@lovikyou а літаком в Краків не варіант? Там такі ціни бувають гарні - на березень (і в лютому дати були) туди назад 49 євро на двох дорослих. О, бачу дівчата вже писали про авіа
А де авіа можна моніторити? Зараз мені найнижче знайшлося 120 євро, то ж авіа 3-х треба рахувати, малому 4 р., а залізниця на 2-х, малий без місця
Мені найлегше дивитись на kiwi.com. Ще можна моніторити на skyscanner, безпосередньо на сайтах авіаперевізників (Ryanair, Wizz Air).
Я зазвичай не вписую дат, тільки термін перебування. І часто не вказуюю напрямок, просто дивлюсь куди дешевше є квитки.
у Віззів можна тут дивитися Welcome to the world of opportunity! | Wizz Air - вибирається напрям і потім клікаєте на дату і видно мінімальну вартість квитка. у Раянів тут Find cheap flights to Europe | Ryanair’s Fare Finder або тут Ryanair route map | Our European destinations --- дописи об"єднано, Jan 14, 2019 --- дитячі квитки часто мають фіксовану вартість, попри всілякі акції.
Це на Львів-Перемишль. На Перемишль-Краків треба на дитину квиток. Тут є гарно розписано як купити квиток сімейний, щоб зекономити: Як купити квитки з Перемишля до Кракова для сім'ї (Bilet Rodzinny) онлайн? - мамунця
Не знаю куди написати: питання про розрахунки карткою в Європі.( Угорщина і Австрія). Чи варто набирати з собою готівку чи можна спокійно розраховувати на картку?
Ми практично всюди розраховуємось карткою. Трохи готівки, звісно, все одно беремо на чайові і якісь дрібні покупки. Але з карткою ніде проблем не мали.
Карткою нормально,але ми завжди беремо 2-3 картки про всяк випадок.Врахуйте,що в Угорщині форінти-розібратися з курсом буде трохи складно (багато купюр,великі суми оперують-тисячі).
В Угорщині власне карткою найвигідніше розраховуватись, оскільки тоді найкращий курс, міняти євро на форинти дуже дорого і невигідно, та й взагалі у їхніх обмінниках велика комісія. Я завжди стараюсь в Угорщині розраховуватись карткою. У Австрії теж нема проблем з тим, щоб розрахуватись картокою. Але звісно якусь частину готівкою у євро треба мати.
Типу так, але то не вгадаєш. Останнім часом банки вже не так здирницьки конвертують гривню в валюту (принаймні, ті, карти яких я маю). Бо з євровою карткою треба купити євро, поїхати внести їх на рахунок, курс на момент подорожі може змінитися, може бути тариф за зняття потім залишку, якийсь незнижувальний залишок (це вже тре читати в тарифах окремо взятого банку). В мене остатньо з гривневої карти в злоті конвертувало по вигіднішому курсу, ніж ми купили готівкові злоті на заправці перед кордоном. А при розрахунку злотими з гривневої карти по-любому подвійна конвертація (тільки друга валюта залежить від платіжної системи). Тобто, підозрюю, при конвертації в вільно конвертовану валюту (євро, долар) курс був би ще вигідніший. Я для себе зробила висновок, що краще один раз потестити картки кількох банків і не заморочуватися тепер з євровими картами. Хіба би планувала яку крупну покупку, або якщо б купувала щось для перепродажу з озвученою раніше ціною, то тоді б треба було фіксуватися по курсу ще в Україні.
Якщо з гривні в євро, то якщо у Вас картка платіжної системи мастер кард і похідні, то конвертація пряма. (Тобто з гривні зразу в євро). Але механізм курсоутворення включає курс платіжної системи і дату валютування (наприклад, Ви розрахувалися в суботу, гроші "захолдилися" на карті (тобто Ви їх не бачите, але по факту вони ще не списані - очікується підтвердження платіжної системи), платіжна система виставила Вашому банку транзакцію в понеділок (а взагалі має право до 45-ти днів), курс міг кардинально змінитися. Тобто орієнтуватися на комерційний курс банку, який випустив карту, не завжди можна. Знаю банки, які в часи, коли курси скакали, як скажені, без зазрєнія совісті досписували з клієнтських рахунків курсові різниці в межах одного місяця після поїздки, аргументуючи, що так пізно їм транзакція засвітилася. Є банки, в яких курсоутворення при розрахунках гривневими картами відбувається по пацанячому - тобто вони беруть собі якийсь зазор на курсові коливання, але вже нічого і ні за яких обставин додатково з клієнта не списують. Тре просто потестувати, як себе поводять карти різних банків в один і той же день в одній і тій же країні. (А якщо постраждати фанатизмом, то в одному і тому ж магазині , бо в тій же Польщі в Ікеі касир вибирає сам (якщо Ви не наголосите), через яку валюту конвертувати в злотий)
Зовсім необов"язково мати валютну картку, з мого досвіду, то кошти з гривневої картки списуються за адекватним курсом валюти, дуже часто нижчим, ніж у обмінниках. І великий плюс, що можна розраховуватись будь-якою валютою, у Польщі - в злотих, в Чехії - в кронах, В Хорватії -в кунах. Бо якщо мати лише готівкою євро, то ще додатково втратиться на конвертації з євро у валюту країни. У мене звичайна картка для виплат Приватбанку, навіть не голд )))
Дуже дякую @Kroshka Enot та @Rozmari за відповіді Ще таке уточнююче питання: є гривнева карта. Розраховуватися з неї вигідніше у валюті тої країни, де щось купую? Наприклад, в Польщі в злотих, а не в євро чи доларах, правильно?
з моєї практики - не завжди. Перевіряла тільки в Ікеї і в Бєдронці (в інших супермаркетах не пропонували обрати іншу валюту крім злотих). То раз так, раз так. Справа в тому, що якщо карта мастеркардівська, то в долар конвертація йде через євро все одно. Відповідно, наперед прорахувати, як буде вигідніше на момент розрахунку, складно. Якщо сума така, що різниця є принциповою, тестуйте безпосередньо перед крупною покупкою (тобто візьміть на касі якусь дрібничку, і розрахуйтесь в доларі і в злотому).