Багатодітна сім'я - коли їх більше ніж нас

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Liliyah Romanova, 25 Лютий 2010.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ми їздили з трьома на відпочинок - винаймали великий номер з двома великими ліжками: на одному діти, на іншому - ми. Приватна садиба, двоповерховий будинок, на другому поверсі крім нас нікого не було (так вийшло).

    Півтора роки тому їздили з наметом в подорож Західною Україною. Тоді ж і на Говерлу вийшли :)
    Було дуже цікаво і класно, але фізично досить виснажливо.
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Знімали квартиру на відпочинку. Оплата за кожну особу йшла окремо (нас було троє дорослих і двоє дітей тоді). Вийшло зовсім не дешево. Але зручно. Мене би готель напрягав. А так спали скільки хотіли, харчування: фрукти, їжа з ресторанів. Після німецьких цін на готову їжу, то нам зовсім здавалося не дорого. На пляж ходили 2 км. Звикли (хоча мені було півтора місяці до пологів). Особливо багато з собою не тягали: одна термосумка з перекусами (фрукти, бутери з вечора робила і клала в холодильник) і термосами води; ще одна сумка з рушниками (один на двох) забавками для дітей, картками для гри, книжкою.
    Ще коли менші діти були (1 і 3 років), то знімали один номер. Там було велике ліжко і додатково для дитини дитяче поставили. Але толку з нього не було - всеодно всі спали на одному великому.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Орендуєте апартаменти і все ок, але з 3+ дітьми відпочинок не буде дешевим) хоча цьогорічна Албанія була найдешевшим відпочинком за всі роки
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Orman

    Orman Модератор-бомба

    На дешево я і не сподіваюся. З чотирма дітьми навіть за хлібом сходити недешево )))

    Давно тебе тут не бачила.
     
    • Смішно Смішно x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Тут пишуть про апартаменти, тобто окрема квартира чи будинок. Але з такою великою сім'єю для мене це не варіант. Бо ж не будеш весь день сидіти на морі, а в квартирі замахаєшся . Треба не лише вулицю (подвір'я в особняку) але й компанію і розваги: футбольне поле, теніс, дискотека, інші діти, морозиво під носом, куди діти можуть самі перебігтися, а не в супермаркеті на сусідній вулиці. Тому мені імпонує база-пансіонат-готель. Той же лісотех ввРибаківці про який пишуть в іншій темі як економ варіант зовсім не зле. (Тобто якщо ти економиш на відпочинку -- то можеш себе картати за скупість, а якщо це все, що можеш витратити іібільше немає -- то воно зовсім не зле. Мурахи? о, он? В мене дома теж влітку є мурахи. Брудний номер? Протерла підлогу -- і чистий, бо ціна, як на мою сім'ю була копійки. І ще й 6 ліжок дали, хоча номер і оплата була за 4 (тому, що 4 роки було тільки харчування докупили)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. mamvasulka

    mamvasulka Well-Known Member

    О , море, то моя любима тема. Пишу зразу що мені з багатодітних трохи легше бо старші вже великі. Ми завжди їздили в Крим, діти я і мама. Коли родилась Соля і Крим віджали ми вперше полетіли до мами, я і діти без чоловіка. Я думала буде важче, але політ найменша проспала з цицьою в зубах, їй було 1,3. Летіли 5 годин. Ми знімали апартаменти, дві кімнати і кухня. Готовили самі. Жили дуже близько біля пляжу тому було дуже зручно. Там пляжі широчезні і мої монстріки нікому не заважали, бавились в піску, що їм дуже подобається. Бо на другий рік поїхали з кумами в Хорватії, і я думала зійду з розуму, камінчики на пляжі і вони кидались, пляж малесенький немає де бігати. Тож на наступне літо я вговорила чоловіка і ми машиною поїхали в Португалії. Багато хто " крутили пальцями у віска" майже 4 тис кілометрів. Їхали тільки з трьома, я з дітьми меншими на задньому сидінні, середня на передньому , вона мала закачені карти і командувала татом. Їхали три сутки, я набрала дітям нових книжок, Ігор, планшети. Доїхали добре, знову знімали апартаменти, і що мене здивувало, власники ні слова не сказали, що маленькі діти і вони навіть не перевіряли чи щось не поломано і не розбито. Готуємо ми самі завжди, скупляємось в супермаркеті, чи ринку. На пляжі, ми з мамою ділимо дітей, ти дивишся за тими я за тими, коли купаються. Сідаємо не біля самої води, бо Соля там би жила незважаючи що вода холодна, а так вони скачуть, риють ями, щось ліплять. Першій рік брала для малої басейн, задовбалась носити воду, Тай вона не дуже сиділа, тож наступні роки не брала. Брала візок тростинку, дуже зручно, і продукти возила на ньому і рушники коврики.
    В нас розпорядок такий, ранком поснідати і 8-8.30 вже на пляжі, до 11 ,потім чалапаєм на обід, приготовлені поїли поспали і знову на пляж, до 18-19 далі вечеря і прогулянка біля океану .
     
