Жіночка з черги бачила показник термометра, який мама дитини швиденько струсила. Медсестра - не екстрасенс, щоб бачити термометр з протилежного боку, ще й на відстані. З досвіду молодшої сестри (у неї вже 2-є дітей) - медсестра питає: "Дитина здорова?". Хоча лікарю має бути видніше, здорова дитина чи ні. Але якщо мама умисно замовчує хворобу, хіба це не безвідповідально? До лікаря - окремі питання, чому не перевіряє. Але чи нормально пхати хвору дитину на щеплення, а потім ускладнення звертати на якість вакцини? --- дописи об"єднано, Jan 19, 2018 --- У кого як. Моїй сестрі лікар казала, що потрібно почекати до одужання дитини.
В нас на дільниці завжди були дуже пильні педіатри. Бувало, що я приводила дитину на щеплення, вважаючи її здоровою, при уважному огляді лікарка зауважувала трішки червоне горло, чи ще щось, у чому сумнівалась, то однозначно вертала нас додому. І місяць після грві навіть не приходити. І коли були ті додаткові від поліомієліту (а в нас по календарю все було зроблено) то теж не радила( я і сама не робила би, бо ніхто переконливо не пояснював, навіщо тим дітям, що щеплені згідно календаря і мають в теорії бути захищеними, ще одна доза поліомієліту). Я це до того, що не всі лікарі спішать робити план чи ще щось. В 2008 і лікар, і медсестра не радили робити акдс вакциною з поліклініки, бо було багато реакцій і вони на той час написали скаргу у санстанцію на якість вакцини. То ми отримали рецепт, термосумку і купили в аптеці добру вакцину і щепились. Медсестра наша просто чудо, всіх дітей знає по імені, передзвонювала, коли зявлялись якісні вакцини. Сестра моя в іншій поліклініці, то там навіть до новонароджених лікаря не дочекались(типу той обов'язковий перший патронажний візит), поки самі не позвонили. А те , що діти в неї фактично нещеплені ( свої причини), то теж по барабану, ніхто її звідти не турбує( і відмов немає). Але і лікуватись вона туди майже не йде, консультується в приватному порядку. Тому не можна всіх лікарів ставити поряд і казати, що всі хочуть собі бонус за наш рахунок. Хіба їм премію дають за кількість щеплених? А щепились чи ні - кінцева відповідальність за будь-що все одно наша, бо то наші діти і безглуздо перекладати рішення на чужих дядю чи тьотю. Яке би рішення конкретні батьки не приймали.
буде винувата що не поміряла температуру сама. Пересвідчитись що дитина здорова має лікар який дає добро на щеплення (чи в даному випадку чомусь то була медсестра). Завжди педіатр коли приходить на виклик до хворої дитини (чи в приватній поліклініці) заставляє переміряти температуру в її присутності і сама дивиться на той термометр.
О! Вже у всіх новинах "насувається дифтерія"... То тільки я відчуваю себе тваринкою в клітці, в яку тикають палкою?
Так, в нас були дуже прискіпливі в щодо цього. Одного разу після швидкої ходьби в малого було 36.8 , то мусили заспокоїтись, дали нам ще 2 інших термометри з другого кабінету, пересвідчились, що 36,6 і все о.к., тільки тоді дозволили. Може, при нинішньому конвеєрі і дають в чергу міряти температуру для прискорення процесу, я вважаю спішку у такій важливій справі недоречною і небезпечною. Як мама - дура, то для того запобіжником мав би стати лікар... а не випадкові свідки.
Ліки дають не для профілактики,як у випадку з вакцинацією. Вакцинацію від краснухи почали в 1998 році. Ви, напевно, перехворіли.
Їм писати пояснення за кожну відмову. Значить погано провели роз'яснювальну роботу. Просто деякі лікарі "малюють" собі в картках що хочуть. Сама переконалася, коли переїжджала і забирала картку дитячу з поліклініки.
Х.з... в році десь так 95 був спалах, навіть випадок в гуртожитку, де я жила... Тоді багато самі побігли щепитись, а я по стану здоров'я в дитинстві мала відвід від щеплень десь з 12 років точно, знала що не щеплена, не знала, від чого... Жила вже в іншій області і карточка не збереглася. Що я Вам скажу - побігла бігом, зробила і за місяць ревакцинацію. Страх був і робити і не робити. Все обійшлося нормально, тільки щось ніхто тоді не пояснив, що дифтерію і правець пасує робити що 10 років. Дізнаюсь тільки тепер, якось все думала, що поки закінчується школа, то все вже вколоте ... Думаю, що робити. Фактично всі дорослі в нас получаються незахищені від дифтерії і правця? То було би не так сумно, якби в нас у всіх травмпунктах було як в колишні часи достатньо доз протиправцевої сироватки, щоб у разі глибоких брудних ран кололи відразу, то можна би було жити і без щеплення. Те саме з "протиотрутою" до дифтерії. Її теж, як я розумію, нема, а там час йде на години... При нашій системі охорони здоровя дуже важко бути мудрим... --- дописи об"єднано, Jan 19, 2018 --- Я картки забрала і маю на руках, мені часто треба до окуліста, а наші картки зберігались чомусь в кабінеті, а не в реєстратурі - місця мало було, чи що, то як замкнений кабінет, треба було, щоб відкривали і давали. Ніяких несанкціонованих дописів не було. Та я і свою маю дома, мало куди треба щвернутись поза поліклінікою, хай собі лежить.
