Я знаю випадок, коли хлопчик пішов у перший клас в 5 років і 9 міс, день народження в кінці листопада, то дитина моєї співробітниці, і ще чула, то вже від вчительки молодших класів, що мала дівчинку з грудня середини. Тобто можна, але то домовляються батьки, бо можуть відмовити офіційно. Надіслано від мого Lenovo A316i, використовуючи Tapatalk
за те, що листопадових, грудневих беруть - знаю. А от перші числа січня - ? (народився 1 січня - і вже на рік молодший від тих, хто 31 грудня )
Я написала, що точно знаю, що беруть дітей, які не проходять згідно там якихось положень. От беремо всіх, у кого день народження до 1 жовтня 2017. То так писало у нас на оголошенні в школі, коли йшов малий. А згодом вийшло, що в іншій школі( це про того хлопчика) можна й дітей молодших. Краще з цим питанням звернутися до школи, куди йде дитина. Я пішла в школу в 6 років і 8 міс( але зі мною проводили тести якісь, чи готова я йти до школи, і ще мама домовлялись з директором), коли навколо всі були семилітки. Через декілька років дітей уже брали з шести, й йшли діти в 5 років і 8 міс. Тобто можна, враховуючи, що йдуть розмови про п'ятирічну молодшу школу. Надіслано від мого Lenovo A316i, використовуючи Tapatalk
В школі 15 сьогодні розпочалися адаптаційні заняття. Має бути 10, на початку червня - співбесіда. В школі багато гуртків, поки йшло заняття , вже на 2 доню записала
@Олюнька якщо не секрет, а чому ви хочете віддавати дитину в школу в неповних 6? Я в 6 з половиною пішла, дитина моя в 6 пішла, але якщо чесно, то раніше 6 років я б дитину не давала в школу, а то і в 7 би давала. Але то таке, індивідуальне. Якщо домовитесь, то і в 5 можуть взяти (хоча по закону можна давати з 6 або 7 років). А тут писали про 5-літок у школі Українці калічать своїх дітей, віддаючи їх до школи у 5 років.
І я з тими неповними шість прийшла). Нам в школу йти або в майже шість, або в майже сім ( дитина. початку жовтня). І щось я так вагаюсь. В першу чергу власне через плани впровадити п'ятирічну початкову школу. Переконайте мене, що краще таки в майже сім). І заодно порадьте вчительку першачків в гімназії Симоненка на 2018 і 2019 роки. Дякую)
У нашому класі колись був хлопчик,якому у вересні лиш 5 виповнилося. Його узяли у школу під відповідальність батьків і з умовою,що якщо йому буде важко- його заберуть. Але він втягнувся. Зараз навчається у спец.школі і теж показує непогані результати. Але це скоріше вийняток. Це дуже рано. --- дописи об"єднано, Feb 3, 2017 --- Ні,ну тут переконуваьи зайве. Лиш ви можете бачити, як краще вашій дитині. У куми малий з кінця вересня. Вона його цьогоріч у школу не давала. Піде з вересня, майже у 7. Мій малий йшов у 6,4, а його товариш- сусід,молодший на 4 місяці, рік ще гуляв і йшов у повних 7.
Ви вже себе, самі майже переконали То дуже залежить від дитини. В класі яка вікова група. Моя пішла в неповних 6 (жовтнева), а племінниця в 7 з хвостиком. Батьки кажуть треба було в 6 з хвостиком давати. Їй нецікаво - вона вільно читає, рахує, вона найвижча, найстарша. Трошки забагато най для дитини.
Дуже цікаво спостерігається фізична різниця у віці вже серед підлітків. Бо в класах ж так,що різниця між деякими дітьми майже 2 роки. І тому у одному класі є 13 - річні дівчата з 2 розміром грудей і зростом вище 170 см,які заглядають далеко не за ровесниками, і дівчатка,які мало не ляльками ще бавляться. І серед хлопців- аналогічно. Різниця навіть у зрості там по півтори голови. І одні носять у школу літачки на д/у, а другі вважають то " дитинством у попі". Я от раніше думала, що давати у 6.4- це рано. І ,може, краще ьуло би рік ще гуляти. Але я смутно от зараз уявляю свого парубка у класі на рік менше. І то він далеко не перший по фізичному розвитку. Є хлопчаки майже під 180 зросту з різницею у віці у півроку- 9 міс ( старші), а є ще зовсім дитячі- дитячі.
