сьогодні ходила на розвідку, що там ще є у них у поліклініці. Що взагалі буває. Так от - є АДП-м Індія. і АДП Болгарія ( власне без коклюшного компонента). Назву не пригадаю точно, наче Діфтет...
Недавно прочитала на ФБ що славнозвісний львівський лікар Ігор Гайдук однозначно за щеплення. Чи хтось тут може розказати про це детальніше? Може хтось мав особисту розмову з ним про щеплення? Які саме він радить робити, коли і т.п.? Або може десь можна про це почитати.
Це вже цікавіше. Це державна поліклініка? Треба почитати про цю вакцину. За Гайдука не скажу, але маю приклад Возниці, який теж однозначно за щеплення. Але соя кума, яка періодично в нього консультується, сказала, що робити поки не планує і він навіть не намагався залякувати і переконувати. Типу: надумаєте - приходьте, намалюємо графік.
Власне що Гайдук так само ніколи не агітує і навіть не починає сам цієї теми, але якщо його спитати, то позиція в нього тверда. От цікаво послухати таких лікарів детальніше)
а з якого віку ними щеплять, ви не питали? і цікаво як треба домовлятись, щоб саме така вакцина була. Якусь заяву спеціальну чи скерування сімейного? ПиСИ То я так, на майбутнє роздумую, як варіант. Та ясно, що позиція тверда, бо він працює в системі. Мав би "м'яку" позицію, був би професійним самогубцем.
як ревакцинація дітям після 6 років.. Щось таке...Я в тому не спец. ( може підключиться хтось знаючий) просто знаю, що меншим діткам коляль АКДС ( з коклюшем) так як дл яних коклюш небезпечніший, ніж для старших. всі питання до дільничого, він оглядає і дає скерування. Завтра піду до нашого педіатра і буду мучити його питаннями))))
Просто я знаю лікарів "в системі" які ні своїх дітей не щеплять, ні іншим не радять... Ну але ясно що не на повний голос. Наша лікар теж ще ні разу мені слова поганого не сказала що я не щеплю, хоч вона за щеплення, але прекрасно розуміє і тих хто проти.
От чому ми не робимо - бо не впевнені в якості вакцини, її зберіганні і в тому що дитину добре обстежать. Лікарі ж можуть розраховувати на точну інформацію про вакцини від своїх колег і вирішити коли робити. І я впевнена, що вони добре думають що і коли колоти.
В моєму оточенні всі лікарі однозначно вакцинують своїх дітей і дуже впевнено агітують за щеплення. Але в мене медичних сімей не так вже й багато в оточенні. Я навпаки, більше боюсь індивідуальної непереносимості організмом складників вакцини. Навіть якщо припустити, що вакцина "свіжа" і ідеально транспортована і збережена.
читала, що є така штука - аналіз на антитоксичні дифтерійні "елементи" в крові. Але не знаю наскільки такий аналіз доступний. Якщо взнаєте - відпишіть. Можна ж бути здоровим носієм дифтерійної палички. От ще не дослідила від чого залежить оте "здорове" носіння палички і власне момент захворювання.
так , є Індійська і Болгарська (вірніше Канадська, болгарського вир-ва для "країн третього світу Діфтет ДТ.Обидві незадалі. в моєму щеплять всі. Але не агітують,щеплять не з народження і вибірково , а не усіма по календарю. Під отакі панічні атаки не щеплять ніколи. ніхто з них теж не застрахований. от чоловікова невістка, яка сама в дитячій працювала і працює далі в сімейній; сама безпосередньо щепила обох своїх дітей- старшй нічого, у молодшого проблеми. Моя знайома бувша зав. дит.поліклінікою.Щепила племінницю. У диитини пішло ускладнення , що запустило проблеми з нирками. А вони ж то точно знали і що вводять і як. псля 6 років і дорослим завжди вводили АДП без коклюшу.Власне через те, що просто хвороба не викликає у них важкого перебігу. Але немає заборони колоти і АКДП. Мало того, в дусі минулорічного рейваху по зростанню к-ті випадків коклюшу навіть дорослим рекомендували вводити АКДП. це 2 вакцини, які закуповуються державними програмами безкоштовно. і коли надходять поліклініку- без проблем. Тобто болгарська закуповується по тій самій програмі. В аптеках її немає і приватники не використовують. Вознця завжди був "за" щеплення. 14 років тому, коли у нас ще не дуже активно агітували за щеплення від грипу,він вже тоі єдиний у Львові, хто щепив і рекомендвав ці вакцини дітям з 6 міс. І коли від грипу щепили лиш приватні структури, то дітей вони боялися брати. І направляли до Возниці. який єдиний,хто щепив від грипу з 6 місяців.
при захворюванні обов язково висівається бактерія по мазку із зіву. Тобто коли є підозра, то власне мазок- єдиний найбільш інформативний метод дослідження. Носійсто можливе лише при інфікуванні. Навіть т.зв. "здорове". тобто людина свіжоінфікована, але внаслідок особливостей власної імунної системи ( ослаблення) не хворіє класично,але є переносчиком. І оце здорове носійство воно не перевищує 3 тижні ( дуже рідко- більше 6 міс). Як правило, при тривалому носійстві людина є перенощиком не токсичних дифтерійних паличок.Її навіть не ізолюють в загальному. Хоча може бути гіпотетично небезпечною для нещеплених. А про наяність антитіл говорить аналіз крові. Якщо антитіла Джі присутні в к-ті менше 1- захисту немає. Якщо менше 10- захист слабкий і не більше ніж на 5 років.
Дівчата, а чи хтось може порадити толкового імунолога, з яким можна було про щеплення поговорити. Власне, мене цікавлять нюанси вакцин, які вводяться у 6 років (ревакцинація). Ми будемо робити щеплення, але точно не зараз, на хвилі цієї паніки кір-дифтерія і точно не тими індійськими вакцинами. Та ще й додатковий ризик для вагітних мене цікавить (у разі живих вакцин). Одним словом, якщо хтось має контакти людини, яка б реально могла розтлумачити, то поділіться. Ті ж Гайдук чи Возниця достатньо компетентні у цьому питанні?
Отако встала зранку, переглянула новини. "Пік захворюваності на кір попереду", "Зафіксований перший випадок дифтерії"... І паніка починає накривати... Як то не піддатися панічним настроям?
От і що з тою Сніжною робити? Розкритикувала останній доступний варіант То може хтось сказати, чи є закордоном вакцини типу АДП двокомпонентні? @Almariel Ви здається не щепите, але може знаєте щось.