мене теж. Але я дуже рада, що таки отримала вищу освіту, ще в тому її справжньому, атмосферному, рівневому і настроєвому вигляді. Це "зробило" мене не лише професійно. Відчуття, що саме в стінах університету я отримала багато ключів, якими зараз багато чого відкриваю (і це навіть не про зв'язки) тому наразі я раджу вищу освіту дітям. Звісно, що "поступати їх" не буду, як і мене ніхто не "поступав". Тільки самостійно і за бажанням. Але я вже бачу, що діти дивляться на батьків, питаються про їхній життєвий шлях і роблять висновки.
Є ще друга сторона медалі: в нашій країні хочеш вищу посаду потрібно мати вишку. Мій чоловік, наприклад, досить непоганий спеціаліст у своїй сфері і на роботі є можливість просунутись вище по карєрній сходинці, та немає во і це "стопорить" весь процес. Він закінчив лиш коледж, а навчатись далі не було ніякого бажання, тож зараз приходиться наздоганяти, просто щоб отримати так бажаний керівництвом папірчик...при чому добре знаючи, що нічого нового в універі його не навчать, та все ж постапати треба. Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
вашому чоловіку ніхто не боронить зараз отримати вищу освіту. свідомо і ту що потрібно по факту. .. і ще .. камінь про якість в.о...- мій молодший брат так і не отримав папірчика про закінчення вузу. бо спорив з викладачем на 2 чи 3 курсі і той з словами. я тобі докажу, що ти дурак поставив йому недопуск до захисту диплому на 5 курсі( пам)ятав же ж.. ) ..до слова диплом малий писав сам, на відміну від багатьох своїх однокурсників..
напевно. Але є така річ - батьківська порада. І ми з татом моїх дітей будемо бачити, чи радити їм вищу освіту, чи ні. в наступні 6-8 років і так все настільки зміниться, що зараз неможливо передбачити навіть нашу думку про ту освіту, якою вона стане. а "не поступали" я ще в іншому сенсі казала. Декого на шляху до вступу супроводжують батьки. Не кажу, що це погано (крім випадків "домовлянь" і хабарів). А мої батьки були в універі один раз - побачити в списках, що я поступила (татові було важко повірити). І все, батьки навіть не знали, де знаходиться деканат мого факультету. Ну і в мій час ще було немало студентів, які жили на стипендію плюс підробіток. Це також я вважаю цікавим і важливим етапом свого життя, який вчить цінувати гроші і працю і є непоганим переходом до повної дорослості. Вища освіта - це вчене оточення, це крутий рівень спілкування, це знання, які отак прийшов до аудиторії - і греби лопатою. Чудові спогади.
для мене це звучить як утопія.. ну але все міняється.. і такою має бути в.о.. знання які греби лопатою. а не - три З- завчив-здав-забув.. вузи мають вчити думати людей.. на мою думку..
Підозрюю, що не тільки в нашій ))) це дуже адекватно і логічно. Інше питання, звичайно, що в нас той диплом можна купити, от тому знання випускника коледжу і знання випускника вузу не відрізняються. Той варіант, що пишете Ви, це взагалі позорний позор, при чому на то що потрібен лише папірець настроєні не лише студенти, а й викладачі, а це особлива печаль. В мене так чоловік отримував другу вищу. Воно, дійсно, тільки папірець. Хоча є і інші варіанти, я теж отримувала другу вищу, але мені крім папірця треба було і знань. І я таки їх отримала, потім 11 років пропрацювала за своєю другою освітою і таки користувалася тими знаннями, що мені то навчання дало. Хоч треба признати, що якість моєї першої освіти на порядок вища, а може і не на один.
це насправді не утопія. Хто як поставиться до навчання, таке і отримає...Дехто і на проплачуваних спеціальностях не здається і отримує потрібні знання. Варто лише зрозуміти одне, викладач, це не вчитель! Завдання викладача направити студента у правильне русло, а не втлумачувати матеріал!
Те, що я хотіла сказати, швидше не проблема вищої освіти як такої, а проблема яка створюється штучно. От на прикладі чоловіка: хороший спеціаліст, який почав "з низів" (простим робітником) і вивчив свою роботу вздовж і в поперек і, маючи дуже класний досвід роботи в цій галузі в Україні і закордоном, не може предендувати на вищу посаду бо відсутній диплом. Але,на аналогічну посаду раніше взято працівника з дипломом філолога ( на технічну спеціальність, на хвилиночку), але з хорошими звязками і мінімальним досвідом роботи. От такі то пироги( Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
я стикалась з таким дуже багато разів.... мене завжди дивувало керівництво. невже воно не зацікавлено в гарних спеціалістах?.. чи воно думає" а. нікуди не дінеться" або "прийде інший".. це ж скіки праці вкладено і коштів.. сумно..
Ну якщо вища посада, на яку претендував ваш чоловік, юридично не вимагає певної кваліфікації-категорії, а судячи з написаного то не вимагає, то справа суто в "тарганах" керівництва фірми, а не у відсутності диплома у чоловіка. і мене таке дивує. Але з того що бачу, то розумне керівництво навіть дуже зацікавлене. Буває навіть так, що фірма оплачує працівнику вищу освіту, я знаю пару таких історій.
Ну бачите тут така справа кожна посада, а тим більше керівна вимагає певної кваліфікаціі і відповідальності, і тут вже не тільки мухи керівництва. Бо може бути, наприклад, впріант якоїсь перевірки, де у керівництва запитають чому посаду займає людина, яка не відповідає переліку вимог. Або, наприклад, не знаю як зараз, а кілька років тому ліцензцю поновлювали раз на кілька років. А щоб отримати ліцензію фірма мала показати, що має відповідних спеціалістів, і підтвердити їхню кваліфікацію дипломами відповідними до їхніх посад. Нема дипломів - йди гуляй. Так що не завжди то замашки роботодавців. Ну і всі без винятку державні посади вимагають відповідних дипломів, тут взагалі без варіантів. Керівник навіть якби дууууже хотів, порушити не має права.
а. ну та . ну та. є посадова інструкція. імхо пережиток системи радянського союзу. якій має відповідати працівник. .. просто начальство якби було зацікавлене. шепнуло тихенько-іди на заочне. а ми тобі компесуєм оплату за навчання і піднімем по посаді в чоловіка брата- саме так і було але знаєте.. інколи зручно мати людину -хорошого працівника не на керівній посаді...
Ну начальство не нянька, і не з садочковими дітьми має справу. І оплачувати навчання не зобов'язані, ну бо хто винен, що працівник свого часу вирішив, що йому то не треба. --- дописи об"єднано, Jul 14, 2017 --- Ну і ніхто б не хотів іти лікуватися до лікаря в якого немає диплому. Ну типу був санітаром і навчився, а от для інших професій ми вважаємо це допустимим. Але, насправді, у багатьох відповідальність не менша, і знання відповідні потрібно мати.
я трошки не згідна. ефективний керівник має дбати про своїх працівників. мотивувати їх не тільки фінансово...
Закордоном, до речі, дуже поширена практика, коли велика компанія оплачує навчання перспективному абітурієнту, або студенту-першокурснику, який потім частково відпрацьовує затрачені кошти.