В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
@arushka маєш на увазі як зменшувати витрати на красу і догляд за тілом? Я визначила раз, з допомогою косметолога, що потрібно моїй шкірі, і купую лише ці засоби. Наловчилась крем видавлювати так, що нема зайвого на пальці, дозувати тобто. Тіло: депіляцію роблю сама, мрію освоїти шугаринг, а може колись мені хтось подарує лазерну епіляцію))) Не люблю мила, гелів для душу, тобто використовую не щодня. Добра щітка і гаряча вода. Масляні масажі, убтан роблю сама аби змити масло і очистити шкіру. Гель-лак наношу сама. Обрізати кутикулу і зайву шкіру - не проблема при хорошому інструменті. Я люблю ходити в перукарню, лиш часу на то шкода. З Марком щось ніхто не хоче бути довго))) З декоративки: в мене нема пудр, тональних, нема потреби просто і я то не люблю. Туш, тіні, олівці д/очей, помади. Брови фарбую сама, якщо захочу. Корегую теж сама. Сходила кілька разів до стиліста-візажиста, вона навчила то робити грамотно. Та й все ніби.
Не так щоб повноцінно, але можуть. Мені стало цікаво і я приблизно порахувала ціни брала на око (якщо задатися ціллю економії - можна знайти і дешевше) Картопля 30кг*5=150грн Цибуля 3кг*5 = 15 грн Морква 3кг*6=18 грн Олія 2*35=70 грн Гречка 2кг*30=60 грн Рис 2кг*27=54грн Пшенична крупа 2кг*16=32грн Макарони 2кг*30=60 грн Борошно 3кг*15 = 45 грн Сало 2кг*50=100грн Кілька морожена 2кг*45?(ціни не знаю) =90 грн Курка тушка 2 шт - 3кг*50 = 150 грн Яйця 35шт*2,5=90грн Буряк 2кг*5=10грн Капуста 6кг*4=24грн Паста томатна 3шт*4грн=12 грн Сметана 2шт*30=60 грн яблука 6кг*13грн=78 грн Хліб 30*5грн (половинка) = 150 Сіль 1кг*5 =5 Творог 2кг*70= 140 грн Оцет 1*6 = 6 грн Чай 1*40=40 грн Цукор 2*15 = 30 Приправи (перець, хмелі, карі...) 4*5 грн = 20 грн Кефір 4л*20 грн=80 ітого 1589 грн Курка тушка розробляється, ділиться на 4 рази (бедра, гомілки +крила, філе, кістки "суповий набір" 2шт), філе використовується тільки в якості зажарки в каші ("плов" наприклад) або у вигляді підливи (щоб м'ясом пахло ). Коротше, вареники з картоплею, борщ, супи з крупою (щоб ситніше) і каша зі шкварками - "піща наша". В якості вітамінів - яблука, капуста квашена, тушкована (з морквою-цибулькою без м'яса) або салат з капусти. Плюс враховуємо що вищезгадані люди не займаються важкою фізичною працею. Не на 100% здорово і збалансовано, звичайно, але й зовсім вгробити здоров'я на такій дієті навряд чи вдасться - у якості "перекантуватися" якийсь час може бути.
Я не експерт ринку цін але, як на мене- Ви навели ціни нижче середніх(чи ні?), може бути ще дешевше? Ну, і м'ясо/риба? курка-не м'ясо,тюлька-не риба. Розумію, що мова про мінімум але, тоді цілком розумію відчай дописувачки топікс...ну,ви зрозуміли))
та ні, те що трохи сумнівалася звіряла з сайтом доставки Шувару - він геть не дешевий загалом. Олія он в Метро (Аро) по 29грн навіть на не по 35 як я рахувала Макарони, крупи я рахувала ціни фасованих (бо такі купую), ті що на вагу - дешевші (але цін на них не знаю). та ясно але яке-неяке умовне джерело білку ну і типу "не гола каша, а з підливою"...
Доречі, дешева ковбаса - страшенно не вигідна штука Якщо купувати "економне м'ясо" - то курка (обов'язково тушкою) і сало - бо вони мають у 100 разів більше варіантів приготування, ну і м'яса в них значно більше
В мене ситуація дуже подібна до @Rona, лише маю пудру і тоналку. Косметики купую мало, беру переважно з дорожчого сегменту, іноді експериментую з дешевим, але завжди про це шкодую. Не люблю мати всього по три банки) Гелями для душу не миюсь і своїх відівчила, мило дешевше і розхід економніший, і, найголовніше для мене, я відчуваю, що воно змивається з тіла. Після гелю такого відчуття нема. Манікюр, педикюр сама. Хоч люблю робити в гарного майстра, але діти весь час зі мною, а менша в салоні стільки не висидить. Епіляція сама) Зимою епілятор, влітку можу і шугарингом побавитись Паста для шугаринга своими руками / Шугаринг (сахарная эпиляция) в домашних условиях - «Шугаринг в домашних условиях: 4 РЕЦЕПТА сахарной пасты, которые получились с ПЕРВОГО РАЗА. Пошагово с КАРТИНКАМИ. 10 минут, и готово:) Купить или сделать дома? ОПАСНОСТИ домашней депиляции. /+ ФОТО До и После шугаринга (и глубокое бикини тоже)» | Отзывы покупателей Мій улюблений рецепт номер три, як і автора. Мені економити на догляді за собою дуже помагає прискіпливість до людей, які ці послуги надають Мені важко знайти гарного перукаря, майстра манікюру, косметолога. Я зазвичай їх роботою не задоволена)
я довгий час робила манікюр сама (не гель), але коли закрилась іпотека, то роблю гель -манікюр в салоні, люблю з своїм майстром потриндіти))) По інших пунктах все те саме там інша форумлянка писала, що живе з чоловіком і свекрухою, і вони повноцінно харчуються на 1600 грн. Цікаво було би почути її досвід.
