В нас вчора задавали навчитись підписувати конверти, а потім теж буде лист - лист-привітання до Дня Вчителя.
Вчителька укр.мови на зборах казала, що сучасні діти мають інакше мислення, мову ніж попередні покоління - вплив технологій. Зараз навіть твори в класичному розумінні цього слова у 5 класі напишуть аж ДВА за рік. А Ессе будуть писати часто - це такий короткий півсторінки чи трохи більше нарис... Казала , треба старатись в мало слів і не довгими реченнями викласти суть (а колись ми водички лили трохи). Таке тепер спілкування -СМС-не, такий світ і такі діти. Тому Ваш син все зробив правильно і по програмі ..
Все сьогодні мене все просто прорвало... Робили з донькою п'ятикласницею домашнє завдання з математики. Книжка нова-новісінька 2018 року автор О. С. Істер. Але яка там "солянка" з домашніми завданнями. Параграф написаний на одну тему, а у домашньому завдання зовсім інше. Без додаткової інформації з інтернету домашнє не зробити. Чому зараз така заплутана програма з математики "скачуть" з основ алгебри на основи геометрії, зачіпаючи задачі на рух з фізики, навіть, з економіки... НАВІЩО!!! Як можна було з точної науки, як математика, зробити безтолкову "солянку"? Бідні-бідні діти... Але найбільше мене дивує те мовчання всіх батьків. Всі то "хавають" і нормально, бо є готові розв'язки домашнього.
То це не те слово "порвало"...і мене повірте теж, як маму п"ятикласника, та й взагалі школяра. А до задач на рівняння Ви вже "добрались"? Такі ті задачі заплутані, що я із вищою економічною освітою та стажем бухгалтера 15 років вхожу в "ступор" по деяких задачах. Вже не кажу про те, що незнаю як своєму десятирічному сину то пояснити, щоб він хоч щось зрозумів А як тепер програма складена із української мови, то в мене взагалі слів бракує. А Вам українська як мами школярів? Може то в мене надто критичне відношення останнім часом до тієї шкільної програми. Бо якби я вчилась по такій програмі у свій час, то незнаю чи закінчила б школу із золотою медаллю та такими чудовими враженнями та згадками про неї. Бо зараз навчаюсь разом із сином я починаю потихенько виробляти непереносимість до школи та домашніх завдань
Мене ковбасило, коли в соцмережах читала , як виписують тепер молоді люди, але вже не дивуюсь зовсім. З такою подачею матеріалу-не дивно. А природознавство?Та, легшого предмету мені годі б було знати(бо фізкультуру і то не всі можуть, чи малювання). Та тепер, то найд...ий предмет. Підручник взагалі ні про що, все пояснюєш дитині на двох пальцях по темі. Задачі з математики таке враження, що комусь геть нічим було зайнятись і вигадував умови задач під соусом "а здогадайтесь з трьох разів". З літературного читання за півріччя ми не вчили жодного! вірша. Читаємо якісь казки непоймишо. я в третьому класі вже пів Кобзаря знала. Підручники- жах!
Добрались, пройшли, пішли вже далі))). Нам не привикати до "важких" задач, бо мали початкову школу по "розвитковій" програмі. Я чогось сподівалась, що такі "премудрі" завдання вже залишились по-заду, бо перейшли на загальноосвітню програму... Але я помилялась... З математикою (як видно з мого ніку) я проблем не маю. Ті задачі приходиться пояснювати і своїй дочці, і її друзям, бо батьки не можуть. А скільки матеріалу дітьми не пройдено, щоб зробити ті задачі на рівняння! Просто велика прогалина в знаннях. Роблю висновок, що таке навчання дітям дається дуже важко. А вдома батьки тиснуть на учнів, чому ті не розуміють математики. Колись такі задачі давали лише на факультативах, олімпіадах, а основна частина учнів вчились по легших завданнях. І теми якось "плавно" переходила одна в одну. Нам, як я кажу, "дядько Гугл" помагає з української мови. Не гуманітарій я, тому перевіряю свої знання по інтернету. Картина та ж... Олімпіадні завдання внесли до загальної програми...
