Прибуток. --- дописи об"єднано, Jun 24, 2020 --- Відповім у Пп. Деякі прийшли туди з програмування. Реально є мега-мозки), і там реально заробити своєю власною головою незлі гроші.
До чистого прибутку в людей з такими заробітками теж трохи інше ставлення. Не в панчоху. Вам потрібні великі гроші, чи щоб вони були з нашої економіки? Те саме практично питання - вам потрібні великі гроші? В програмісти ви не хочете, і в бізнес - теж. Так не буває. Точніше буває але не з таким підходом. П.С. Перекладачі стільки заробляють. Але тож вчитися довго. --- дописи об"єднано, Jun 24, 2020 --- кстаті о птічках.
Колись давно, певно років 8 тому, коли я трохи працювала), їхала додому з роботи в маршрутці після важкого, але успішного робочого дня, і почула розмову двох чоловіків. Один другому говорив: та ти мені покажи хто то за день може заробити 150$ чесно? А мені так хотілось йому сказати - я сьогодні так заробила))). Потім я перестала там працювати, бо мені було реально важко мати таку напругу. Зараз порядок заробітків у всіх інший. І вважаю, що це є цілком реальні суми.
ну то більше про посади. а не про професії, але досить інформативно. Я, до ре, ніде не писала, куди я хочу а куди-ні))) Я більше теоретично розмірковувала. Куди я хо, я знаю, але тут, ясне діло, писати не буду. Про "слоу лайф" то теж так - роздуми про бажане, а часткове вже й про дійсне. @Rodionochka а ким ви працювали, якщо не секрет.
Можу сказати про власний бізнес (не дуже крупний) з власного досвіду і практики моїх постачальників:так реально дехто з підприємців заробляє середню львівську зарплату, як вони самі кажуть "на хліб з маслом"(так але сам собі шеф і ніхто тобою не попихає і це жирний +). Інші мають або кредити( обладнання, транспорт, приміщення, лізинг) і також не шикують, але це робота на перспективу, ще інші мали стартовий значний капітал і обійшлись без позик і мають солідні обєми, це круто як для мене.І тепер пліткарське:в мене виникає іноді думка, чим і як заробили люди на розкішний особняк з ремнтом і ландшафтним дизайном в молодому віці+ мама з дітьми не працює,+відпочинок+авто. Або варіант,що просто я заздрю і мало і непродуктивно працюю.
Я не намагаюсь Вас в щось тицьнути. Я намагаюсь показати, що якщо наставити собі купу обмежень, то ясно, що грошей не буде. Я з таких знаю тільки програмістів і юристів програмістів. Із зовсім молодих. І то ще батьки помогли. А в 40 то вже самі і заробили хто як вмів. @Rodionochka @Dominika - ви такі загадкові ))) (якщо що то я не збираюсь випитувати)
Теж колись про це думала. Тепер маю приклади реальних молодих людей з простих сімей, без будь-яких стартових капіталів і з таким рівнем життя. Деякі з них ну дуже добре заробляють. І все це власною головою, дисципліною, нервами. Маю брата, який теж на все, що має, а він як на свій вік має добре, заробив власною головою. Бо батьки в нас з дуууже простеньких сімей. І це йому далось і дається зовсім не просто. Були довгі роки навчання, самодисципліни, голодних років і життя в мами на матрасі). Можна було кинути і піти заробляти просто гроші, а не вчитись і роками жити в нуль. І він це перейшов, навчився, досяг ревного рівня. Робота така, що постійно потребує перекваліфікації, є дуже стресова, і багато людей з його оточення реально бухають в кінці дня, щоб зняти стрес))). І я це чудово розумію), бо колись теж спробувала. Мій чоловік теж намагався навчитись, але йому було важче, бо він мав сім’ю та дітей, які вже і зараз потребували грошей. Він не міг собі дозволити роки віддати на навчання. І навчання там таке, що не передбачає підробітку. Якось так. Тому і не досяг рівня брата. А ще є один мій знайомий, який за пів року навчання вийшов на досить високий рівень професіоналізму, бо має такі задатки, які якраз потрібні в цій професії). Як то кажуть потрапив куди треба), і вчасно. Я б дуже хотіла, щоб мої сини теж там працювали, але реально бачу, що не мають саме тих необхідних рис. ну і ще приклад з життя. Бетонщик). Чувак реально спец своєї справи. Пару років погарував закордоном. Навчився, здобув досвід. Вернувся, набрав бригаду. Тепер лише командує). Заробляє реально дуже добре), дуже добре). Черга до нього на пів року вперед. Плюс має відкати з бетону. Суми виходять кругленькі. Ще приклад. Є одна людина в Києві. Має свій продакшн. І має мега-креативну голову. Роботи стільки, що сама в шоці. І навіть зараз просто море замовлень. Працює на себе певно десь з рік часу. Ніхто не допомагав, був якийсь досвід, і величезне бажання працювати на себе. І їй пішло). Дивишся на людину - а в неї очі горять))).
