В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
так. перехід на зимове харчування. листопад-грудень. йде найбільше запасів з розряду меду, сухофруктів, більше білкової їжі - яєць, риби.
В нас може трошки, не так аж дуже принципово, відсотків на 10-5, але ми загалом виділяємо певну суму, в яку +/- намагаємось вкладатись, тому якщо десь є якісь явні перевитрати, то в інший час можна збалансувати запасами з морозилки чи дешевшими стравами, загалом не можу сказати, щоб так було складно вписатися в ту ж суму, що й літом.
Я теж стараюся використовувати запаси з морозилки, закрутки, соки. Але бачу, що чоловіка то не влаштовує. Йому треба сосисок-сардельок і взагалі побільше всякої хімії. Дивно, бо влітку все було Ок. І почали вилазити такі витрати, мало того що удар по кишені, так ще й по здоров'ю. Пробувала замінити м'ясом. Але м'ясо свіжо приготоване йде добре, а на наступний день вже ні. А щодня готувати я не маю сил. Дещо вдається зекономити на хлібі, бо почала сама пекти(хлібопічка, не я). Але що робити з рештою , на мою думку, зайвих витрат не знаю.
шкода, але або хай звикає до вчорашньо приготованого мяса, або потім будете ви обоє жити на сардельках. думаєте, з дитинкою вам треба буде ще і готуванням займатися, купляючи щодня 300г свіжого мяса на відбивні чоловіку? то я так, з досвіду
Та от в тому то і справа, що я не готова ще й біля чоловіка скакати. Тим більше що попереду зима. Щодня за покупками не виберешся з дитиною. А в чоловіка якась двояка фішка: м'ясо заморожувати - не корисно. (А сардельки капець корисно). На салати-овочі крутить носом. Щось то зимове меню ніяк не може прийти в норму. Відповідно і витрати ростуть. Ціни на кисло-молочні продукти, масло дуже виросли. Далі комунальні зросли, плюс опалюваний сезон почався. Мінус мої доходи. Відчуваю, що наш бюджет цього не витримує. І таке враження, що мене одну це турбує...
Коли ви лише сама то намагатиметесь рахувати-записувати-відповідно витрачати, то це не діло, буде лише привід для конфліктів, тому чоловіка варто таки загітувати. Щодо різкого скорочення бюджету в декреті, то це так, потребує певного часу, щоб адаптуватись, бо ви звикли до іншого, і деякий час по інерції ніби живеться по-старому. А конкретно щодо м'яса, то можна порційно заморожувати напівфабрикати (котлети, відбивні, фарш), і тоді воно вже не так займає часу в приготуванні, якщо так розходиться в свіжоприготованому. Я про це тільки мрію, бо в морозилці нема місця на м'ясо( було б місце, тільки так би і робила. А що, домашній хліб виходить у вас суттєво дешевшим? Мої батьки печуть, то колись рахували, що десь те саме їм виходить по ціні. Отправлено с моего X9180 через Tapatalk
Хліб трохи дешевше виходить, бо мішок муки свекруха спрезентувала. То фактично своя мука. А заморожувати котлети, то файна ідея. Треба буде такого наробити.
десь на початках цієї теми я рахувала)) якщо брати до уваги сукупність всіх факторів - ціни на продукти, якості (домашнє, відсутність розпушувачів, не беруть ту хлібину надцять рук), то за +-однаковий за складом хліб таки дешевше)
У вас тільки в останні? У мене починаючи з квітня місяця почало зростати. Наразі я вже якось звикла до такої суми. Звикнути ще б до цін на закордон. --- дописи об"єднано, Nov 19, 2016 --- У мене точно дорожче.
