дійсно, що такого, коли 14-річні підлітки плотно сидять на кальяні, а у львівських закладах типу "Хабл-бабл" їм розкурюють кальяни , не цікавлячись віком, а лише орієнтуючись по зонішньому вигялду сучасних дітлахів. Тоді чого стільки шуму за електронні цигарки? Хай би теж не кіпішували батьки і вчителі- до вейпів є безнікотинові наповнювачі. Хочуть дітки- нехай пихтять під школою. п.с. відповідно до законодавства в Україні кальянний тютюн прирівнюється до звичайного. І його заборонено як продавати, так і використовувати особам, молодшим 18 років.
О то начиталась. Я і так ще не до кінця оприділилась з школою. Так важко те все. Мене ні одна школа не влаштовує, що є близько нас. А про школи, що знаходяться за межами Сихова нічого не знаю. Лише те, що тут в темі почитаю. В мої часи (1995-2006р) такого і близько не було. Курити бігали за школу, але пресу з боку старшокласників, дідовщини не було. Наркотиків ніхто не носив. Гучних розборок, бійки і т.д. Не було цього. Це я пишу не лише по відношенню до себе. Так можу відповідати за цілий клас. Правда, закінчувала школу в районі. Але учнів було багато, школа велика. Я або відстала від життя, або в розових окулярах. Для якої всі діти і підлітки милі і добрі особи. Нє, я можу допустити винятки, але ж не так багато. Відпускаєш дитину до школи і думаєш не про те яку оцінку принесе, а чи не пресують "мАлий попригай" А психологи в школах є? Може б вони з молодших класів проводили короткі доповіді щодо поведінки чи що Надіслано від мого SM-A500H, використовуючи Tapatalk
Психологи шкільні переважно такі, як якось Patty писала - доповіді, вчені слова, а діти сидять і відбувають) тоді як можна сказати коротко, але в "десятку". Ну, але то вміти треба.
@wchasluva психологи є. Але вони займаються паперовою роботою для школи: при прийомі у 1 класи, при адаптаційних зустрічах, проводять книжні паперові загальні тести, щоь потім роздати папірчики із характеристиками . Одним словом- бюрократичною роботою. А при реальних проблемах у школярів іх завдання- дати рекомендаціі звернутися до психолога . Тобто шкільний психолог- не для дітей, а для імітації роботи навчального закладу , бо є такі вимоги- мати школам штатного психолога. Моя однокласниця і подруга -психолог із тих ще фанатичок своєї професії. Працювала певний час в одній із львівських гімназій. То в результаті її прямо попросили не розвивати бурну самодіяльнсть, а сидіти тихо на паперах. Вона в результаті звільнилася, а на її місце узяли старшу пані, яка і продовжує займатися книжними тестами і давати рекомендації "звертатися до психолога" і може написати адреси відомих і без неї центрів на кшалт "Сенсу". "Діалогу" і т.д.
ну курять школярі теж не в класах зараз ( хоча в попередньому закладі в один рік узяли якогось нового фізрука, який на уроці виходив покурити із старшокласниками і про це усі в школі знали . Старшокласники не пресують по типу дідовщини. Стінка на стінку школами не лізуть, наркоту теж у класах не розповсюджують. Але це існує і при потребі- діти знають де. Те, що зараз дуже поширене явище- це булінг.Саме це є проблемою сучасних підлітків- цькування ( від психологічного , соціального до фізичного). Якщо раніше в наші часи то виливалося у формі там вийшли за школу -побилися, то зараз діти, маючи доступ до різної інформаціїї , роблять це в особливо ізощрьонній формі. Тут вже тупо зуби ніхто один одному не вибиває ( хоча і таке буває- але це вже як продовження власне булінгу у фізичній формі). Скоріше доведуть до депресії і суіцидальних настроїв особливими формами, індивідуално, групово, через інтернет і все разом. Тобто змінилася форма пресінгу. Шкільний булінг- то реальний біч теперішніього часу. І реально це явище не менш страшніше , ніж боязнь того, щоб дитина влізла не в ту компанію. Найгірше те, що цілий ряд вчителів це підтримують. І активно включаються у допомогу по пресуванню незручних для них дітей їх же однокласниками. Батькам молодших школярів то ще мало зрозуміло. тут ще такий нюанс: лекції про норми поведінки з молодших класів мало дієві. Бо в старших класах діє зовсім інше. Для підлітків на перше місце виходить становлення своєї особистості у колі собі подібних. І от тут уже починаються різні приколи. Власне от років з 11-12 добре бело б якби у школах дійсно працювали профессіонали,які вчасно втручалися у різні ситуації і просто допомагали школярам в ті періоди, коли їх і так горомнально штормить. Є ж методи і групової терапії, які застосовуються у молодіжних організаціях. То чому такий досвід не перенсти у школи для підлітків, щоб навчити ( допомогти) їм справлятися із своїми проблемами у скалдний віковий період, коли їм реально ще важко розібратися у собі і у тому, що правильно, а що ні.