    Останнє редагування: 13 Лютий 2019
    • Подобається Подобається x 9
    • мімімі мімімі x 1
  7. napoleona

    napoleona Well-Known Member

    Думаю, що то ще залежить від конкретної сім'ї і ми якраз не любимо оті всі розваги - дискотеки, аквапарки і т.д, бо це все є у Львові, а ми їдемо відпочивати на море, тим більше, що їх троє і вони завжди бавляться і плюс це такий час, де є і тато завжди поруч і мама, так дуже сімейно. Тому нам дуже ок сидіти цілий день на морі з перервою на обід вдома чи у кафе і так само вечерю міняли, один раз вдома, один в кафе.
    Я щось згадала про дп, а тут ще і така свіжа тема. Я після цьогорічного відпочинку не можу влитися в реальне життя)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • мімімі мімімі x 1
  8. олюся_зі_львова

    олюся_зі_львова мамочка чотирьох діток

    Їздили відпочивати на море з 4 дітьми двічі, перший раз- найменшій було неповних 2 роки, другий раз- у 2018 році. Їздили на Азовське море, Запорізька область, на базу відпочинку, бронювали заздалегідь будиночок. Найважче- це дорога в транспорті. Їхати туди поїздом, потім автобусом важко і довго- діти нудяться, трохи виручали гаджети, книжки, розмальовки, різні дрібні смаколики в дорозі. Ще величезний мінус в потязі- це туалет... самій туди гидко ходити, а з дітьми- мовчу взагалі. На самій базі умови були досить прийнятні- готували самі, для цього був посуд, кухня на два спарені будиночка, спальних місць було 3, плюс був диванчик надворі, там чоловік спав, діти розмістилися по двоє на ліжку, не супер комфортно, але на тих 8 днів ок . Душ і туалет на території бази спільні на кілька будинків, але проблем з чергами особливих не було. Готували ми переважно на 1 раз поїсти, молоко і молочні продукти для сніданків (або вечері) купували у місцевих (село за кілька кілометрів), за продуктами чоловік кілька разів атобусом їздив в смт, там в АТБ було дешевше, ніж в магазинах, які були біля бази. Наша сім"я в їжі невибаглива, тому з харчуванням проблем не було. На рахунок розваг- там асортимент був мінімальний- гірка надувна, банан, дитячий майданчик, ну і звісно море, пляж :) За дітьми на пляжі слідкувати складно, але Азовське море мілке, пляж на якому ми були небагатолюдний, і ходили ми переважно всі разом, тому ми мінялися- хтось на пляжі, хтось- в воді, діти в нас слухняні, тому були завжди в полі зору, а коли штормило море, ніхто не купався (вітер був ще той- пісок і мушля дрібна в очі летіли), коли хвилі невеликі були- діти з кимось із нас йшли в воду. Гроші на відпочинок ми відкладали протягом року, так щоб можна було трошки витратити крім транспорту-будинку-їжі. Ще один лайфках- ми для зменшення багажу спакували речі не першої необхідності в коробку і відправили Новою поштою в найближче відділення- спочатку туди, потім назад, так вийшло менше сумок ( речей на нашу сімейку треба чимало, бо ж 6 осіб ).
    В Карпати з наметом їздили- влітку на 2 дні- в Дубину біля Сколе, теж було класно, річка, ліс. Їхали маршруткою, в наплічники розділили кожному речі, такий відпочинок дуже сподобався. Ще їздили в Карпати сім"ями, орендували в будинку номер на 2 кімнати, зручно і можна знайти досить бюджетний варіант.
    Коли дітей було ще 3- сімєю їздили в Ворохту, жили в садибі, знімали кімнату, домовилися з господинею- вона готувала обід, ще молоко в них купували для сніданків/вечері, природа там казкова, поїздом їхати недовго, на станції нас зустріли і потім на поїзд нас відвезли- відпочинок був справді чудовий. Єдине діти тоді були малі і в гори з ними далеко не було можливості, але по ожину в ліс ходили неодноразово, маємо купу фотографій з того відпочинку.
    Поза межі України відпочивати не маємо фінансової можливості.
     
