@Vinnytska, ще раз, будь ласка, скиньте, бо "Наразі не можна відобразити цю сторінку. Можливо, вона тимчасово недоступна, або ж не працює чи недійсне посилання, або ж у Вас немає дозволу на перегляд цієї сторінки"
@lilochok , то моя сторінка ) Щоб переглянути, увійдіть або зареєструйтеся Хм. Те саме. Мабуть у фб новий доступ.
підкажіть, от продається в "Із села"-"Еколавці" бодай би вже табуреткою назвали-аптеці шрот, напр., льону, чи будь-чого іншого, а ще клітковина і висівки. Чим вони відрізняються між собою, якщо відрізняються? або де про це можна фахово довідатися? вважала, що висівки - це так як би шкірка відлущена, а шрот=клітковині=мелене насіння. А продавець мене нині переконувала, що то теж різне. дякую
Шрот це той жмих, тобто те, що лишається після вичавлення олії з насіння (чи з чого там вичавлюють). Мелене насіння це як мука ну і також клітковиною можна назвати, для мене це тотожне клітковина=мелене насіння. І що висівки то шкірка, тобто оболонки зерна, з ними зерно, мука цільнозернова(обдирна), без них звичайна мука. Погуглила, то в інтернеті також по різному пишуть. Не знаю де можна фахово дізнатись.
Шрот-це зерно грубого помолу, тоді, як мука- дрібного помолу. Шрот може бути не тільки льону, а й пшениці, рису. Висівки- це таки шкірка зерна, або те, що залишається від зерна, коли просіяти муку. Клітковина- це частинки рослин, які не перетравлюються людським шлунком. Є нерозчинні- целлюлоза, лігнін, розчинні- інулін, бетаглюкан, пектин. Дуже корисна, бо стимулює шлунково-кишковий тракт, має здатність всмоктувати і виводити з організму зайвий холестерин. Тобто клітковину містить і цільне зерно, і мука, і шрот, і висівки, але у висівках клітковини найбільше-процентуально. Ну, Ви правильно написали, коли вичавлюють- це жмих, а коли просто перемололи- це шрот( грубо перемололи).
дякую всім, що відповіли. але питання не до кінця прояснилося. спробую переформулювати: яка різниця у впливі на організм між шротом, клітковиною і висівками? ну бо якщо на пачці пише "Клітковина", а вона є і у шроті, і у висівках, то якось воно заплутано...
Можу написати про шрот з льону чи муку( це вже просто ступінь подрібненості). Дуже добре їсти при шлунково-кишкових захворюваннях: виконує 2 функції - обволікує стінки шлунка і кишківника, що дуже добре, коли є запальні процеси - збільшує вмістимість кишківника, що стимулює перестальтику Ще омега 3 жирні кислоти- впливають добре на холестерин, серце, ревматичні захворювання. Містить лігнани- це гормони, які впиливають добре і на щитовидку, і на жіночі і чоловічі гормони, і на ракові захворювання. Краще купувати цілі зернята, а не шрот, і самому змолоти, нас вчили так-шрот не вживати більше 24 годин після подрібнення. Ще багато віт. Е і селену. Але їсти краще таки подрібнені зернята, а не цілі. Якщо вибирати між висівками з пшениці і вівса, то пшениця краща при запорах, а овес- при діабеті і підвищеному холестерині. Містять обидва глютен- то для алергіків. Льон- без глютену. Прочитайте, які саме види клітковини продукт містить, але радять купувати не просто клітковину, а продукти, де вона міститься. Це так, як для прикладу, не синтезовані вітаміни, а фрукти і овочі з ними.
та от власне що це монопродукт - клітковина льону, клітковина амаранту, клітковина вівса тощо. Додавала б у салати, готові каші тощо. і питала власне про те, чим відрізняється вплив шроту (неважливо якої рослини) від впливу клітковини і висівок. Висівки збільшують об’єм їжі, самі не перетравлюючись - зменшують калорійність і дають ситість плюс чистять кишківник, це я знаю. а порівняно з цим плюси і мінуси висівок і шроту (повторюся, неважливо якої рослини)? дякую
Клітковина- це те, що вже не перетравиться, а отже і не принесе зайвих калорій. Хоч і таке припущення відносне, бо залежить від мікрофлори кишківника, деякі люди перетравлюють і клітковину з салату, наприклад, здобуваючи додаткові калорії, інші- ні. Шрот- це зернята з жирами, білками і вуглеводами. Тобто цільнозернові, лиш подрібнені. Висівки- це також частина зерна, її шкірка і зародок, відрізняється від шроту калоріями, вмістом білків, жирів і вуглеводів. І вітамінів, мікроелементів. Пшениця висівки: жири 4.0 білки 18.3 вуглеводи 12.0 Пшениця зерно( якщо подрібнити, це все одно зерно) жири 2,5 білки 14 вуглеводи 71. Тобто, якщо брати злакові культури, то в шроті більше вуглеводів, але менше білка і жиру. За клітковину- якщо це просто суміш різних висівок, шкірок насіння, то ніби не зле, якщо це білий порошок, де вже забрані відрафіновані всі вітаміни і мінеральні речовини, то я б особисто не купувала. Бо таким чином можна і вату їсти. Маю на увазі таке: BALLASTSTOFFE Kautabletten 180 Stück online bestellen - medpex Versandapotheke Ballaststoff Komplex
Живитися треба різноманітно, поменше солодкого і борошняного. Не переїдати. При порівняно не великому бюджеті, можна знайти потрібні і правильні продукти.
Значить пластівці вівсяні то не корисно, правильно? Корисна вівсяна крупа. Знайшла два варіанти - на упаковці написано «Вівсяна крупа плющена» і просто крупа вівсяна, або недороблена , на вигляд на к трохи схожа. Плющену крупу теж не брати, брати ту зернятком?
Необдиране зерно вівса-це перлова каша, що є дууууже корисною, але потрібно довше варити) Мені достатньо ввечері залити водою, щоб зранку довести до кипіння і відразу виключити. На смак мені як горішки)Додаю зернята льону та кунжуту.
Перлова каша - це вид ячмінної крупи. Зерно вівса тонше, більше схоже на нешліфований рис (іноді навіть плутаю і варю овес замість рису). Варити потрібно довго, тому варю його ввечері. Плющеного не пробувала, але має бути корисніше пластівців.
Перше джерело, яке попало під руку) Цитую: Так з якого зерна роблять перловку? Насправді її отримують з вівса. Тільки перлова крупа не зовсім та вівсянка, до якої ми звикли. Крупа перловки виходить із зерна, не піддавався обдирання. По суті, це зерно вівса в тому вигляді, в якому воно перебувало в колосі, тобто залишилося неочищеним. Перлова крупа: з якого злака робиться? ~ Жіночий сайт "Вона" А вікі каже, що з ячмінного зерна(під час робочої обідньої перерви занурилась в інтернет).
@Vinnytska я якраз прийшла перепитувати- є окремо перлова і вівсяна крупа. Вони дуже схожі в упаковці. Такі ж подовгаті, але перловка виглядає трохи сірішою і шершавішою.
@marianast , (сиджу така вся збита з пантелику) . Я знаю, як виглядає крупа вівсяна плющена, а не плющена - хм...не знаю на вигляд)). А навіщо так довго варити?