Школа: влаштування і наука (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Myroslava82, 9 Листопад 2013.

  1. Online

    Online Well-Known Member

    @Leditanya, @Haidee йшлося конкретно про топ-менеджмент в т.ч. в компаніях з іноземним капіталом. Період 2008-2016 р.р. Вибірка була достатня, щоб робити якісь висновки. Та й HR-и, які займаються даним сегментом, прямо кажуть про це. Але, ви праві, в кожного свій досвід.

    Дівчата, таке питання: одна мамочка принесла інфу, що спеціалізованих шкіл з вересня 2018 р. вже не буде. Так їй сказала секретарка школи, в яку вона носила заяву. Хтось щось знає про це? Єдина програма без поглибленого вивчення предметів? Чи йдеться просто про відміну тестувань при вступі?
     
  2. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Не чула такого. Наскільки я розумію планують створити профільні школи з 10-11 класу.
    Пропонуємо новації та запрошуємо до обговорення: розроблено проект типового навчального плану для учнів 10-11 класів
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  3. marianast

    marianast Well-Known Member

    МЦР
    Ніби з 2017року 12річка, чи щось змінилось з часу публікації статті?
    Буду вдячна за посилання на "розжований " опис реформи. Бо я щось забаламутилась
     
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  4. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    теж дуже цікавить доля спеціалізованих шкіл у 2018 році
     
  5. Online

    Online Well-Known Member

    @Олюнька, ось знайшла на сайті Міносвіти концепцію, де це все розписано: http://mon.gov.ua/Новини 2016/12/05/konczepcziya.pdf
    Так зрозуміла, що діти, які вступають цього року, ще вчаться за старою спеціалізованою програмою. А вступники 2018 - за загальною, яка буде і в 4, і в 27 школі однаковою. Щоб "уникнути соціального розшарування та відбору дітей у молодшому шкільному віці" (с). Ну, таке. Думаю, є сенс поговорити ще з директором.
    Реформа Нової школи розрахована на впровадження до 2029 року. Чи підкріплена вона якимось нормативно-правовими актами чи це просто декларується я поки що не знайшла.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Malvochka

    Malvochka миється в бані

    @zebra Це так, школи такого не вимагають, і нам перед вступом в школу чітко сказали що цього не потрібно. То ми ходили тільки на передшкільні заняття в школу до своєї вчительки і все добре. А якщо переживаєте, то можна записати дитину на дошкільні заняття в "Горішок" чи інші передшкільні науки, багато людей хвалять, особливо їх радять тим хто в садок не ходив і хоче підтягнути знання.
     
  7. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    дурдом....

    --- дописи об"єднано, 7 Лютий 2017 ---
    з такими реформами, хіба, дитину взагалі до школи не давати....
     
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Ну чому. Мабуть, не варто приймати то все так близько до серця:) я от звичайну сільську школу закінчила, не можу сказати, що це була погана школа і мене там не навчили нічого. Але я сама дуже хотіла вчитися. Якщо дитина має задатки, головне не навантаження (спеціалізовані таки добряче завантажують діток з самого початку), а доброзичливе ставлення до дитини і підтримка в ній інтересу до навчання. Якщо ж є бажання в дитини якийсь конкретний предмет глибше вивчати, можна і поза школою щось знайти.
    От зараз, вважаю, справді дурдом з тими елітними спецшколами, але то моя особиста думка, що у 6 чи 7 рокіа це не є вибір дитини, а вибір батьків щось вчити поглиблено. Ну і так виходить, що в ті школи часто потрапляють не через задатки дитини, а через гаманець батьків.
    В будь-якому випадку, все буде добре:) скільки разів вже мінялися правила гри в освіті, а результат все одно такий, що від школи успіх в житті залежить дуже мало.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 7
    • Подобається Подобається x 3
  9. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    дуже дякую, Haidee, за розуміння і підтримку!
    Трохи розрадили. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Online

    Online Well-Known Member

    В мене взагалі багато питань з того, що я прочитала в концепції. Спеціалізація в гімназіях буде чи тільки в ліцеях? Як практично вони збираються застосувати поділ: молодша школа, гімназія, ліцей? Це будуть абсолютно автономні навчальні заклади, куди треба буде кожного разу поступати чи на базі однієї школи можуть бути всі три рівні і просто переходиш?
    Стосовно тестування в спецшколи - абсолютно згідна, що це брєд. Тим більше питання там такі, що дають багато простору для маневру: з дітей з однаковим рівнем підготовки можна легко протягнути свого і завалити когось "лівого". Але сама ліквідація спецшкіл - не менший брєд. Соціальне розшарування ніде не дінеться. Все одно будуть школи умовно "модні" і "пролетарські" за контингентом.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  11. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    цілком згідна.
    але щодо зрівнялівки - вже колись вирівнювали, що всі стали бідними.
    має бути якийсь вибір у батьків.
    І школи - з різним навантаженням (йде постійне метання - то підлаштовують навчальні програми
    під тих дітей, що легко й швидко навчаються, - то повністю її розвантажують).
    А вибору немає.
    Щодо "модних" і "пролетарських" шкіл, то це просто перейде на "модних" і "пролетарських" вчителів
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. maty

    maty Well-Known Member

    Я думала про це ж...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  13. нталька

