Пропоную поділитися рецептами паски. Паска з цукатами Інгредієнти: 800 г пшеничної муки 70 г свіжих дріжджів 200 мл молока 200 г масла (можна пополам: 100 г масла і 100г маргарину) 6 яєць 200 г цукру (даю 300, бо люблю більше солодку, але тоді треба і масла трохи більше) 100 г апельсинових цукатів 100 г родзинок 1 пакетик ванільного цукру сіль по бажанню: молотий кардамон Приготування: 1. У невеликій к-ті теплого молока розвести дріжджі. Долити решту молока, всипати половину просіяної муки і замісити тісто. Накрити ковдрую і поставити в тепле місце на 1 год 30 хв. (У мене в духовці є режим "Дріжджове тісто", ставлю на 30 хв.) 2. Родзинки вимити і викласти на паперовий рушник (вафельний). Цукати нарізати маленькими кубиками. Відділити жовтки від білків і розтерти з цукром. Білки взбити в густу піну. 3. До підійшовшого тіста всипати решту муки і замісити. Додати розмякле масло і сіль, кардамон. Обережно ввести білки і добре замісити. Накрити рушником (вафельним) і знову в тепле місце на 1 год зо хв. 4. Потім тісто знову замісити, додати родзинки, цукати, ванільний цукор. Ще раз ретельно перемішати і в тепле місце на 1 год. 5. Форму змастити маслом, посипати мукою, заповнити тістом на 1/3 обєму форми і поставити в тепле місце на 20 хв. 6. Нагріти духовку до 200 градусів. Випікати 40 хв. За 15 хв до готовності накрити вологим пергаментом. Готову паску вийняти з форми і охолодити. При бажанні можна прикрасити цукровою глазурю. Смачного! Переписи пасок: Марусі-мами (паска) Баба львівська - Дарія Цвек Дани Ksani
промиваю гарячою водою, потім заливаю спиртним і лишаю на ніч. В мене до Вас питання по тій "кучерявій" пасочці. Ви брали цілу порцію інгредієнтів чи половину? Скільки штук вийшло? Хочу сьогодні спробувати спекти на половинці.
Точно потрібно гарячою? Бо я забула,але мені здається,що той матеріал,яким вони оброблені, змивається холодною водою. В мене вийшло з цілої порції дві пасочки по 350 грам, діаметром 14 см.
маю пару питань: - що дає пасці велика к-сть жовтків? навіть не так - от в рецепті ж має бути якась пропорція всіх складників, правда? Є рецепти, де жовтків і 15 і навіть 30, але реально к-сть всього решта не є аж в стільки разів більша (ну це я порівнюю з тим же рецептом Цвек). А справа в тому, що в мене в рез-ті закупів вийшло трохи забагато яєць , то я думаю чи можна взяти за основу рецепт будь який і просто додати на пару жовтків більше? я так розумію, що і муки тоді воно більше візьме чи як? - купила домашнє молоко. Я взагалі його ніколи не беру, бо не вмію вибирати і ніколи не знаю на скільки совісний продавець і шо він там налив у яку пляшку. А от нині взяла і купила, бо вирішила маснішого до паски дати. Спарила, а воно якийсь такий трохи запах має, ну з досвіду колись від родичів зі села, знаю, що домашнє то трохи інше, але тут той запах таки різкіший. І я не знаю чи тепер робити паску на ньому чи ні - то потім після випікання може бути щось чути?
Дівчатка, хто пече в паперових формах, перед тим як кладемо тісто, форму чимось змащуємо? Ніколи не пекла в них, а цього року мушу в них, інших немає.
я змащую трохи маслом або маргарином, хоч за моїм рецептом паска маслянистіша ніж інші, тому буду того року пробувати кілька форм не мастити. Паски всеодно з тих форм не виймаються, як з будь яких інших, а просто віддирається папір, тому складно зіпсувати
А я планую пів на пів, тобто пів в паперових формах, пів, як мене тут дівчата навчили, в літрових горнятках та півторалітрових банячках. Минулого року так робила то вийшли на вау, лиш круг з пергаменту на низ вирізала і клала. Якось так час швидко майнув, ніби то вчора було, а тут ось знов печемо паски. А мені віддали добрі люди, а я ще купила магазинне. І от думаю з якого би то було краще? Мені б ліпше додати домашнє, бо магазинне ми і так і так вип"ємо, але теж не певна як воно буде. Бабця колись все на домашньому місила, бо магазинного не було)), але не на кипяченому, а кипячене реально запах має специфічний.
З того що жирне-жирне. --- дописи об"єднано, Apr 4, 2018 --- В пасці запаху не буде. І старка в пасці якраз те що треба. --- дописи об"єднано, Apr 4, 2018 --- Я цього року пекла в паперових. Замовила собі їх багато. Це спец горнятко з пергаментного паперу, тому смарувати не треба, але то такий папір, що потім треба відірвати. Паска не пристає дуже сильно до форми і край виглядає намано. ЗА - вони дуже вигідні! Просто дуже! Менше миття. ПРОТИ - трошки дно підгорає, дуже трошки... таку капілюшечку. Краї не такі гладкі як з металевих форм. Тісто не піднімається так як в металевих. Але на смак то не впливає. Тому якщо молода господиня - беріть паперові. Наб*єте руку перейдете на металеві, або і не перейдете. Я проти силіконових. Ну не піднімається в них тісто так гарно.
Moжна. Борошна не додавайте. Нехай буде легша. Жовтків може бути більше, а он масла й родзинок треба в міру.
О, я так спокушалась ними цього року))) але, маючи вже металеві, взяла ще раз їх. І, бачу, добре зробила. Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
Я сьогодні читала рецепт паски, то там господиня кладе і смалець, і масло, і олію, і маргарин. То на 30 жовтків. І я собі подумала- а якщо дати трохи смальцю? Пише, що з смальцем паска довго не сохне.
Як дріжджі кращі? Якщо в рецепті сухі пише, то тільки сухі чи можна замінити на мокрі? І борошно яке добре.
Запросто можна живi. Співвідношення 1:3. Борошно найвищого гатунку. Та можна дати. Масло саме дуже обтяжує паску. Змішування жирів дає легкість і те, що довго не черствіє.
@Leditanya, я даю завжди живі. У мене з сухими одні казуси, не маю довіри до них. Можу дати трішки менше, але збільшити термін викисання. Мука - найвищого гатунку.