Зустріла статтю про проект у Львові Школа 3.0 Чиісь дітки ходять в таку школу? Як вам? Дійсно є сучасні зміни? Школа 3.0. Як у Львові впроваджують інноваційну програму для вчителів. Відео
Доброго дня! Мамочки, допоможіть з вибором школи. Переїхали жити у Львів на вул.Шевченка (до цього жили в іншому обласному центрі). Дитині цього року у перший клас. Територіально відносимося до Арніки, але, на скільки я знаю, туди важко потрапити, та й класи вже давно набрані. Ще від нас відносно недалеко 33 і 44 школи. У 44 насторожує те, що там нещодавно був обвал сходів. На скільки я знаю, ремонт до цього часу не розпочато. Класи розформували по інших школах... Про 33 не дуже хороші відгуки. Чула, що вона слабка. Можливо у когось із Вас є якась інформація щодо будь-якої з цих шкіл або про інші хороші школи поблизу вулиці Шевченка. Буду дуже вдячна!
Підійдіть в 34 школу, там директор нормальний, поспілкуйтесь з ним, поясніть ситуацію, думаю все у Вас вийде.
"Арніка" закрила набір ще у січні (конкретно 20.01), там дуже велика кількість дітей цьогоріч через великий випуск садочкових груп; ми туди теж належимо по району, однак не потрапили (минулого року деякі сусіди розповідали, що без подяки не обходилось). 44-та школа минулого тижня проводила додатковий набір у 1-А клас, що працюватиме за проектом "Інтелект України" (там був недобір учнів), 1-Б клас уже перевантажений, там набрано 36 осіб; більше, ніж два класи, вони цього року навряд чи набиратимуть; щодо ремонту, то, судячи із інформації від директора, присутня бюрократична тяганина з документами,гроші виділено, однак документи досі робляться. За 34-ту школу зараз не скажу, ходила до них у січні, говорили, що все уже набрано 3 класи (не знаю, наскільки це відповідало дійсності, однак був натяк на вирішення питання, щоб підійти до керівництва і якщо що, пояснити свою проблему, яким я тоді не скористалась, оскільки обрала іншу школу). Те саме стосується і 33-ї - чула, що там теж вже проводився набір у лютому-березні, однак деталей не знаю (мене ця школа не дуже цікавила, тому і не дізнавалась).
Дякую! Звернемо увагу на цю школу! --- дописи об"єднано, May 23, 2017 --- Дуже дякую за таку обширену відповідь! Мене не так цікавить, в яку школу нас візьмуть, як те, яка з цих шкіл дає кращі знання. Тому, що всі класи вже набрані і в нашому випадку всерівно прийдеться шукати "зв'язки", щоб потрапити в ту чи іншу школу... Скажіть будь-ласка, чи дійсно 33 школа вважається слабкою? В якій із шкіл додатково вивчають польську мову? 34 - це звичайна школа чи з поглибленим вивченням англійської мови? Нажаль, в інтернеті немає такої інформації. Наперед дуже дякую!
Мені важко щось сказати, оскільки, на мою скромну думку, усі ці школи десь приблизно одного рівня. Серед них немає спеціалізованих із поглибленим вивченням англійської (скажу навіть більше - англійська у "Арніці" та 44-й викладається за однієїю і тією ж програмою). Зв"язки зв"язками, але Ви також повинні розуміти, що у випадку відсутності місць у класі Вам можуть відмовити. Скажу із свого досвіду, оскільки давно живу у цьому районі. 33-тя школа у цьому районі завжди була найслабшою ще із 1990-х (вона стала українською якраз на початку незалежності). Однак дітям з нашого двору, які вчились, це не завадило свого часу всупити до вузів на хороші спеціальності та здобути хорошу роботу. Зараз тенденція приблизно така ж - туди вступають ті, кого не взяли у сусідні школи. Правда, ходять чутки, що школа піднялась і зараз на непоганому рівні. Щодо рівня викладання, то мала можливість оцінити знання, готуючи двох сусідських дітей-старшокласників до уроків кілька років тому; мене їхні знання не вразили (особливо з української та фізики), хоча діти були відмінниками у тій школі. Наскільки я знаю, польська мова як друга іноземна вивчається у 44-тій. За інші школи не в курсі.
