Поділіться, будь ласка, як робите ті закваски? Що потрібно для них? Ви потім хліб з них печете? Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
житня мука, деревяна ложка, пластиковий-скляний посуд, м"яка вода, духовка. мука-вода 1 до 1 по об"єму (починайте десь з чверті чашки), збити ложкою ніби білки, накрити кришкою. у духовку з включеним світлом. додавати муку і воду підряд зо 4-5 днів, в один і той самий час. має бути гарна стабільна піна. а далі пекти хліб, то вже треба рецептвибрати, бо їх дуже багато
21 березня виповнився рік як я не вживаю цукру в повсякденному житті. Ну що вам сказати, я була жахлива солодкоїжка+шалений апетит під час ГВ (про їжу я думала щомиті)-тому мені було шалено важко. Ломка реально як в алкоголіка, коли заходила в супермаркет а там ряди цукерок і печива, пахнуть булки на весь зал і манять снікерси на касі. Але я змогла. Тепер заходжу в супермаркет і бачу ряди полиць із харчовим сміттям. Дивлячись свої старі прищаві фото розумію, що відмова від солодкого то було одне з найкращих рішень в моєму житті. Розвиднілось і в голові і на обличчі. Я забула що таке прищі, проблемна шкіра, перепади настрою, заїдання стресу і т.д. Я зрозуміла що звичайне масло-таке солодке шо капець, про домашній сир мовчу. Банани, фініки, яблука, родзинки-ось мої підсолоджувачі. Мід лише в крайньому випадку, бо від нього теж прищі і він для мене тепер здається мегасолодким. Скажу чесно, 14, 21, 40 днів мені б не вистачило щоб зіскочити з "голки". Може комусь такого цукор-детоксу вистачає, але мені реально пішло десь півроку, а для досягнення повного самоконтролю і розслаблення-реально рік. Сподіваюсь, мій досвід комусь знадобиться і допоможе)))Питайте,якшо шо) --- дописи об"єднано, Mar 25, 2017 --- Ну ще додам, що я вживаю "до чаю"-рисові/гречані безглютенові хлібці з арахісовою пастою (такою де в складі лише 100% арахіс), або з бананом, або з хорошим маслом (82,5 або домашнім сиром. Фрукти, сухофрукти, горіхи (замочені)-то коли хочеться шось "пожувати". Взагалі, можна самому робити різне печиво/батончики/цукерки зовсім без цукру, я на початках робила, але зараз ліньки з тим бавитись.
Круто, реально! Цікавить мене соєвий соус: користь/шкода. Я б його додавали у все, що готую (ну практично). Каші всі, м'ясо, риба, салати, супи. Їжа з ним мені смачніша. Але якось інтуїтивно відчуваю, що перебор. Яка норма? Чи взагалі вона є?
треба на склад дивитись. вони різні бувають. в дешевих є глутамат натрію, от він і дає той смак. ну і певно всі знають, шо він шкідливий.
@aknytsU там багато солі, крім вище означеного. Я б спробувала щодня їсти бобові замість нього і спостерігати. Побавтесь з іншими спеціями.
@aknytsU , я люблю бальзамік. Шляхом випарювання винограду суміш стає тягучою, як смола, потім добавляють винний оцет. Але, зазвичай, я користуюсь все рівно такими товарами вкрай рідко, он баночка вже другий рік є в наявності)
порадьте, може я щось зробила не так. пророщувала я маш. все ок, їм собі смачно, і тут опа - зовсім тверда крупинка. зуба зламати можна. як виключити такий підвох? перемивати-передивлятися кожну зернинку?
Ну, по-перше: 90% світової сої (як і кукурудзи і арахісу) є ГМО. Тут вже ви маєте визначитись: для вас ГМО це зло чи може бути?А по-друге, соєві соуси бувають ну дуже різні!!!І з цукром, і з фруктозою, і з стабілізаторами. Все залежить від складу. Для себе я вважаю що можна, але якісного і рідко. Іноді додаю трошки в салат, сочевицю, рисову локшину.
