Мами випускників!!! Дайте якісь розумні поради Мене то все чекає з вересня причому у подвійному розмірі.
Справді цінна порада. Так і зроблю. Теж була така думка. Спробую намовити дочку на це. Якби ви мали час і настрій написати ще щось про сукні, була б вам безмежно вдячна, і напевно не тільки я одна Ну і від себе дам пораду тим, хто зараз на порозі 10-го класу. Підшукуйте собі репетиторів на ЗНО вже у 10-тому. Мені порадили репетитора з математики, відгуки суперові, всі задоволені, результати вражаючі, а мої діти з ним спільної мови не знайшли. Хто планує писати ЗНО з англійської, то краще 2 роки виділити на підготовку.
Ми) Дякую за створення такої потрібної теми! Я так зрозуміла, вже бажано визначитися, куди вступати після школи? Чи ще маємо літо в запасі? Чи півліта? Бо ми ще поки в роздумах... Так згрубша вже надумали, але без конкретики.
Моя донька ще досі толком не визначилася. Для початку моніторте ЗНО. Наприклад - станом на сьогодні обов`язковими є два предмети: українська мова + література, математика або історія на вибір. Ми вибрали математику, бо з історією мої діти "дружать" так само як і я колись. Для вступу потрібно ще якийсь третій предмет здавати. Зазвичай у ВУЗах на цей третій дають два предмети на вибір. Багато технічних і математичних спеціальностей приймають сертифікати з укр. мови, математики і англійська або фізика на вибір. Також на багато факультетів третім предметом приймають ЗНО з англійської або геграфії. Тому ми так подумали що укр. мову, математику і англійську готуємося з репетиторами, а четверте ЗНО для підстраховки, так би мовити, самостійно пробуємо підготувати географію. Десь недавно в інтернеті бачила інформацію про те, що з 2021 року ЗНО з англійської стане обов`язковим. Про це вже давно говорять, тому щоб не прогадати, ми і почали готуватися до нього завчасно. Якщо це дійсно так буде, то репетитор з англійської в 10-тому класі вам не зашкодить точно.
йолки. як моїй мамі повезло. вона взагалі не в курсі подій була.. а репетитори- та які репетитори. до школи ходиш - вчися.. а поступила- то тато і не знав)) а тепер освіта по новому ..
З математики обов'язково буде Про плаття, ми купляли на Південному, обходили центр, навіть прокатні, були в Оксана Муха, але це був жовтень, і вибір був маленький. На південному найбільший був вибір, були знижки, навіть пристойні, але їй сподобалось плаття без знижки, воно було одне. Я думаю що краще купляти в липні, випускні пройдуть, ціни впадуть і буде ще вибір. Моя не любить стразів, блискіток, гламурного. Вибрали мережевне довге. Ще ми шили плаття на остатній дзвоник, то був суцільний стрес, кравчиня довго з тим плаття тягнула, дочка не мала часу бігати на примірку, бо репетитори, знервувались двоє. Добре що не шили випускне --- дописи об"єднано, May 24, 2019 --- Ще про репетиторів, дочка сама вибирала їх. Українська і історія їй дуже подобались, летіла як на крилах, пропусків майже не мала, відробляла, якщо треба ходила додатково. Дуже хороші були стосунки і в дітей які разом ходили, вітали з ДН, дружили, підтримували. З англійської гірше, це викладач з Універу, хоч молода, і вимоглива, але Настя каже що совковий підхід. Будем бачити потім бали за ЗНО, але ще дуже багато залежить від обставин і вміння зібратись не хвилюватись. Ми платили помісячно,це дуже зручно, і не ризиковано,якщо не підійде репетитор, чи хтось захворіє, передумає. Хоча були діти що по скайпі займались .двом платили на картки, англійська брала в доларах.
то не освіта по новому, то достатньо вільних грошей в батьків, щоб «вкладати» в дітей, і підприємливі викладачі, які на цьому заробляють, підтримуючи міфи
і моя зовсім не визначилась, наразі каже, що буде здавати українську, математику та англійську. наразі точно обов'язковим буде ЗНО з математики, а на вибір історія або англійська. І ще скажіть, до англійської треба готуватись 2 роки? ходити до репетитора з 10 класу? Моя донька вчиться добре, та й у школі англійська має бути кожен день, п'ять разів на тиждень. Року не вистачить?
Все залежить від рівня дитини і від репетитора. Є діти вже з хорошим рівнем до 11 класу. А є репетитори слабкі. Все індивідуально. Мій старший мав кращий рівень англ., ніж української. Менший ще краще знає. В мене інша буде проблема: твір з української. За англ. навіть не переймаюсь. Менший йде в 11. Буде здавати математику, англ. і українську. Математику почав готувати вже з весни. Українську беремо зараз. Англ. з осені. Репетитори всі ті, що і були в старшого.
То все дуже індивідуально. В нас знайомство з репетиторами починалося з тестових завдань, по яких видно рівень знань учня. Тож станом на зараз маємо так: українська стартує з осені, математика в липні а англійською почали займатися з половини 10-го класу в середньому темпі. Так як я вперше матиму випускників, і досвіду в цьому ніякого, тож я зовсім не шкодую що почала пошуки репетиторів так завчасно.
Нда). Мої батьки навіть не дуже були в курсі куди я документи понесла). А як взнали - були проти), бо колись той факультет закінчував тато. А я пішла за компанію з подругою))). Не думала, що поступлю, просто хотіла їй допомогти. Планувала поступати на платний, там екзамени були трішки пізніше. Але оскільки поступила на безкоштовний, а в батьків грошей було не густо, то вирішила таки з подругою вчитись. Дуже шкода, що не мають вчителі стимулу навчити дітей у школі, без репетиторства.
Я теж так поступала. А потім ще й отримала від мами "на горіхи", мовляв де ти дитино так ся довго волочила. І коли я стопітсот разів повторювала, що скаладала іспити в університеті, скакзала шось накшталт типу, ти тепер так щоразу говорити будеш. Але щоразу не прийшлось, бо поступила за першим.))
Дівчата, а поясніть мені про репетиторство....зно базується на шкільній програмі, так же ж? Тобто якщо дитина сумлінно вчиться, по ідеї вона немає розгубитись на зно. Я звісно розумію, якщо дитина не встигає в школі. Чи вчителі спеціально викладають так, щоб дитина просилась на репетиторство? Невже за 20 років нічого не змінилось? Сумний смайлик...
Не впевнена за українську, але деякі завдання з математики і точно з англ. виходять поза межі загальноосвітньої школи.
@Lyudvig пише на оф.сайтах, що програма тестування базується на чинній навчальній програмі закладів середньої освіти. Ну але ок. Мене більше цікавить таке. Чи репетитор просто більш сумлінно доносить учневі все те саме, що проходять на уроках чи дає ще якийсь матеріал, який в підручнику відсутній, але буде на зно?
Залежить від репетитора, «прогресивний» в курсі всіх змін, завдань і нововведень щодо завдань щороку і проходять значно більше, ніж вимагає шкільна програма. А є і такі, що лише проходять шкільну програму і не мають поняття, які були завдання хоча би минулого року.