В мене теж стоять на підвіконні, але досить повитягувались. Мене постійно мучить питання, чи вкоріняться такі гілочки? І ще, що робитимете з ними навесні, пересадите і обріжете ці ж кущики, чи будете використовувати їх лише як посадковий матеріал?
Позаминулого року восени мені @Roxie допомагала вкорінювати. Вони за зиму вкорінились, але цвісти почали ближче до наступної осені. Навесні подивлюсь, які вони будуть. Наразі маю плани кілька гілок (товстіших) в лютому-березні поставити вкорінюватись і стару рослину лишити, щоб молоді пагінці випустила, в мене минулорічні рослини. А з звичайних пеларгоній швидше за все лише свіжі вкорінюватись поставлю.
Я зональні завжди в лютому вкорінюю і влітку вони вже цвітуть, а ампельні восени не вкорінились, пробуватиму теж в лютому, але вони такі бідові.
@Gorbywka, я свої на заскленому балконі тримаю. Боюсь тільки, коли будуть обіцяні морози, щоб не померзли. А так себе гарно поки що почувають. Поливаю чуть-чуть і рідко.
ще залежить від сорту. В мене є якісь доісторичні (вони в нас вже років 5 точно) рожеві, то вони дуже гарно вкорінюються і перезимовують, також правда виглядають як доходяги взимку, але як тільки виносимо на двір - відразу відживають. Вкорінюємо їх ми кінець серпня, початок вересня. А от декілька разів купляла дуже гарні темновишневі - ціле літо процвіли, а восени не вкорінились, до літа материнський кущ так і не дожив. Та ж сама історія з блідо рожевими і білими А зональні я як правило лише оновлюю кущ, деякі обстригаю майже під нуль восени і за зиму вони гарно відживають маю королівську, 3 роки в нас, перший рік буйно цвіла, а на другий - ні квіточки, знайомі порадили її повністю обрізати, так і зробили, залишили пару листочків, в кінці літа дуже буйно цвіла!, зараз декілька навіть пускають бутони. Обрізане ставлю на вкорінення, потім вже по ситуації - якщо материнський кущ не вижив (то буває, якщо забула підливати) то залишаю щепку собі, а як ні - то в город або знайомим роздаю. Але дійшла висновку - нема відповідного догляду, тоді і не буде цвіту.
було один раз, але то від кімнатної троянди "передалось". Але в мене всі пеларгонії влітку на вулиці, тому на початку літа, ми всі квіти кропимо труйкою, якою кропимо капусту, один рік в мене чуть гусінь всі квіти не поїла 1-2 приснули над квітами і маємо спокій на цілий рік --- дописи об"єднано, Jan 3, 2017 --- Хоч знаєте, в мене на капусту якась тля нападає (на форумі класифікували то білокрилкою, але воно мені більше літаючий попіл нагадує), то та зараза на пеларгонії не сідала, хоч один кущ ріс поблизу куща декоративної капусти, обліпленої тою попелистою бідою.
У мене такі доходяги ,аж боляче дивитись...,як буде роздавати ті живучі дайте мені..., і зональні у мене досихають, балкону не маю свого, а той що є незасклений,змерзнуть! напевне доведеться орхідеї посунути і виставити на стіл ампельні пеларгонії , у мене все літо цвіли червоно-малинові, а в середині квіточки як би білим хтось помастив.що за сорт незнаю... а що за трутка, назву дайте, бо мої фуксії страждали ціле літо, трутка не помагала
якщо чесно навіть не знаю що то, прийшла у магазин де продають всяку труйку і сказала дайте щось, щоб капусту від гусениць і іншої напасті покропити, що дали, тим і кропила. --- дописи об"єднано, Jan 4, 2017 --- якщо цікавлять зональні, то з радістю, ампельні в мене так гарно не розмножуються.
Дівчата, а хто що вирощував на балконі? Крім пеларгоній і сурфіній. Мені чогось цікавого хочеться і я вже в інетмагазині набрала різного насіння (але ще не оплатила ))). Хтось має досвід вирощування на балконі еустом, агератуму, ранункулюсу, календули? А ще побачила насіння штокрози. В описі на сайті магазину толком нічого немає про умови , догляд, але виглядає гарненько. Цікаво як воно, мав хтось? Як думаєте, в лютому буде ок насіння на розсаду сіяти?
Доброго вечора. Не радила б вирощувати на балконі квіти з довгим вегетаційний періодом і ті що швидко перецвітають. Балкону у мене немає, але вивішую квіти у кашпо і маю великий квітник. Гарно у вазонах будуть виглядати з кімнатних рослин: різного роду квітучі бегонії (прості, махрові, з великими квітами), бальзаміни. З городніх: надзвичайно гарна квітка Газанія, низькоросла Георгіна, карликовий львиный зев (не знаю як буде українською), любелія, вербена. Ще можна низькорослі чорнобривці(їх багато видів і безпроблемні). Все з власного досвіду.
Ті які написала цвістимуть все літо, тільки бажано видаляти відцвівці квіти, щоб рослини не витрачали сил на насіння. Єдине не впевнена в любелія. Вона може серед літа засохнути, але так гарно дивляться ці сині квіточки. Ще постулак гарний, але він як і Газанія відкриває квіти лише на сонці. Низькорослі Георгіни є махрові і прості десь сантиметрів 20-30 в висоту компактні кущики. Ще цього року хочу спробувати мимулюс. --- дописи об"єднано, Mar 15, 2017 --- Але варіант з бегоніями і бальзамінами найшвидший і найпростіший.
Дівчата, подаруваги мені гортензію квітучу, у такому манюсінькому горщику. На другий день після того як подарували, вона жахливо зав.яла, хоч і не була суха. я скоренько пересадила у свіжу землю і нормальний горщик, то ніби листочки трохи відійшли (проте деякі засохли і опали) а от самі суцвіття так і стоять зів"ялі вже тиждень. Може хтось має досвід як її реанімавати? і чому так сталося? Ті ж гортензії у Сільпо у Вікторіас Гарден тижнями продають і тих самих мікроскопічних горшках і вони не в"януть, а моя відразу на другий день зав"яла і то так конкретно Хотіла ростити її на балконі у великому горщику, а тепер не знаю як її "виходити"(