    • Подобається Подобається x 10
    • Зе бест! Зе бест! x 1
    • Корисно Корисно x 1
  9. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    З новою поштою ви мені просто очі відкрили! З нами цього року друзі їздили машиною, то ми їм трохи речей дали. А другий раз уже самі, то все на собі. Впринципі ми не дуже носились: таксі-поїзд-автобус-таксі. Але всерівно тепер так буду робити.
    П.с. я майже визначилась з відпочинком, ура!)
     
    • Подобається Подобається x 3
    • мімімі мімімі x 1
  10. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Як у вас в сімях змінилось (змінюється) харчування з появою третьої, четвертої... дитини?
    Цікавить в загальному, тенденція.
    Наприклад:
    1) тепер більш здорове харчування: менше смаженного, більше овочів та фруктів;
    2) більше планування: оптова закупка, приготування їжі заздалегідь, меню наперед розписано...;
    3) їх так багато, що навіть не знаю що і коли вони їдять;
    4) так багато на дітей витрат, що хватає на каші та бульйон. Печиво по неділям. Мясо - на свята. І то...
    5) тільки якісні продукти та способи їх приготування, бо це передумова міцного імунітету. А хворіти нині дорого;
    6) все найкраще - дітям, я з чоловіком картопельку смажу;
    7) свій варіант.

    П.с. у мене п.1 був в перші року шлюбу - як попало харчувались, здорове харчування - тільки у дитини. Минулий рік - щось середнє між 2 та 4. Зараз намічається тенденція п.5.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Наше харчування майже не залежить від кількості дітей. Загалом намагаємося харчуватися здоровіше. Але діти ростуть, пробують всяку гидоту поза домом - і починають крутити носом.
    Через якісніші харчі на них іде купа грошей. Зараз думаю про те, щоб сісти і написати вартість кожної страви - бо забагато на їжу йде, не вписуємся в бюджет(
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  12. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Пункт 3 :girl_crazy:
    Я не вважаю, що дитині потрібно «окреме правильне» харчування. Тому всі ( і діти, і дорослі) їдять приблизно те саме, з врахуванням особистих смаків. З появою кожної наступної дитини змінювалася лише кількість продуктів, які купуються.
    З плануванням в мене - ок, але не з плануванням меню :), мені завжди не хочеться готувати і їсти те, що заплановано. Тому готую спонтанно, залежно, від наявності продуктів, і побажань членів сім‘ї. Часто маю в морозильній камері домашні напівфабрикати (сирники, котлети, млинці), які виручають, коли нема часу.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Тут у інших темах шукають час на себе. І я ще недавно його шукала. Але правду кажуть, що діти виростуть оглянутись не встигеш. І ніби я маю час на себе, а от діти на мене вже не дуже мають час: телефон-мультики-челенджі-х-бокс-друзі-гулянки-секції-уроки... А я? І ніби я їм потрібна (бо як мене немає, то дзвонять, ниють, що чекають-скучають) . Хоча від мене їм нічого не треба. Не просять бавитись, не вимагають уваги Просто щоб я була. Як фон. І можу робити що хочу - то вже їх не цікавить.
    А мені хочеться бути їм потрібною, подружкою такою. Якісь би ігри придумати, щоб всім було цікаво. Але настільні ігри, шахи, лего - я не можу... Квест їм якийсь придумати? Карнавал? Дискотеки? Пікнік аля в лісі (то я додумалась повитягувпти з ліжок матраси і знести в студіо, щоб всі лягти)
    І мені б не хотілось, щоб це була одноразова акція, а якось регулярно, щоб план тижня складати. І ще щоб якийсь виховний момент був у тому. Може маєте які ідеї? Дітям 4,7,9,10
     
  14. олюся_зі_львова

    олюся_зі_львова мамочка чотирьох діток

    Звичайно, коли дітей не було, могли собі дозволити більш різноманітну їжу, оскільки в мене перші 3 народжувалися з різницею +- 2 роки, то я була довгий час вагітна або годуюча, тому раціон був відповідний, для дітей звичайно обиралися продукти насамперед свіжі і корисні, в нас в меню постійно є молочні продукти, мясо, фрукти, овочі. На зиму роблю консервацію, заморозки, донедавна хліб пекли вдома у хлібопічці, готую кілька разів на тиждень по потребі, порцію таку, щоб було мінімум на 2 рази, ну першої страви іноді на 2 або 3 дні вистачає, друге - через день, у вихідні можу побалувати млинцями, варениками або піцою домашньою. Оскільки зараз не працюю, часу більше, щоб придумати чим смачним нагодувати, хоча я вже писала - наша сім'я в їжі не перебірлива, щодо продуктыв- виходимо з наших можливостей.
     
    • Корисно Корисно x 1
  15. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Ми подивились на декілька знайомих сімей - і переняли їх традицію: "субота-день сімї". Виходить майже кожен раз. Сьогодні був День Лего. Але то більше чоловік дітьми займається в суботу, надолужує за робочі дні увагу.

