[mod] у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod] Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки. Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися: Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут, про розташування взору на реглані защіпки на рукав 1, 2 про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3 кутасики 1, 2, 3, 4 Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему. Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
Доброго дня жіночки! Я новачок в царині вишиванок. Поки заморочилась з нікнеймом при реєстрації! Я ще ніколи не робила вишиванку. В мене постає питання - що робиться першим? Заготовка (тобто тканина яку покроїли) чи можна вишивати на готовому виробі? Бо в мене фігура - що не одягну - усе не так (багато витачок потрібно). --- дописи об"єднано, May 18, 2018 --- Знайшла відповідь План роботи над вишиванкою - Вишиванка - Українська вишивка - Каталог файлов - Персональный сайт
Сукня - вишиванка "Королева квітів" з домотканого полотна для малюків. Вишивка: нитки муліне DMC, техніка косий хрест. Ручна робота.
Дівчата вишивальниці допомагайте, років з 4 тому почала вишивати чоловіку вишиванку і станом на сьогодні маю вишиті тільки окремо горловину і манжети до рукавів (останніми роками просто немала часу на вишивання і все забула). Вишиваю сама з нуля, все скроїла ще на початку, взір на переді буде на самій вишиванці, не вшитий, зараз постає питання - треба обробити розріз на переді щоб потім розрізати, але для цього спочатку треба вичислити середину передньої викройки? Потім має бути шов валиком або іншим способом, а потім починати вишивати? Розрізати вже треба вкінці коли все буде вишито? Я все правильно розумію? Поправте якщо що... Ще питання: якщо кольори на вишиванці червоно-чорні то валик яким кольором краще робити?
Я вишивала чоловікові та куму хлопянку. Спочатку шукала середину. Потім обмальовувала виріз під шию (сорочки були без стійки та коміра), залишала місце під розріз. Потім вишивала. Після готової вишивки розрізала та вирізала горловину. Обметувала вручну той виріз і робила валик за допомогою тоненького шнурочка. То все обшивала чорною ниткою. Якось так)
Дівчата, підкажіть будь ласка, де купити заготовку на борщівську вишиванку, бо щось на просторах інтернету нічого путнього не бачу?
Навіщо Вам шаблони? Це нецікаво). Купіть тканину, віднесіть докравчині на розкрій. Знайдіть те, що подобається, додайте трохи свого). І будете мати щось в одному екземплярі. А не масмаркет.
так, нарешті починаю сорочку чоловіку. Знайшла схему, купила тканину - домоткане полотно. Якого розміру робити хрестик? Або якої ширини має бути узор попереду? У мене виходить 10 см ширину узору, якщо хрестик розміром 2х2 нитки, або 15 см, якщо хрестик розміром 3х3 нитки.
Треба накидати собі пару хрестиків і придивитись, що таки гарніше Вам виглядає. Мені однозначно подобається дрібніше). Ну і ширина теж справа індивідуальна, кому що більше подобається. Я особисто не люблю такі вишиті плахти в чоловіків на грудях. То моя така суб’єктивна думка. І я вже давно не люблю хрестики. Заїздили іх вже дуже. Шукаю щось цікавіше). І чоловікові, і кумові вишивала колодочками. Мені таке і вишивати легше, і щось інше ніж у всіх).
Ага, мені дуже подобаються ваші роботи. Можна звичайну схема для хрестиків вишити колодочками? Я вибрала геометричний узор.
Звичайно). Я так останню сорочку для доні вишивала. Просто замість хрестика вишивала прямі палички). Не знаю як правильно то назвати. І чоловікові за таким же принципом вишивала.
Три палички паралельні). Це якщо вишивати через дві нитки. Варіантів насправді купа. Для того спочатку пробую вишити всяко різно. Головне завдання - зашитий квадратик, яким заміняємо хрестик у стандартній схемі. Але ж може бути не тільки квадратик, а прямокутник. В колодочках ці прямокутники складають як цеглинки. Але і це не є обов’язково). А взагалі я вишиваю переважно на старому дійсно ДОМОтканому полотні, там не все так рівномірно. Тому треба дивитись по самому полотні. Для цього й роблю проби. І ще один чудовий трюк), це вишивання швом вперед голку. Я таке практикувала на вишиванці для доні, яку ще не завершила, бо бракує полотна на рукава.
Родіоночка, це краса! Треба мати сміливість ось так просто робити. Але я вже почала просто з картинки з інтернету - побачимо як буде. А сукеночку доці ви самі кроїли і шили?
Сама. Там нема, що робити тим малявкам). Рукава типу реглану, горловина на шнурочку стягується. Дуже все просто. Робила універсальний варіант), щоб на декілька років.
Я з тих людей, які 7 разів поміряють, але так і не відріжуть Куплю ще домотканого полотна і спробую пошити. Ви мене надихаєте!
Якщо чесно), я теж. Маю деякі грандіозні плани, кручусь коло них, кручусь, а все ніяк не наважусь. А дитячим набагато легше). Якщо Ви в Еімеччині, то в них є чудове полотно, здається цвейгат (чи якось так називається). В нас воно досить дороге - коло 1000 грн за метр. Може у Вас дешевше. А можна почати з простого, звичайного, дешевшого. Я так старшому колись вишивала. Правда, потім було трохи шкода праці), бо була не така вже аж легка вишивка). Доні зараз вишивала на тому, що залишилось. Було зовсім не страшно), бо ніби нічого спеціально не купувала))). А взагалі Ви мені теж додали азарту), треба старшому сину вишиванку, стара вже замала. Може то й мені шарпнутись і за літо щось вишити?