Ми ходимо наразі три дні. В перший день вихователь сказала поки дитина бавиться тихенько вийти. Мені ж краще дитині сказати :" ось є вихователь, ти з нею побався, а мама сходить купить хлібчик і прийде". Я б на місці дітей також плакала. Була мама і в один момент пропала. Перший день мала плакала ( хоч і була 1.5год). На другий і третій день трохи зранку похнюкала. Як йдемо з садочку я намагаюся з нею розмовляти тільки про хороше : як танцювали, бавилася, чай з печеньком пила. Тему сліз навіть не піднімаю. Мені аж шкоди тих діток. Приходиш, а вони всі по черзі плачуть і дивляться на двері в надії що ось-ось зайде мама.
В продовження про польський садок. Декрет оплачуваний (~80% від зп) лише рік, по догляду можна взяти ще щось 3 роки але безплатного. Тому багато польських діток, навчені з маленького, що вони в садку чи яслах.
Мені завжди було простіше все говорити дитині, з самого малечку завжди казала, куди йду і коли повернусь. Малий тоді спокійно це сприймав і не плакав. Так лишала з бабусею в 2 роки (так, в 2р. дитина вже розуміла, що мама йде на пару год на роботу і тому він залишається з кимось іншим), так потім спокійно залишався в садку з 3,3р. без плачів. Ще за пів року до початку ходіння в садок ми обговорювали, що таке садок, чому діти туди ходять, що там роблять... Коли забирала, розказував мені, що деякі дітки плачуть, бо хочуть маму, а не розуміють, що мама пішла на роботу)
Спитайте дитину, що трапилось, нехай розкаже. У нас періодично виникають якісь «ситуації» в садочку, коли ні з того ні з сього каже, що не хоче туди ходити. Виявляється, що просто вихователька щось не те сказала, з кимось з діток виник конфлікт і т.д. Розрулюєм ситуацію і щасливо ходим далі)
Потребую поради досвідчених батьків. Ходимо на 7 в садок відповідно буджу в 6.20 снідати не даю, бо дитина в дома снідала близько 9, хоча вставала пізніше десь 8.00, коли як. Це меню на тиждень. Мені виглядає смачно. І тут виникпє питання чи будити дитину ще швидше, щоб погодувати (їсть з мультиками), чи хай поспить і нажене апетит і їсть в садку? Пробувала по дорозі в садок пропонувпти яблучко, то не хотіла.
Я так зрозуміла,що конфлікту ніякого не було,просто вже йому трохи не цікаво,бо з усіма іграшками побавився.З вересня почали приходити нові дітки,то в них проходить адаптація,то трохи за компанію треба поплакати. --- дописи об"єднано, Sep 5, 2019 --- Ми ходимо тільки місяць,але я зранку даю вдома їсти,(багато не їсть,але щось поклює)Знаю,що точно буде не голодний.В садку теж щось зранку перекусить. Ми встаємо в 7.30 і сам просить дати щось смачненьке. Але в 6.30 незнаю чи їв би
Ще маю питання про додаткові заняття в садочку.В нас є танці і англійська.Звичайно,що буду питати дитину,чи він хоче ходити на заняття. Але,скажіть,з власного досвіду,чи то треба дитині в 3 роки?
А вихователька що каже, їсть у садочку зранку? Я б не кормила так зранку. Мої б через "нехочу" ще й вирвали по дорозі. Хіба дитина має проблеми з вагою (недобір), частий апетит, особлива дієта при алергії і тп, ще які медичні покази, чи категорично у садку відмовляється їсти. Якщо дитина здорова і так рано не в апетиті, то хай поспить і з дітками в садку поїсть. Поки так а там зрештою буде видно. ІМХО.
@Arapeta проблем ні з вагю, ні з апетитом немає. За сніданок щось не кажуть нічого, але по трохи кажуть, що їсть. Дітей на силу не годують, такі правила.
То і супер! А побачите, якщо дуже буде худнути, то може і варто подумати за сніданок вдома, а так... Моя старша була 2 дні не поїсть - мінус 2 кг. Ох намучилась я з тим годуванням її. Ще й всі навколо "така худа! ти ж її годуй!" Зате зараз - льоду в холодильнику не лишить. Я б не мучила дитину.
Моя не їсть коли вдома ще 1-2 години після пробудження, тому коли буджу її о 7:30 і буквально за 15 хв збираємося і виходимо в садок, то про їжу не може бути навіть мови, не буде їсти. В садку щось зранку клює - чай, хліб, печиво, каш молочних не їсть ніколи і ніде, в обід вже гарно все їсть. --- дописи об"єднано, Sep 5, 2019 --- Вважаю що якщо дитина хоче, то потрібно моя з задоволенням ходить на танці, на англійську не хоче, то я й не даю. Також з перемінним успіхом ходить на плавання, бо їй холоднувато там, а вона дуже теплолюбива))
@Basyanya мене цікавить мовне питання. Я так розумію, що дитина ваша в Польщі народилась, та все ж вдома ви, мабуть, говорите українською. Як дитині з цим в садку? Ми півроку як переїхали в Чехію, самі ще мову добре не знаєм. За місяць дитина піде в садок і я дуже переживаю власне за мову. Хоча в садку запевняють, що то не проблема ні для них, ні для дитини.
Майже маю вищу польську освіту, думаю мій рівень десь с1. на вулиці я знею постійно по польськи говорила, включала телевізор (всяка дурня), щоб польська в дома звучала. Мала почала спочатку по анг говорити))) (була з бабусею, і вони разом вчили). Сама з мультикв і передач навчилась в дитинстві, коли польскі канали ще ловились на антену. Як спілкування з дітьми проходить, хочу/не хочу/їсти/пити/можна/не можна/гарячо/холодно/пісяти/какати... дитина знає як по польськи. Чеської не знаю, але мені здається, що трохи менше голосних, думаю, навчіть хоча б базове. Для мене мовне питання взагалі не поставало.
Трохи зарано надоїв садок))) Нічого, скоро дітки адаптуються і з ними будуть більше вихователі займатись, залучати до спільних ігор, зарядка, малювання, аплікації, якісь заняття. А ще дитина знайде собі друзів і буде все ок
Куди вже швидше будити? Хай поспить краще, в садку поснідає з дітьми за компанію) Я зранку даю сніданок (сам вимагає), але він встає в 8:15, сніданок 8:30, в садочку снідають 9:30-9:45, бо у нас діти пізно приходять
я раніше не годувала дітей перед садком,встали одяглись і побігли до садочка,а цього року старша пішла до школи і я її зранку годую, то і менша проситься то їдять разом,і потім в садку теж снідає,але вона в мене любить поїсти