    нталька Well-Known Member

    Ой, я таке шукала, коли моїй дитині був час іти до школи. Не знайшла. А яким чином це зараз пропонують здійснити?
    Збідніле, соціально розшароване суспільство, де вчителі бідося і не мають авторитету, де матеріальне забезпечення школи і далі значною мірою йде за рахунок батьків...
    Щодо навантаження, то не погоджуся, що діти завантажені у початковій школі. У нас на паралелі, я би сказала, що завантажений лиш один клас, керівник якого, мало не щодня задає дітям реферати і твори з різних предметів (що, в основному, робиться батьками). А наші мають нормально часу і повчитись і погуляти. От чого мені бракує, так це нормальних гуртків у межах школи.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Online

    Online Well-Known Member

    Як це буде здійснюватися? Думаю, так само як і у ВНЗах. На папері. Вони в нас теж "орієнтовані на студента" і на те, щоб "підтримувати інтерес до навчання".
    Я теж шукала якусь школу з сучасним європейським підходом. Серед державних знайти без шансів. Поїхала подивитися пару приватних...Що сказати, не готова я платити 3000+ тільки за "ставлення до дитини". Матеріально-технічна база: класи-закуточки, спортзал як моя вітальня, ні актового залу, ні їдальні, ні подвір'я толком немає Про рівень навчання взагалі мовчу.
     
    Останнє редагування: 7 Лютий 2017
  15. Fast

    Fast Well-Known Member

    Про спеціалізовані школи. Чому тестування брєд? При чому тут рівень підготовки? Жодного каверзного питання не було. Тестування було розраховане, щоб побачити загальний розвиток дитини. Тестування було в червні. Дитині було 5,8. Про що вона радо сповістила. Поговорила з трьома вчителями на жодне питання не мовчала. Не розгубилась, не завстидалась. Домовленостей я жодних не мала. Знаю я і тих хто не пройшов тестування. То якийсь відбір є.
    І ще мені конкретно видається, що навантаження і вимоги у нас простіші ніж в моїх подружок дітей не в спец школах.

    Надіслано від мого GT-I9300, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Дівчата, то якесь перетягування канату виходить. "А я", "а моя", шаблони про рівень навчання і всяке таке. В кожного свій досвід. Зрештою, кожні батьки роблять той перший вибір за дитину і що б вони не вибрали, жити з тим їм в першу чергу. Я вже не хочу всоте писати, що з моєї сільської школи є середнячки, які зараз на хороших посадах чи мають прибутковий бізнес, є цілком забезпечені трієчники і є такі собі відмінники. В мене в пріоритеті початкової школи - навчити дитину здорової комунікації, не відбити бажання до науки і закласти базу. Я особисто ну ніяк не можу зрозуміти, про який рівень навчання першачка можна сперечатися. Чим той рівень оцінити, щоб сказати "я вже мовчу про рівень знань"? Ну поясніть, бо в голову приходить лише фактор недобросовісного вчителя, який читати дитину не навчив до 4 класу. Що там такого надзвичайного вчать дітей в початкових класах спецшкіл, що дітям дуже треба в 7-8-9 років?
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  17. нталька

    нталька Well-Known Member

    погоджусь, що вчитель - надзвичайно важлива складова освіти. Але всі дітки різні, і коли в класі понад 30 дітей, різних дітей, то не так і легко працювати. Комусь легко дається те читання чи матиматика, а з кимось треба більше часу провести. А як це можливо при такій кількост учнів на одного вчителя? Тут, хочеш-не хочеш, а треба дома дитині приділити час. А батьки теж дуже різні. ) Я до того, що у нас реформи розраховані на економію коштів держави, а не на покращення середовища навчання. (
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  18. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    О. Тому в мене зараз пріоритет: добрий вчитель і малий клас. За це я готова платити. А от якщо буде потреба потім ще й підтягнути якийсь предмет (ну якщо дитина буде виглядати на таку, що потягне гімназійний клас), то я готова і репетитору заплатити (потім). А зараз не готова шукати можливості потрапити в "сильну" державну школу. Якось так.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. нталька

    нталька Well-Known Member

    Але, з пошуку доброго вчителя і починається пошук кращого - вчитель, клас, школа. І відповідний контингент там підбирається. І попит вищий, і конкурс з"являється.. ) Нема такого, що от, ця школа найближча, туди і дам, всеодно до якого вчителя, бо всі хороші. Ну, для більшості.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Online

    Online Well-Known Member

    Не треба так гостро сприймати. Ніхто не каже, що ви своїй дитині місце купили. Але я маю досвід співбесід в двох різних школах минулого року. І досвід наших одногрупників з садочку, частина яких теж йшла в ці школи. Знаю кого що питали, в кого який рівень, хто домовлявся, а хто ні і хто скільки в результаті набрав.
    Вчителька наша з підготовки скачала ті завдання і готує потихеньку по них дітей. Не знаю чи всі, але багатенько їх там. Від деяких питань в шоці були і вона, і батьки.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1