхати, їй щось там давали з ліків плюс кілька днів на стаціонарному катетері. Коротше, таке розповідь надихнула мене на похід в туалет . Але лише перший похід в туалет був жахливий, другий — абсолютно терпимий, а третій і наступні — зовсім без печіння. Не знаю, що то таки було.
Думаю, чимало з нас вже чули-читали новини про пологи у Рівному, де загинула породілля. Глянула одним оком коментарі під тими новинами - звісно, всі криком кричать, що то все "через домашні пологи". Ще і доул приплели, які ні до чого насправді. Я вважаю, що справжня причина - недосконалість нашої системи акушерства, а точніше - отакий триндець в ній, який спокушає довіритись кому завгодно, аби не потрапляти в лікарню. Постаралась не судити і аргументувати свою думку тут. Новини знайдете самі, якщо схочете.
Я думаю, що " до чого" всі хто міг екстрено викликати швидку, але не зробив цього. Якщо доула була поруч і не зробила цього вона теж " в ділі" і має відповідальність за це. Тут акцент не на тому, що саме Доула, а на тому, що вчасно не надали допомоги, тобто не розпізнали загрозливий стан і не викликали лікарів. Ну я так зрозумліла з прочитаного.
тут вся справа в тому, хто така доула насправді. Доула не була би в домашніх пологах. В Україні є сертифіковані доули, і жодна з них не має стосунку до пологів вдома. Лише партнерська немедична підтримка в лікарняних пологах, інформаційна підготовка до вагітності і до пологів, підтримка і комфортизація після пологів. А цим словом доул, які стільки зробили, щоб наша система акушерства змінилась, змішали з чим попало, і тепер всі коментують лише про "безвідповідальних веганів" і "середньовіччя".
Цікаво, що такого сталося з жінкою під час перших пологів, що вона вирішила народжувати вдома. Я народжувала перший раз на Рівненщині, вдруге в Києві. Не без нюансів було, але не бачила, щоб десь із когось прямо знущалися. Хоча і про свою лікарку постфактум наслухалася всякого. Зараз же можна і чоловіка на пологи взяти, сестру, ту ж доулу, які максимально все проконтролюють, якщо хочеш уникнути акушерського насилля. Можна домовитися з лікарем, якому довіряєш, вибрати будь-який пологовий чи приватну клініку, де з тебе пилинки здуватимуть. Можна вибрати позу, в якій народжуватимеш. Є багато варіантів, щоб зробити пологи для себе максимально комфортними і безпечними. Не впевнена за інші міста, але в Києві можна навіть свою акушерку привести у 5-му пологовому, яка в тебе прийматиме пологи, а лікарі будуть на підхваті, якщо щось піде не так. Без потреби не втручатимуться. Або народжувати вдома, а чергова бригада стоятиме в швидкій на вулиці. Я таку опцію не використовувала, але знаю, що вона є. Коштує, певно, чимало, але за додаткові послуги доводиться платити. Це все ж краще, ніж заплатити життям своїм чи дитини. Не кажу про 100 відсотків випадків, ситуації бувають різні, але виглядає, що дуже часто домашні пологи це просто данина моді і легковажне відношення, що все буде добре. У купи блогерів же все було добре, то чому це я не зможу.
тобто доула немає права бути присутньою під час домашніх пологів? А якщо жінка хоче і вдома народити, і щоб доула була, то як їй бути? Доула відмовить їй? Якщо не відмовить - це буде порушенням профкодексу? Маю добру приятельку, яка пробує себе в цьому, закінчила курси, їздила пару раз на семінари-лекції, для себе вона теж розглядає домашні пологи як варіант, хоч перші були легкі, з її слів. Розпитаю її при нагоді...
