В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Про економіку і економію : мали бути сирники нині, але то через процедури малого, то через тел.,котрий мене вирішив нині довести до сказу, я ніяк не могла нормально "встромити в них руки". Тому, в 3 чи 5 вимивши-витерши їх, я дістала форму, закатала той сир в неї, видала її малому і кольорову посипку... і о , чудо .....20хв було чути лиш голос в тел. і шепіт малого--"мама, так гарно??" Маємо сирник , а не миску сирників і юж. Нині зекономила час і нерви. Як на мене - то файна економія. Сайти зі знижками не моніторю, але якщо в магазині є акція на продукт, який я купую, то беру його більше. А , якщо він ще й довгого терміну зберігання , то й взагалі багато, бо місця для зберігання мені не бракує, а по натурі я звірятко запасливе.. чоловік каже, що як зовсім не буде грошей, то ми ще місяць зможемо жити на запасах .
Ой я останньо все так печу - сирна запіканка замість сирників, "дерун" в сковороді в духовці печений замість дерунів, печений картопляний пиріг замість картопляників, навіть кекси ліньки потім маленькі формочки вимивати, то печу у великій Але я, наприклад, люблю вареники ліпити - то такий релааакс, хоч по часу і затратно, а економія на продуктах зовсім маленька виходить але мені сам процес в кайф
ПФФФ, шось він погано думає або до продуктів не заглядає Там в одній "хатці хобіта" 2 місяці весело прожити можна +1 я будь-що готова робити лиш би не ліпити. Не йде воно мені. поділіться будь-ласка посиланням з ближнім
@flame та канєха що можна.Термін для ситуативності був. Ми ж не пасочками в пісочниці міряємось . Вареникотерапія мені не в кайф, але мої їх люблять...та і я теж. Тому ліплю таки з любовю.
мені з цього сайту розсилка приходить. Акції та знижки супермаркетів Львова може ще щось є? діліться з нами, пліз
Дівчата, підкажіть, в якому банку найвигідніші умови кредитування,,,, цікавить іпотека на житло??? Підкажіть, хто що знає... бо вже сил немає.... треба щось міняти!
Крім розміру відсотків, треба ще деталі дивитись - є банки, які кредитують лиш здане житло ( таке житло дорожче і менше варіантів), не всі забудовники працюють з банками, банки можуть вимагати якість там специфічні договори від забудовників, які не всі хочуть з цим пацькатись. Зверніться на початок в Кредобанк, точно за відсотки не памятаю, ніби 20 з чимось. Ці відсотки на перший рік, потім банк може іх міняти. Крім того треба мати десь 30 відсотків власних коштів, бо банки також не всю суму дають. Йдіть на розвідку в пару банків, позбирайте стоси документів, що треба, знайдіть забудовника, щоб підійшов вам і банку по параметрам. Це все роботи на місяць мінімум
Піднімлю трохи тему. Сьогодні пів дня дивлюся блог про фінанси. Основний посил, що треба мати фінансову подушку на 6 місяців. І лише тоді відкладити на дорогі речі. І от я задумалась над тим, навіть зістресувалась. Бо плануємо дорогу покупку. Ви маєте такі подушки? Чи вартує витрачати свої збереження не маючи відкладеного на чорний день?
Так робити розумно, щоб вберегти себе Але... то теорія, а на практиці реалізувати рідко вдається пересічному українцю
Я думаю, що залежить від конкретного випадку. Наприклад: поміняти машину на кращу за останні гроші я би не хотіла, я би таки залишила пристойний запас (на 6 місяців). Але якщо купувати будинок (і перестати при цьому платити оренду), то я би залишила запас на місяці 2-3. Але у випадку, якщо то будинок моєї мрії і або я його купую вже, або ніколи - то витратила би все до останнього. Єдине, що в мене є завжди «псевдо подушка» - можу завжди позичити гроші в сестри чи в батьків.