Почитала про мову і математику п'ятикласників, задумалася. Бо мій п'ятикласник якось сам справляється. Пішла глянути, які у нас підручники. Книжки нові 2018. Видавництво укр.мови-Київ, математика-Харків. Ось такі: Школа в Києві, звичайна середня, без спеціалізації, навчання "блоками". Це наприклад в один день тільки три предмети, але кожен по півтора години. П'ятикласник навчанням взагалі не перевантажений. Я колись тут читала, що в 5ому класі буде видно різницю між дітьми, які пішли в 6 і 7 років. Мій пішов в 6. Зараз не відмінник, але він у цьому класі наймолодший( у Львові були ще менші за нього) Вже й не знаю, спочатку дуже не подобалося те, що він майже не вчиться, я не бачила, щоб він робив домашнє вересень- жовтень, я була в шоці. Вийшло, що це така система в школі в перший місяць для адаптації не ставлять оцінки, другий місяць тільки вище 9. Короче, якось то й п'ятий клас у нас без напруги. Напевно, то таки школа і вчителі, ну і моя дитина така. То до того, що у спецшколах можливо дійсно є навантаження.
Цілком погоджуюсь про незрозумілу подачу матеріалу! Я, коли читаю підручник, починаю сумніватись в реальності). Ну і задачка з «колоска» для 3!!! класу. Мушу признатись, я її не вирішила. Дівчата, поможіть розібратись).
Щодо математики в 5 класі - складність і рівень не є якимись надзвичайними. Але підручники написані для «канцелярських мишей», а не для дітей. І тут на перше місце виходить конкретний вчитель, як йому вдасться донести то все дітям. Комусь пощастило, комусь - ні.
Так, але і вдома задачу треба дитині донести. Мій малий пише уроки сам, я перевіряю правильність лише, але буває (переважна більшість)умова такими визначеннями написана, що дитина питає мене "що це, як це?". На к/р дитині немає кого спитати і, як розв'яже, якщо не розуміє слово(воно в результаті може виявитись взагалі не ключовим, але в дитини стається завтик на тому, що їй не зрозуміле і все, далі важко)?
Я поки без досвіду далі 2 класу, і матеріали в нас дуже нормальні, але моя дитина дуже туго засвоює математику. Ну а я якби маю диплом викладача математики вчу її обов'язково робити 2 кроки: записати, що відомо і що треба знайти. Схематично. В такому випадку потреба розуміти окремі терміни зазвичай відпадає взагалі. Залишаються числа, між якими потрібно знайти зв'язок і визначити невідоме. Але я не знаю, які терміни в задачах для 5 класу)
В другому простонько ще. Я не маю дипломів математичних і ступенів, математику нінавіжу всіма мозгами)). Малому так в загальному поки йде, але те, що не розуміє-пояснюю всіма можливими способами ,поки не дійде і він сам мені не пояснить, що і звідки. І таки, є задачі, що дитина сама ніяк не розв'яже, а найгірше, що в школі з учителем такого не роблять.Питається, нахіба таке задавати додому?Кому? а і ще оті гдз- зло. Добре, коли мама підгляне і пояснить дитині, але просто списати, то ні. Я вже ,чесно, інколи не відповідаю на тел. дзвінки свідомо. Поясни своєму, тоді якійсь мамочці, як вона має пояснити своєму.
Нам так довго везли підручники з математики 2018 року, що вчителька сказала - почали по старих, то нащо мені нові посеред року, продовжуємо старі. Деякі задачі і там хитрувато сформульовані, я хоч і любила математику в школі , і маю математичну освіту, але як малий тиждень хворів і домашнє робили самі без попереднього "слухання" в класі, то одного разу і я впала в ступор... як в тому анекдоті - і бачу, що Сірко, і чую, що Сірко, і знаю, що колись подібне робила, і що стопудово воно робиться через рівняння (ну бо ж всім відомо - як не знаєш як робити задачу, роби через рівняння.) 30 років по школі то вам не абищо... Таки доперла, згадала, допомогла малому "наводящими питаннями" визначити, що буде "х" і т.п. Аж сама собою втішилась. Але зазвичай, коли не пропускає школу, справляється сам. В нас дуже добра вчителька попалась, я задоволена.
Вам хоч довезли, а наш п'ятикласник закінчує 1-й навчальний семестр, а підручники з Історії України так і не до везли☹️ і це в місті, а що вже казати про села та селища.
Історію нам недовго затримали, може на тиждень чи два. А в першому класі БУКВАР новий завезли місяць тому, то по старенькому вчились, а тепер і з одного, і з другого, а ще й і з Супутника читають...