Мені навпаки дуже співзвучно. Старший в нас Артем, молодша Юстина, кажуть що «разнобой повний», але хай кажуть Їм двом дорослим не жити разом. 3,5 роки тому вибрали Артема)) Нікого (!!) не було з таким іменем ні серед родичів ні серед знайомих, я знала лишень футболіста Мілевського Артема. А коли вже назвали, то дізнались, що ім‘я на той час 3-тє місце має за популярністю.
Мої діти мають імена, я б сказала з різних опер, що також спочатку мене мучило. Але головним у прийнятті рішенні було Тому назвала так як мені подобалось. Хоч впевнена, що люди як чують, то й досі напевно дивуються. Хоч і відкрито ніхто ніби не питав, чому саме так.
Я не розумію, чому в Артема різнобій з типовими українськими іменами. В мене в родині були Артеми народжені десь так на початку ХХ століття, поруч з Яковами, Лук‘янами, Пелагіями, Григоріями. Може тому для мене то ім‘я звучить дуже місцево. Моя мама цього місяця рилася в архівах в пошуках предків (має таке захоплення), то знайшла там Меланку, Теклю, Гната, Парасковію, Ксенію. В ще дуже цікаво, що старших дітей поголовно називали (дочок) Марія, друга Анна і там як піде, сина старшого Іван, а далі переважно Дмитро, і далі вже різняться.
в мене так в родині, мати - Марія, донька- Анна, все інших варіантів не було, ну принаймні до того часу, що ми встигли прослідкувати по предках, ну і на мені та традиція спинилась)))А от з чоловіками повний різнобій - Фелікс, Петро, Ян, Йосип, Антон(то десь в районі 1850 року, де вони то ім'я тут взяли, хіба може від Антоніо, бо прабаба казала, що її дід привіз собі за жінку з якоїсь війни італійку сюди). Про Артемів...В садку в групі є два, а в нашому будинку на 10 квартир - три Артеми))) Правда вони всі вже дуже дорослі дяді. Ім'я гарне, мені подобається дуже.
Моя прапрабабака була дуже оригінальною в плані імен. Сама Катерина, а діти в неї були Пелагія, Єфросинія і, напевно, Домініка, бо кликали Домка. Були ще, але я не знаю. І от моя прабабка Пазя (Пелагія) старшу свою дочку назвала Февронія (але її всі Веронка кликали), потім були Федір, Євдокія, а вже молодші традиційніші Катерина (але то була Кася), Михайло, Ганна і аж моя баба, наймолодша, Марія. На рахунок Антона, то в наших краях теж є такі старші Антони. А ще мені сподобалося, як в метрики записували імена латинкою. Той Гнат, що я вище згадувала, записаний був Ignatio. Я дуже довго думала, як то таке ім‘я могло бути в селі в той час. Ще цікаво, що Ольг хрестили Геленами (то мої предки були греко-католики і католики), цікаво, чи східніше від нас були Ольги, чи Олени.
Я коли недавно цікавилась походженням на наших землях імені Галина, то натрапила на якийсь генеологічний форум. там була підтема про імена. дуже цікаво було почитати про історії появи на наших(коли слов'янські республіки) землях імен. Треба пошукати, може знову знайду. --- дописи об"єднано, Aug 1, 2019 --- о, знайшла, там багато цікавого є, правда іноді і водичка... Ономастика — GENEO-ГЕНЕО
Може ви знаєте, княгині Ользі, та, яка прийняла хрещення, при хрещення дали імя Олена, напевно в ті часи Ольга - то було типу язичницьке імя. На рахунок того, що робити, якщо нема імені в церковному календарі - священник хрестить тим імям, яким ви хочете, при хрещенні воно вже стає християнським, але якщо нема святого з таким імям, то у дитини не буде святого-покровителя та іменин, так казав священник, можливо неточно передала думку, сподіваюсь зміст всі зрозуміли.
Моя бабуся була Ганна Артемівна, значить, прадід Артем, а за тих часів певно давали імена, які є в церковних "списках", так що все о.к.
Старе ім’я, зараз жінки з таким іменем мають середній вік 60 -70 років (дружина Жака Ширака). Коли я була вагітна, то на роботі казала, що сина назвемо Бернар, весело було спостерігати за реакціями. Хоча ім’я гарне, але теж майже немає молоді з таким іменем.
Хрестять і в православних. Нашому Артему вже 6 років. У нас Остап і Артем, теж різнобій? Не знаю, мені дуже і дуже ок)) Надіслано від мого SM-A505FM, використовуючи Tapatalk
В родині мого діда була традиція називати синів на честь дідів. В них довгий час були якщо дід Василь Романович то батько Роман Васильович а внук Василь Романович і т.д,на моєму дядьку ця традиція прервалась в нього одна дочка