Та ладно, і молочний може бути ок. Нічого поганого в сухому молоці нема. Про залишки між зубами - слушно, але можна запити-пополоскати
От і я десь такої думки. Свої перші і єдині 2 пломби поставила в 23 роки і досі пройшло вже 4 роки ттт нема що "доремонтувати". Питала в мами відколи я чищу зуби, казала що десь з школи мабуть, точніше не пам'ятає. І на солодке і всякі льодяники, і соки, і т.п. в мене ніколи не було обмежень. Не об'їдалася, але коли тепер перелічую, що шкідливо і чому то малому не бажано давати, дивляться на мене, як на божевільну) Звичайно, розумію і стараюся обмежувати всякі такі штуки в його споживанні. Але. Часто може і магазинне печенько з'їсти, і цукерку в діда випросити, і чупа чупси бували, і желейки всякі, і кусочком шоколадки тато ввечері балує чи вафелькою Артек) І зуби дуже погано чистив (по суті майже не чистив) і лише недавно почав зранку і ввечері чистити, і то "під настрій". Як загострюється його "не хочу" і "не буду", то ніяк не випросиш і не заставиш. І ттт наразі теж ніяк проблем. Так, ще може рано, можуть пізніше вилізти. Але ж є діти, в яких вже в 3 роки катастрофа з зубами. Тому то таке відносне питання. Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
в мене і про гігієну є "антиприклад" Татові моїх дітей цьогоріч буде 39. В нього пару поверхневих пломб. Чистить зуби раз на день, а у вихідні не чистить взагалі. Відповідно про "білосніжність" не йдеться, але стоматолог сам в шоці від того, що людина може роками ходити на огляди і нічого не потребувати більше. Щітки міняє ... не міняє, я раз на півроку - 9 міс нариваюсь на скандал, викидаючи стару. Чистить зуби зубним порошком, або крейдяним порошком - про дорогі пасти не йдеться. У мене хороші зуби, але я ж молодше на 9 років. А діти вже всі мають досвід лікування попри догляд. так що...
Мені цікаво. Чи оті здорові зуби без особливого догляду і витрат залежать на гв. Кореляція між солодким і зубами зрозуміла. А між зубами і часом протягом якого дитина була на гв? Зі слів мами, я була на гв всього 2 місяці, і у мене в бюджеті постійно присутня графа "на лікування зубів", щоб підтримувати їх у нормальному стані. Практично постійно щось лікується, або виплачується за поліковане, або відкладається на майбутнє. Молодша сестра, знову ж зі слів мами, була на гв 2 роки. Ніяких проблем. Брати десь по року - більш менш, як у всіх - подекуди пломби, особливих проблем нема. Поки піде в школу, організм більш-менш сформується, і шкода від додатків буде не так впливати. Тобто, чим пізніше тим краще.
я на гв до 3-х місяців, зуби просто катастрофа. сестра - до трьох місяців - має може загалом 5 пломб. мої діти довго на гв - молочні катастрофа. постійні вже в старшої лізуть - то теж не сильно добрі( зв"язку ніякого.
Мене, здається, мама годувала десь 3 міс. Тому не думаю) Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
Тоді дійсно гени. У моєї мами в 40(!) років вже були два протези (в Союзі інакше не вміли). Я зараз у такому ж віці, але з усіх моїх братів-сестер тільки я уже мабуть машину б купила за потрачене на зуби. Сумно це все, звісно.
В моїх батьків і брата чудові зуби, мені ж випав Джек-пот за всіх) зуби дуже погані. В наших дітей теж, при тривалому гв, проблеми почалися ще до року в обох, в старшого і постійні не дуже добрі лізуть( нє, щоб щось добре від батьків взяти
я була на ГВ десь 3 місяці загалом не мала траблів із зубами, а цього року почалося проблеми. от думаю чи може тривале ГВ(вже 5й рік) зашкодити мені як мамі, чи то таки міф про "вимивання кальцію"
був на ГВ до 4 міс мені 30, в мене четверта дитинка в животі, сумарний стаж ГВ 7 років (з яких 9 міс ГВ+вагітність і майже 2 роки тандему). Маю щось 6 пломб - також поверхневих. Мама годувала мене грудьми 1р 8 міс
Дуже індивідуально. Я безперервно годувала 6,5 років. Жодної пломби за цей час. Кума двійнят годувала 3 роки, лікувала все і серйозно. Ще одна рік і 5 місяців годувала, теж каже, що капець зубам. Мені здається, що це як з дитячим карієсом - не вгадаєш.
