В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Ну якщо є батьки, чоловік поруч та ще й няня.... Тут можна розвиватися і вшир і ввись, було б бажання і здоров'я. Тому це приклад лише для однієї категорії. От а є приклад про бізнес-леді з двома практично порічками, без помочі батьків, без няні і чоловік в світах? Бо я б хотіла там щось почерпнути. --- дописи об"єднано, Jun 9, 2020 --- І якщо садочки в карантині.
Я от кожен день стою перед вибором, розвиватись і вкладати в себе чи піти з донею на морозиво. Ось сьогодні був вибір розвиватись, чи накрутити чоловікові голубців. Кожного тижня у вікенд стою перед вибором, розвиватись і навчати просидівши перед монітором 6-8 годин, бо код писати, то ж, як картину маслом, або є натхнення і все виходить швидко і легко, або твій код г1вно, або поїхати з донею лебедів годувати, в хаті трохи прибрати. І щоб зовсім не офтопити. Я люблю збирати гроші, просто без цілі. Відкладати, те що лишається з з/п за поточний місяуь. Отак, щоб просто була купка. А потім коли, щось хочеться, то й і кошти є на бажання. Раніше в Україні постійно на 1-3 місяці клала на депозит. Тут теж трохи клала, але в нас якісь грабіжницькі умови, перше зняття з накопичувального рахунку безкоштовно від 2го чи то в день чи в місяць 8 злотих. Плюс оплата, плю податок....
ну, батьки то радше на свята прийняти на пару днів, чи щось типу того, чи поїхати разом на лижі на вихідних, щоб трошки погляділи дітей поки батьки катаються. Живуть за Львовом і працюють теж, і не щодня така поміч є. Але куми справуються. Поки ввечері чоловік порається з дітьми, то кума сидить, щось читає, вчить.
А я люблю збирати на щось конкретне - море, Карпати, машину, вініри... І коли є ціль, мені здається, воно швидше збирається, якісь підробітки шукаються, щоб швидше отримати те, що хочеться. Ну і плюс постійно складаю списки, що потрібно купити з більших покупок (побутова техніка, меблі, якісь дорожчі речі) і намагаюсь їх пошвидше закривати. Чоловік теж постійно говорить, що треба відкладати «подушку», але я не хочу і не бачу такої необхідності, краще вже купити те, що треба/поїхати, куди хочеться, а не «відкладати життя на потім (с)»
Я розумію, що завжди все зводиться до ІТ-шників, як тільки мова заходить про гроші , але напишу приклад себе не ІТ-шниці. Так, в мене на сім‘ю заробляє чоловік майже-ІТ-шник, він же займається відкладанням подушок. Я звичайна собі початкуюча вчителька математики з досвідом роботи 1 рік. І я не знаю, чи то так мені таланить завжди на людей і місця, в яких опиняюся, але, у вересні я лише почала вчити у школі, у жовтні вже мала додаткову роботу по суботах (так, це треба багато працювати і фактично сім‘я в суботу без мами), а до кінця року назбиралося ще трохи приватних учнів (хоч я того й не люблю, але карантин вніс зміни). Мій дохід зараз - це шоста частина доходу мого чоловіка. Квартиру не купиш, але за рік я відклала собі на давню захцянку і загалом не все так погано в фінансовому плані, якщо трошки «пошурхотіти». Ну і я то люблю, в мене нема гризіння совісті з приводу того, що я відшипнула кусок часу в своїх дітей. Дітям мами вистачає. Щодо конкретно подушок, то я за те, щоб вони були. Я завжди маю на картці 5-6 тисяч відкладених про всяк випадок, чоловік має відкладені на сім‘ю на рік. Маю зараз дилему з квартирою. Не знаю, чи зробити косметичний ремонт і здавати з осені за ціною, нижче середньої (квартира в не супер доброму районі і не в дуже доброму будинку), чи продати-докласти і купити під оренду в дорожчому районі. То буде теж чисто мій пасивний дохід, бо продавати і вкладати в якийсь бізнес я не ризикну. Якщо колись наважуся на свою справу, то швидше «напряжу» ще когось на співпрацю чи знайду інший шлях фінансування. Для мене нерухомість - це якийсь символ стабільності чи що
Така сама ситуація. Для себе вирішила продати і купити в новобудові. В мене панелька десь 60-х років забудови. Краще продати поки вона ще чогось коштує і вкластись тими грошима в нерухомість з фундаменту. Ціна нижча і мені не горить. Може будуватись кілька років. Головне знайти надійного забудовника.
Та власне хвилює мене та вся шуміха з кризою, вірусом і т.п. Тако на стадії проектування точно не хочу. Але в чому ви 100% маєте рацію, то в тому, що ця стара квартира щороку дуже втрачає в ціні.
