От прийшла - хотіла злегка на сусіда пожалітись...почитала...передумала... Чудесні в нас сусіди! Чесслово..
Ага, а ще в таких людей звичка вставати ногами на унітаз! Карл, ногами на унітаз! Постійно бачу таблички прохання «Не вставайте ногами на унітаз», і це лякає!!!
Я в шоці! Таке враження, що той рагулізм вже так вївся у свідомість людей, що його вже ніяк не позбудешся. Ніби то кожне наступне покоління мало би бути мудрішим, але таке враження, що деградація прогресує. Яке там сортування сміття, коли людям одне відро до смітника важко донести?!
ну, тут дуже риторичне питання (розумію в якому контексті це писалось, просто дуже наболіле для мене питання). Молодь за сортування сміття і навіть дуже активно в цьому бере участь є дуже гарний проект - чисте місто. Багато навчальних закладів приєдналось. Дуже часто спостерігала, коли студенти підходили до смітників, уважно читали що куди кидати, дехто сканував QR-код, і дійсно сортували. Але що далі з тим посортованим сміттям робити? Знаю що переробляють без проблем папір ну там є свої нюанси, але "чисте місто" має в тому напрямку партнерів., частково скло та склобій...А от з пластиком дуже великі проблеми. Приємно що навіть і в маленьких містечках збирають платикові бутилки, але це лише збирання, потім це все зберігається на полігонах зі сміття І дуже часто, взагалі все сміття згортається в одну купу і справа навіть не у свідомості, а в тому що в нас немає переробки п.с. якщо хтось вкурсі про реальну переробку - дайте знати. Зараз працюю над великим проект, де однією частиною є сортування та переробка сміття І якщо правильно поставити питання, то і старші люди досить позитивно відносяться (при тому що я живу практично в селі). Щодо ліні, в мене вдома сортування якраз почалось із ліні. Лінь то все тягати викидати. Відповідно частина природніх відходів іде як добриво, частина організовано вивозиться (органіка). Дерево -або на дрова, або на тирсу. Пластик в один контейнер, а загальне сміття - в інший ( але за тиждень назбируюється не повний сміттєвий пакет). Протягом трьох років всі мої сусіди оцінили таку систему і зараз коопируємось щоб машиною то все вивозити. І частково немає проблем з спалюванням листя ну в кожного свої таракани, гілок і купою мушок.
Підтверджую. Десь півтора роки назад загорілась ідеєю сортування. Домашні виразно покрутили пальцем біля скроні. І, як виявилося пізніше, були таки праві. Адже насортований пластик я везла з Водоканалу аж на Шевченка - бо весь пластик включно з разовими пакетиками (які я як остання ідіотка ще й прала, бо вимагали здавати чисті і сухі) приймали на той момент тільки там. В результаті я на проїзд витрачала більше, ніж отримувала за здане. Але справа не в грошах. Їх я й так віддавала потребуючим, які просили. А в тому, що це возіння великих пакетів у маршрутках забирало досить багато часу. Коли зроблять пункти прийому ВСІЄЇ вторсировини (а не тільки папір-скло-метал) хоча б по 5-7 на район - тоді повернусь до сортування. А поки що фізично не можу приділяти час. П.С. От зараз не знаю, куди приткнути спрацьовані батарейки (6 шт. назбиралось). Викидати не буду. Ті пункти, де раніше приймали, вже не приймають. На сайтах інформація застаріла.
Ватсону немає поблизу? В них є контейнери, по крайній мірі в тому, що біля мене, але не думаю, що це локальна їх ініціатива. Батарейки дуже треба окремо, це велика зараза. Стосовно іншого, то може десь воно й здається беззмістовним, але навіть якщо скло, папір окремо, то вже менше сміття в загальній купі. Колись таки з тим пластиком дадуть раду.
У нас на пр. Чорновола є пункт в бібліотеці дитячій, і магазині Ватсонс, і Інтерсіті. Можливо у вас в Ватсонс приймають
А ми вже якось привчилися з дітьми сортувати папір/пластик/скло ну і загальні відходи. Пластик миємо, висушуємо, а тоді вже викидаємо. Але яким було розчарування, коли діти понесли сміття пластику, а його зверху засипали землею. Хтось вивозив нащось у контейнер. І от пояснюй дітям, що так правильно.