це лікар поступила по совісті, а по протоколу чи якомусь іншому медичному документу не протипоказ, бо 37 то субфібрильна температура яка в світі вважається нормою. Я не сперечаюсь і не претендую на істину, просто є ще таке. І згоду на вакцинування дає мам(батько) і ставить відпис, тобто усвідомлює всю відповідальність її дій і лікар тут по великому рахунку ні до чого. Дівчата що живуть за кордоном скажуть що вони навіть не завжди знають яку прививку роблять дитині і там лікарі не дуже з тим панькуються, вас записали (викликали на прийом) оглянули і дали укол. Все до наступного огляду. В США страховку не дадуть як нема прививок обов'язкових, наші як виїжджають то всі прививки роблять. Можливо є винятки, але загалом така тенденція.
ха,в нас біля кабінету педіатра висить інформаційний стенд де одним з пунктів є те,що нежить не є протипоказом до прививки
Ну не так вже й легко, напевно, раз питання і досіі відкрите. От можете мені пояснити чому у нас така проблема з туберкульозом? Років, напевно 50 а то і більше у нас майже 100% всі щеплені. Це ж кілька поколінь. Це ж, по ідеї давно б про ту хворобу забути мали, дотримано усі умови, а нє, якщо вірити медикам , ситуація погіршується. Я особисто знаю трьох людей в сім'ях і в близьких друзів яких хворіли туберкульозом. Це все благополучні люди. Треба казати, що всі вони були щеплені? Справа не у прозорості закупки, а у тому, що хочуть забрати якісь стандарти, і тепер все, що не проходило по тих стандартах, а така вакцина була, кажуть. Тепер це все безперешкодно повалить сюди. З якою метою? А хто його зна? Може як експеремент, а може просто хтось заробить грубі гроші. Щепити дитину можна, звичайно, і приватно. Але коштує то десь порядка 2-3 тис одне щеплення. Багато людей можуть собі таке дозволити? А ще додайте відповідальність для тих хто не щепить. Гарна картина? Який вихід? Ну ми ж не про підробки говоримо, правда? А про ліки і вакцину.
А вони не повинні вірити на слово. Лікар або й кілька мають обстежити дитину, поміряти температуру зробити аналізи. Проаналізувати інформацію, яка є наявна і аж тоді давати допуск. Ви ж як майстра собі до чого кличите він же не вірить вам на слово а бере і розбирається сам де проблема. Мама в медицині не розуміється, а вона і не повинна, зрештою. Для того є лікар. Ну і глупоти людської, як бачимо, теж ніхто не відміняв.
Да, з туберкульозом наявний приклад. В країнах де ніколи не прививали БЦЖ значно менше кількість хворих на цю недугу.
Навряд чи, якщо зважати на те, що у 1992 році пішла у 1-й клас. Щойно подивилась у виписку - ревакцинація була якраз у 1998 році. А в 1 рік і 6 років давали однокомпонентну вакцину проти кору. --- дописи об"єднано, Jan 19, 2018 --- Мої батьки минулого року зробили щеплення від дифтерії і правця. Дільнична запросила. Безкоштовно. Нормально перенесли. 57 років. --- дописи об"єднано, Jan 20, 2018 --- Гарантії у цьому житті ніхто ні на що не дає. Є більший ризик і менший ризик.
Так от не відомо де більший ризик, а де менший. Принаймні, у випадку з дитячими хворобами. Бо якщо умовно, взяти кількість людей, які захворіють, потім кількість ускладнень, кількість важких ускладнень і кілька мільйонів щеплень, у яких теж будуть ускладнення і важкі ускладнення, то невідомо де буде більший ризик, а де менший. А на державному рівні нікому то не цікаво досліджувати, бо хто його зна, яка картина намалюється. А навіть якщо таке десь і є, то ніхто того на загал не винесе.
Щеплення не означає що виробився імунітет. А чому є хвороба , бо вона не лікується в нас масово, тобто хто має за що вилікуватись, то вилікується. Колись був сюжет в тсн, де в Німеччині хворий з відкритою формою через 6 міс є абсолютно здоровим(якщо все ок) там окремі бокси для таких хворих, тому в них і нема потреби вакцинувати. А в нас....
Ну то для чого тоді то щеплення? Виходить що імунітет не виробляється масово, раз стільки людей хворіє. Читала колись одру статтю чи то дослідження. Типу, якщо організм вперше зустрічається з тим збудником, то людина легко піддається лікуванню, навіть якщо хвороба є запущеною. А от якщо збудник з'являється в організмі повторно то це вже проблема, типу якесь вторинне інфікування. Ті палички якісь мутанти, вони стійкі до антибіотиків, важко підібрати лікування, довго і важко лікується. Так от він пише, що проблема якраз в тому, що перше інфікування, з яким організм зустрічається, це БЦЖ. І якраз БЦЖ і є причиною того, що зараз є така велика кількість хворих з тим вторинним інфікуванням, яке важко лікується. Те що не лікується масово теж свою роль грає. Але чому він в нас є впринципі? Колись же лікували. Мало б воно за тих 50 чи 100 років вакцинації принаймні звестися до поодинокох випадків. Ну і якщо вірити Супрун, Комаровському і т.д. то у киаїнах де високий відсоток щеплених проти кору, краснухи, паротиту, кашлюка, цих хворіб там нема узагалі. А ці щеплення відновно " молоді" Вакцинація вирішила проблему. А тут стільки років і без результату, абсолютно.