Ну те що ви не бачили, то ж не значить, що такого не було. Жінки просто кажуть що в них відчуття ніби їх зґвалтували. Що конкретно сталося в перших (чи десятих) пологах щоб мати такі відчуття абсолютно непринципово. Принципово що жінка відчувала повну втрату контроль над тим що роблять з її тілом. наша форумлянка в травні народжувала дитину в одному залі з жінкою яка народжувала мертву дитину. Це нормально? Більшість жінок України живуть не в Києві. А дехто і взагалі в районах і селах. І в них немає грошей на приватні пологові. І недавно ж був випадок в пафосному приватному пологовому де дитина померла. і ні, зараз нікого не можна з собою брати в 90% пологових України. бригада швидкої поняття не має що робити з пологами - це теж по відгуках знайомих які народжували вдома без такого початкового наміру (стрімкі пологи). Про легковажне відношення і моду - пологи вдома були найбільш відповідальним моїм кроком за все життя. Не має в світі більшої відповідальності. (Ні, це не були ці мої пологи - якщо раптом ще комусь захочеться попедалювати тему.) коротше кажучи - ваш допис набір стереотипів про домашні пологи, про які ви знаєте от з таких сюжетів. Я дуже скептично ставлюсь до «сертифікованих» доул. Всі знання сертифікованої може мати і не сертифікована. Власне сертифіковані в Україні самі себе обмежили лікарняними пологами - свій статут вони самі написали. Бо переживали за свої хм... ну не за жінок вони переживали точно. *це я зараз тільки в розрізі домашніх говорю, для наближення лікарняних до людської гідності вони роблять багато* --- дописи об"єднано, Jan 26, 2021 --- Відмовить. Якщо сертифікована. в мене теж всі пологи були «легкі», особливо якщо почитати розповіді про пологи 80% форумлянок. Але ніколи вони не зрівняються з домашніми.
Скількох жінок, які народжували вдома, ви знаєте особисто, і який відсоток з них - «данина моді і легковажне відношення»? Чи то тільки в інтернеті так «виглядає»?
Коронавірусні обмеження у нас не так і давно і не у всіх пологових, а домашні пологи, мається на увазі свідомі, проблема давня. Зараз пологовий можна обрати. В Рівному є пологові, де дозволяють партнерські пологи, в перинатальному центрі принаймні. Відсутність грошей на приватні пологові це не причина платити гроші домашнім акушеркам(вона ж явно не на безкоштовних засадах там була присутня). Я свідомо не називаю їх доулами, бо доули це трохи інше. Я рада, що у вас позитивний досвід домашніх пологів. Але тут велика доля простого везіння, що все піде добре. Інакше без лікарського втручання не обійтися. Я б свідомо на такий крок не пішла. Ця жінка теж взяла на себе відповідальність і для неї не все так добре закінчилося.
Що-що? Яке везіння? Ви нічого не знаєте про мої пологи і називаєте їх везінням. Я так теж можу сказати що ваші лікарняні пологи і що всі живі і здорові - везіння. Ну бо ж і жінки і діти вмирають в пологових, деколи від банальної кровотечі, бо партнерів не пускають чи відвідування заборонені, а в жінки кровотеча, яку запізно помітили. І тут на форумі в нас є маленький цвинтар дітей, які померли в пологових Львова. Як ви уявляєте жінку з району в Чернівецькій області в якої є діти і вона іде в Рівне і чотири тижні там живе за які гроші? Ви самі їхали в Рівне? В нас одна форумлянка яка хотіла ВПКР їхала. І її там не так радісно зустріли. І виставили купу умов. В мене не було ніякої акушерки. І відповідно ніяких витрат. І людська гідність не має коштувати гроші. Щоб за те що вам не казали «чого кричиш, як робила то не кричала», ви ще маєте платити. парад стереотипів продовжується. Домашні пологи - це не проблема. Проблема - відсутність вибору. Відсутність можливості безпечно вибрати між трьома (як мінімум) варіантами. Про що @cjomcjomka писала про триступеневу модель, про яку ви теж не чули. Якби та жінка мала можливість найняти нормальну легальну акушерку, а не підпільну, то ви думаєте вона б її не вибрала? Система їй не дала можливості отримати нормальний адекватний медичний супровід вдома, от вам і результати.
Наважуються на домашні пологи найчастіше ніяк не через брак грошей на приватні лікарні. Це майже те ж саме, що думати, що обирають слінг тому, що нема грошей на дитячий возик. Летальні випадки, на жаль, бувають і в пологових будинках і в досить кваліфікованих лікарів... Шкода, що в таких випадках ЗМІ змішують все до купи і домашні пологи прирівнюються до безвідповідальності.
