В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
То ви кінчик банана чистите, а решта в шкірці? Чи гризе і шкірку бананову, тоді його треба мити, чи я шось не розумію ? Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
О, я теж боюся, що може вдаватися тою їжею. То навіть банан даю так маленькими кусочками. Раз пробувала дати печене яблуко, щоб сама вкусила, то вона такий кусок великий відкусила, почала давитися ( А взагалі можливо, щоб в 9 місяців зовсім нема інтересу до їжі? Бо як я їм, тримаю Солю на руках, то вона не хоче спокійно сидіти, виривається, ниє, викручується. З моєї тарілки нічого не просить, не дивиться, як я їм. Не сприймає їжу, як їжу. Ложкою бавиться. То важко їсти з нею на руках. Жувати не вміє. Як дам їжу, то просто тримає на язиці) Потім випадково може ковтнути, якщо не закашляється. Чи то причина ще може бути в відсутності зубів? Я розумію, що поки є ГВ то прям голодною не буде. Але що надіятися і чекати, що врешті решт вона сама захоче ще щось їсти?
В відсутності зубів навряд. Голодною не буде, Влад майже виключно на ГВ в рік мав 14 кг А гризе їжу? Якщо дати дольку яблука, бублик (мої обидвоє ще бортики піци обожнювали жувакати) чи моркву цілу? --- дописи об"єднано, Apr 17, 2019 --- Я не знаю як педприкорм ставиться до ніблера, але з Ясею я його зацінила - смородина, чорниця, вашня морожені, банан (коли мені ліньки відмивати її і столик після трапези). Доречі Яся значно більше цікавиться ти що сама знайшла на підлозі на своєму столику, ніж те, що їй дали в руку. Якщо кладу щось зразу в рот, то виймає, жмакає, дивиться і тільки потім назад в рот відправляє Давилася (так щоб справді давитися а не кхекнути разочок) вона 2 рази за весь час прикорму, якось зазвичай дає собі раду, а я не спішу зразу помагати.
Бублик облизує, але напевно вона думає, що це іграшка) Як розм'якне, то забираю. Правда тоді страшний крик. От пробувала дати банан цілий, то не хоче брати, відвертається, руками відпихає . Ну буває, що як я їм якусь некорисну їжу ( цукерки, канапки з ковбасою, чи солені косички) то тягнеться. Але ж того не дам) Хоч не ясно, чи вона тягнеться бавитися, чи гризти мої пальці)) Кусочок чогось теж брати не хоче. Ну вага не така велика - 8300. Ну в норму вписується, але мінімуми набирає останні місяці. Якщо даю шось з ложечки, то першу ложку їсть, а потім міцно стискає губки і не відкриває рот, поки далеко не піду я з тою ложкою)) Хоч навіть деколи не знає,що в тій ложці, а зразу відпихає. Деколи пробую їй пальцями давати кусочки чогось ( овочі, фрукти, м'ясо) то буває , що бере. Але переважно ті кусочки потім назад вивалюються з рота)) Ну і моя мама постійно наводить приклади, що в її знайомих всі діти все їдять . І чо ж то наша так? Мало того, що я тим трохи переймаюся, так ще й оті закиди нервують більше. Ну з тим правда в іншу тему треба йти.)
Ви перемудровуєте. Ваша дитина не готова їсти. Бо не хоче. Випереджаючи - змусити хотіти неможливо. І з тим давленням, хто писав, теж. Це нормально, система працює, завеликий шматок вертає. Як дитина має навчитись справлятись інакше?
мій малий досі(4.4) не їв ніколи банан, так, щоб відкушувати. Та само як ніколи не їв помідори, огірки, виноград, будь-які ягоди зрештою, цитрусові. Ніколи не проявляв до того інтересу і не можливо було його змусити до того і досі( але я не дуже наполеглива) Ніколи нічого не підіймав з підлоги, щоб запхати до рота. Ніколи нічого не обсмоктував(окрім пальця, ги). Єдине, що він може їсти отак " вприкуску"- варені броколі, цвітна капуста і квашені огірки. Так і живемо...
моя однорічна племінниця тіки зара (1 рік) почала їсти прикорм) до того лиш груди) виглядає нівроку. але оце"виглядає - важить" я списую на генетику)))
дівчата, в кого там педприкорм хоча б змішаний - розкажіть якто виглядає харчування дитини ближче до року? Бо в мене останнім часом малий їсть вкрай мало їжі, крім циці. Тобто майже не їсть з ложки, отже каша-зупа йдуть стороною. Він просто відпихає від себе ложку, відвертається, махає руками. Дві-три ложки максимум можна встигнути на початку видати. Зато любить їсти пальчиками якісь дрібні шматочки, ягоди. Того він весь час їсть помідори, огірки, яблука, персики )) Відкрила для себе прогулянкову їжу - пюре в пакетиках, головне не почати зловживати! Печенька і бублики вже не хоче гризти. М'ясо і риба в нас не кожен день, трохи лінуюся я то готувати постійно. Так виходить, що циця ще певно 80% а може й більше. То нормально для майже року?
80% - це нормально. Я тільки не розумію нащо дитину з ложки годувати. Тим більше якщо він сам все їсть. Жакет столову ложку каші в пластмасову тарілку, ложку чайну в руку - хай їсть. Якщо хоче. А ні, то шматочки сиру, хліба - щоб їв з рук (своїх). «Впихання» - це не педприкорм.
@Retaret десь читала, що можна давати макарони їсти руками Але це якщо Ви впринципі таке будете давати дитині
О, спагеті малий втягує просто прекрасно, а ще Прикольно розмахує ними, так по ковбойськи )) Миску з їжею він постійно перекидає догори дном. Ну і про ложку - я чогось подумала, що може вже пора вчитися їсти ложкою. Чи ПП взагалі не включає годування ложкою , а дитина має сама навчитися? Певно я замало про то читала Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
Незнаю про книги. Читала просто в неті. Та і вся базова інфа якраз тут в стартовому пості Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
Нічого не зрозуміла. Якщо ви ложкою впихуєте в дитину щось - це не педприкорм. Можна годувати з ложки, якщо дитина сама хоче, підскакує, відкриває рот і вихапує ложку. Тоді годуйте. Якщо вам зручно. Якщо ні, дайте ложку дитині.