@Vinnytska Отакі вони близнята) Так в плющеній крупі більше користі ніж у вівсяних пластівцях? А в пластівцях взагалі є та користь?
Перлова то ячмінна, вівсяна крупа то вівсяна, вона трошки темніша по кольору і така трошки довша. Я маю вдома обидві. --- дописи об"єднано, Nov 9, 2017 --- Як на мене плющена вівсянка то ті ж пластівці, просто по іншому названі...
Ну от і я про це думаю. Бо некорисність пластівців якраз полягає в тому, що зернина очищена від зовнішніх оболонок. А плющена крупа дуже нагадує неподрібнені пластівці.
@cjomcjomka а як варите крупу? Я якраз купила, прочитала спосіб приготування на пакеті і випала в осад
@exmargarytka Як??? Я замочила на п`ять годин, варила годину ввечері і ще десь 40 хв доварювала зранку. І все рівно вона тверда . Чоловік їв з неохотою, мала плюс/мінус. Ми з малим бойкотуємо наразі) Брала недроблену крупу. Зернятами
В мене ось така крупа, варила згідно інструкції, якщо намочити на ніч, то вариться швидше. Але м'якою, як пластівці вона не є, нам дуже смакує
На плющеній краплі пише, що вона оброблені парою і ніби " розчавлена". Тому і вариться менше часу. А необролену ми варимо довго. То може одне на одне по корисності буде? Бо стільки часу варити мене би в..рило. Хіба в мультику, але щось я з нею не подружилися. Гречка на плиті 15 хвилин. - і красота, рис теж швидко. Хіба нешліфований довше, але теж нормально. Вівсянку їм час від часу у вигляді пластівців, в режимі "просто додай молока чи йогурт, поки приготуєш сніданок всім, готовий і твій". Мої консерватори, рис і гречка , і все. А я недавно кукурудзяну на воді зварила, полила оливковою олією і пармезаном посипала - ну чисто тобі полента італійська, як в кращих домах... Люблю різноманітність, як їсти потроху різне , то все буде добре і смачно .
Сьогодні снідала полентою(крупа), але приготовлена як банош) Готувала на маслянці (сироватка з домашнього масла). При подачі поклала домашнього масла з різними травами та відігрітий сир) Хто порадить смачні рецепти з таких круп як кіноа, булгур, нут? Я не те, що не готувала їх, але навіть не їла.)Хочеться різномаїття, бо кус-кус, вівсянка, зелена гречка, пшоняна, перлова, кукурудзяна ніби і достатньо на робочий тиждень по разу, але так хочеться чогось того, чого не знаєш) З кус-кусу можу дати рецепт смачного шоколадного пирога на кефірі - снідаю таким. Ну і кус-кус з овочами на томатному соці в мульті теж смачний. Вівсяна крупа плющена відрізняється по смаку від вівсяних пластівців типу Геркулес. Якщо її замочити на ніч, зранку довести до кипіння - вона не буде суцільною клейкою масою, а буде смачною кашею, де всі частини крупи є роздільними, тобто відчуватимеш, що їсиш (мені нагадує горішки)
Якщо не складно, киньте мені декілька Ваших улюблених рецептів з крупами (кус-кус-цікавить особливо) в ПП, або тут, якщо можна. Буду Вам дуже вдячна. Ви так смачно все описуєте, що аж натхнення приходить приготувати
Я обожнюю булгур. Я протушую цибульку з морквою, засипаю булгур ще трохи ніби просмажую. Додаю сіль і трави, іноді даюзелений горох морожений. Тоді заливаю водою і він вариться до готовності. Не знаю, правда, чи це можна назвати ПП.
@marianast ,не знаю,якого ефекту ви хочете досягти,якщо так,щоб була суцільна ніжна маса,то може,й треба варити оту скажену кількість годин,що на упаковці розписана,а мені подобається отой щільненький варіантик.Жується легко,на зубах не хрустить.Спробувала-оцінила. Але маю питання.Кажуть,що для людей,котрі мають проблеми з шкт,корисно їсти власне пластівці із-за отієї в'язкості,що утворюється в результаті варіння(вона створює захисну оболонку в шлунку і все таке).Чи в даному випадку здорове харчування для фігури не дорівнює здоровому харчуванню для шлунку зокрема? сорі за каламбур Чи то застаріла інформація була у тих лікарів,котрі мене лікували?
Дайте більше води і варіть трошки довше. Буде вам клей. Я з тих пластівців ніколи такої каші не зварю "для шлунку", а беру далеко не швидкого приготування.
@Vinnytska, цілком погоджуюся з @orange girl ! дайте, прошу, бодай заявлені в пості рецепти. Справді, так описуєте, що аж кортить спробувати! і саме купила по пачці кус-кус і булгур, а ще не готувала. Кіноа білу спробувала ще навесні (купила в "Смак життя"). Зараз потрапила в Метро на акцію - купила чорну. Біла швидше вариться, візуально непомітна у страві; чорна нагадує виглядом розварений мак. Смак не особливо виражений, зокрема, в білої. Оскільки це досить дороге задоволення, то саму не готую (раз спробувала), а посипаю рагу овочеве перед приготуванням, додаю до сочевиці (її готую на гарнір). Додає незначну нотку до смаку (зокрема, забиває-змінює смак сочевиці – їм її багато, інколи набридає). Чорна кіноа хрумкає на зубах, біла ні. Знаю, що їмо корисне. Якось так. Нут (це вид бобових, а не крупа) замочувала на півдня, тоді варила понад 2 години - все одно твердий. Ледве з’їла. Посипала травками-перчиками-гранульованим часником-чілі. Певно, треба довше мочити, може, добу в холодильнику, щоб не прокис. Все мрію зробити хумус, але поки не склалося і ще тахінну пасту, поки весь кунжут на етапі зерен не з’їла. Не знаю, чи вдасться такий смачний, як їла в Єгипті, але хотілося би спробувати. Проростки машу мені не пішли. Маю ще сушений маш, не пробувала. Бракує часу. А треба приготувати, бо міль з’їсть замість нас... Хто має поради щодо нуту, хумусу і машу - теж радо послухаю.
Якщо говоримо про здорове харчування, то кускус тут не в тему. Це фактично манка. Їжте булгур, який типу нашої пшеничної крупи.
В кускуса також є різні варіанти- є очищений від оболонок зерна, як манка, а є і цільнозернові варіанти. Треба дивитися на зворотню сторону пачки, який вміст там клітковини і мінералів. Де таку можна купити? Дякую.