Як детально по медичному це називається не знаю. Але подруга у Львові малому, який довго покашлював, лікар (щоб виключити туберкульоз) назначив рентген і той аналіз (точно кров з вени що показує кількість туб паличок), робили в Параскеви. Ще читала про Квантіфероновий тест що роблять в Європі замість манту (ніби в синево можна зробити), але то дороге задоволення.
та не добре, вже купу лікарів обійшли, субфебрильна температура змінюється нормальною і так по колу вже майже рік. Може й дійсно причиною є підлітковий вік, але я не можу просто "забити" і чекати чогось.
Новина про кір в сусідній групі сколихнула наших батьків і деякі з них почали висловлювати думку про те, що треба всім нещепленим треба вакцинуватись і тоді "буде щастя". Я ж не розумію, ЯК 100% щеплення вбереже дітей? Ок, ускладнень може не бути, легший перебіг (і то не факт). Так чому ж так наганяють на нещеплених? Я, до речі, не категоричний противник вакцинації, але, точно не з нашою медициною, якістю вакцин і особливо, неперебірливістю кого і чим щепити (дуже тут погоджуюсь з @Haidee).
В нас в групі теж нещодавно був випадок кору, то ніхто з діток не заразився. Хоч думаю нещеплених діток є декілька.
Щастя може і не буде, але можливо все-таки вбереже від хвороби. Близька подруга нещодавно повернулась з лікарні після кору, дитинка до року, тому прививки ще не мали, де заразились теж не ясно, в люльці гуляли. Так от всі, хто там лежав, це або діти до року, або діти без прививки. Ми теж з ними контактували, коли були перші вже симптоми (не знали тоді що то кір), так от ніхто не захворів, навіть старша дитинка з постійним контактом (всі щеплені, чекали 21 день).
по ідеї в малечі мав би бути імунітет від мами.якщо на гв.. в мами мабуть імунітету не було. бо щеплена ще в дитинстві..
Ви праві, в мами імунітету до кору немає (будучи вагітною, робила аналіз крові на антитіла), тому гв не врятувало від зараження.
В нас вдома теж був кір - племінниця принесла з лікарні. Малий мій нещеплений був з нею в постійному контакті, грались на дивані, кашляла-пчихала на нього, витирались одним рушником, спільна кухня-ванні і т.д. Не захворів...Маю намір піти здати малому на антитіла, може стерта форма була.
Ми теж нещодавно лежали а лікарні з кором. Через ниркову патологію мусили бути під наглядом. На все відділення тільки 1 дитина із щепленням. Дивно, що навіть куплених щеплень не було. Решта всі діти нещеплені. Перебіг у всіх більш-менш однаковий у нещепленних. Хлопчик зі щепленням значно легший перебір. На Мечникова де діти до 2 років ліжка навіть на кухні. Лікарні переповнені. Якщо стан стабільний, то навіть не ложать. Тому коли кажуть, що хворіють однаклод щеплення і нещеплені, то зараз, після лікарні, мало в це вірю. Від кору щеплення мала я у 2006 році. Антитіла G в мене зараз високі титри. Тобто був контакт з вірусом і мої антитіла від вакцинації активізувались для захисту.
Тут, як на мене, варто теж ділити на 2, бо не всі без щеплень є "ідейними антипрививочниками" - багато є дітей які не отримували щеплень через алергії і інші хвороби та патології в анамнезі (тобто вони взагалі мають слабший імунітет і важчий перебіг будь-якої хвороби, вищу імовірність ускладнень, потрапляння в лікарню і т.д.) В мене досить багато знайомих у яких нещеплені діти класично "відстрілялися" з кором вдома, в лікарню потрапили одиниці.
@Akina, не можу не погодитись. Старша донька алергік, на момент хвороби кором була на протиастматичній базовій терапії, з одним щепленням БЦЖ. Перебіг був важкий. Менший малюк, нещеплений зовсім перехворів легше, без ускладнень. Ну і з моїх спостережень, то усі дітки із низьким імунітет ом, супутніми хворобами та вродженими патологіями хворіли важко. P. S. Я не є ярим антивакцинатором надалі планую щепити дітей від дифтерії та правця.
я все ж маю надію на стерту форму, бо так краще для нього...Хочу, щоб все ж антитіла виробились. в моєму оточенні всі нещеплені перехворіли кором в легкій формі вдома.
@Akina при обході лікарів було озвучено, що тільки троє дітей на відділення мають протипокази. Ми з гломерулонефритом, дівчинка з васкулітом та дівчинка з астмою. Решта - відмова за власним бажанням. Я не стверджую, що воно так і є насправді. Це добре, що легкий перебіг. За пару днів до нас дитина на 8 день - енцефаліт. Три дні коми.
Можливо нещеплені більше бояться наслідків, тому погоджуються на госпіталізацію? То я так думки в голос. А ще от кажуть, що багато нещеплених діток хворіє, а як на рахунок дорослих, які по суті також в основній масі вже вважаються нещепленими? Вони також мають однакові шанси з нещепленими дітьми захворіти. Але на цьому майже ніколи не наголошують. Не має ніколи такого розголосу як на рахунок нещеплених дітей...