я завжди готую лише на 1 прийом їжі. Тому дуже виручають розроблені напівфабрикати: морожу порційно котлети, порізане і відбите м ясо на відбивні, фрикадельки і порізане на гуляш. Залишається витягнути порційно, розморозити і приготувати: котлетки кидаю на сковороду гриль чи в духовку, гуляш- в мультю, фрикадельки в мультю чи в суп (залежно від страви). Так само з рибними стейками- морожу порційно. І домашню курку на бульон розробляю на кілька разів ( великої мені на 4 вистачає) і морожу порційно.Або перепілок на росіл беру і це виходить теж- порційно витягнути 1 перепілку і кинути у мультю, щоб зварити бульон.Це все економить час і сили. А по фінансам- так, виходить зараз дорожче. Зокрема тому, що усі домашні у мене м ясоїди ( і я в тому числі). Свинини не вживаємо, в основному телятина.А вона дорожча. Бульон вврю на домашніх курах, вони теж зараз недешеві. Морожені ягоди у мене хіба до випічки йдуть- домашні їх не визнають. Тому зимові мандаринки-банани-ківі і т.д. витягають кошти. Мед, горішки, лимони ( іде багато, бо полюбляють лимонад- просто сік лимона з медом і водою), інколи сухофрукти. Обо язковий "тормозок" у школу- це канапки, щось солодке. На канапки теж треба щось покласти- або шмат доброго твердого сиру або запекти м ясо або шматок якісної ковбаси ( в основному якщо і беру, то сиров ялену). Випічка також іде- солодке люблять усі. І що магазинне, що домашнє- виходить недешево. Взимку на овочах і фруктах з городу не переб єшся. А крупи, молочку у мене майже не вживають ( хіба йогурти і рис з круп)
Я вже другий день думаю як без городу-села можуть прохарчуватись повноцінно троє дорослих на 1600 грн (з теми про гроші і щастя). У Львові. Особливо коли постійно підкреслюється важливість здоров'я. Хто там підписувався? @Sunichka @NataliaFed можна з цифрами-продуктами?
То якось нереально. Ми жевемо біля Львова. Ділянка 20 сот, на третині садимо город, ще на третині росте садок. Господарки (кури, індики, свині і т.п.) нема. На трьох дорослих витрати на їжу в останні місяці складають 3000-3500. І я би сказала шо то дуже економно. Цього місяця (бо Різдво, Новий рік) буде 5500+-
ну ми не можемо бути впевнені, що форумлянка веде облік і цю суму написала цілком свідомо. Може так "навскидку", а реальна сума значно більша. Але я допускаю, що при чіткому плануванні і бажанні можна втиснутись в цю суму.
я ще вірю в сам факт. Але йшлося про те що харчуються нормально, я так розумію мається на увазі повноцінно, і от в цьому місці в мене повний Станіславський. --- дописи об"єднано, Dec 18, 2017 --- втиснутись можна, мова йшла про здоров'я.
в мене таке запитання... дурне канєшно, але як можна порахувати скільки витрачаєш на продукти? нє, ну я розумію -- що найлегше, то записувати. Але може є ще яксь системи? І тоді, наприклад, булочки (хот-доги), які купуємо по дорозі додому чи цукерки-печиво -- це входить у "продукти" чи все ж у "розваги-витрибеньки"? І обіди -- в школі, на роботі -- це теж "продукти" чи це якісь інші витрати? Бо я от реально навіть пркинути не можу скільки на продукти витрачаю
в мене є програмка в телефоні, купила-записала Таке, як хот-дог, кава на заправці і т.д. - це те, без чого я можу обійтись, значить *витребеньки*. Ну а як у когось хот-дог - замість обіду на роботі, то певно можна в продукти віднести
тоді ще такий момент: коли мені баба приносить вареники-голубці? це куди? це монетизувати і заносити у витрати на харчування? З одного боку я за це не платила... А з іншого, якщо я хочу дізнатись скільки я витрачаю -- то мушу це занести у список (бо якби мені це не принесли, мені б всерівно довелось би щось купити, щоб їсти замість тих голубців- вареників? п.с.Хоча що я парюс -- свята на носі, витрати ітак будуть несередньостатистичними. То хіба у лютому вже починати із тим бавитись
я б теж собі щось таке завела, але в мене 75%(ну образно) продуктів купує чоловік. А він точно нічого занотовувати не буде.
@Kandya, все простіше.Ти ж знаєш скільки заробляєте в місяць..відніми від цього одяг, гуртики, ліки(ттттт) , заправку і запчастини авто... , дитячі свята-подарунки, манік-пєдік-перукарня... і буш мати їжу.