@олюся_зі_львова не раз писала про щорічну допомогу. Але це була 1000 гривень раз в рік на сімї, де 4 і більше дітей. За тисячею я не йшла, за 5 би Сходила)
Питання хвороби дітей або мами у будь-якій сім"ї непросте, а щодо багатодітної-то взагалі матеріально непідйомне питання (одним словом- краще не хворіти взагалі!) 1. Якщо хворіють діти. Тоді переважно хворіють або всі разом або по черзі (іноді діти з найстійкішим імунітетом таки не піддаються, я для себе зробила вибір на користь обовязкових щеплень (прошу не критикувати, маю право ) Коли мої принесли зі школи вітрянку- хворіли почергово, розмальовані були всі четверо...кіром хворіли двоє, інші мали по 2 щеплення і не захворіли, ізолювати повністю не вийде, ну бо це діти, вони не можуть сидіти(лежати) на одному місці або за секунду можуть напитися з горнятка, з якого щойно пила сестричка . На щастя застудами/грипом з важким перебігом мої не хворіли жодного разу, а якщо хтось і хворів то переважно 1; в домашній аптечці маю завжди ліки від алергії, від температури, спазмолітики, соляний розчин для промивання носа, сорбенти, щось для покращення травлення і інші ліки для екстренної допомоги. 2. Якщо хворіє мама. Ну в кращому випадку є ще тато і бабуся (в нас бабусі немає). В 2017 році я ургентно потрапила в лікарню і перенесла важку операцію, потім був період 2 місяці лікування антибіотиками теж в лікарнях... було важко, допомагали родичі, знайомі, друзі, чоловік розривався між домом і лікарнею... дяувати Богу це все позаду. Сама хворію не часто, намагаюся попереджувати хворобу, якщо на 1-2 дні виходжу з ладу, чоловік і старша 12 річна донька допомагають . Лайфхаків не підкажу- бо дії по ситуації... щодо приготування їжі- хворі діти переважно мають поганий апетит, та і мамі не до їжі,- виручають каші, компоти і т п. Щодо порядку в домі- "забиваю" на це- прибрати можна потім, коли все "устаканиться". Щодо уроків- коли я хворіла або просто не мала можливості допомогти- просила вчителів в школі (тоді мої були в молодшій), вони допомагали. Коли ми жили у Львові діти переважно самі ходили в школу- старші з меншим, садок був біля будинку, проблем із заведенням в садок не виникало. Зараз діти їздять "Школяриком" в садок-школу. Старшій 12- вона вміє багато чого по дому, можу на неї покластися . Написалось багато... вибачайте --- дописи об"єднано, Mar 16, 2019 --- минулого року я отримувала 3000грн, документи треба- довідку про склад сімї, довідки зі школи (дл школярів), паспорт, код (копії) обох батьків і копії свідоцтв дітей, заява на місці. Де можна рішення Міської ради знайти- не знаю, але в соцзабезі знають про таку допомогу точно.
ну бо там треба випитувати), самі вони корисну інформацію не видають. Перевірено. Як і у багатьох інших держустановах. До речі, хтось користується всякими пільгами для багатодітних як от безкоштовне відвідування басейнів, дитячі табори, санаторії тощо? Сестра моя має 3-х дітей, минулого року її чоловік писав якусь заяву і вони мали це безкоштовне відвідування басейнів. Правда, точно вже не пам’ятаю що і дл чого. Може ще щось хтось знає?
Чесно, я не дізнавалась. Знаю, що це міська рада виплачує, запитала у соцзахисті, сказали, які документи принести, прийняли, до місяця часу обіцяли перерахувати кошти. --- дописи об"єднано, Mar 16, 2019 --- Вони не кажуть. Навіть коли я прямо питалася, бо мала вже точну інформацію щодо цієї допомоги, вони довго вдавали, що не розуміють про що я говорю)))))
Коли мені декілька місяців виплачували допомогу у подвійному розмірі, багато хто тут мені радив бігти до них і казати. Ага, щаз, нема мені що робити))). Очухались самі))), зараз перераховують одну порцію, цікаво як далі буде). Вони не кажуть, я не кажу))).
Оті басейни, квитки - - то не пільга якась там державна чи міська. Це є організація багатодітних сімей, і от вони таке мають. Я не в тій організації і чула про неї лише в контексті:"як ти не в ній?" там, наскільки я зрозуміла, просто меценати щось жертвують, і це розподіляють між тими, кому то треба. --- дописи об"єднано, Mar 16, 2019 --- А табори - - то справді державна пільга, але багатодітні у черзі останні після ато сиріт, малозабезпечених. Треба от зараз в цнап віднести документи і заяву на літнє оздоровлення. Свідоцтва про народження, паспорт і посвідчення багатодітної сімї. Мої двоє вже 2 роки їздять. Цього року буду на трьох писати, побачимо чи дадуть
Дивно, бо ніби чоловік сестри заяву десь в міськраді писав. Але він трохи дивний, розпитати що і до чого не вийде). А так дякую за інформацію.
мені теж нічого не сказали. Але вже наступного дня знайома юрист питала, чи я подала на допомогу від міськради.
Олюся зі Львова писала, що на цю допомогу треба довідки зі школи. Я от питаю, чи тобі теж такий пакет документів. Бо ніяк не можу зрозуміти навіщо довідка зі школи. Думають, що багатодітні нещасні, дітей до школи не дають...
наразі не можу ні підтвердити, ні спростувати ну і шкільна освіта "стаціонарна" не є обов'язковою, тому думаю, справа тут в іншому.
, такий пакет документів я збирала, в соцзабезі вони навіть двилися дату видачі кожної довідки ... що вони хочуть перевірити цим- поняття не маю, але я брала в школі в директора.
Про те, що дитина навчається на стаціонарному навчанні. Бо пільги діють до того часу, поки старші діти вчаться на стаціонарі, кожного року, цю довідку треба поновлювати.
Так є свідоцтво про народження і зрозуміло, що 7-9-10 річні діти вчаться в школі. Абсурд якийсь. Короче, зачіпило це мене - буде це моєю темою розслідування)
те, що діти шкільного віку, - не означає, що на стаціонарному навчанні. є ще форми позашкільної освіти - дистанційна, екстернат. Тема для розробки класна але давай, будь ласка, розслідування після того як я отримаю допомогу
це для тих в кого діти старші 18, але вчаться у ВУЗі на стаціонарному, то їм належиться ця допомога, хоч діти вже повнолітні. я тобі скину що треба. --- дописи об"єднано, Mar 18, 2019 --- Наполегливо прошу не писати домисли. Тому просила документ, на підставі якого дають допомогу, а то вже все в купу намішали. Допомога така є, отримати можна, перелік документів безпроблемний, нічого з школи нести не треба.