Читаю зараз "15 табу для матусь і татусів" Лариси Шрагіної (ВСЛ), то книжка якась дуже ніяка. Купа однотипних порад: говоріть з дітьми як з дорослими, давайте альтернативу при виборі, будьте послідовними, мама і тато мають бути за одно. Ось і всі ідеї, жодна мені не здалася чимось новим. А про грудне вигодовування від ВСЛ книгу вже хтось читав? Поділіться враженнями, будь ласка. Надіслано від мого IQ452 Quad, використовуючи Tapatalk
Доброго дня! А можете мені відправити, будь ласка? Така біда що переїхала до Грузії а тут всюди пише або у вашому регіоні недоступно. А дуже хочу почитати Медіну! Буду Вам дуже вдячна
Таки купила її і вже дочитую. Задоволена! Інформація дуже доступно викладена. Мені подобається, що є посилання на дослідження, не пережовуються по сто раз одні і ті ж тези, є фотоілюстрації, бо схематично намальовані пози прикладання мені незрозумілі, а статті на цю тему без ілюстрацій - це взагалі завал. Візьму з собою в пологовий. Ще купила собі "Правила розвитку мозку дитини" Медіни. То щось застрягла на останніх ста сторінках. Книжка таки достойна, але я чекала трохи більше практичних порад. Ну і я би не сказала, що то чтиво для вагітних, скорше для щойно батьків (ну може на останній місяць вагітності, щоб потім все не позабувати), хоч розділ про вагітність там є.
Усім привіт. Багато книг взяла на замітку, дякую. Я читаю про виховання від видавництва Свічадо. Дуже подобаються. А де можна продати книги Комаровського (маю нові) і про догляд немовлят рос. мовою маю?
Прочитала книжку Діми Зіцера "Свобода від виховання". Мені дуже сподобалась. Основний плюс - автор росіянин (з єврейським корінням і досвідом), тобто він говорить про канони і рамки у вихованні, що притаманні для пострадянського простору. Основна думка книжки - насолоджуватися життям з дитиною, а не постійно займатись вихованням, відкинувши умовності і страхи ("Вдінь шапку - застудишся", "Не бігай, бо впадеш" і тд). Щойно побачила, що автор також веде блог - буду читати.
Дочитала книгу Роберта Мендельсона "Як виростити здорову дитину всупереч лікарям"(рос.мовою). Спершу дуже захопилася та потім, коли вже конкретно по хворобах пішло, рекомендації були трохи одноманітні і очевидні. Далі про щеплення - почерпнула багато цікавого. Про себе також відзначила: книга написана у 80-х роках, коли в нас про автокрісла ще й мови не було, а автор вже тоді наголошував на їх життєвій необхідності.
Я б радила Христину Слободяник "Диво-пристрої для щойно-мам", я читала її вагітною - дуже підіймає настрій майбутнім мамочкам, і що важливо - позбавляє багатьох страхів
А я рекомендкю всім Анна Бикова "Самостоятельный ребенок или как стать ленивой мамой", недавно і на українській в продажу появилась "Самостійна дитина або як стати лінивою мамою". Це необов'язково під час вагітності читати (хоча бажано) можна і пізніше. Книга написана по сучасному, з гумором але водночас багато наглядної інформації. Вона стосується дуже важливої теми - самостійності, тому я би навіть віднесли цю книгу до маст хев, бо від того коли і чи буде дитина самостійно вирішувати, вибирати, справлятись з проблемами багато залежить. Також там торкається багато інших тем (в контексті самостійності) про горшок, харчування, сон та ін. Та й взагалі тема про самостійність мене цікавила . Раніше я думала, ну як колись справлялись без тих девайсів, мультиварок, пральних машин ( я про тих мам, що не ігнорували плач дитини). А тепер вже розумію, все робилось разом, і дитина вже потім сама це починала робити. Ще хочу обов'язково прочитати книгу Анни Бикової про дитячий садок, як адаптуватись (до неї дуже позитивні відгук) і ще би почитала книгу "Игры ленивой мами"
Так, книжка справді дуже класна. Багато чого мені пояснила в моїй поведінці і поведінці знайомих. Мені сподобалось, що вона повна прикладів, а не сухої теорії.
Прочитала ще Анны Быкової "Занимательные игры ленивой мамы" и "Мой ребенок с удовольствием ходит в детский сад". Задоволена не менше! Багато почерпнула корисної інформації. Книга "Мой ребенок с удовольствием ходит в детский сад" як адаптувати дитину в садок. Кращої книги на цю тему, думаю нема, реальні приклади з життя, як тяжкі діти адаптувались (з щасливим кінцем), як вирішувати різні проблеми по темі та інше. Ну і про ігри лінивої мами дуже цікаво, як можна розвивати дитину простими іграми, ігри з нічого чи з підручних засобів (так навіть краще, ніж купувати багато іграшок). Але головний пункт це ваша увага. Там і про гаджети розказується (дуже сподобалось відношення до них), про домашніх улюбленців та багато чого іншого (на реальних прикладах, як правило своїх синів)
Підсумований список книг для вагітних у моєму бложику про вагітність: (без назви) Майже всі є в електронному вигляді, але, на жаль, російською, звертайтесь, якщо потрібно.
Прочитала Сірзів "В очікуванні дитини". Так як я взагалі повний ноль в цих питаннях, то мені книга дуже сподобалась. Тепер приступаю до книги тих же авторів "Готуємось до родів"
Дуже рекомендую прочитати більше інформації про налагодження гв, догляд за дитиною, її розвиток в перші місяці. Бо я дуже ретельно готувалася до пологів, протокол ледь не напам'ять вчила, ще й чоловіку основні моменти зачитувала. А як народила, то банально не знала як пупок обробляти правильно. А від вигляду акне новонароджених, ледь не знепритомніла. Це як приклад))) Таких моментів невпевненості було багато. Але "добрих " порадників я посилала в ... ліс, всю інформацію перепровіряла по 100 разів, і в супер швидкому темпі надолужувала прогалини в знаннях. Також варто визначитися з позицією щодо вакцинації та ін'єкції вітаміну К , профілактичного закапування очей наперед, поки є час знайти і проаналізувати інформацію.
А ви її не читаєте по місяцях? Я читаю поступово, ще й часто назад повертаюсь. Книжка дуже класна, як для третьої вагітності занадто розжована, а для першого разу крута, маса інформації
А ще краще одразу запастись телефоном ГВ-консультанта і долучитись до групи у фб по ГВ. Я хоч і книгу мала, і 2-х попередніх годувала, але трамбли мала ще ті, бо все буває вперше). В малої от була під’язикова вуздечка. Мала всі шанси довго то ГВ не протягнути. Тому б усім радила одразу радитись з спеціалістами), бо в ПБ неонатологи якось не дуже в курсі, що такі от вуздечки можуть стати причиною неналагодження ГВ. Як не дивно).
@svoybox, я ось тільки сьогодні закінчила, буду перечитувати останні три місяці, жаль, не з першого місяця почала, було би легше при токсикозі.