Так після того, як понавиписують вже складно не гризти себе - тут вся суть знайти спеціалістів, які справді можуть чітко визначити норма чи ні, бо як ні - то таки робити щось треба. Мене саме це найбільше стримує, щоб піти проконсультуватись з того приводу, розумію, що швидше за все, замість заспокоїтись, можуть необгрунтовано застрахати...якщо хтось може порадити адекватних фахівців, буду вдячна.
Ось таке: ""Аффективно-респираторные приступы (синоним: приступы задержки дыхания) - это эпизодические появления апноэ у детей, иногда сопровождающееся потерей сознания и судорогами."" Я вже не раз про це на форумі писала - починається, коли дитина плаче, вдихає повітря і вже не видихає, плач стихає, починає синіти, тіло обм'якає і дитина втрачає свідомість. Потім відходить і далі плаче. В нас з 10 місяців. Після щеплення. Бувало і по 5-7 разів на день. Були в Параскеві в Мов'як.
Я вище написала в кого були. Попередні діагнози поставила - відправила на обстеження. МРТ і ЕЕГ - в нормі. Значить, нічого не приймаємо, спостерігаємо і чекаємо на генетику ( в нашому випадку все нею обтяжене). Стосовно афективно-респіраторних нападів теж спостерігаємо. Якщо хочете - можете до неї звернутись. Ще на Орлика приймає, якщо не помиляюсь.
Напишу, як у нас справи))) Мій малий німець конкретно розговорився!))) Нарешті!!! "Прорвало" кілька тижнів тому. Я вище писала, що слова запам'ятовував і повторював (правда, лиш мені зрозуміло було), але ніяких речень, словосполучень. І так різко все змінилося! Почалося з елементарного "будь ласка". Казав "какка", от я раз кажу скажи гарно, а він так чітко мені "бууудь каска"! і от як склав то до купи, то пішло-поїхало! Речення пішли, слова відмінює і сполучає дуже гарно, дуже багато слів почав говорити зрозуміло для всіх, дивуюся, наскільки багатий словниковий запас! Таки любов до читання дає про себе знати! Вобщем, я довольна, як слон! Йому тепер 2.9))) Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
@Ubuntik , мій майже "переріс".. ну але в нас не так часто було. Швидше до 3-5 разів в тиждень. Зараз приблизно раз в місяць. Відхилення були по , але майже норма. Ліки приймали, хоча ефекту не помічалось. тому лиш один курс.
Дівчата, поговоріть зі мною.... Малому 4 роки. Говорити почав рано, швидше за всіх своїх ровесників. Але довгих речень немає і досі. Словоспрлучення є, а от речення якісь в нього специфічні. Розповідних речень немає, є лише емоційні звертання-оклики, типу: "Ей, мамо, ти чого свариш", "Тато, дивишь, поїзд поїхав", " Не йди за мною" і т.д. Ну по телефону може сказати" Я був чемний, купи кіндер"... А от розповіді в нього отакі: Що ти робив в садочку? -Ееееее....бавившя. А ще?Еееееее....спав. І все. Тобто от він починає наче говорити, апотім робить довгі паузи, так ніби підбирає слова, потім видає одне-два, і юж... Або ось так: "Миколай отако в трубу.....потім отако вниз фіть-фіть, і подарунки в ліжко". То типу Миколай лізе в трубу, потім спускається вниз і кладе подарунки біля ліжка. Часто заміняє слова в реченнях жестами або спрощеними звуками. Перекручує слова: Ця серія що про? - Про що ця серія? Жіночий-чоловічий рід плутає. Про себе майже завжди в жіночому каже - ходила, говорила... Маю чуйку, що нам дорога до логопеда. Але намагаюсь уникати до останнього спеціалістів, бо то ще знайти хорошого. А він у мене ще такий живчик, що годі всадити за якісь вправи.
Казки читаєте? Говорите з ним багато довгими реченнями? Садок не сприяє розвитку довгих речень. Там ніхто не буде слухати, поки кожна з 20 дітей в групі сформулює думку. Короткими вигуками легше. Михайлик певний час говорив реченнями, але з кожного слова тільки один склад. В чоловічому роді говорила про себе Варвара. Минуло саме. --- дописи об"єднано, Jan 14, 2019 --- В мене Ядвіга (2 роки)говорить дуже мало слів. Ну прям десь до 10. При цьому вона шикарно може все пояснити, в неї є свій метод спілкування (навіть чужі розуміють). Чує вона добре. Читаємо, говоримо, вона набагато в деяких відношеннях розвинуті га ніж старші в її віці, але от говорити не хоче. Я розумію, що воно само пройде. Але хочеться почути щось обнадійливе.