Як завжди - одного бажання/небажання мало. Ніхто не заперечує, що в школі дитині має бути цікаво. Ну, хоч трохи цікаво. (І зовсім незалежно від того, чи вміє дитина читати, писати). А ті постійні зміни в системі освіти - це просто знущання з самих дітей, батьків і вчителів. Ситуація батьків жовтневих-грудневих (?початок січня) дітей - приходять вони в своїх сім років у перший клас, і починається супер-полегшена програма (адаптаційно-ігрова - без оцінювання, без домашніх завдань, мало не дитячий садочок, де вони навряд чи щось для себе почерпнуть). При цьому, більшість дітей уже давно вміє читати, (писати), рахувати (прошу не звинувачувати тут мене, навіщо батькам вчити цього дітей, бо це буде потім в шкільній програмі - адже якщо дитину щось цікавить, то не будете ж "зарубувати" її інтерес, якщо дитина сама легко освоює те ж рахування, чи запросто запам'ятовує величезні вірші (чи хтось скаже - ой, ще зарано тобі такий довгий віршик вчити, це буде у такому-то класі...), зрештою, це окрема тема до обговорення і має не лише ці показники в розвитку (бо тільки читати-рахувати - то не показник готовності до школи), і досвід перебування в колективі - як їм навчатися в такій школі? А попереду ще 12 років! Дитина має розвиватися, постійно. А якщо вона і відходить той перший-другий рік такої школи, "адаптуючись" не до справді навчання, а до просто "протирання штанів" (бо їй нецікаво, немає нічого нового, ...), яким буде її ставлення до навчання (і саме навчання) в середній і старшій школах? Я вже мовчу про розвиток - адже то має бути безперервний процес. Не є проблемою десь "перебути" дитині цей рік - благо, гуртків, секцій і всього для розвитку й навчання є багато, - але школу (початкову школу) у будь-якому разі необхідно перейти.... --- дописи об"єднано, Feb 3, 2017 --- Фізична різниця у розвитку між дітьми не конче залежить від віку. Я була серед найстарших у своєму класі, але за фізичним розвитком і з своїми розмірами грудей мене дуже багато хто обігнав (і з тих, наймолодших)
Моя старша пішла у 6 розом з семирічками. Не виділялася. Часом жартома мені закидає, що рік дитинства я їй вкрала. Не шкодуємо. Молодша йшла по стандарту в 6,3. В класі була дівчинка з листопада( 5,9). Проплакала весь перший клас, тепер президентський стипендіат в дуже сильній школі. Онук листопадовий - піде в 6,9 - добре,що має трохи фори, бо спокійний та флегматичний хлопчик. Серед нас, супер-холериків, йому нелегко. Отже, треба дивитися по дитині, І тільки так. Кожна мама знає готовність та здоров"я свого учня.
Ще цікавлять спеціалізовані школи (з першого класу) Львова - вони всі спеціалізуються іноземними мовами, чи є ще якісь напрямки? якщо хтось має повний перелік спеціалізованих шкіл, буду вдячна за посилання
@Олюнька а Соломійка Ваша теж десь з кінця року, якщо я добре пам'ятаю? Шкодуєте, що в повних 6 дали в школу? А щодо Настусі, то пані Орися завжди мені її хвалить, каже, що то така дитина "мале як старе" - така кмітлива і спокійна дівчинка і по зацікавленості навчанням і самостійності випереджає більшість наших 6-річних одногрупників.
А для мене сучасна школа і розвиток дитини - то трохи різні речі. Виходячи зі свого особистого досвіду трьох школярів, найменшого вересневого сина я планую віддавати в майже сім ( хіба за два- три роки щось дуже зміниться). А час до того ми можемо використати для розвитку і спілкуванні в колективах, які ми виберемо, а не нав'язані системою.
Так, груднева. Не шкодую. Але діти дуже різні (хоча і старша розумниця, і ще не факт, хто з них двох має кращий інтелект (якщо так можна сказати)). Навіть не пробували давати раніше (взагалі, не прихильник того). Старша просто інша, з іншим характером, посидючістю (непосидючістю), з своєю готовністю (неготовнісю). Вона більше для "нестандартної" школи. а за Настуню - власне, навіть мої батьки (! - щось в лісі здохло) кажуть, аби вона вже йшла до школи. І з пані Орисею не раз про те говорили - вона навіть не сумнівається. Якщо б не та реформа в освіті, питання б і не виникало.... Шкода змарнувати ті задатки дитини. От якби, крім приватних шкіл, була й серед державних шкіл якась альтернатива - з різними програмами, інтенсивом, і т.д. - хоча б два варіанти державної школи. Щоби дитина прийшла в своїх 6-7 років, і щоб в її подальшому розвитку, навчанні відштовхувались від наявної в неї бази, підготовки.....
Краще пізніше, в мене малий з кінця жовтня. Ми йшли в неповних 7. Повірте, той рік дуууже міняє дитину.
Добрий день! Потребую поради щодо школи № 23. Хто там навчається залиште, будь ласка, відгуки. Хочемо цього року йти в перший клас. Яку вчительку порадите? Чи може краще обрати школу № 43?