Втручуся зі своїм лікбезом, вибачте! :D Всі продукти, які ми споживаємо, яблука і груші, морква і картопля - це ГМО. Кожен овоч і фрукт 21 століття пройшов через той процес, який робить продукти ГМО, просто сам процес відбувся природнім шляхом гібридної селекції і випадкових мутацій, а не під наглядом людини. В ГМО немає нічого незрозумілого, страшного чи шкідливого. Їжте на здоров'я =)
Ні, не всі! Так, багато, але не всі. Є культури яких органічних майже не залишилось, а є такі що не піддались мутаціям.Як щодо гречки?Вона яскравий приклад. І не радьте людям "їсти на здоров"я". В розвинутих країнах на прилавках справді є не гмошні продукти, які дофіга коштують і люди мають право вибору. Северная Ирландия запретила выращивание ГМО продуктов / Устойчивое … 7 главных мифов о ГМО / Устойчивое развитие Истинные причины вреда ГМО / Органическая еда, натуральные продукты… Статтей на цю тему є море, я просто не маю часу лопатити то все, але при бажанні кожен може сам дослідити це питання. Існують спеціальні банки насіння, де можна придбати органічне насіння і саджанці. Короче, ви мене зрозуміли... --- дописи об"єднано, Mar 26, 2017 --- Ви не дуже дбре розрізняєте ГМО і селекціонування, я бачу
І як, пропонуєте їсти "чисту" гречку нон-стоп? Збережені органічні культури чимось кращі? Гречка, таким чином, цінніша від яблука? Я живу в такій розвинутій країні. І її розвинутість виявляється передусім у тому, що на продуктах у супермаркетах немає позначок "без ГМО", а в її медіа немає жахалок про шкоду ГМО. А ще в тому, що люди шукають інформацію не в газетних статтях, а в наукових джерелах. Я не плутаю, а свідомо вживаю поряд два поняття, які паралельно і пов'язано розвивалися. Селекцію от якось ніхто диявольщиною не вважає. А стосовно дорогих, прекрасних і доступних чистих продуктів і вибору - ну, і в розвинених країнах є своя частка людей з вірою у все на світі. І їх віра в поєднанні з платоспроможністю породжує таку пропозицію. Логічно. Всюди і завжди на вірі заробляють.
Якщо мова була не про це, то так мені і не дізнатися, про що ж вона була. Бо приклад ірландського мракобісся або газетних вирізок про "істинну шкоду ГМО" довіри не вселяють. Так легко можна дійти до єретичної думки про те, як раніше усе було цілющим і прекрасним, а тепер кожна грушка - ворожий продукт.
О, я прочитала цю статтю. Обидва пункти маніпулятивні і перекручені. Ввечері додам сюди лінк на відповідні матеріали про розвиток і майбутнє агрокультури, Монсанто, корпорації цього штибу і вклад ГМО в боротьбу зі світовим голодом.
Почала читати, на свою голову, і другу статтю. В першому ж пункті відверта брехня стосовно принципу створення ГМО і його природності. Статті з таких "жовтих" ресурсів просто ображають людську гідність. Шкода, що це минається авторам безслідно. І що знаходяться довірливі читачі. Перевірити це - в два кліки, простіше простого. Мені сумно від такої кількості середньовіччя в головах людей...
Є такі позначки. Ohne Gentechnik. Деяким покупцям важливо знати, що вони їдять, бо питання ще недовивчене. І ніхто його вивчати не збирається, бо потрібно прогодувати все більше людей на планеті. Останнім часом почала зауважувати, що біо масло і вершки, молоко на прилавках не залежується, може, це було пов"язане з початком року, коли люди хочуть більше дбати про здоров"я.
плачу... особливо про боротьбу із світовим голодом. У світового голоду є причини, і основна - це не відсутність к-ті їжі. різниця між селекцією і ГМО проста (це я не для @labisqwee): селекція - схрещування грушки і іншого виду грушки, а ГМО - схрещування грушки і таргана (умовно). Далі, ГМО порушують рівновагу природи: якщо певний відсоток врожаю кукурудзи не з'їсть умовний довгоносик, то вимруть довгоносики, потім птахи які їли довгоносика, потім ті хто їли тих птахів ... і ким закінчується ланцюжок? ще - зникає біорізноманіття - оскільки вигідно вирощувати ГМО продукти, ніхто не буде панькатись з менш врожайними видами. а ще запилення ну і ще кілька пунктів, але мені лінь. Статті не читала. Читала дослідження, багато і довго. В дискусію вступати не буду.
Я тільки дозволю собі зауважити, що не лише і не стільки ГМО цю рівновагу порушують. Більше того, природа часто сама цю рівновагу зміщує і деформує. Оскільки противники ГМО не дуже налаштовані дискутувати, то і в мене настрою нема. А поцікавитись тим, як виживає агрокультура Африки чи Індії і що їм дає ГМО, і які причини цієї ситуації, все ж кожному варто.