Частина квартир звільняється в червні (коли студенти виїжджають), тому найбільший вибір буде в цей період. Але (якщо хочете обійтися без маклера) я б радила дзвонити у всі дзвони вже (всім знайомим казати, що щукаєте; писати в соцмережах, у вайбері робити розсилки, щоб люди собі зробили засічку в голові, що Вам треба!). Крім того, моніторити спеціалізовані групи у фб, сайт Реал естейт та ін.
Нормальна квартира за адекватну ціну здається буквально за кілька днів, якщо не годин. Тому зараз навряд чи знайдете, так щоб вас чекала кілька місяців. Шукайте у ФБ у групах без маклерів, ОЛХ, ріал естейт, але тут якщо оголошенню вже кілька днів, то вона або здана вже, або здається через маклерів.
зараз можете починати моніторити і у друзів-співробітників питати потихеньку. Активно шукати варто десь за 2 міс, бо дуже швидко все змінюється. Раджу бути готовими оплатити квартиру трохи раніше - якщо знайдеться щось хороше і не дороге в квітні а не в травні, часом варто оплатити той 'зайвий' місяць. Район той загалом дорогий (наближений до центру) тому менше 4тисяч + КП точно не буде, навіть дуже-дуже радянська квартира і по знайомству. Без меблів важко досить знайти, їх є знааачно менше і зачасту вони дорожчі бо типу з 'косметичним' ремонтом.
Привіт, трішки переглянула цю гілку і хотіла б порадитися з тими, хто здає квартиру. Зокрема, як у вас відбувається заселення людей, чи ви підписуєте договір, за чий рахунок відбувається ремонт, що робити, якщо квартиранти поставили собі телевізор, але за ТБ платити не хочуть , якщо вони ламають меблі і тд. Буду вдячна за будь-який досвід, як позитивний, так і негативний. Бо мала декілька неприємних історій з квартирантами, причому це були люди, яких до того знала і наша кооперація будувалася більше на дружніх засадах. Тепер ж хочу робити все правильно)
@Adeo, поділюся. Я одночасно орендодавець і орендар (львівську квартиру здаю, у Києві винаймаю). Львівську здавала з укладенням договору. Вдалася до допомоги маклера, якій повністю довіряю, бо ж дистанційно цим займатися не можу, а мамі, яка у Львові, це було би дуже важко. В договорі прописано термін оренди, суми, термін, за який квартиранти мають попередити мене про виїзд, або я їх. Зроблено опис речей та побутової техніки та їх стану. Якщо не помиляюся, внесено покази лічильників на момент заселення. Богу дякувати, мої квартиранти нічого не поламали поки що. Відносно ремонту - коли потік кран, ми ремонтували за свій рахунок, оскільки я там жила два роки, а кран потік у перший місяць життя квартирантів. Моя думка така, що природній знос обладнання не повинен бути проблемою квартиранта. Інша річ - заподіяна шкода. Це, здається, ми теж прописували в договорі. ТБ не маю, тому тут не скажу. У Києві винаймаю без договору. Дрібні ремонти (гайка ослабла, вимикач не працює) господиня робила своїм коштом або мінусує мені з оплати оренди. ТБ я не дивлюся, але вона ніяк не може добити провайдера змінити пакет з інет +ТБ на просто інет, тому оплату за ТБ за взаємною згодою також мінусуємо з оренди. До майна ставлюся дбайливо і поводжуся акуратно, але стан квартири тут дещо гірший, ніж моєї львівської. Але для себе і так знаю, що якщо я або мої кішки щось попсують, відшкодую обов'язково. Якось так... Будуть питання-питайте, чим зможу-допоможу.
@Cybulynka Дуже Вам дякую за розгорноту відповідь. Оскільки квартирою займаюся я, то до кого треба звернутися, щоб допоміг з укладанням договору? Або ж замість договору. Чи буде мати якусь юридичну, чи хоча б псевдоюридичку силу щось на кшталт розписки, де прописано стан майна та умови оренди. Це більше для недобросовісних квартиранів, які люблять щось зіпсувати, а потім розказувати, які вони акуратні.
@Adeo, тут, на жаль, не підкажу. То юристів треба питати. Зайдіть, може, в темку "Юридична консультація".
Легальне становище - це коли доходи з оренди оподатковуються. Всі інші варіанти, по суті, - папірці . І в таких випадках цивільно-правові відносини тримаються виключно на необізнанності в праві та морально-етичних засадах кожного з субєктів. Я тільки один раз стикнулась з ситуацією, коли орендодавець сплачувала податки. Можливо, власниця себе захистила таким чином, бо сума оренди була велика.