Якось це все так організовано, щоб батькам було максимально незручно. По-перше, у всіх школах свої дні/місяці запису - там ще не почали, а там минулого тижня вже всіх набрали... По друге, дізнатися, до якої школи ти належиш територіально (і відповідно маєш переваги) на сайті школи чи відділу освіти неможливо - треба йти питатися. Дізнатися, які вчителі набирають перший клас - теж йди і питайся, і то не всюди скажуть. Зобов'язали всі школи мати сайти, інформативність тих сайтів, за невеликими виключеннями - нуль... Пам'ятаю з садками теж така метушня була, ще до введення електронних черг. Не знаю, чи працюють вони реально. Якщо так, то і вступ в школу здалось би впорядкувати...
можу .ЇЇ закінчувало 2 з моєї родини. Тут вчителює і наша дуже близька родичка і двоє дітей з родини навчаються. Не рекомендую. Самі розглядали її теж, під великим сумнівом, а потім остаточно розвіяли наші сумніви і "не рекомендації" тої, хто знає все із середини .Для молодшої школи ще можна, для старшої- тут свої приколи.
а можна трошки детальніше? бо вчора були на розмові в директора, ніби такий прогресивний сучасний керівник, школа співпрацює з SoftServe і т.д... Принаймні, чоловікові сподобався (як людина). Нам пані директорка 5-ї школи сказала, що ще можете в 76-ту навідатися перед тим, як зробити свій вибір, то ж ми наразі на роздоріжжі... А я реву, як білуга, щодня, бо так не хочеться, щоб дитина школу міняла, а ми - район, але то вже оффтописько.
теж цікавить. бо наступного року в школу, розглядаємо як варіант. Тим більше бачила, що за результатами ЗНО-2016 увійшла школа у сотню кращих (57 місце).
Директор там молодий і поміняний 3 чи 4 роки тому ( ввн сам з вчителів цієі школи). Досить прискіпливий до нових учнів- іх буде розглядати під мікроскопом після переводу. Школа велика- там 4 паралелі і так само дуже великі класи. Викладання як усюди, але імідж " гімназіі міжнародних відносин" дає можливість припонтовуватися. Контингент учнів на голову мажористіший, ніж в тій же 5 школі . 6 айфон у 8 класі- це не розкіш, а необхідний атрибут приналежності до пеаноі групи вибраних. В класах існує клановість ( зокрема, не знаю,як у хлопців,але у старших дівчат - так. Новачку треба постаратися вписатися. Кажу реально,як є у порівнянні між 5 і 76 - в 5 все якось набагато простіше всередині, незважаючи на понтовість директриси. В 76 ніби простий новий директор, але всередині все понтовіше --- дописи об"єднано, May 26, 2017 --- Резулььати ЗНО - це заслуга не школи,а репетиторів. Не відкрию вам таємниці, коли скажу, що учні гімназій з 5 класу на репетиторах сидять. З першого класу можна розглядати,як варіант. На 5 клас там все- рівно своі внутрішні екзамени для прийому- не всіх учнів переводять у старшу школу.
А як там щодо іноземних мов? Учора директор сказав, що вивчають тільки англійську і німецьку мови. Приходимо додому, заходжу на сайт, дивлюся в розклад - є ще й французька, причому з 5-го класу...
то як друга мова в альтернативу німецькій.Тобто з 5 класу одні групи німецькі, другі- французькі Англійська залежить від викладача. Наприклад, наша родичка теж викладає англійську , але вона зовсім не сильна як викладач . Але то усюди так. Вашу малу мають протестувати з англійської і визначити групу викладача. Або за принципом іншим- новачка дають до того, де менша група чи слабша.
А, он воно що... бо директор казав, що буде тестування і співбесіда з англійської, якщо балів не добере, то не приймуть. Налякав трохи) На тестування ми підемо на всяк випадок... але більше схиляюся до 5 школи.