@panikvarts про жир. Основна функція в організмі - сурфактант. Перенос кисню в капіляри, вистилає альвеоли. Тому всі хвороби легень лікуються жирами.
@Rona Обожемій, Тань, нічого собі терміни)Як так можна ними володіти? *йду прочитаю ще раз в голос, щоб запам'ятати їх. Хоча би запам'ятати*)) Восени зібрали з власної грядки насіння амаранту. Досить багато. Воно подібне до макових зерняток. Знаю, що олія амаранту рахується найзолотішою з усіх найзолотіших олій. Тобто прочитала, що це золото для здоров'я. А насіння? Цікаво, чи в мене росте той самий амарант?(фіолетове листя). Я цілий сезон їла те листя, добавляючи його в салат. А що робити з зернятами? Має бути якась обробка, щоб вони "розкрились" та "вивалили" мені всю свою користь?Поки додаю в каші та у хліб.
Листя в салат, в перші страви, засушити на чай. З зернят я роблю гарніри, амарантове борошно - в випічку.
Гарнір я роблю по принципу кукурудзяної каші: закипіла вода або бульйон (овочевий, м‘ясний), засипаю амарант і варю десь 30 хв. періодично помішуючи. Далі просто з м’ясом, рибою, салатом. Або можна протушкувати з овочами чи м’ясом. Ще тушкувала моркву з цибулею і зеленню, додавала амарантове насіння і фарширувала перці. Всі ідеї беру з інтернету, або в звичних стравах заміняю рис, кукурудзу на амарант. Борошно я не роблю, а купую готове.
@raspberry я просто думаю, чи правильно я називаю амарантом те, що маю. В мене такі мілкі-мілкі горошинки, як макові зернятка. Вони здатні набухати, та?
Дуже мало. В однорідну масу вони не розварюються. Відчуваються крупинками під зубами. Дійсно на мак схоже. Може спробувати як мак в макітрі розтерти. Хоча мені просто розсипчастою кашею смакує.
Дівчата, підкажіть-но, з чим вживаєте шрот амаранту і шрот чорного тмину? Пробувала с кефіром, і не пішло((( такий смак і присмак, що хотілось векати(вибачте))) Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
А чому? Італійці їдять собі потрохи і нічого. Живуть довго, звичайно, не одними макаронами... Я думаю, що в кого нетолерантність до глютену, то так , не варто їсти. А один , ну зрідка два рази в тиждень якісні макарони ми їмо з задоволенням. Ну смачно ж! Софі Лорен не уявляє життя без доброї порції пасти, і нічого так виглядає. П.с. суто моя думка і ні в якому разі не претендую навертати когось в свою віру...
@Oliusia я печу собі паляниці на сухій пательні і туди що лиш не кидаю основа якесь борошно: житнє обдирне, ц/з пшеничне, кукурудзяне, а далі що заманеться - висівки, перемелене і ціле насіння, трави, спеції (куркума), сіль, чуть олії і вода. Закалатала і печу
може, воно Вам просто не підходить. Я би спробувала шрот льону чи гарбузового насіння. Реально смачні
та тю. Я ж не категорично казала, що ні в якому разі. Ми і самі їх їмо. Якщо порівняти звичайні макарони і цільнозернові - то карще останні. якщо порівняти цільнозернові макарони і зелену гречку - то краще гречку. Ну десь в такому дусі. Італійці це овочів купу їдять.
Цікавить ваша думка.цікавить чи корисний мій обід.Насипаю половину півлітрової баночки пластівців(вівсяні або 5-7 злаків)даю туди 50-70грам бринзи, заливаю кип"ятком і потім даю трішки оливкової олії.Коли запариться то получається повна півлітрова баночка.Цікавить чи корисний такий обід і чи не поправлюся я від такого обідуще додаю туди шрот з гарбуза
стосовно вівсянки маю неоднозначні думки, через високий вміст фітинової кислоти в ній (особливо плющеній, геркулес), яка не тільки гальмує засвоєння кальцію, а й вимиває його, вступаючи в реакцію з ним в організмі. Фитиновая кислота Овсяная каша - польза или вред для здоровья? бринзу краще замінити на адигейський сир, через значний вміст солі.
Я даю до вівсянки, до готових смузі, можна робити пудинг з чіа) Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk
Це все? А де овочі? Для мене це не надто корисний обід. Ну такий, на трієчку. Вівсяні пластвці-ні, через купу причин (фітінова кислота, глютен, попередня обробка і т.д). Бринза-дивлячись яка. Якщо овеча чи козяча фермерська, то може бути. Якщо магазинна фавіта чи премалле чи ще щось-то не то....Але овочі мусять бути, ну камон. Жири, білки і вуглеводи є, а клітковина?Харчові волокна?