@Leditanya, @Haidee йшлося конкретно про топ-менеджмент в т.ч. в компаніях з іноземним капіталом. Період 2008-2016 р.р. Вибірка була достатня, щоб робити якісь висновки. Та й HR-и, які займаються даним сегментом, прямо кажуть про це. Але, ви праві, в кожного свій досвід. Дівчата, таке питання: одна мамочка принесла інфу, що спеціалізованих шкіл з вересня 2018 р. вже не буде. Так їй сказала секретарка школи, в яку вона носила заяву. Хтось щось знає про це? Єдина програма без поглибленого вивчення предметів? Чи йдеться просто про відміну тестувань при вступі?
Не чула такого. Наскільки я розумію планують створити профільні школи з 10-11 класу. Пропонуємо новації та запрошуємо до обговорення: розроблено проект типового навчального плану для учнів 10-11 класів
МЦР Ніби з 2017року 12річка, чи щось змінилось з часу публікації статті? Буду вдячна за посилання на "розжований " опис реформи. Бо я щось забаламутилась
@Олюнька, ось знайшла на сайті Міносвіти концепцію, де це все розписано: http://mon.gov.ua/Новини 2016/12/05/konczepcziya.pdf Так зрозуміла, що діти, які вступають цього року, ще вчаться за старою спеціалізованою програмою. А вступники 2018 - за загальною, яка буде і в 4, і в 27 школі однаковою. Щоб "уникнути соціального розшарування та відбору дітей у молодшому шкільному віці" (с). Ну, таке. Думаю, є сенс поговорити ще з директором. Реформа Нової школи розрахована на впровадження до 2029 року. Чи підкріплена вона якимось нормативно-правовими актами чи це просто декларується я поки що не знайшла.
@zebra Це так, школи такого не вимагають, і нам перед вступом в школу чітко сказали що цього не потрібно. То ми ходили тільки на передшкільні заняття в школу до своєї вчительки і все добре. А якщо переживаєте, то можна записати дитину на дошкільні заняття в "Горішок" чи інші передшкільні науки, багато людей хвалять, особливо їх радять тим хто в садок не ходив і хоче підтягнути знання.
дурдом.... дякую за інформацію! вже запасного варіанта - якщо піде мала через рік в школу, то в спеціалізовану - немає.... --- дописи об"єднано, Feb 7, 2017 --- з такими реформами, хіба, дитину взагалі до школи не давати....
Ну чому. Мабуть, не варто приймати то все так близько до серця я от звичайну сільську школу закінчила, не можу сказати, що це була погана школа і мене там не навчили нічого. Але я сама дуже хотіла вчитися. Якщо дитина має задатки, головне не навантаження (спеціалізовані таки добряче завантажують діток з самого початку), а доброзичливе ставлення до дитини і підтримка в ній інтересу до навчання. Якщо ж є бажання в дитини якийсь конкретний предмет глибше вивчати, можна і поза школою щось знайти. От зараз, вважаю, справді дурдом з тими елітними спецшколами, але то моя особиста думка, що у 6 чи 7 рокіа це не є вибір дитини, а вибір батьків щось вчити поглиблено. Ну і так виходить, що в ті школи часто потрапляють не через задатки дитини, а через гаманець батьків. В будь-якому випадку, все буде добре скільки разів вже мінялися правила гри в освіті, а результат все одно такий, що від школи успіх в житті залежить дуже мало.
В мене взагалі багато питань з того, що я прочитала в концепції. Спеціалізація в гімназіях буде чи тільки в ліцеях? Як практично вони збираються застосувати поділ: молодша школа, гімназія, ліцей? Це будуть абсолютно автономні навчальні заклади, куди треба буде кожного разу поступати чи на базі однієї школи можуть бути всі три рівні і просто переходиш? Стосовно тестування в спецшколи - абсолютно згідна, що це брєд. Тим більше питання там такі, що дають багато простору для маневру: з дітей з однаковим рівнем підготовки можна легко протягнути свого і завалити когось "лівого". Але сама ліквідація спецшкіл - не менший брєд. Соціальне розшарування ніде не дінеться. Все одно будуть школи умовно "модні" і "пролетарські" за контингентом.