Почали вести домашню бухгалтерію, коли мали серйозні фінансові проблеми. Щоб розуміти на чому стоїмо і як максимально витиснути якісне життя з того, що є. Нічого надзвичайного, звичайна табличка в екселі. Потім ситуація, Богу дякувати, налагодилася і це все якось закинулося. Але навіть в звичному режимі життя це дуже помічна штука, щоб бути організованішим з фінансами. Ми кілька разів намагалися до цього повернутися, але вистачало ненадовго: то кілька разів щось не записали і не сходиться, то кудись поїхали і пропустили цілий період... Може колись таки зберемось і робитимемо це системно. Я проти економії, особливо без потреби, але за розумне споживання і витрачання грошей. Ще дуже добре в нашій домашній економіці зарекомендувала себе система конвертів. Коли ти гроші на місяць розкладаєш по конвертах для обов'язкових витрат - квартплата, кредити, спортзал, оплата садка/школи/гуртків і т.д., а решту для поточних потреб ділиш на 4 рівні частини - по одній на тиждень. Але це працює, якщо зарплата чи дохід 1-2 рази в місяць у визначені дати і можна спланувати, а якщо кожного дня капає чи якось нерегулярно, то тільки заплутує. Заначки роблю. Як правило не з того, що залишається, а наперед. Бо ми з чоловіком, в принципі, здатні освоїти будь-яку суму, реально, будь-яку в нуль. І не те, щоб ми аж такі тринкарі, але є статті витрат-слабкості, напевно, як у всіх. І якщо дуже хочеться і є можливість, то не шкодуємо Заначка йде не на чорний день, а на якісь позапланові витрати. Якщо приходить більша сума - обмінюю її в долари, чи євро. Це вже йде на літній/зимовий відпочинок і різні імпульсивні "а поїхали", а також великі покупки. Стосовно капіталовкладення, то ще один бізнес збоку це теоретично непогано, але враховуючи власний досвід в українських реаліях, навіть не знаю, чи можна в нас взагалі щось вважати надійним. Хіба якісь послуги з мінімальним вкладанням в матеріальні речі. Типу "рот закрив - робочий день закінчився" Нерухомість - так, згідна. Але не квартири, а комерційна. Бо по-перше, прибуток не до порівняння, по-друге, ремонт і вмеблювання тебе не хвилює, сусіди не задовбують, що квартиранти якось не так поводяться. Бо, щоб отримувати нормальні гроші з квартири, це хіба подобово здавати, але там купа менінгіту...
З язика зняли. Тільки у мене троє дітей, одна на домашньому навчанні зараз, і хворий чоловік, якому треба підтримка і від якого не можна очікувати допомоги. Пс. Голубці - то вершина мистецтва. Якщо закину овочі в духовку пекти - вже мега досягнення.
То тільки зі сторони виглядає все гарно Впевнена, що кума "гризе" себе за те, що не приділяє достатньо часу дітям, чоловіку, друзям... що нема часу розслабитись і нормально відпочити Тому не все так райдужно, насправді. Не можливо всього досягти одразу. Потрібно чимось жертвувати А чим жертвувати і як кожен обирає сам
ці люди з півторарічним малюком прокаталися два тижні по Нідерландах на роверах. Хоча звісно, я з вами повністю згодна, що діти вносять свої корективи в буденність життя і багатьма бажаннями доводиться жертвувати.
Повірте, є мами, які не гризуть себе і дуже дивуються, чому інші гризуть (і чому не розвиваються і не пахають 16 год на добу...)
Користувалася Home.Finance.Ua для ведення сімейного бюджету, та, на жаль, сервіс припинив свою роботу (((( Чи може хтось порекомендувати україномовний додаток на Андроїд, щоб можна було заходити і з ноута, і кільком членам сім'ї з своїх телефонів?
ми користуємось Monefy. Він безкоштовний, але якщо спільний бюджет для 2 і більше користувачів то оплатний, але не памятаю скільки і не знаю чи можливий на ноут, бо ми використовуємо лише для телефонів супер зручно. декілька секунд і вніс дохід чи витрату в певну категорію все решта, що пробували, не прижилося
Для багатьох то певно банально, але я на днях лише зрозуміла, що в Приват24 є нормальна аналітика. Оскільки 90% надходжень-видатків в мене через карти Привату, то це для мене дуже зручний сервіс. Записувати я би не змогла, я не така дотошна в тому плані. А так є повність операції по кожній картці, розбиті на категорії. Зайшла в «Продукти» і бачу всі магазини, де купувала. Є нюанси, наприклад, магазин канцтоварів мені зарахувало в «Розваги», але то так, дрібниці, якщо нема потреби підраховувати все до копійки.