Можу помилятись в точних цифрах, але приблизно податок складає 15-20% від розміру платежу. Розписка в питанні оренди - це взагалі не вирішить проблему, якщо щось трапиться. Складіть нормальний договір, список речей і оцінка їх стану. І будьте готові, що, можливо, в разі чогось - прийдеться просто простити орендарів .
Я вирішила погортати сайти і переглянути оголошення з квартирами у Львові - та то жах просто, а не ціни! Нормальна 1км. квартира від 7 тис. грн! А хотілось би ще й поближче до центру, то ще дорожче. Коли чую, що знайомі знімають по 3-4 тисячі, то аж не віриться, бо на сайтах за такі гроші квартири у не дуже хорошому стані, якщо ввічливо казати - радянський стан, санітарний ремонт...
Так і є..якщо 3-4 тис то на стінах - старі обої, старі меблі, звичайні вікна,тощо.. та ще район Мотозаводу, Стрийська, словом, щось далеке від центру... В цьому випадку кожен ставить свої пріоритети: кому ремонт, кому близькість до роботи/шкіл/садочків, кому ціна... Але загалом, як людина, яка орендує житло, доєднуйтеся до Вашого висновку, що ціни - космос та жах...цікаво, як в інших містах)
18 % податок з доходів фізичних осіб. І декларацію раз на рік до травня здавати. Або, якщо нерухомості під здачу кілька квартир, вигідніше зареєструватися підприємцям на 3 групі єдиного податку, тоді 5% плюс пенсійний 22% від мінзарплати (зараз 3723 *22) і декларація щоквартально + раз на рік звіт по пенсійних внесках (подається також в податкову).
@Rapsodiya, у Києві однушки стартують від 5-5,5 тис., і це якщо дуже пощастить, радянський стан і не поблизу метро. Однушки нормального стану - 7, 7,5 і вище. Бачила одне оголошення, в якому однушку (щоправда, гарну, з ремонтом, в новому будинку і т.д.) пропонували за 15 тис. Двушки в середньому 9-12 і вище. Мені пощастило - стан помірно радянський, до метро 25 хв. пішки або 10 хв. автобусом. Зато кінцева станція і на роботу їду сидячи, по прямій гілці, без пересадок. Район зелений, поруч ліс та озера. Господиня хороша. І котів дозволила забрати, а це для мене був дуже вагомий чинник. P.S. Ну ось, щойно знашла у ФБ в групі оренди без ріелторів. Сдам в долгосрочную аренду квартиру в Соломенском районе, Чоколовский б-р. Дизайнерский ремонт, на стенах венецианская штукатурка, 87 м кв: Гостинная студия 20 м кв, детская около 15 м кв, спальня 26 м кв, гардеробная 4 м кв, два санузла, лоджия 3 м кв, кондиционеры, посудомоечная машина, бойлер. Есть все необходимое для комфортного проживания. В доме консьерж. Подземный паркинг - 1 место. Возле дома парк, детские площадки, стадион. Красивый вид. 25000 грн+коммунальные. Готовы к обсуждению цены
Ми завжди шукаємо власників, нюансів ніколи нeбуло. Нeбачу смислу пeрeплачувати маклeрам. Надіслано від мого MEIZU_M5, використовуючи Tapatalk
Три роки тому ми шукали житло, зайшли в вк, група типу "Сдам без посередників" (хоча посередники там були ) - перше ліпше знайшли - від власників. А коли свою квартиру сдавали, то подавали в АН. Останній раз літом дали оголошення в олх, на сайт власників - але багато дзвонило з агенств - і орендатори на нас вийшли через маклерів, хоча оголошення було в вільному доступі до нас. Тому, прогляньте олх, там є фільтр "приватне оголошення" - може і є там власник.
З точки зору безпеки, особисто я, різниці не бачу. Хоча, наскільки я знаю, багато маклерів вже знають про якісь проблемні варіанти, та зможуть порадити. Якщо знайшли від власника - супер! Але, якщо квартира, яка вам ну дуже подобається, підходить по всім параметрам, але є тільки від маклера, то я б заплатила маклерські - ті 5-7 тис. погоди не зіграють, винаймаючи квартиру на довгий термін! Є просто багато людей з хорошими квартирами, але які не мають бажання, щоб їм обривали телефон по оголошенню, то здають тільки через маклерів.