До чого тут гроші? Я теж без грошей і домовленостей народжувала. Так, і в пологових буває різне. І в мене ще може бути різне, теж скоро народжувати. Але ризики пологів в лікарні і домашніх неспіврозмірні. До якого висновку ви мене підводите? Що в нас в пологових все так погано, що треба заохочувати народжувати вдома? Платити нелегальним акушеркам, які навіть швидку боятимуться викликати? Так, шкода, що в Україні нема варіанту народжувати з легальною акушеркою, яка буде на зв'язку з лікарями в разі необхідності. Сподіваюся, що ми колись до цього прийдемо, бо все ж таки великий відсоток жінок таки можуть народжувати вдома з мінімальними ризиками. Але на даний момент цього нема. Тому відповідально - вибрати найкращу опцію із існуючих, з максимальним комфортом і мінімальними ризиками. Домашня акушерка теж коштує грошей. І якщо вона не медичний працівник, то навіть відповідальності ніякої не несе. Так, в гості зайшла, поряд посиділа. Такі випадки мають висвітлюватися в медіа, щоб жінки розуміли ризики. А не лише бачили домашні пологи блогерів. В нас неідеальна система, але все ж і не безнадійна і є опції якісь моменти передбачити ще до пологів. Брати відповідальність можна за те, на що можна вплинути. Якщо при домашніх пологах передбачений момент, що щось може піти не так, і розроблено план дій, то це відповідально, такі домашні пологи я ще можу зрозуміти. Якщо ж всі просто сидять і чекають, що все само собою розсмокчеться до крововтрати 5л (за словами чоловіка загиблої), бо такий варіант не розглядався, то де тут відповідальність?
ну, всі мають право бути присутні скрізь, де це не заборонено ККУ. Але ні, сертифікована доула з України не піде на домашні пологи в такій системі акушерства, яка є в нас. а я кажу, що співрозмірні, просто різні. а хто заохочує народжувати вдома? Особисто я заохочую вмикати думалку і просувати створення нормальної, триступеневої системи акушерства в Україні я повністю погоджуюся з Вами. Тому особисто я двічі обрала домашні пологи - власне як підконтрольну мені сферу моєї особистої відповідальності. Поважаю і вибір свідомих пологів в пологовому (свідомих, а не "лікар все зробить, нащо готуватись"). Але хочу на рівні держави мати гідний вибір, і щоб цей вибір був нормальний і безпечний, і щоб його також на рівні держави поважали. .
так ЗМІ - це ж від слова ЗМІшувати я в себе на ФБ зробила розбір однієї страшилки. Копіюю сюди, цікава річ. 22 жовтня 2013 року в нас народилася Віруся, і десь за тиждень до мене постукала кореспондентка "Високого Замку" Лариса Попроцька , і взяла у мене інтерв'ю. Матеріал перед випуском я не вичитувала - і ви би теж не вичитували нічого за тиждень після пологів. тож таке. Не добрий, не найгірший. Найгірший вийшов в gazeta.uaвід іншого автора, навіть посилання соромно давати Але цікавіше - те, що за кілька років після цього у ВЗ вийшов інший матеріал про, де згадували домашні пологи. Згадували, що "кілька років тому" жінка після 2 КР у Львові захотіла народжувати вдома - і дитина загинула. Коментар дав "анонімний лікар з пологового відділення зї МКЛ". Вгадайте, хто написав статтю Після 2 КР вдома народжують не так багато жінок, далеко не всіх їх швидка везла би в З МКЛ (довідка: саме в 3МКЛ ми їздили на огляд після пологів). Крім того, в статті згаданий лікар Ігор Калінін, який оглядав мене після пологів. Думаю, це хороший приклад того, як народжуються страшилки. Я спеціально на ФБ тегнула автора і ВЗ. Вперше намагалась розібратись з ними в 2018, не відповіли. Зараз теж не відповіли і не прийшли в коментарі. матеріал страшилки, а тут матеріал про мене. --- дописи об"єднано, Jan 27, 2021 --- Ще хочу сказати про "статистику домашніх пологів в Україні" - то така дуже неоднозначна річ. В нас домашні пологи - це просто факт народження поза лікарнею, а не обрана опція. Тому у вибірку йдуть і ті, хто не мав грошей йти в ПБ, і неблагополучні, і ті, хто хотів викинути дитину - загалом, усі. Тому статистика є, але це не ті цифри, які щось прояснять.
