покоління Альфа... що з них візьмеш? Вони інші, і часто нам (в своїй більшості поколінню Y) важко встигати за нашими дітьми, а що говорити про покоління X, з якого формується більшість педагогів в школах? От мені ближча позиція теперішніх батьків-дітей, де "погана" оцінка не є трагедією. А не так, як було за "моїх" часів в моєму оточенні. А було приблизно так: Правда, мої батьки ще тоді не парились з приводу моїх оцінок. Парилася я. За рахунок канікул, відпочинку і сну. І було дуже образливо на саму себе, коли прийшло розуміння, що насправді від оцінки нічого не залежить в дорослому житті.
До речі, а є тут хтось, в кого діти вчаться в школі від УКУ або дотичні до сімей з дітьми, які там вчаться? В мене клієнт туди віддав дитину. Порівнює після місяця навчання в одній не самій поганій початковій школі Львова. В захваті. В першу чергу від форми навчання (коли переводив, якраз так співпало, що проходили в "старій" і в "новій" школі ту саму тему. В старій школі - традиційна подача інформації, в УКУ - влаштовували міні-спаринги між учнями на подвір"ї. Дитина була в захваті) Також відзначив рівень безпеки і нагляду за дітьми, а також зручний для батьків з щільним графіком розпорядок дня (дитина в школі з 9 до 18. Вивчена, якісно нагодована, вигуляна на свіжому повітрі, щодня - якісь позакласні розвиваючі групи. Каже, щоб забезпечити такий графік дитині в "старій" школі, одному з батьків треба бути вдома або працювати максимум до обіду). Питання доступності цього всього для середньостатичної сім"ї поки опустимо (вартість не мала, біля 3 к $/рік). Мені цікаво, чи в принципі в Україні є альтернатива?
Про оцінки - я їх "заробляла" для мами... Ну ,бо їй їх було тре, мабуть... Навчання саме по собі мені подобалось. Зошити - вела, уроки робила. З класу 6-го не носила підручників, бо їх носила коліжанка. З класу 8-го "бунт" був ще явніший. Але домашнє робила завжди і зошит вела також. Оцінки все ще носила "для мами". В 10 - відкритий бунті конфлікт з вчителем, котрий вз*ївся, що я (гімнючка) його виправила.. Оцінка - "та мені фіолетово, 2 не поставите, побоїтесь. А 4 - та мені пофік" (П,С, це СРСР). Мама , на диво, промовчала. Лиш сумно дивилась на мене , бо я собі "зрізала" медаль. А вона мені і тищу раз" не нада била". Класний керівник (від слова КЛАСНИЙ, а не клас), знаючи мій характер і боротьбу за справедливість, добре розумів, що я не прогнусь. Хотів піти сам "залагодити" конфлікт, але я ( ну бо то би була не я) сказала - нізащо! Інакше я зовсім не буду атестат отримувати. Ітог - оцінку мені ставили в останню хвилину. Чекав , що прийду "проситись". Фіга!! "пішли" цього вчителя зі школи, під вчасно злапаним "прєдлогом" через 2 роки. Медаль мені би не пригодилась, а от відчуття - "я не встану на коліна, хоч стріляйте" - таки було корисним))
@nibysh в мене було так: 11 клас, інформатичка мала зуб на наш клас(хм?)і попсувала всім атестати. Ну, не всім ,в когось і не було що псувати. Дівчата істерили/плакали/обурювались і на тому стало. Ранок дня випускного. Я з мамою заходимо в школу, в фоє батьки декотрі, схвильовані." А де діти?" На 2 пов., перездають інформатику. Мама тільки спитала "Підійти?" Ніколи! Я ніколи не переписувала/не перездавала навіть в 9 класі екзамен з біології, на якому мене завалив директор і чекав... ага. І я точно за оцінки дитини ніколи б не пішла. Або виправляєш сам, якщо хочеш, або
Я вперше від вас почула про школу від УКУ. З досвіду приватної школи своєї дитини можу сказати, що всі приватні заклади зараз змушені пропонувати всякі "плюшки", бо вже є вибір. Наприклад, наша школа була у Львові одна з перших приватних з підходом "обличчям до дитини", коли ще ніхто такого на державному рівні навіть не чув. Але зараз вже практично кожна має навчання за альтернативними методиками, наша ж фактично йде по методиці НУШ, яка і 17 років тому була там впроваджена. Тому вже починає програвати іншим. Але є момент ціни (нам навчання обходиться приблизно $1,5 тис. в рік, $3000 я би вже зажала за початкову освіту), є момент християнського виховання (в УКУ мабуть теж щось таке є, але вони відомі ліберали), є момент квмерності в школі. Також є багато негативних моментів, але поки що мене не так сильно це зачіпає, щоб міняти школу. По питанню навчання. Різні батьки мають різні цілі щодо своїх чад. Навіть в нас в класі: одні дуже тиснуть, щоб діти вчилися, в інших на першому місці - психологічний комфорт, ще в інших - загальна ерудованість дитини. Чи буде якийсь кращий результат від навчання за $3000 в рік, ніж від навчання в державній: я впевнена, що це залежить від сукупності багатьох факторів і від самої дитини. Ясно, що дітям цікавіше, коли їх бавлять і постійно зацікавлюють. Але важливо не перестаратися (так, я знову тут нуджу про рутинні речі, про відповідальність, про повагу до чужої праці і т.д і т.п.). Ми восени теж просили вчительку проводити уроки надворі, коли це дозволяє погода і предмет. З одного боку, дітям корисніше і цікавіше. З іншого, увага постійно на пташках/квіточках/літачку в небі. Результати можна буде побачити лише через 15-20 років, коли діти, навчені за новими принципами, почнуть вливатися в суспільство в якості працівників, науковців, службовців чи просто покоління нових мам) поки що це теорії і спроби наосліп піти кудись, аби не туди, куди МОН каже.
