Ми вінчались в римо-католицькому костелі Успіння Пресвятої Діви Марії. В мене чоловік католик, сама греко-католичка. Для вінчання потрібно подати багато документів для католиків, зокрема, хрещення,миропомазання,катехизація,причастя, як для мене то лише основне було подати хрещення, і звичайно пройти науки та 2 сповіді. Насправді, дуже задоволені атмосферою,яка була присутня, приємне тремтіння від аури навколо і загалом. Щодо пожертв, то лише добровільно самі зложили, ніхто ніяку таксу не говорив.
Ми теж в Успенскій. Більш ніж задоволені. Не було ніяких негативних моментів про які всі пишуть - від нас не вимагали не грошей ні жодних документів. Вінчались в будній день, дуже приємно що хор погодився прийти, хоч вони трохи здивувались що ми обрали день серед тижня. Але мені хотілося, щоб це був день лише для нас, в церкві були лише наші гості.
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, що відомо про Церкву св. Андрія (пл Галицька)? Скільки часу тривають науки і за скільки часу потрібно записатись? Дякую
Записувались десь приблизно за місяців 4-5..і то мали шлюб аж на 16.00 год. Науки майже 2 тижні, але було дуже цікаво) В мене вже трохи застаріла інформація, бо шлюб був 2 роки тому.
Ми хотіли б повінчатися в кінці року. У цій церкві. Науки - то кожного дня треба ходити? Присутність батьків обов"язкова? Не планували в цьому році, хотіли пізніше, більш урочисто щоб було. А тут я весною маю хрестити доньку моєї сестри і не знаю, чи дозволять невінчаній стати хрещеною в УГКЦ. Тому про всяк випадок швидше повінчаємось.
За науки точно не пам'ятаю, але десь 2-3 рази на тиждень ми ходили на 19.00, приблизно по 2 год. На рахунок батьків не скажу, бо не знаю. А бути хресною більш за все що дозволять, просто треба запитати в священника, думаю на відсотків 99 дозволять.
Це знову я =) Вже записались на вінчання на лютий. Займаємось приготуваннями. Є питання. Чи можна вінчатись у вишитій сукні? Бо ми вже 6 років як одружені, і купляти весільну сукню на пару годин вважаю недоцільним. Якщо можна у вишитій, то що має бути на голові? Фата не підходить. Але ж голова має бути покритою? Віночок - то зовсім не те? Про хустку, яка вдягається наприкінці обряду, я знаю. А от до цього як? Що до вишиванки вдягти?
Можна обруч гарний підібрати в етно-стилі. Щодо необхідності фати з точки зору обряду не впевнена, тому нічого радити не буду. Але сприймати її як символ невинності на вінчанні давно чи вдруге одружених точно не варто. Може пасувати до вишитого плаття з дуже ніжною, пастельною вишивкою..
Можна вінчатися у вишитій сукні. Голова не має бути покрита, ну то не обов'язково, точно. Віночок гарно і коси- гарно. Вибирайте, що вам до вподоби
@Sunichka я вінчалася без фати. Мала таке гарне довге волосся і так гарно заплели, що жаль було ховати. І у вишитій можна.
Я вінчалася в українськом строї, на голові нічого не було. Брали шлюб через чотири роки після одруження.
Зараз проходимо науки у церкві святого Андрія. Всього 7 лекцій по 2 години кожна (19:00 - 21:00). Кожного дня, крім неділі. Перші 3 заняття лектором був отець Яків. Дуже цікаво розповідав про церкву, роль подружжя у церкві, детально пояснив кожну з 10 заповідей, так само грунтовно розказав про правди віри та сумління (яким воно буває). Сподобався вислів про те, що "подружжя є знаряддям в руках Бога" і про те, що "подружжя співпрацює з Творцем у зачатті дитини". Мені надзвичайно імпонує підкреслено активна роль подружжя. Не пасивна (повинні робити те, і не робити те), а саме активна - ми створили маленьку, але могутню спільноту і щосили боремося із гріхом і примножуємо тим самим Світло на землі. А ще й співпраця з самим Богом у зачатті нового життя! Я досі під враженням. Останні 4 лекції веде пані Наталя. У якої з паном Віталієм 8 своїх дітей. Теж дуже цікаво. Намагається періодично витягати нас на діалог =) Щоб ми там до лавок не примерзли. Її розповіді - вже суто практика. 1 лекція була присвячена першим рокам подружнього життя - що там і як буває, з чим доведеться стикатися. 2-га (сьогоднішня) - про жіночу і чоловічу фізіологію, плідність, методи розпізнавання плідності, чому контрацепція - гріх, як планувати вагітність. Незважаючи на те, що ми з чоловіком вже 6 з гаком років живемо в шлюбі від РАГСу, було цікаво послухати. Дещо взяла для себе на замітку. І ще таке емоційне. Які ж щасливі дівчата, яким вдалося зберегти цноту до шлюбу! Як про це гарно розказував і о. Яків, і пані Наталя. Що це - цінний дарунок, який подруги можуть подарувати один одному в першу шлюбну ніч. Я встигла вже купу разів пошкодувати, що не ходила до церкви маленькою, не ходила до недільної школи. Що не змогла свого часу втриматися і наробила дурниць. Розумію, що цнотливі можуть через рік після шлюбу розлучитись, а нецнотливі прожити щасливо все життя разом. Але як би хотілося, щоб саме ВІН був першим... Щоб це було романтично і урочисто. Ех... Але маємо те, що маємо. Сподіваюсь, Бог дасть нам діточок - і я зроблю все можливе, щоб вони були набагато кращі за мене і вчасно зрозуміли те, що до мене дійшло лише в 30 років.
Хто вінчався у храмі Різдва Пресвятої Богородиці на сихові? Що можете розказати? Чи варто замовляти хор? Чула що є квіткове оформлення? Скільки вартує хор і сам шлюб в церкві, так би мовити пожертва.