цілком згідна. але щодо зрівнялівки - вже колись вирівнювали, що всі стали бідними. має бути якийсь вибір у батьків. І школи - з різним навантаженням (йде постійне метання - то підлаштовують навчальні програми під тих дітей, що легко й швидко навчаються, - то повністю її розвантажують). А вибору немає. Щодо "модних" і "пролетарських" шкіл, то це просто перейде на "модних" і "пролетарських" вчителів
Ой, я таке шукала, коли моїй дитині був час іти до школи. Не знайшла. А яким чином це зараз пропонують здійснити? Збідніле, соціально розшароване суспільство, де вчителі бідося і не мають авторитету, де матеріальне забезпечення школи і далі значною мірою йде за рахунок батьків... Щодо навантаження, то не погоджуся, що діти завантажені у початковій школі. У нас на паралелі, я би сказала, що завантажений лиш один клас, керівник якого, мало не щодня задає дітям реферати і твори з різних предметів (що, в основному, робиться батьками). А наші мають нормально часу і повчитись і погуляти. От чого мені бракує, так це нормальних гуртків у межах школи.
Як це буде здійснюватися? Думаю, так само як і у ВНЗах. На папері. Вони в нас теж "орієнтовані на студента" і на те, щоб "підтримувати інтерес до навчання". Я теж шукала якусь школу з сучасним європейським підходом. Серед державних знайти без шансів. Поїхала подивитися пару приватних...Що сказати, не готова я платити 3000+ тільки за "ставлення до дитини". Матеріально-технічна база: класи-закуточки, спортзал як моя вітальня, ні актового залу, ні їдальні, ні подвір'я толком немає Про рівень навчання взагалі мовчу.
Про спеціалізовані школи. Чому тестування брєд? При чому тут рівень підготовки? Жодного каверзного питання не було. Тестування було розраховане, щоб побачити загальний розвиток дитини. Тестування було в червні. Дитині було 5,8. Про що вона радо сповістила. Поговорила з трьома вчителями на жодне питання не мовчала. Не розгубилась, не завстидалась. Домовленостей я жодних не мала. Знаю я і тих хто не пройшов тестування. То якийсь відбір є. І ще мені конкретно видається, що навантаження і вимоги у нас простіші ніж в моїх подружок дітей не в спец школах. Надіслано від мого GT-I9300, використовуючи Tapatalk
Дівчата, то якесь перетягування канату виходить. "А я", "а моя", шаблони про рівень навчання і всяке таке. В кожного свій досвід. Зрештою, кожні батьки роблять той перший вибір за дитину і що б вони не вибрали, жити з тим їм в першу чергу. Я вже не хочу всоте писати, що з моєї сільської школи є середнячки, які зараз на хороших посадах чи мають прибутковий бізнес, є цілком забезпечені трієчники і є такі собі відмінники. В мене в пріоритеті початкової школи - навчити дитину здорової комунікації, не відбити бажання до науки і закласти базу. Я особисто ну ніяк не можу зрозуміти, про який рівень навчання першачка можна сперечатися. Чим той рівень оцінити, щоб сказати "я вже мовчу про рівень знань"? Ну поясніть, бо в голову приходить лише фактор недобросовісного вчителя, який читати дитину не навчив до 4 класу. Що там такого надзвичайного вчать дітей в початкових класах спецшкіл, що дітям дуже треба в 7-8-9 років?
погоджусь, що вчитель - надзвичайно важлива складова освіти. Але всі дітки різні, і коли в класі понад 30 дітей, різних дітей, то не так і легко працювати. Комусь легко дається те читання чи матиматика, а з кимось треба більше часу провести. А як це можливо при такій кількост учнів на одного вчителя? Тут, хочеш-не хочеш, а треба дома дитині приділити час. А батьки теж дуже різні. ) Я до того, що у нас реформи розраховані на економію коштів держави, а не на покращення середовища навчання. (
О. Тому в мене зараз пріоритет: добрий вчитель і малий клас. За це я готова платити. А от якщо буде потреба потім ще й підтягнути якийсь предмет (ну якщо дитина буде виглядати на таку, що потягне гімназійний клас), то я готова і репетитору заплатити (потім). А зараз не готова шукати можливості потрапити в "сильну" державну школу. Якось так.
Але, з пошуку доброго вчителя і починається пошук кращого - вчитель, клас, школа. І відповідний контингент там підбирається. І попит вищий, і конкурс з"являється.. ) Нема такого, що от, ця школа найближча, туди і дам, всеодно до якого вчителя, бо всі хороші. Ну, для більшості.
Не треба так гостро сприймати. Ніхто не каже, що ви своїй дитині місце купили. Але я маю досвід співбесід в двох різних школах минулого року. І досвід наших одногрупників з садочку, частина яких теж йшла в ці школи. Знаю кого що питали, в кого який рівень, хто домовлявся, а хто ні і хто скільки в результаті набрав. Вчителька наша з підготовки скачала ті завдання і готує потихеньку по них дітей. Не знаю чи всі, але багатенько їх там. Від деяких питань в шоці були і вона, і батьки.