А я у Львові сортувала-сортувала, довела звичку до авоматизму... А тут у Києві сміття майже не сортують(( принаймні, біля мого будинку в радіусі пішої доступності окремих контейнерів немає.
Справа в тому, що в отих гратчастих контейнерах збирається лише ПЕТ. Весь інший (а це стаканчики з-під сметани, йогуртів, разові пакетики), наскільки мені відомо, поки що централізовано не збирають і не переробляють. Хіба в центрі, 20 хвилин пішкарусом. Обов"язково гляну, чи там приймають. Дякую! До речі, хто бажає здати економ-лампочки - їх приймає Еко-бус. Розклад, де і коли він стоїть, є на сайті міської ради. Личаківський район - біля райадміністрації. Я вже раз туди здавала. Буде стояти там 17 серпня з 14 до 17 години.
Пластикові пляшки сортують на Кривчицях, по кольорах і категоріях, кришки окремо. Мабуть таки переробляють, бо сортувальникам ніхто би зарплати просто так не платив.
Є в ратуші, але та скриньочка там така крихітна, і зверху горою накладено кульки! (так якби то хтось мав потім за людьми виймати) з батарейками. --- дописи об"єднано, Aug 16, 2018 --- де саме?
Якщо потрібно я запитаю. Сусід моєї куми працює там сортувальником. І то вже давно, два роки точно. В деталі не вникала.
Тако-во просто вечір. Як вони задрали Смердить Бігом позакривала всі вікна. І то при тому, що дим не в нашу сторону. Воно ж до ранку не просмердиться. Чи то з розряду : своє гі..но не смердить? Викликати пожежників?
@flame в мене аналогічно. Тільки розвісила дитячий одяг сушитися. За годину виходжу - вся вулиця в диму. Знервована познімала то все знов прати.
Я тиждень назад в такій ситуації викликала пожежників. І мала клопіт... Тому викликайте поліцію і екологів відразу. Поясню чому. Близько 9-ї вечора вилиця була із видимістю максимум 100 метрів. сморід - важко описати словами, але точно давав знати, що горить неорганіка. Тому я зателефонувала до пожежників і повідомила про ЗАДИМЛЕННЯ. І відразу сказала, що джерела вогню я не бачу, лише густий і їдкий дим. Пожежну машину помітила через хвилин так 10-15. Вона мирно, повільно накручувала кола по нашій вулиці (вулиця легко проглядається, оскільки в центрі школа із 3-ма стадіонами). Потім до мене задзвонив диспетчер і попросила вийти до машини і вказати на вогонь. Відповідно, я відмовилась, пояснивши, по-перше, мені не відоме джерело загорання, по-друге, у мене 3-є малих діток-дошкільнят. За декілька хвилин уже дзвонив пожежник, знову просили вийти до них. Відправила чоловіка на місце зустрічі, яке вказав пожежник. Але довелось ще раз до них телефонувати, оскільки вони уже стояли біля того вогнища, попри яке вони проїжджали, їдучи на виклик. Тепер вони це назвали "контролюєме вогнище". А те, що дим їдкий - це не їх "парафія", вони такі випадки не можуть штрафувати, це компетенція поліції та екологічної служби. А щодо виклику, то мусять його кваліфікувати як неправдивий. Тож чекаю, що буде. Але точно штрафу платити не буду. Буду звертатись за роз'ясненнями до керівництва, чому при повідомленні про ЗАДИМЛЕННЯ була викликана пожежна, а не перенаправлений виклик відповідно до поліції. Так от так...
як буду вдома, сфотографую банер біля пожежної частини - спалюєш сміття - плати штраф. Хіба за півроку щось помінялось. ми минулого року ще ходили сміялись, кому то пожежники мають платити штраф, якщо вони палять траву в себе на подвірі. Але як приїхав їхній директор і то все побачив, скандал був на цілу вулицю. але інша сторона...завжди на все можна знайти пояснення і відмазку але і знаю приклади коли люди платили штрафи за спалювання соломи на полі. Один випадок - не далеко був склад з мін. добривами, власник викликав пожежників і ті оштрафували паліїв. Другий - палили близько торфовищ.