в нас є такий тип оренди\купівлі Ти сплачуєш певну суму щоб заселитись в квартири (суми бувають різні від 8 тис до 200 тис євро) і підписуєш контракт з власником будинку (це фірма, а не конкретна людина) на 100 років. ми з квартирою можемо робити все що хочемо. Якщо ми хочемо з'їхати, нам повертають гроші, які ми заплатили при поселені. Також ми можемо самі знайти людину, яка замість нас поселиться в квартирі, тоді гроші виплачує та людина нам і їй передається контракт на квартиру. Ми за квартиру платимо 550 євро в місяць, з яких десь 300 - це обслуговування будинку мені важко виділити точну суму, бо звіт про витрачені кошти, ми отримуємо за рік, і там прописано на що потрачені ті кошти, а це: обслуговування ліфта, прибирання будинку і прибудинкової території, столяр, вивіз сміття, вода, ремонт всіх труб і там ще багато таких категорій. Якщо гроші не потрачені, тоді суму повертають (550 - прогнозована сума витрат). Для прикладу, нам за 2019 рік повернули 120 євро Є квартири "з правом викупу", тоді сума оренди зараховується як виплата вартості квартири. Тобто, якщо ви заплатите суму оренди, яка рівна вартості вашої квартири (ціна квартир стартує десь від 300 тис євро ) - квартира переходить повністю у Вашу власність. Але і оренда таких квартир значно дорожча Є чиста оренда, тоді житло значно дорожче. І без згоди власника ти не можеш нікого прописати в квартирі і не можеш робити ремонт. При заселені також платять додаткову суму, але вона менша і це є страхування у випадку знищення\пошкодження орендованого житла
@Hermi аля лізинг нерухомості. не знаю, бо не пишете, який тип у вас, з правом викупу/чи без права. але, якщо з правом викупу, то це круто, але якщо без права, то в принципі виходить оренда. Сама орендую і кожного місяця 10 числа, мені стає погано бо маю заплатити 2100 в злотих. то звичайно, так і має бути, як на мене навть має бути дорожче ніж кредити,залюбки скористалась такою можливістю. ви впевнені? ми теж платили вартість 1 місяця проживання, тут називається кауція, яка повертається при виселенні, але якщо квартира в ок стані. скажу, що стан не ок, бо дитина стіни маже. і на повернення суми не розраховую. Тут є подібна схема, але та квартира залишається у власності фірми і ти до смерті платиш оренду+комуналку, діти не можуть пийняти у спадок. хоча якимись, частково законними способами і продають і купують, але проблем більше ніж користі. своє 300 000 євро, то своє. а так виходтить, що гроші на вітер. хоча не така й "велика" сума абсолютно не хочу повчати, чи критикувати. просто думки в голос.
Щодо кауції. Почитайте добре контракт і закони. Може бути таке, що брудні стіни не вираховується з кауціі (ви заїжджали в яке житло: щойно помальоване чи самі собі малювали?), а вираховується лише розбитий кахель, двері, вікна... А загалом помалювати стіни - то дешево. Бо якщо таки вираховуватимуть то з кауціі, то буде страшенна накрутка. Щодо оренди-покупки житла. Треба вважати, що ніхто не робитиме то собі в мінус. Треба просто дивитися, що тобі особисто найкраще підходить, на які ризики готовий йти, які обмеження маєш.
