Для тих хто не хоче віддавати дитину в садок, і хоче поділитися/набратися досвіду в нас є тема, яка власне була відділена від садочковоі через ср.чі непорозуміння. --- дописи об"єднано, Apr 28, 2018 --- У мами біля серця - як у Бога за пазухою
А як Ви оцінюєте соціальні навички дитини? Просто цікаво. Що включає поняття "соціалізована"? Я вчора мала випадок. Гуляємо з середньою і молодшою. Середня в мене така скромна дитина, молодша - шибеник ще той. Середній 4,5, молодшій - 2 р і 4 міс. Пішла середня на гірку, а там дві сестрички, на вигляд погодки 3 і 4 рочки. І такі забіяки - відштовхнула одна мою малу, друга перед неї влізла, сіла і сидить на вершечку гірки і не їде. Моя середня відразу в плач і "мамаааа". Молодша на те неподобство подивилася, підійшла до тих дівчаток і давай штовхати їх "То не вася гіука, йдіть сьобі геть, нє бити мою сестлицьку!" Ті щось там пофиркали до неї, а мала стала в позу і не вступиться. Нарешті тато тих дівчаток забрав їх з дороги. І от мені часто зустрічається думка, що якраз така риса "постояти за себе, влізти перед когось" має набуватися в садку. А мені то геть не подобається. Мені більше до вподоби м'якша поведінка дитини. Старша в мене якраз по серединці в тому плані, молодша - поки що досить напориста, а середня скромна. І багато хто каже, що середню треба в садок, щоб не була така нюня. А я вважаю, що якраз їй і не можна в класичний садок, бо знайдеться парочка таких, як моя молодша і дитига взагалі замкнеться. Вона вдома молодшій не завжди вміє дати відпір, хоча в них стосунки дуже класні, така любов, за ручки ходять, цьомаються. Але для мене то не є ознаками соціально адаптованої дитини чи навпаки. От в дорослому житті, кому подобаються люди, які з порогу або давлять авторитетом, або такі прямо "центр і душа компанії "? Та нікому, я думаю. Звісно, крайня сором'язливість теж не є позитивним фактором, коли приходиш в нове коло людей. Для мене в тому віці (3-4-5 років) взагалі поняття соціалізації якесь умовне і не дуже важливе. От вже після 5 років - це вміння попросити допомоги, відповісти спокійно на якісь запитання старших, вміння говорити ввічливі слова в потрібній ситуації, вміння прислухатися до іншого. Ну але точно не вміння першою спуститися з гірки чи ділитися машинками в пісочниці. Так само я не бачу потреби дитині всюди заводити нових "друзів" чи обов'язково завжди бути чемною і відповідати на стандартні анкетні питання бабусь в під'їзді.
та власне я не поділяю цього погляду. мене все дивує , коли мами стверджують що дитина соціалізована без садка чи з садком. як це оцінюють? бо я наприклад, не можу оцінити соціалізована моя дитина чи ні. п.с. типу критерій, бо "бавиться добре з іншими дітками" -то якось не розглядаю а ще хіба не буває випадків, коли бавилися файно на майданчику, а от в школі чогось несадочкова дитина сидить з бабцею за партою в 1 класі( звісно, якщо мам водить гуртки/розвивайки і тд -певно є ті навички.. а от без того всього-я не доганяю як то оцінюють --- дописи об"єднано, May 2, 2018 --- ніяк. прочитала в Марійки це слово --- дописи об"єднано, May 2, 2018 --- і я не розумію. не писала про садки як панацею)
Зрозуміло. То може прийде @Orman і розкаже, що вона в це поняття вкладає. Я чомусь подумала, що питання було в тому, що прирівнюють садок (колектив) до соціуму загалом. То якась нездорова ситуація, бо до моменту школи дитина має усвідомлювати, для чого і на яких умовах туди йде. Або зарано їй, або батьки мало приділили уваги підготовці до нового етапу. Або просто, перепрошую, заскок черговий, коли дитина центр всесвіту і перший хник вся сім'я біжить соплі витирати.
Це тільки від характеру залежить. В садку половина не може постояти за себе. Там хіба посилюються вроджені риси характеру. І діти по-різному поводяться в різних ситуаціях. Мій старший - півень ого-го з чужими, а меншого брата поставити на місце не може, навіть коли дуже треба
Повідомила мене моя свекруха про закон про ОБОВ'ЯЗКОВУ дошкільну освіту з 2019 р. Хто що знає про це? Бо я щось не знаходжу. А моє ставлення до садочку м'яко кажучи скептичне. І я тої обов'язкової освіти зовсім не хочу.
«Дошкільна освіта» не дорівнює садок. Обов’язкову вводили ще, здається, в 2010. І, враховуючи, що навіть для шкільної освіти є альтернативні форми, боятися обов‘язкових садків (які чудесним чином не з‘являться) нема сенсу.
Ще швидше, пам'ятаю, я ще в школі вчилась, тоді саме вводили ЗНО і обовязковий рік в садочку перед школою, це був 2006. Дуже добре це пам'ятаю, я тоді у випускному класі була і ми уважно стежили за новинами в освіті,не ввели ні одного, ні другого.
@Cheburulja Згідно з законом, діти можуть здобувати дошкільну освіту за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють: у закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності; у структурних підрозділах юридичних осіб приватного і публічного права, у тому числі закладів освіти; у сім’ї – за сімейною (домашньою) формою здобуття дошкільної освіти; за допомогою фізичних осіб, які мають педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, у тому числі які провадять незалежну професійну діяльність; за допомогою фізичних осіб - підприємців, основним видом діяльності яких є освітня діяльність. Законом вводиться так званий базовий компонент дошкільної освіти - державний стандарт, що містить норми і положення, які "визначають державні вимоги до рівня розвиненості та вихованості дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті". Виконання вимог базового компонента дошкільної освіти є обов’язковим для всіх закладів дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, а також інших форм здобуття дошкільної освіти, в тому числі домашньої.
Ем... Мова юристів і законників дивно на мене діє: я перестаю розуміти елементарне, коли воно отако написано)) Що та вся "теорія" означає по факту?
Означає, що можете водити дитину в садок (державний чи приватний), можете на гуртки/розвивалки, а можете вдома з дитиною займатися, тільки щоб дитина знала і вміла певні базові речі, які будуть визначені в стандарті
Отакої собі думаю, дійсно залежить все від характеру/реальності мами чи батьків. Дійсно, якщо мама активна, всюди бере з собою дитину, і дитина це все нормально сприймає, то є супер. А коли дитина з характером+мама "в шоці", то шукається альтернатива, яка буде влаштовувати всіх. Важко дати пораду для всіх і на всі випадки. Всім бажаю гармонії.
Пригадалось... Старша донька йшла в школу в перший клас. Нам сказали пройти психолога. Психолог дав дитині купу карток з малюнками. Доня мала розказати, що на них зображено, визначити зайві в ряду і т.д. Моя старшенька любила такі завдання. З радістю розв'язувала. Не справилась з узагальненням назви стіл, стілець, шафа. Вона мала сказати - це меблі. Психолог якось так не коректно почала мене "повчати", що у садку діти таке знають. І на її думку, лише садок, підготовка вчитать та розвивають, а мама дитину не може розвивати вдома... Дочка була задоволена тестом. А я тим психологом "не дуже"...