@Freedom UK Думки є, але переважно в дітей. В дочки є багато таких знайомих. Є ще поступили, повчились пів року і забрали документи. Попрацювали і знов подали документи в інший заклад. Я совЄцкого виховання і дуже хотіла щоб діти вчились після школи в вузі. Але подививши на дочки подружку яку мама вмовила на прикладну математику в Універ, а то хотіла щось інше, і провчившись один семестр забрала документи, я не радила дочці , я хотіла філологію, вона вибрала УКУ історію. Їй дуже подобається, з радістю вчиться
@Freedom UK згідна з вами. Але мені для дитини, поки що рано, щось вибирати. Суджу з власного досвіду. Не прийшлось би два рази вчитись). Напр. в Польщі, для дітей не забезпечених батьків, популярно вчитись в технікумах і одночасно працювати, а потім в 21-22 роки!!! поступати в вуз. Багато хто працює офіціантами, продавцями... У нас на потоці на 1 семестрі було 92 людини. Навчання тривало 7 семестрів. Лише 1!!! людина захистилась на 7на семестрі. Для мене, то все навчання(лну, економічний і вПольщі) так суттєво відрізнялось.
Дитину то в спокої залишити можна, якщо хлопці готові в армію в 18. А по темі - мої в 9,7,6 класах - і в усіх вже яскраво виражені здібності та інтереси. Думаю, особливих проблем з вибором не буде. А якщо захочуть щось змінити - я тільки за. Сама кидала універ, вступала знову, і в результаті працюю в зовсім іншій сфері, і зараз (в 36) готова ще змінити вид діяльності.
В нас це теж набирає популярності, і не тільки серед малозабезпечених. Останнім часом багато чую про такі рішення від близьких і далеких знайомих або й просто випадкових людей, з якими десь пересікаюся. Після школи - освоїти якусь професію, що дозволить заробити на шматок хліба з маслом якщо що (або ближче познайомитися з професією, в якій дитина сумнівається), а далі - хай вирішує сам. По-моєму, дуже тверезий погляд на речі, враховуючи наші реалії. Якщо не йти в училище чи коледж, а робити перерву одразу після школи, то тут треба враховувати, що здавати ЗНО і вчитися потім буде важче, та й не факт, що дитина попрацювавши офіціантом, потім захоче того диплому, щоб піти в офіс на 7-10 тис...
Я взагалі схиляюся до думки, що «хліб» дитині можна починати заробляти ще зі школи. І я тут не про експлуатацію дитячої праці чи щось таке. Я просто бачу, наскільки відразу змінюється ставлення до грошей і чужої праці, коли людина (навіть маленька людина) з власного досвіду знає, звідки ті гроші беруться. В мене є такі діти, які точно заробляють більше за мене (звичайно, там все під контролем батьків і мова йде про творчу чи спортивну працю, а не про щось небезпечне) вже в 10-13 років. І знаєте, хто найбільше цінує мій час і працю? Ага, саме ті діти. Я не чую від них «не мала часу/ не зрозуміла/ пізно приїхав/ ви не попереджали/ то ваші проблеми, а не мої/ а нащо воно мені взагалі здалося». От справді, сиджу згадую, і маю тільки дуже теплі емоції від тих дітей. Вони знають, що це є частина їх обов‘язку і в міру своїх можливостей її виконують. Найгірший варіант - то коли за дитину вже все подумали, залишилося тільки «відбути» школу, в старших класах взяти крутих репетиторів і забезпечити вступ. Я би своїм дітям хотіла першого варіанту, або хоча б спроб щось робити, а не тільки користати з готового, тому всіляко підтримую їх позашкільні захоплення, які можна потім розвинути в першу професію. За технікуми конкретно в нашій системі освіти маю сумніви, чи варто витрачати час на них.
Я ще сама не знаю що і як... роздумую . Єдине, хочу уникнути ситуацію, яку спостерігала. Місяць тому їздила в турне до родичів , і деякі з них жалілися, що їх діти не виправдали сподівань щодо вищої освіти та подальшої роботи. Моя двоюрідна сестра в Москві провчилася в досить престижному ВНЗ на фінансового аналітика, червоний диплом та потім сім’я, дитина, а потім ще друга... Пару років має додатковий дохід - робить ляльки та продає по всьому світу. То дядько щиро жаліє, що донька не працює по професії та «в разі розлучення не зможе себе забезпечити. Ще й другу дитину народила, коли старший був в 2 класі». Інші мої п’яти?шестирідні сестри закінчили економічний та юридичний в Україні та зараз в Польщі на риб заводі... І ось це батьківське незадоволення, певне розчарування спонукало мене замислитись та шукати відповіді для себе: «А як краще». Бо одна справа - цілеспрямована дитина, а інша - коли батькам важливіше дати своїм дітям вищу освіту (де-факто оплатити), а дітям не дуже то і хочеться брати... І на виході буває або розчарування батьків або почуття вини 30річноі дитини, яка ненавидить свою професію. Зі свого досвіду - мені хотілось в правоохоронні органи і я вступила в Я.Мудрого в Харкові та в місцеву академію на юридичний (як запасний варіант). Перед навчанням в Харкові були попередні збори - і батько мене відмовив їхати, зауваживши на право після 4 курсів юридичного ще раз подати на правоохоронні органи... Якщо захочу. І зараз я цілком рада, що мене відмовили, бо навряд чи я зараз сиділа на 7-8 місяці четвертої вагітності. Була би десь в засаді незаміжня. З іншої сторони - ще в школі я задумувалась про професію лікаря (і певні тести показували, що в тому для мене є перспектива). Та, не маючи батьківської підтримки - я ту ідею не розвивала. Це я зрозуміла ось зараз . Щодо чоловіка - то він обійшов з десяток ВНЗ та факультетів у Львові з питанням «А ким я можу стати з вашим дипломом?». Після відповіді, що може стати міністром закордонних справ - туди і вступив. Вчився аби-як, більше працював. Батьки оплачували та навіть не цікавились як там в нього справи. І зараз претензій не мають, бо типу виповнилися свій обов’язок. Від моїх батьків теж претензій нема. І все ж таки, поспілкувавшись з тими, хто вступав до ВНЗ після 20-22 років - є в тому виборі щось більш відповідальне та дійсно практично потрібне. І знову ж, з власного досвіду, заробляти (інколи і на разі не суттєво ) мені допомагають навички та інформація з бізнес-курсів по продажу, ніж власне знання професії, яке інколи лежить в голові, як добрива в мішку .