так, про це написано в контракті і наші знайомі міняли квартиру - їм все повернули. Скажу більше, до нас вже звертались люди, які б хотіли жити в нашій квартирі і готові заплатити більшу суму живемо в дуже гарному районі - на схилі гір і недалеко від нас починається заповідний ліс і при тому - Відень, дуже гарне транспортне сполучення , ніж ми заплатили при поселені. і це не є кауціон. Не залежно в якому стані квартира суму повертають. Є поняття зносу квартири, у випадку повернення фірмі, тоді знос становить 3 відсотки від оплаченої суми. Якщо ми знаходимо самі інших власників - як домовимось з тими людьми (про е також прописано в договорі). ми можемо дарувати, надавати у спадок. +якщо наші рідні захочуть поселитися в будинку де ми живемо, то в них є більше шансів отримати квартиру. Щоб ви розуміли, люди стають у чергу на отримання таких квартир. І на огляді саме нашої було більше ніж 60 чоловік. І ми оглянули і подались більше ніж на 40 квартир. проблема в тому, що жити десь треба. І це для нас найоптимальніший варіант. Вартість нашої квартири - 700 тис євро, на даний момент для нас нереалістична сума. Найдешевша квартира, яку я бачила 200 тис євро. Але я вже краще буду оренду платити Звичайна оренда схожої квартири обійдеться нам від 1000 євро +комунальні. Мене також ковбасило, що треба платити оренду. Але коли все порахувала, то не все так страшно. купівля житла несе багато підводних каменів і дуже добре треба знати закони. В мене друзі купили будинок під Віднем, вони лише податків за той будинок платять 800 євро
в нас дуже не корисний договір, ремонт з нашої кишені, навіть лампочки мають всі бути. ну і польські закони, то не німецькі, мені здається, то щось середнє між україною і німеччиною. більше ніж заплатили, платити не будемо, були готові до таких втрат, хоча звичайно було б супер повернути кошти. стіни квартири були свіжі. на попередній квартирі нам не повернули, хоча ми зїжджали без попередження. за поломану шафу, яка була поломана до нашого заселення взяли щось 500 злотих.
згідна з вами, якщо буде така можливість, то чоловік помалює. бо я з дитиною, точно того робити не буду.
Щодо Австрії - оренда має такі особливості. Причому контракт дуже консервативний і я знаю випадок, хлопець отримав у спадкову таку оренду квартиру в самому центрі Відня. І згідно вікового договору, пункти якого важко оскаржити орендодавцем в суді (принаймні в його випадку), щомісячний платіж складає близько 200 євро. Причому квартири такого плану коштують дуже солідно, та на момент заключення договору - в 200 євро було дуже круто . Я в минулому році засумувала щодо «чому всі мають котеджі з ландшафтним дизайном, а ми....». Причому, розглядаючи один маєток неподалеку, з двома позашляховиками у дворі та класнючим подвір’ям - думки в мене були не щодо того, що якимось нечесним способом власники то збудували... Тобто, не про те, що вони накрали (чомусь така примітивна думка була ), а про те, що вони ЗНАЛИ ДЕ вкрасти . А потім ми повернулись додому, почав рухатись ремонт - і стало легше. Воно все в порівнянні. Іноді люди мають житло-машину і при невеликих заробітках (спадок, допомога, подарунки, вдале інвестування у вдалий момент часу). Іноді - шикарна обкладинка, що ховає лізинг, кредити.
Моя мама зараз прибирає приміщення трьох офісів. Це 2 повні робочі дні в тиждень, отримує 12тис. Якби їй було потрібно більше грошей- повний робочий тиждень і 20тис в кишені (а може і більше). Так, це важка праця, але для цього не потрібна профільна освіта і тд. Хоч в мами вона є, але за спеціальністю вона вже багато років не працює. Тато підприємець, заробляє більш, ніж достаньо, працює тільки офіційно і сплачує всі податки. До цього він багато років працював інженером на Сільмаші. Щоб отримати роботу в компанії- вивчив іноземну мову вже після 40-ка років, але в нього був стимул. з часом почав свій бізнес. Повірте, немає нічого неможливого.
@Hermi, 800 € податку за будинок - то не є багато, це ж на рік. У Німеччині податок залежить від вартості, землі, розміру населеного пункту... Цікаві схеми є в Австрії, я би на щось таке вписалася.
А розкажіть про стимул вашого батька, будь ласка! Бо зараз шукаю роботу, звільнили, двоє дітей і це повинен бути кращий стимул,але щось не працює...