Я би сказала, що масові лікарняні пологи - це проблема останнього століття Щоб не голослівно, а це хтось досліджував в Україні? Статистики нормальної нема, про домашні взагалі мовчу; лікарняні після застосування всіх можливих «допомагальних» методів записуються як «без ускладнень», а що там далі з дитиною нікого не хвилює. Для багатьох це і є домашні пологи.
Давно новинами не цікавлюсь... Взагалі у цій історії мало фактів. Породіля втратила багато крові у домашніх пологах і все... Це факт! У пологовому її б врятували - не факт! Кожні пологи особливі, навіть в одної жінки можуть бути кожен раз по-різному. З того що у новинах одні жахи та брехня про народження поза лікарняними стінами - це вже норма. Ну якось треба з тим боротись... Але, я от про що подумала, а може це й краще, що саме так брехнею та залякуванням регулюють це питання. А то от почнуть"гайки" прикручувати на законодавчому рівні. Повидають закони, які будуть карати таких "безвідповідальних" батьків. І тоді справді стане "весело". А так бла-бла-бла... Пригадалось, як я пішла оформляти документи у Департамент охорони здоров'я ЛОДА. Там потрібно було підписати документа у одного спеціаліста. Він почав розпитувати чому так вийшло, що родила вдома. Навів сумну статистику таких пологів у Львівській області. Я йому відповіла: "Ну я ж маю право народжувати в Україні вдома". "Так, право Ви маєте", - відповів він і зразу підписав, більше жодного слова.
ви пишете про свої права, а мені більш цікаво про відповідальність. якщо помирає дитинка чи породіля в пологовому, то розбирають дії лікаря. і він несе відповідальність (правда в нашій країні з тим тяжко) а яка відповідальність матері якщо при домашніх пологах помирає дитина? чи є тут кримінальна відповідальність і такий же розбір ситуації що, сталось, чи можна було врятувати і тд. як і в пологовому?
це неможливо на практиці. Все одно будуть стрімкі пологи, народження у "швидкій", в машині дорогою до ПБ. Ніхто не зможе визначити, були пологи поза медзакладом плановані, чи ні. Спробують законодавчо "прикрутити" - люди будуть більше брехати. Все. --- дописи об"єднано, Jan 28, 2021 --- і в пологовому, і в домашніх пологах розслідування є. Притягнення до відповідальності - і в одній і в іншій ситуації складне і неоднозначне (остання справа з Данковим тому приклад). Жити з наслідками пологів і з відповідальністю за них - лише батькам дитини, в кожному разі.
ну при бажанні і ретельному розслідуванні, все ж можна визначити, я так думаю. ну як мінімум стаття за ненадання допомогиі як максимум - за ведення лікарської діяльності без дозволів. От вище писали, що доула насправді ні при чому. Але я все ж бачу її головну роль в цій ситуації. Рідні померлої кажуть, що доула заспокоювала їх, що кровотеча незначна і швидку викликати не треба. Чи правильно я розумію, що доула немає права коментувати і приймати рішення щодо фізіологічних моментів? Запалити свічку, підкласти подушку - так, але пуповина, плацента - це поза їх компетенцією? Тобто тут Джаміля була не доулою, а підпільною акушеркою...Взагалі почитала про неї, неоднозначна особа.
(у пологах, де є належний медичний супровід) дати попити допомогти прийняти зручну позу нагадувати лікареві про план пологів, який склала жінка покликати лікаря або акушерку допомагати в комунікації ще багато. Джамілі там не було, вона у цей час була в іншому місті. Будь ласка, не поширюйте чуток. --- дописи об"єднано, Jan 28, 2021 --- ні, доула не приймає рішень. Її ключова якість - безоціночність, підтримка рішень жінки.