@Freedom UK я: фіз.мат-> економічний(після 1го курсу стало нудно, магістр сер бал >4)->робота в банку->криза 2008-> консульант->колектор->банк->заміжжя->банк->2га вища->програміст. . Чоловік: школа-> інститут мвс(не закінчив, батьки хотіли)->армія->різні роботи->водій далекобійник. То якщо коротко.
В житті не той відмінник, хто вчився на одні «5» в школі . Ще таке питання: в випускних класах зараз викладають економіку?
Зно... В суботу зранку відмінили заплановане. Неділя ввечері сказали буде онлайн. Сьогодні в 11 сервери лягли... Гроші мають вроді повернути. І суб'єктивний капець - на цілий день в нас в районі виключили світло. На ЗНО онлайн якраз. Поїхала мала до чоловіка на роботу. Який президент - таке і зно через одне місце. Співчуваю цьогорічним випускникам.
Сьогоднішнє пробне можна до 19 червня написати. Тому ми не спішимо, чекаємо. Гроші взагалі найменша проблема, бо суть в тому, щоб прийти сісти, зрозуміти в якому форматі це буде відбуватись, з англ.- послухати аудіювання. Це дуже важливо, знаю, по старшому. Це, як за кермо сідати- що вперше, а що- втретє. Але й, справді, невже можна було чогось чекати від нашої влади?! Ненавиджу!
Як добре, що я малу дала в школу на рік скоріше і вона здавала ЗНО того року....Зараз навчається в омріяній Могилянці. Маю надію на Бога, що моя молодша таки буде мати можливість через 3 роки здавати ЗНО і цей жах мине.... Співчуваю випускникам і їхнім батькам.
Дівчатка, чиї діти цього року здавали ЗНО або ж здаватимуть наступного року. Цікавить, де і з ким готуються/готувалися (репетитори, мовні школи, підготовчі курси і т.п.) до укр. мови та літератури, англ. мови та біології, і чи можете їх рекомендувати. Можливо, чиясь дитина ходила на підготовку до ЗНО в мовну школу Грін Кантрі? У нас за тиждень перший раз в 11-й клас. @porIra @Lyudvig @Arapeta @solomka @сніжна
Мій готувався лише з репетиторами. Укр.здав на 196, англ.-198. Англ. зайнята 100% і вже займається з новими дітьми, укр. можливо ще вільна. Пишу номер тел. у відгук.
Ми займаємось з репетиторами. Вже з березня-квітня записані домовлені. І то з математикою в останній момент вскочили, хтось відмовився - не дався знати. На підготовку до ЗНО в грін кантрі на Коперника ходили по суботах. Але мала ходила і на розмовний і на ЗНО підготовку. Як маєте вільну суботу, то чому б ні. За англійську домовилися з вчителькою у школі, бо просто фізично мала не встигатиме ще десь їхати, та і англійська в неї не найслабша. Більше за українську переживаю. Теж буде випускниця наступного року.
У нас також.)) Настя з минулого року займається англійською з хорошим репетитором, але зараз нам запропонували чотири години на тиждень, сума виходить реально вищою, ніж я розраховувала... ((( Мабуть, обійдемося двома. За математику попередньо домовилася зі шкільною вчителькою, причому вона сказала, що Настя в принципі може здати ЗНО і сама, за українську ще думаю, можливо, підготовки при політесі буде достатньо, тим більше, якось їй в групі вчитися легше, індивідуальні заняття розхолоджують. Свого часу я також ходила на підготовку, викладали цілком пристойно, фізику так взагалі підтягнули з абсолютного нуля до максимуму, хіміки в політесі також хороші, якщо що, а математиків не раджу, вони більше до вищої звичні, зі шкільною важко. У мене, звичайно, враження 25-річної давності, але може хтось розкаже, як там зараз.
Нормальна там підготовка, які Ваші враження? --- дописи об"єднано, Aug 25, 2020 --- Можна в пп детальніше?
Цікаво, корисно, але це не є повноцінна підготовка до ЗНО. 1 раз на тиждень, у групі. Так, якісь ньюанси і "секрети" здачі ЗНО вони розказують, розбирають особливо важкі для розуміння теми, але того замало однозначно. Тому, ІМХО, паралельно з роботою з репетитором ОК, як заміна репетитора - ні.
Ще таке питання. Обов"язкових предметів, з яких потрібно здати ЗНО, незалежно від того, куди поступати, є два - укр. мова та літ. і ще один якийсь? Яська щойно "прокинулася", ага.