у знайомої після КР половина пломб з зубів вилетіли. Стоматолог казав, що то не перше звернення власне кесарської мами з такими проблемами. Моїй мамі підчас вагітності лікували 8 чи 9 зубів, серйозно. При тому, що вона вживала кальцій і мала забаганку крейди, в якій собі не відмовляла.
Дівчата, а як ваші діти ходять за руку? (чи просто як ходять з вами). Мій син взяв собі за звичку чіплятися за візок, чим дуже ускладнював мені управління ним, особливо по снігу. Сам іти не хоче, тобто зовсім трошечки, і знову чіпляється. Сьогодні вела його за руку замість того тримання за візок, коли відпустила - відчула, наче гирю з мене зняли - він так нависає! Щось мені це видалось неправильним.
Влад не нависає але коли не дуже хоче кудись іти то плентається ззаду і я його наче тягну - тоді теж рука страшенно втомлюється. Але у 90% випадків таки йде за руку (навіть коли мені руки зайняті пакетами все одно чіпляється ). Часом на знайомій безпечній дорозі прошу "відпусти, йди просто поряд" але погоджується рідко (хіба на біговелі) , як далі буде з візком - без поняття...
Ніяк не ходять за руку. Дуже рідко і то з моєї ініціативи. І не висять. В цієї штуки є дві сторони. Часом і треба йти за руку, Михайлик гаволов ще той, але нема на це ради.
Досвіду з візком і старшим не маю. А от за руку гарно ходить, легко, не нависає. І взагалі в нас дуже спокійні і чемні походи. Може і побігати, але якось контрольовано і спокійно. Пішохідні переходи і дороги все за руку, чемно. Побачимо, як буде згодом) Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
Нависає. Але коли зовсім мені зле, я так і кажу - відпусти зараз, бо я маю міцніше візок тримати. А потім проїжджаємо то місце і знов чіпляється. І так туди-сюди. От з візком то дуже відчутно, бо зі слінгом не так було. І хай краще нависає, тоді принаймі йде поряд. Сьогодні Михайла відпустила на тротуарі, приїхав трамвай і малий з розгону збив мене. Я не збалансувала малою і складеним візком, лежали на асфальті всі. А так відпускала завжди на першій сходинці.
Було таке у старшого десь в віці 3 роки. Якщо йшов сам - то постійно зупинялась, чекала, підбадрювала... Зараз норм з рукою. Ініціативу проявляю. Йде гарно. І без руки йде гарно. (Але то такий тип... лінуватий, поки не підросте чи не освоїть навичку. В 5 років трапляються випадки, коли їсти відмовляється, бо несмачнехолоднегарячепечетамізюм, але якщо його годувати з ложечки, та ще й щось показувати, вигадувати пригоди виделок на столі - зїсть баняк того "несмачного", і не помітить. Він практично до 3 років годувавс я з ложечки, в основному. Мені так було надійніше, чи що.. А потім зявився брат, і вже було не до відволікань на зайві рухи). Видно, прийшов час та/чи розуміння, і гарно почав ходити. Середній тяне руку сам, йде нормально. За візок чіпляється. Любить вчепитися посередині за ручку - руки ледь дотягуються ,- голову опустив і пхне той візок . Але ми майже не прогулюємось з візком. Біля нас відсутня норм дорога (то снігові пагорби, то грязюка) - прогулянки у дворі. Середній і в хаті йти по сходах хоче за руку)). Я любила ходити за руку. Класу до 5го точно ходила з мамою, бабулею.
Підкажіть фотосалони (Мазепи, Грінченка, Липинського, 700 р) де фотографують діток на загранпаспорт. Мала боїться фотографа і все, плач, сльози. Що ми лише не пробували. Сподіваюсь що справа в фотографі і в іншому салоні все буде норм. Або підкажіть лайфхак як це організувати без сліз, бо під загрозою поїздка.