читаємо багато. Щодня перед сном обов'язково. Слухати любить дуже... Важко себе об'єктивно оцінити))) Швидше ні, ніж так. Загалом ми з чоловіком замкнуті мовчуни. Малий навпаки - дуже комунікабельний, любить гостей, компанії, садок теж любить, ледь тапки встигаємо одягнути, так біжить в групу. "Я за будь-який кіпіш" - то про нього. ну хіба іноді не в настрої. --- дописи об"єднано, Jan 14, 2019 --- а скільки часу то тривало, в якому віці минулося?
в нас схожа ситуація. слів багато в словнику. а говорить словосполученнями. еег покаже чи є відхилення і перестанете себе накручувати. будете знати що і як. можливо йому потрібно більше часу, щоб почати нормально спілкуватись. ми ходим на індивідуальні заняття з творчості.тет-а -тет з вчителем. то в Роми трохи більше всидчивості з)явилось. еег не робила. але планую) як тільки дасть))
Раз він такий комунікабельний, то може йому хочеть поскорше сказати, ніколи довгі речення складати. Десь півроку (мінімум) тривало оте називання не своїм родом. Вік - навколо трьох (але це дівчинка в мене так робила). Тоді я знайшла багато мамів, які казали, що в них так само діти говорять про себе. Тобто це доволі поширене явище.
вот ми такі самі. мовчуни. Ми вчора були в гостях в сім)ї з дитиною нашого віку. То там всі балакають без перестанку. Дуже яскрава картина- сидить мій чол з Ромою і той тато з малим- складають конструктор- то там живий діалог- в моїх- все на німо) В таких випадках стає ясно. чому дитина балакає менше ніж інші.
от в нас теж є така версія. Бо він справді дуже нетерплячий. Починає щось говорити, а потім типу "а, немаю часу, я побіг"...
ну в 2 мій може і 10 навіть не говорив. Знайома нещодавно була в логопеда з донькою(майже 3). Доня не говорить чітко нічого, навіть мама. Але говорить багато щось на пташиній мові, я чула - справді схоже на цвірінькання пташки на дуже високих частотах. Логопед сказала, що оті всі норми класичні вікові вже неактуальні для сучасних дітей. І зсув йде десь на рік приблизно.
З такого, що було чи є в нас: Перекручування складів в словах, наприклад, пікутій (комп'ютер), а зараз вже кімпутій, зімеш (візьмеш), часом вже каже правильно. Перестановка слів в реченні - коли намагались вчити вірш, він повторює фразу переставляючи порядок слів. Так, до речі, жодного вірша і не знаємо. "Про що ця серія" - в нашому фірмовому варіанті звучить "За що це така серія?" Багато перекручує префікси: напр., закордонник (прикордонник), накрашати (прикрашати), бездорожник (подорожник). Погано відмінює деякі дієслова. З "еее" кілька місяців тому якось з'явилось, ніби хотів щось сказати, підбирав слова, екав, а потім різко казав, що не хоче про це говорити) Я намагалась терпляче слухати, на еее не звертати уваги, і заохочувати таки сказати, що хотів, і зараз вже значно менше. До логопеда я вже другий рік збираюсь, але наразі бачу, що виговорюється по-трохи, то вирішила вже хоча б з 5 -5,5 років ходити з конкретними проблемами, які будуть на той час. Думаю, якість спілкування з логопедом буде іншою. А, на ЕЕГ у нас є зміни, ми робили ще в 3 роки, у зв'язку з затримкою мовлення, але нічого нам це не прояснило: сказали, що може бути пов'язано, а може і ні, і в тому віці таке може бути як не патологічний стан. Далі син розговорився, а зміни так і є. Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
як виглядає то ЕЕГ? вас скерував спеціаліст? оті зміни коректуються медикаментами при потребі? що спричинило ті зміни? у нас все як у вас - і відміняє погано, і префікси теж плутає. Вірші правда норм розповідає, але не більше 2-3 рядочків. правда я не розумію поки чи він просто звуки завчив чи дійсно розуміє логіку-зміст вірша...але найбільше характерно для нас оте екання, підбирання слів і вираз обличчя при цьому...такий розгублений трохи.
В мене старша лепетати почала ще перед 2 рочками так, що можна було трохи вловити суть. Зараз рот не закривається теж. Меншому вже 3.3. Слово з нього кліщами не витягнеш. Одне мугикання і Еканн. Зате як в настрої - назве кожну цифру (до 20). Всі букви. Пісеньку заспіває. Тваринок-форми-кольори... ще й на 2х мовах. ютюб наше все. Вимова як для його віку досить так непогана. Не вимовляє Н, Р, Л і деколи Ч. З соображанням все норм. З послушанням - аут повний . А діалогу не проводить . Тому від кількості наших розмов з дітьми не завжди залежить чи будуть вони багато говорити чи мало. Я спочатку переживала сильно. Потім якось після МО в поліклініці заспокоїлась трошки.