Погоджуюсь, що буде видно тільки згодом. Я тутка-во почитала, що зараз дуже важливо вчити дітей англійську і програмування, а біологію на інтерактивній дошці. І школа повного дня. Бажано з пологового. Ну таке. Програмувати вміємо, все що не знаємо - знайдемо в Гуглі або на ютьюбі. Але як вимкнуть світло, то не будуть знати як руками попрати труси шкарпетки і не буде де піддивитися. Отой перекос в сферу технологій мене не те що лякає - дивує.
Це від поверховості знань, на жаль. Технології - це дуже добре. Але технології ніщо без матеріальної бази. Насправді світу потрібні шалені вчені, які винайдуть батареї, здатні акумулювати велику кількість енергії, які не будуть швидко зношуватися і виробництво яких не буде забруднювати планету. Існуючі матеріали не здатні це робити, тому фактично всі електромобілі, сонячні батареї на даний час - це просто менше зло. Всі сфери - іт, енергетика, машинобудування, сільське господарство - всі чекають нової бази, прориву, а не стопіццотого програміста. Нам потрібні шалені фізики, хіміки, математики, щоб став можливий новий виток розвитку людства. Але ми чомусь вкладаємо гроші в мішуру. Хоча я впевнена, що багато де у світі ведуться дослідження. А виховати рядового економіста, юриста чи програміста можна в будь-якій школі.
Про КМДШ | КМДШ - Креативна Міжнародна Дитяча Школа Мала на увазі КМДШ Але полазила по сайту їхньому, і не бачу ні одного посилання на УКУ. Можливо, я щось наплутала, уточню в того клієнта, який там вчить свою доньку.
Якось (найменшій було певно років 4), щось сталося, чи то облилась, чи то з вулиці не добігла і попісяла, коротше, так як до прання інших речей не передбачалося, відповідно пральку запускати не було сенсу, намочила тоді колготи в тазіку. Коли вона побачила, то дуже здивований запитала: мамо, А чого ти миєш колготи в мисці? Тобто вона з народження НІ РАЗУ не застала мене за ручним пранням (звісно, деколи дещо запиралось, але коли 4-5 людей живе постійно в хаті, то майже на кожен день та пралка запускалась). Довелося зробити екскурс в історію і показувати процес...
@Haidee Але послідовність, дисциплінованість не зошитами і школою самою розвивається. В мене тут дитина відновила заняття з айкідо, як хто свяченою водою покропив. Зібраність, вмотивованість , пунктуальність, най ся школа сховає. Але про правила і їх виконання , а не всратися і розтерти - то так. Питання як вести той конспект - ось що.
О, так, все змінюється, але та золота серединка, таки залишається. Все ж таки є загально прийняті правила чи, як воно тепер називається, які є вічні, хто б, що не казав.
Дівчата, хто йде в четверту школу в перший клас? Як цьогорічні вчителі? Як взагалі там початкова школа зараз? Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
В мене культурний шок. Сьогодні в школі бачила старшокласницю в такій кофті з V-подібним вирізом на спині аж до пояса. Повністю гола спина і ліфчик. Не тещо вставка прозора і видно, а зовсім гола шкіра. Це так тепер нормально? Як це може бути нормально?
Не нормально. Але деяким мамам байдуже, в чому йде їхня дитина до школи. Деякі дівчата вже дуже "потасканий" вигляд мають до закінчення школи. Ну але зараз не союз, скажуть вам.