Бувало по всякому. Квартири брали частково в кредит, то ніякої подушки, звісно, не було... Машину міняли - вигребли все під ноль, але то вже було мусово, та й авто не преміум класу. (Потім швидко реалізували стару - і видихнули, є подушка!). В "мирний" час (коли власне нема великих значущих покупок) - завжди стараюсь мати якраз мінімум піврічний запас, поки не віддали борги і не поклали "В закрома" - навіть на море не їздили... Ну і ситуація з карантином показала, як швидко можуть настати обставини "непереборної дії" , коли доходи можуть дуже суттєво зменшитись/пропасти взагалі...
Треба вкладати, а не відкладати. Більшість намагається щось відкласти і вдалось це одиницям. Є такий варіант, що нема з чого відкладати. Є варіанти що не те що відкладати, але люди мають борги, чи кредити. Я скептично ставлюсь до грошей під матрасом. Мої дідусь і бабуся відкладали за союзу, відкладали за незалежності, а тепер дідусь живе в будинку, який мій тато купив на мою маму, відремонтованому за гроші чоловіка моєї сестри. Пам‘ятаєте «Зізнання шопоголіка»? Її батьки все життя у всьому собі (і їй), відмовляли, і назбирали грошей на.... трейлер. І це ще їм пощастило, що в США рівень інфляції низький, бо в нас вони б на колесо від трейлера назбирали.
А куди вкласти? Я скептично ставлюсь до кредитів: якщо втрачаєш платоспроможність - забирають в тебе те, в що ти вклав купу грошей. Під час кризи якраз живі гроші не завадять. Хіба в золото вкладати.
я проти кредитів, якщо що, просто нашадую про реальність. Поцікавтесь що робить банк з вашим депозитом. І зробіть це з своїми грошима самі - хай працюють на вас, а не на банк. Вкладати в те що вкладається. Почати з себе ))) В бізнес свій, в бізнес когось (не родичів і оформити залізно) - отримувати відсоток прибутку. Можна в нерухомість - не в Україні. Ризик є завжди - попасти під банкрутство чи інфляцію.
В Європі звісно відсодки не високі. Але чувак з блогу, що я дивилась, казав, що вкладає в державні польські облігації також коротко строкові акційні депозити. І ще корстувався торгами на біржі. Давно цікавить торгівля на біржі, буду мати трохи часу і лишніх100-200 €, то хочк спробувати.
Минулого року і в українські державні облігації вкладали (навіть багато іноземців), дохідність в гривнях була досить пристойна. Тут лише ризик різкого падіння гривні (пам'ятаю колись мій знайомий привіз трохи грошей з заробітків; у валюті депозити були біля 10%, в гривні - біля 20%. То він все перевів в гривні і поклав на депозити. А тут нежданчик - долар з 5 різко став 8... він чуть не рвав на собі волосся). Тому інвестувати в облігації, депозити і навіть у валюту (дехто в 2014 запас долари майже по 40 - і що потім?) треба дуже зважено і не забувати правило "яйця в різні кошики". Можна якось і в світові гіганти інвестувати - колись бачила передачу, люди реально навіть по кілька акцій Гугла купують (є якісь мінімальні пакети). Я дуже в те не виникала, оскільки вільних коштів не було, але є якісь міжнародні серйозні фонди, які від вашого імені купують такі акції. І там є нюанс - ризиковано, але з потенційно великим доходом, чи мінімальний гарантований дохід і типу "гарантії вкладів". Американець може то сам зробити, а український громадянин - лише через посередника (звісно, якісь кошти вираховуються як "абонплата" - за рік щось 9 доларів, якось так). То все треба шукати і вивчати, але способи є. Колись, як тільки починалася ера криптовалют, знайомий мого чоловіка пропонував для інтересу скинутися 5 чоловік по 100 дол і купити біткоїнів (вони тоді були по 6 чи 8 ). Але щось не повірили - ніби і не захмарна сума, але купити повітря... Як біткоїн став по 2000 і більше - згадували і зітхали, рахували профукані прибутки (звісно, треба було ще вчасно "скинути"). Відкладати "просто так" - не знаю, чи правильно, ми завжди відкладали "на щось", ще й позичали в різний спосіб. Але піврічна (+ -) подушка мені має бути, щоб мати спокій і резерв на раптові несподівані витрати (медицина в нас дуже умовно безкоштовна, наприклад).