В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
я от зрозуміла, що в мене останніми роками є економія на засобах догляду за волоссям))) Раніше я купу інфи перечитувала, шукала профзасоби, замовляла "хтозназвідки", дорогущі...Пригадую мала маску для волосся за 30 дол. То зараз типу 840грн. Бавилась тим років 5 напевно. Вже давно збилась з того, бо бажаного ефекту ті засоби так і не дали. Тому зараз мас-маркет, яким я задоволена. І економія, відповідно.
muMoneyTracker В мене тут назріло питання до тих хто написав бюджет харчування до 2500 грн/міс (на 3ох дорослих) - у Вас є такий пункт як продукти від рідних з села?
Я тут сіла рахувати випічку, звичайні вівсяні і вушка, кекси. Використовую масло (те що ферма, радимо, молокія), яйця фермерські, ну мука, насіння і тд. Чисто по собівартості (всій) вони виходять майже в 1,5-2 рази дорожчі як магазинні (правда я дивилася на шуварівський сайт, по реальних магазинах не ходжу). АЄОА що домашнього печива ну скільки з'їж? Ну кекс до чай, скільки шматків? Воно калорійне, смачне, ситне, його багато, не знаю як пояснити. А магазинне я їм і їм і їм і не можу зупинитися, і знову їм...може по грошах воно дешевше, але по фактичній кількості спожитій...потім треба ту всю хімку запити уймою води, бо інакше мені зле. А малих обсипає. А ліки зараз теж коштують. Тому я зробила вибір в сторону домашнього. Пробую в гостях щось інше і розумію вдома, що таки це правильний вибір для мене, ліпше менше, рідше, але краще
магазинне з такою кількістю горіхів і насіння так само коштує) тре порівнювати в одній категорії- якщо горіхи то грецькі чи миндаль а не арахіс і тд..
Є ті, кому байдуже, які горіхи і скільки там, вівсяне - так вівсяне. А я в магазинному асортименті ні бумбум, щоб порівнювати з відповідним . Раз в рік купляю цукерки на миколая і все.
Ггг, щасливі. В мене як раз в місяць нема того допінгу, то вся хата по кутках сидить. Ну і на роботі я краще цукерки з'їм, чим печиво. В суботу обов'язково печу солодке, але без шоколаду я здихну)))
Я порахувала грубо: булочки з заварним кремом 47 грн вийшло 20 шт. То виходить досить нормально. Але газ не врахований. Ну хоч знаєш що туди поклав. Але тут простий рецепт, нічого особливого нема.
А як виглядає сімейний бюджет при проживанні з батьками? Ми перший місяць живемо разом. Наразі хаотично все дуже. Трохи ми, трохи вони. Ніякого обліку нема. На харчування пішло однозначно більше ніж при окремому проживанні. Комунальні поділили - батьки газ, ми світло. В чоловіка є енегрожеруче обладнання, тому він вирішив, що електрику будем повністю оплачувати ми.
Я готую їсти. Для мене це не дуже окремий час. З таким підходом можна порівнювати ресторанну їжу, яку ви не готуєте, але мусите чекати, фастфуд незнатищо в цю ж секунду і домашню, затратну по всіх пунктах, окрім вирощування овочів і злаків, свинок, але і ціна там всюди різна. Чому має відрізнятися час на приготування пюре від часу на приготування печива? Чим він гірший, що його треба уникати, і для того купляти печиво?
Ви щось змішали все до купи. Час і праця закладаються в ціну продукту на виході. А не тільки сума продуктів і газу.
Мені цікаво, а як всі прикидають меню, закладають туди зразу свою працю? Ок, є якийсь там вид собівартості без врахування оплати праці. Мені за працю кухаркою не платять, навіть порівняти той час, що я могла б робити, теж не платять. Порівняти з оплатою найманої тьоті , то треба з таймером стояти скільки часу саме на ці тістечка йде. Чи я написала, що то дешевше? Ні, домашнє печиво не дешевше, але дорожче і якісніше для мене, і з мого порівняння на одне виходить по "зїджених грошо-печенюшках". Чи я роблю це на продаж ? Ні, тому скільки в грн коштує моя праця..не знаю... мінуси є там і там, або зле на здоровя, або втрачаєш дорогоцінні хвилини.
Не гірший і не кращий. Просто це також одиниця вартості, як вартість кожного інгредієнта, як вартість електроенергії. Для мене мій час також має ціну. Я приблизно орієнтуюся, скільки коштує година моєї роботи. Звідси й вираховую. А тоді порівнюю з купованим. Зважую "користь" і "невідомо-що-туди-напхали". І роблю висновок - чи робити власноруч, чи все ж таки придбати в магазині, бо через часові затрати постраждає робота чи рідні, з якими доведеться обмежити час спілкування. --- дописи об"єднано, Feb 1, 2018 --- Нема нічого злішого на здоров"я, ніж нерви =) Коли стоїш (візьму ваш приклад) над тим печивом і бісишся, що ще багато чого треба зробити, і нічого не встигається. Якщо людина робить 100+ справ на день з радістю та умиротворенням в душі, як в рекламі прокладок (вибачте, чогось згадався цей рекламний ролик, де дівчата під час місячних акробатичні трюки виробляють та радіють життю на повну) - то я щиро за неї радію. На здоров"я.
Ясно, це не про мене. Я бішуся з інших питань, але з готування -ніколи. Яким чином? Робиш та і говориш. Всьо на світі мож обговорити поки хліб спечеш.