я вже теж закинула конверти, бо то постійно "позичалося і віддавалося" з одного в другий та ще й з картками. Кошти на повсякденні витрати відкладаються лише в формі планування. Зараз конверти "в голові", не знаю, чи то вже доведено до автоматизму, але в заплановані суми вписуємось, тобто я контролюю швидше перелік товарів, які купуються, аніж суму в гаманці. Ну і для підстраховки - облік витрат - по ходу завжди можна підкорегувати.
У кожного свої статті витрат, на яких можна зекономити. Напишу свої особисті по харчуванню: обіди в їдальні на роботі (3-4€/день мінімум, але їм там 1-2 рази в тиждень) кава по дорозі кудись (1-2€/каву, 1-2 рази в тиждень) горішки (так, корисно, але не по сто грам за раз: 5€/тиждень) куповані солодощі (5€/тиждень) менше жерти фруктів (теж ніби корисно, але я об'їдаюся ними, 5€/тиждень) дорогі сири (2-3€/тиждень) бутерброди (хліб і ковбаса дорогі, 2-3€/тиждень)... Бачите, я особисто могла би економити до 30€/тиждень, але чи я би на всьому цьому хотіла економити - інше питання.
100%. З легкістю можу відмовитись від салоного манікюру. Навіть пофарбути волосся можу в домашніх умовах. Але не можу змусити себе купувати менше книг )))
Розумієте, у кожного своє поняття про нормально і повноцінно. Хтось вважає раціон неповноцінним без баночки чорної чи червоної ікри і червоної риби тричі на тиждень. А комусь і картопляного пюре з тушкованою капустою достатньо. Хтось не уявляє собі прийому їжі без першого-другого-третього (і компоту). А хтось задовольняється однією стравою. І не тому що економить. А тому що для нього це нормально і комфортно, і більше просто не лізе. Я звісно можу розписати все детально, з цифрами і так далі. Але для чого? Всі цифри є на цінниках у магазинах і на ринках. І щоб купа людей мені зараз відписувала щось на зразок: "Як??? Ви їсте півкілограма м"яса на трьох раз на тиждень??? Та ви, мабуть, там всі з голоду спухли". Я нікого не закликаю утискатись до 1800 грн., якщо ви звикли витрачати 5-6 тисяч. Ще раз підкреслю - ця сума є нормальною і достатньою для нашої родини. Індивідуально. Голодним ніхто не ходить, щоденним меню всі задоволені. А починати витрачати більше суто через те, що хтось написав... як на мене, нераціонально. П.С. Внесу лише коректив: чоловік абсолютно не вживає жодних копченостей, фаст-фуду, смаженого, солодкого. Йому небажано набирати вагу. Я так само того не їм - на знак солідарності (за виключенням солодкого - і то нечасто і в дуже малій кількості, я не фанат). Алкоголь ніхто з нас не вживає, навіть на свята.
я знаю багато родин де власне десь так приблизно і виглядає "продуктовий кошик". І не тому, що "підтискає", а просто так звиклось і всім так нормально.
@Sunichka, ніхто не хоче гнобити вашу сім"ю і раціон. Погодьтесь, що у багатьох зараз непрості часи з фінансами, і тому буде корисний кожний досвід. У вас реально невисокі витрати на харчування, можливо просто у вашій сім"ї інші (не гірші) харчові звички, це ж дуже цікаво дізнатись з перших рук, і перейняти собі щось корисне. Так що не переймайтесь, хто що скаже, і діліться корисним досвідом
Ми й справді не ведемо суворий облік. І суму я сказала приблизну, але близьку до реальної. Перепитала потім у чоловіка (він фінансовою частиною завідує в основному) - він поправив, що 2000-2100 грн. Бо десь тричі на рік робляться організовані закупи продуктів тривалого зберігання (крупи, олія, цукор-сіль і подібне - купується в Ашані, якщо когось цікавить). Якщо розкидати суму річних закупів на всі місяці, то вийде якраз в загальному 2000 грн. на місяць.
Просто пару прикладів з вашого списку: м"ясо - до 180 грн. в місяць (4 четвертинки задніх курячих з Нашої Ряби плюс 0,5 кг філе) твердий сир - 35 грн. на місяць масло - 150 грн. Думаю, тепер має бути більш-менш зрозуміло, звідки береться сума 2000 грн. --- дописи об"єднано, Dec 18, 2017 --- Ковбаса купується лише варена (іншої не можна) - за 95 грн/кг. Не думаю, що це дуже дешево. Раз на місяць.
Ми приблизно так харчувалися. зараз знайшла нормальне мясо, закупляюся рибою ( до того мясо і рибу їли тільки домашнє або прибиту при мені, бо зле від того "гмо" буває, або не їли взагалі) і більше овочами, але направду далеко не скачемо. Хоча на дп пробували кілька років тому розказати яке в мене неповноцінне меню, особливо для дитини, як люди кіш лорени з червоною рибою їдять, а тут кашки з салатиками виявляється..ну але це було тільки в перший період підняття цін, навіть я тоді не могла спокійно ходити в магазини.
зараз в мене тапки полетять, але таки вставлю свої 5 коп. Може краще замість тої ковбаси на цю ж суму купити ще курячого філе, замаринувати, завернути в фольгу і спекти. На канапки підходить ідеально, фольга надає форму "ковбаски". Явно корисніше, дієтично і смачніше. Або ароматний "хлібець" спекти, мммммм