    Я це читала, уявляючи, що дітям десь 14-20 років :girl_crazy:

    Так от, по суботам - походи, екскурсії, гості (але такі, щоб, в першу чергу дітям було цікаво та корисно. Не застілля дорослих). Зимою - сімейна вилазка на санках (в майбутньому - може лижі, ковзани...). В теплу пору - теж щось звязане з природою, тваринами (коні, кури, ведмеді, гриби...:girl_in_dreams:).
    А, ще маєм забавку, можна і в будні дні - прибирання. Завжди знаходиться що прибрати ;). І дітям наука. Іноді за дітьми ще раз прибирала :girl_haha: (але в мене старшому тільки 6).
    Якусь традицію підберіть... хм.. у нас хіба перед сном історії. Але наразі я не відчуваю себе фоном. В мене діти ще активно мам-мам-мамкають.
     
  16. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Якраз походи-театри-вилазки-виїзди-туреіри-піца у нас регулярно. І гірка під вікнами, так що на санках ми всю зиму щодня і разом. І то не по суботам, а значно частіше. Бо працюємо ми з чоловіком коли діти в школі-садку-секції. А так то весь час їм. Мене от власне ті домашні розваги цікавлять, щоб замінити їм гаджети
     
  17. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Я не багатодітна мама. Але "нема гаджетів - нема проблем". Якщо поставити коробочку (краще на замочку) і офіційно оголосити, що з 18 до 20:00 всі планшети складаються туди ? Може, заняття й самі знайдуться - їсти там хором готувати (піцу чи олів"є стружити...), генеральне прибирання, караоке, настольні ігри (вони є тепер всякі-різні класні, не лише шашки і доміно), домашній спа-салон (масаж, маски і тд), ревізія шаф...
    І мені чогось здається, що коли дітей 4 не обов"язково зі всіма одночасно прямо домашні розваги влаштовувати, можна почергово для всіх щось цікаве знайти що відволіче від телефону 1-2 дитини за раз :) Але прямо ваніматором я б дітям не була (хіба кілька разів в рік) а в будні робила б те, що мені цікаво а їх заохочувала приєднатися. Бо ігри-квести вони собі вчотирьох-то, певно, і самі придумають :girl_haha:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 3
  18. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    :girl_in_love::kisss:

    Ще можна вчити пісні і співати, домашній хор. Я зовсім щабула. Потім ті пісні використовуються в подорожах. Ми вчимо християнські, десь восени почали. Чоловік дістав гітару, на якій ще в муз.школі грав. Як була можливість - у моїх батьків форте-піано використовували. А так, в інеті і ноти, і самі записи пісень.
    Спільний час на 20-60 хвилин, душевно та по-сімейному затишно. І та, старші діти спочатку можуть пручатись :girl_haha:
    А якщо хтось з дітей з муз.школі - то от і практика.
    П.с. хоча, у кого нема уявлення про хоровий спів - буде не легко на початку. Хоча б в унісон поспівати можна спробувати ;)
    П.п.с. християнські для діток є і про тварин, і про сюжети з Біблії. Це не ті хорові виступи в соборах, де іноді слів не розібрати, окрім "амінь".
     
    Останнє редагування: 3 Березень 2019
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    В мене двоє, але вони і з ґаджетами собі непогані розваги придумують. Були менші включали на ютубі «малятко» чи щось типу того і співали дитячі пісеньки. Зараз старша вже собі включає дорослу музику і підспівує/підтанцьовує. Менший дивиться на неї і теж так робить. Короч, дома дискотека. Під музику і прибирається, і готується веселіше, і просто за ними спостерігати весело.
    Відео якщо і дивляться, то про природу. Старша - про комашок-букашок різних, менший фанатіє від динозаврів на National Geographic.
    А ігри різні на планшетах-телефонах вони і самі рідко бавляться. Їм цікавіше подивитись там щось.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Orman

    Orman Модератор-бомба

    В нас здорове харчування було до дітей, і зараз є. Але без фанатизму. В сенсі смажене є, але я зважаю що я смажу і скільки разів в тиждень.
    Але до народження дітей ми обоє були вегетаріанцями. Тепер тільки чоловік.

    Їдять вони, звісно, багато, дуже багато, але що тепер не дати їсти? Планування в нас умовне.
    План є, але буває і спонтанність. Закупи - раз в тиждень базар і два рази в тиждень супермаркет (але я можу набріхувати, бо купуванням продуктів займається чоловік).


    Ще раз нагадую про блог. Даю тему: ваш розпорядок дня, розклад, логістика, час для навчання і ігор.
     
    • Подобається Подобається x 2